Şimdi Ara

HP PAVILION POWER KULLANICI KULÜBÜ (YENİ SERİ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
835
Cevap
18
Favori
51.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam acaba nasıl yaptığını anlatabilirmisin bios sıfırlama işini pek anlamıyorumda. şu sesten kurtulayım yeterli benim için
  • merhaba arkadaşlar ürün alalı 1 ay olacak 2-3 gün önceye kadar sıkıntısız mükemmel oynuyordum cs go da 300 fps falan alıyordum pc adeta uçuyordu, 2 gün önce birşey oldu pc ye cs go da fps 130 a düştü virüs taraması yaptım vs, kısacası herşeyi yaptım bilgisyardanda az çok anlarım. format attım düzelmedi bu gün birşey farkettim ekran kartı yani gtx 1050 kurmadan önce masa üstünde sağ tık yenile yaptığımda anında oluyor fakat kurunca yenilemiyor bunu nasıl çözerim yada ne öneririsiniz başınıza geldimi ne yapmalıyım arkadaşlar lütfen aydınlatın teşekkür ederim...
  • Erdenizzd E kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen windows güncellemesinden kaynaklı oluyor olabilir.Hiç böyle bir şey gelmedi başıma şahsen.Formatı attıktan sonra sadece ekran kartı ile ilgili sürücüleri kurup yalın halde oyunu açıp bir deneyin
  • Şu Bang&Olufsen ses ayarlarını nasıl kaldırabiliriz? Sesi boğuyor gibi geldi bana. kaldır diyorum program kaldırma kısmına yöneltiyor ama orada öyle bir şey yok? Normal realtek kullanınca daha iyi mi oluyor? deneyen?
  • olay sadece ekran kartı ile alakalı ekran kartı yokken düzgün fakat ekran kartı olunca kasıyor
  • rezilvezir kullanıcısına yanıt
    bir iki sayfa öncesinde uzunca yazmıştım hocam okuyun lütfen
  • arkadaşlar cs go da fps 300 den 120 ye düştü masa üstündede sağ tık yapınca anında geliyordu normalde 1-2 saniye geçikerek geliyor artık sadece bendemi oluyor sizdede varmı nedeni ne olabilir format attım düzelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdenizzd

arkadaşlar cs go da fps 300 den 120 ye düştü masa üstündede sağ tık yapınca anında geliyordu normalde 1-2 saniye geçikerek geliyor artık sadece bendemi oluyor sizdede varmı nedeni ne olabilir format attım düzelmedi.

Yakın zamanda Windows 10 güncellemesi yaptınız mı ? Bende de benzer durum var. Sağ tıka o kadar dikkat etmemiştim ama yaklaşık 1 saniye bekliyor evet. Sadece masaüstünde değil, Firefox'ta da benzer durum oluyor.

FM oynarken de saniyelik donmalar oluyor, dün yoktu. Oyuna bugün güncelleme geldi, onunla ilgili de olabilir tabi.

Güncellemeden driverlardan birinin devre dışı bırakıldığını yazmıştı, onu bulamadım şimdi. Acaba bildirim geçmişine bakabildiğimiz bir şey var mı ?
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    ya başkan ben biraz değil fazlas takıntılıyım galiba gerçekten performans düşüşü yaşadım fm 17 de dediğin gibi arada kasılmalar oluyor maç aralarında yüklemeleri geçikiyor hele cs go da düşen fps kaybını demiyorum total warhammer 2 de çok zor yükleniyor tarayıcda vs, fazla olmasada öncekine oranla yavaşlama gözüküyor bilgisyardan az çok anlarım çalışmışlığım var ona dayanaraktan bu kanıyı koydum başka biri anlamaz ama anlıyorum ben hele masa üstü olayı tam bir fıtık ediyor windows ile alakalı olduğunu zannetmiyorum çünkü format attım windows updateyi devre dışı bıraktım kendim kurdum vs. vs. vs. düzelmedi bakalım bi format atıcam windows 7'ye bakalım eğer hala değişen birşey olmazsa iade değişim formunu oluşturdum değişim talep etcem stok yokmuş para iadesi alırım en kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdenizzd

ya başkan ben biraz değil fazlas takıntılıyım galiba gerçekten performans düşüşü yaşadım fm 17 de dediğin gibi arada kasılmalar oluyor maç aralarında yüklemeleri geçikiyor hele cs go da düşen fps kaybını demiyorum total warhammer 2 de çok zor yükleniyor tarayıcda vs, fazla olmasada öncekine oranla yavaşlama gözüküyor bilgisyardan az çok anlarım çalışmışlığım var ona dayanaraktan bu kanıyı koydum başka biri anlamaz ama anlıyorum ben hele masa üstü olayı tam bir fıtık ediyor windows ile alakalı olduğunu zannetmiyorum çünkü format attım windows updateyi devre dışı bıraktım kendim kurdum vs. vs. vs. düzelmedi bakalım bi format atıcam windows 7'ye bakalım eğer hala değişen birşey olmazsa iade değişim formunu oluşturdum değişim talep etcem stok yokmuş para iadesi alırım en kötü.

bende aynı sorunu yaşadım masaüstünde sağ tıklayınca 1 sn donuyor geç geliyordu google dan araştır sağ tık donuyor diye ayarlarını sıfırlayınca düzeldi. büyük ihtimal nvidia kontrol paneli sağ tıka yerleşince bi hataya sebep veriyor şuan sorun yok. 500 gb m2 portunda ssd var windows ona kurulu donanımsal bi hata olduğunu zannetmiyorum

• ens.aslan E kullanıcısına yanıt
    evet ekran kartındandan kaynaklanıyor ekran kartını kaldırdım tekrar denedim düzeldi fakat geri yükleyince hala kasıyor. peki oyundakı fps düşüşü neden sizce ?
  • Arkadaşlar merhaba linkten ulaşacağınız cihazı bir süredir takip ediyordum.
    Fiyatı piyasadaki satıcılar arasında en avantajlısıydı.
    Üzerine bugün ilave %5'lik bir indirime denk gelince hemen aldım.
    Cihaz fiyatı 3899 TL - 150 TL ile 6 taksitle 3749 TL'ye denk geldi.
    Ayrıca 100 TL axess puanı ve bir de 480 TL'lik HP jestini sayarsak, nihayetinde cihaz bana 3169 TL'ye mâl oldu.

İlk kullanıma özel tavsiyeleriniz olursa okumak isterim...

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-pavilion-gaming-2gr77ea-i7-7700hq-16gb-ram-1tb-4gb-gtx1050-windows10-15-6-311258760

• Tamer306 T kullanıcısına yanıt
    O fiyata çok iyi seçim, güle güle kullan. Sağ tık yavaşlık sorunu yaşarsan bul beni :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tracking pad için kapatma ve açma kısayolu koymamış ahmaklar..ona çözüm bulan var mı acaba?Elim sürekli oraya gidiyor kullanırken
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tamer306

Arkadaşlar merhaba linkten ulaşacağınız cihazı bir süredir takip ediyordum.
    Ayrıca 100 TL axess puanı ve bir de 480 TL'lik HP jestini sayarsak, nihayetinde cihaz bana 3169 TL'ye mâl oldu.

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-pavilion-gaming-2gr77ea-i7-7700hq-16gb-ram-1tb-4gb-gtx1050-windows10-15-6-311258760

Arkadaşlar cihaz bugün elime ulaştı.
    Hemen açıp kullanmaya başlamadım, kısmetse haftasonunda siftahını yaparım.
    Danışmak istediğim bir başka konu olacak.
    Kullanmaya başlamadan önce bir M2 SSD monte edeyim diye düşündüm.
    Şu ürünün uygunluğu konusunda bilgisi veya görüşü olan var mıdır acaba?

http://www.samsung.com/tr/memory-storage/960-evo-nvme-m-2-ssd/MZ-V6E250BW/

Tecrübesi olanların yorumlarını okumak isterim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ens.aslan

Selamlar HP PAVILION 15-CB008NT 2GR77EA ve Samsung 500GB 850 Evo M.2 SSD aldım. Ssd yi bilgisayara taktım ancak temiz kurulum şeklinde recovery den Windows u ssd ye kurmak istiyorum yardımcı olabilecek biri var mı ?

Üstad sizde son durum nedir?

Sorunuza cevap buldunuz mu veya kurulumu istediğiniz gibi gerçekleştirdiniz mi?

Ben de aynı laptop'tan satın aldım ve az önce de hepsiburada black friday kapsamında uygun fiyata bir tane http://www.samsung.com/tr/memory-storage/960-evo-nvme-m-2-ssd/MZ-V6E250BW/ denk düşürdüm.

SSD bana ulaştığında ben de sizin tarif ettiğiniz işlemlerden geçmek durumunda kalacağım için sizdeki son durumu danışmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer306 -- 24 Kasım 2017; 1:39:51 >

• quote:

quote:

hocam bende ayni seyi merak ediyorum ssd takicam ama bi hp ayni seri laptopta tek tirnaklilar olmuyo 2 tirnaklilar uyumlu yazdi birileri cb202nt i7 6.nesil var bu laptoptan eski o konuda artik tek tirnakli m.2 ssdlerinde uyumlu oldugu yazdi bu modelde ise kimse kesin bisey yazmamis bi tanidik dediginiz ssdnin aynisini siparis verdi gelmesini bekliyoz bu cb0008nt ye takicaz uyucakmi gorucez uyarsa bende alicam ama sizde deneyimlerseniz burdan yazarsaniz sevinirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alxfatih1

quote:

quote:

hocam bende ayni seyi merak ediyorum ssd takicam ama bi hp ayni seri laptopta tek tirnaklilar olmuyo 2 tirnaklilar uyumlu yazdi birileri cb202nt i7 6.nesil var bu laptoptan eski o konuda artik tek tirnakli m.2 ssdlerinde uyumlu oldugu yazdi bu modelde ise kimse kesin bisey yazmamis bi tanidik dediginiz ssdnin aynisini siparis verdi gelmesini bekliyoz bu cb0008nt ye takicaz uyucakmi gorucez uyarsa bende alicam ama sizde deneyimlerseniz burdan yazarsaniz sevinirim

Bir cb-008nt de ben aldım. Nvme destekli samsung 960 pro siparişini verdim yolda. Şimdi şu adres'teki fotoğrafa göre M2 slotu tek tırnaklı modeli alacak şekilde gözüküyor. yani dert ettiğiniz konuda sıkıntı yok.

benim aklımı kurcalayan iki şey var. Biri Nvme SSD'lerin 100C dereceye kadar ısınmaları ve bu durumda yazılımla birlikte ssdnin kendini kısması söz konusu. notebook gibi dar bir alanda bu ısınma can sıkarmı diye düşünmekteyim. işlemci ve ekran kartı zaten maşallah güçlü parçaları var. 3. bir ısınan parça can sıkıcı.
    ikincisi ise mevcut lisanslı windowsu ve yüklü herşeyimizi ssdye aktarırken nasıl bir yol izlemek sağlıklı olacak? windows lisansladığı makineninin konfigürasyonunu izliyor. böylece başka bir cihaza lisanslı olan ürünün kopyalanması durumunda lisansını iptal ediyor diye biliyorum. acaba işletim sistemiyle birlikte yapacağımız bu taşınma böyle bir lisans sıkıntısına yol açar mı?

• Tamer306 T kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi günler. Ben de dün gittigidiyordan dediğiniz indirimlerle
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-gl553vd-dm066-i7-7700hq-8gb-128gb-ssd-1tb-4gb-gtx1050-15-6-freedos-316181365#

Alırken sizin aldığınız hp modeli ile çok arada kaldım. Sonrasında asusta karar kıldım. Ancak bu hp 480tl iade olayını yeni öğrendim. Açıkçası asus aldığıma pişmanım. Ürünü açmadan iade etmeyi düşünüyorum. Size 2 sorum olacak.

1- Eski laptobunuz için 480tl para iadesini alırken laptobunuzu veriyor musunuz yoksa sizde mi kalıyor?
    2- Yeni aldığınız hp laptopta dvd okuyucu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonidas26 -- 26 Kasım 2017; 20:35:43 >

• leonidas26 kullanıcısına yanıt
    Merhaba üstad, size de iyi günler.

1 - Eski laptop sizde kalıyor.

2 - Yeni laptopta dvd okuyucu yok.

Eğer eski HP laptopunuz için müşteri hizmetleriyle sorunsuz olarak bir kayıt oluşturur ve iadeye hak kazanırsanız, hemen ardından GG'den Asus'a iade süreci başlatırsınız.

Pazartesi günü GG'de "Cyber Monday" denen etkinlik hayata geçerse de HP'yi yine %5 indirimle 3899 - 150 şeklinde sipariş edebilirsiniz.

Fakat Asus iadesi gerçekleşince sizden geri alınacak 100 chip paranın yeni alışverişinizde tekrar kartınıza yüklenip yüklenmeyeceği konusunu Akbank müşteri hizmetleri ile görüşün derim.

Çünkü puanlar bazen ilk alışverişe özel veriliyor ve iade sonrası yeni alımda karta yeniden yüklenmeyebiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.