Şimdi Ara

HP PAVILION POWER KULLANICI KULÜBÜ (YENİ SERİ) (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
835
Cevap
18
Favori
51.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerShot58

Teşekkürler eyvallah hocam kaç saat için yapıyor bunu ben hic yaşamadım henüz seri farkı falan etki ediyor mu acaba? Araştırmak lazim biraz daha bu konuyu.
    KOMŞU FORUMDAN VERİLEN CEVAPLAR. YORUMLAYAN ÇIKAR MI BURADA?
    Hp yetkili servisinden gelen mesaj :

Merhaba Bora, cihazınız ile ilgili yaşadığınız sorun donanımsal da olabilir, yazılımsal da olabilir. Bu sorunu kesinleştirebilmek için sizlerden bir test işlemi yapmanızı rica ediyoruz. Böylece yaşadığınız sorunun çözümünü daha kolay gerçekleştirebiliriz. Yapmanız gereken işlem adımları;

"Bilgisayar tamamen kapatılır.Açma tuşuna bastıktan sonra hızlı bir şekilde klavyeden Esc tuşuna basıp basıp çekilir.Karşımıza gelen ekranda F2 System Diagnostics menüsü seçilir Oradan Sistem Test/System Test bunlardan biri seçilir.Karşımıza gelen ekranda Quick check ve Extensive check yazar.Bunlardan Extensive olanı seçip test işlemi başlatılır.Ekrana çıkacak olan sonuç ile tekrar dönüş sağlamanız gerekmektedir.
    .
    Borabey HPnin pavillion serilerinin birçok türünde ısı sorunu var. Bulunduğum mekana da bunlardan gelmişti. Aşırı ısınmadan format bile atamamıştık devamlı kapanıp duruyordu. Yaptığım araştırmalara göre Pavillion serisi HP'nin fiyaskolarından birisiymiş. Şayet garantisi bitmişse sana birşey tarif edeyim. O videoyu aç yukarıda verdiğin(konu sahibinin inceleme ve laptop u açma videosu). İşlemcinin hemen sağında kare şeklinde yeşil birşey var kolayca göreceksin. O yeşil şeyin ortasındaki çip PCnin çipseti yani kuzey güney köprülerini kapsayan ve her bilgisayarda aşırı ısı üreten bir çiptir. Videoda gördüğüm kadarıyla firma buna soğutucu takmamış. Halbuki takması gerekiyordu. Şimdi beni iyi dinle. Biraz termal macun satın alıyorsun PC marketlerde satılır. O yeşil karenin ortasındaki küçük parlak çipe azıcık sürüyorsun. kesinlikle etrafındaki minik mikroskobik şeylere zarar vermiyorsun ve macunu bulaştırmıyorsun. Çipin Üzerine de bir adet 10kuruş ya da 25 kuruş koyuyorsun. Söylemeyi unuttum açılan kapakta tam da o çipin üzerine değecek bir çıkıntı metal var mı? varsa araya para koyunca kapak kapanmaz. Parayı koyunca düşmemesi için kapakla para arasını dolduracak birşeyler koymalısın üzerine. şayet bunu yapmazsan para gider elektronik devrelere dokunur kısadevre yapar bilgisayar bozulur. Buraya kadar anlattıklarımdan sen sorumlusun risklidir. fakat sağlam yapmayı becerebilirsen başarılı olma şansın çok yüksek. O çipteki fazla ısıyı birşekilde dağıtmak gerekiyor. gördüğüm kadarıyla HP soğutma konusunda mühendisliğini konuşturamamış... sana çizim gönderiyorum

• beyoglubeyy B kullanıcısına yanıt
    Hp savundugumdan falan değil ama boyle bir yaklaşım çok saçma olmuş. Varsa bir problem hakeza yetkili servislerde bu durumun farkındaysa urun toplatılır ya para iadesi yada urun değişimi yapılır. Anlattığı sorunun bir önceki seride mi bu seride mi yaşanmış bilemedim detay yok. Ama kuzey köprüsü gibi ana parçaya soğutma koymamak gibi bir lüks içinde olacaklarını sanmıyorum. Üretim serilerinde hata varsa bir sonraki bantta yine çözülmüştür. Köşe başı bilgisayarcısı olduğuna eminim yazan yerin bu kadar olmaz çünkü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerShot58

Hp savundugumdan falan değil ama boyle bir yaklaşım çok saçma olmuş. Varsa bir problem hakeza yetkili servislerde bu durumun farkındaysa urun toplatılır ya para iadesi yada urun değişimi yapılır. Anlattığı sorunun bir önceki seride mi bu seride mi yaşanmış bilemedim detay yok. Ama kuzey köprüsü gibi ana parçaya soğutma koymamak gibi bir lüks içinde olacaklarını sanmıyorum. Üretim serilerinde hata varsa bir sonraki bantta yine çözülmüştür. Köşe başı bilgisayarcısı olduğuna eminim yazan yerin bu kadar olmaz çünkü.
    BU TEST BİZE NEYİ GÖSTERECEK? YA DA SİZLERİN BİLGİSAYARINDA HİÇ CPU ISISI ARTTIĞINDA ANLIK PERFORMANS DÜŞÜŞÜ OLMUYOR MU? SERİDEN BAĞIMSIZ BU OLAY. TASARIMININ ETKİSİ, İKİ FANIN ÇALIŞMA PRENSİBİ, BU MODELLERDE ISI SORUNU YARATIYOR GİBİ
    "Bilgisayar tamamen kapatılır.Açma tuşuna bastıktan sonra hızlı bir şekilde klavyeden Esc tuşuna basıp basıp çekilir.Karşımıza gelen ekranda F2 System Diagnostics menüsü seçilir Oradan Sistem Test/System Test bunlardan biri seçilir.Karşımıza gelen ekranda Quick check ve Extensive check yazar.Bunlardan Extensive olanı seçip test işlemi başlatılır.Ekrana çıkacak olan sonuç ile tekrar dönüş sağlamanız gerekmektedir.

• Notebook u yeni aldım ama klavye de bir sorun var. Oyun oynarken, W tuşuna genelde basılı tutuyorum ama ara sıra tuş basmayı bırakıyor ve elimi kaldırıp tekrar tuşa basmadan çalışmıyor. Şöyle örnek veriyim araba sürüyorum ve W tuşu gaz. Ben W tuşuna basılı tutarak sürüyorum ama araba birden gazı kesiyor yavaşlamaya başlıyor, ben elimi W dan kaldırıp tekrar basılı tutmaya başlayıncaya kadar da düzelmiyor. Aynı şey csgo gibi oyunlarda A ve D tuşları için de oluyor. Bir anda hareket etmeyi bırakıyor falan. Günlük yazarken sıkıntı yok tuş normal çalışıyor ve sürekli olmadığı için de tespit etmesi zor. Yakalarsam bir video da koymaya çalışırım.
  • keremec kullanıcısına yanıt
    Klavyede anti-ghosting özelliği yok ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ara sıra csgo oynarken bende de oluyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musq

Klavyede anti-ghosting özelliği yok ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ara sıra csgo oynarken bende de oluyordu.
    Yok hocam, oyun oynarken artık çok rahatsiz ediyor beni. Mesela oyunun ilk yarim saatinde olmazken olk yarim saatten sonra 5dk da bir 2-3 dk da bir bazen 10-15 sn araliklarla oldugu oluyor. Geçen de oyun esnasinda basmadigi halde windows tuşu takıldi bildirim paneli ayarlar falan hersey acildi. Bilgisayari kapatip acmadan da geçmedi. Acaba isinmadan dolayi mi oluyor bilmiyorum.

Single oyunlarda oyun kaydedilirken anlik takilma, multiplayer oyunlarda ise oyuna girerken ya da ben oyundayken biri oyuna katilinca anlik takilma oluyor. Hdd diye normal mi boyle olmasi bilmiyorum ama ssd li bilgisayarimda hic boyle bir şey olmuyordu. Zaten bilgisayar yavaş açılıyor o da başka bir şey. Bir de en son ses driveri başliyor kulaklik taktiysaniz kendine gelene kadar tam işkence.

Bir de garip sesler geliyor bilgisayardan. Sol tarafindan azcik sesli de olsa hdd sesi geliyor onla bir sıkıntım yok ama sag tarafindan bir cizirti sesi geliyor. CW olan ekran kartlarindan gelen ses gibi. Bir de bilgisayar isininca kasadan" çık çık" diye sesler geliyor.

Adaptör soketi tarafından mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Adaptör soketi tarafından mı ?
    Soket sağ üstte ama Cızırtı sesi sağ - alt taraftan(stickerlarin oldugu yerim cevresinden) geliyor. Bazen ses kesiliyor ama genelde cikiyor o ses ve tiz bir ses oldugu icin rahatsiz ediyor. Fandan gelmedigine de eminim çünkü fanlar düşük devirdeyken tırlama sesi çıkartıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 15 Ekim 2018; 11:53:51 >
  • Merhaba arkadaslar. Bu laptop ta lcd panel kenarlarinda isik sizdirma sorunu var mi? Gece karanlikta hic dikkat ettiniz mi???

• Merhaba arkadaşlar,
    1 seneyi aşkın bir süredir Hp Pavilion 15-cb008nt modelini kullanmaktayım. Laptoptan genel olarak memnunum, herhangi bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar. Sadece tasarım/modelleme programlarını kullanıyorum. Ne yazık ki klavyeye su döküldü ve klavye birkaç tuş harici çalışmıyor. Garanti bu işi çözer mi? 10 aylık garantisi var. Nasıl bir yol izlemeliyim sizce? İşin kötüsü sigorta da yaptırmıştım fakat süresi doldu.
  • Garanti halleder ama su döküldüğünü anlarlar diye düşünüyorum. Sen verirken sadece klavyem bozuldu de. Para istemezlerse şanslı günündesindir.
  • Oksitlenme olmadiysa anakartta asil o onemli. Klavye konusunda yardimci olurlar. Sen bana yolladiginda pm at da bu yorumlari ben musq ve sen silelim.

• expressimo kullanıcısına yanıt
    İkinize de cevap için çok teşekkürler. İşlerimi halletmek zorunda olduğum için bluetooth klavye kullanıyorum. Herhangi bir sorun yok klavye dışında. Oksitlenmeyi kullanırken anlayabilir miyim? Yoksa laptop hiç çalışmaz mı? Gönderince size mesaj atarım tabi ki.
  • Calismaz veya zamanla oksitlenebilir. Kapagi acip klavyeyi sokmeniz gerekir. Ama zor biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 22 Ekim 2018; 19:5:39 >
    Hocam bende de sizdeki ses problemleri var. Çözebildiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihrali Bey

Hocam bende de sizdeki ses problemleri var. Çözebildiniz mi?
    Hocam ses sorunlarından hangisini kastettiniz, bir sürü sorunu var bendeki bilgisayarin

• Bir de bu bilgisayarda M2 SATA Ssd kullanan var mı? Sanrım fazladan tırnak oluyormuş onlarda ama yine de çalışabiliyormuş. Açıkçası nvme ssd ler biraz tuzlu. Samsung Evo 860 M2 düşünüyorum. Kullananlar yazarsa çok makbule geçer.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihrali Bey -- 4 Mart 2021; 23:23:15 >

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.