Şimdi Ara

HP PAVILION POWER KULLANICI KULÜBÜ (YENİ SERİ) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
835
Cevap
18
Favori
51.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba
    sorununuz bence bilgisayar kaynaklı değil. güç yönetim seçenekleriyle alakalı diye düşünüyorum.

windows güç seçenekleri ile bilgisayarın sadece uykuya geçme pil doldurma ayarlarını yapmıyor. ekran kapanma süresi, hdd kapatma, ağ iletişimini durdurma, cpu yavaşlatma, gpu seçme gibi birçok seçimi yapıyor.
    öncelikle sağ alttaki pil simgesine basın Daha iyi pil, Daha iyi performans, ve En iyi performans seçenekleri var. Bunu en iyi performansa getirelim. bu aşamada bir sıkıntı yoksa sağ alttaki pil tuşuna sağ tıklayın güç seçeneklerine girin. karşınıza güç planları çıkacaktır. muhtemelen dengeli seçeneği gözüküyor. bu dinamil olarak yaptığınız işe göre kendini ayarlayan güç yönetimi. plan ayarlarını değiştir tuşuna basın sonra da gelişmiş güç ayarlarını değiştir tuşuna basın. Intel Dynamiz Platform yazan yere basıp CPU değerleri kontrol edin en yüksektemi diye. Sonra işlemci güç yönetimine bakın bu menüde sistem soğuma ilkesi seçeneği prize takılı durumda iken etkin seçeneğinde olmalı. Sonra en yüksek işlemci durumu seçeneğine gelin bu %100 olmalı prize takılı modda. Bunları bir kontrol edin bakalım.

• sameoldstory kullanıcısına yanıt
    Bunlarıda ayarlamama rağmen 68 dereceye ulaştığı an 700 mhze düşürüyor 60 dereceye ulaşınca tekrar hızlanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HP Pavilion Power - 15-cb008nt var. 256 pci ssdli ve bios update li. 3 ay oldu. Gta 5 ilk başlarda 70 derecelerde oynuyordum. Ama memnun olmadığım bi durum vardı. Orta ayarlarda 60fps ve üstünde oynasamda frame de düşme olmaksızın laglar ve atlamalara maruz kalıyordum. Özellikle virajlarda felan. Sonra yabancı bi youtuber tavsiyesiyle geforce un program settings inden (global settings değil) maximum prerender 1, multi frame sampled on, power prefered maximum performance, shader csah off, texture filtering triliner on yaptım. Oyun yağ gibi akmaya başladı. Fakat 85 derecelere yükseldi sıcaklığım. Cpu ise bugün 94 e gelince sizlere yazmak istedim. Oyunun bu haliyle tadına vardıktan sonra eski haline dönmek istemiyorum. Inca INC-611 cooler sipariş ettim. 5-6 derece farkeder diye. Geforce veya oyun içi ayarların hangisi sıcaklığı çok fazla arttırıyor bilen varsa yanıtlasın lütfen..
  • Selam dostlar, elimdeki HP Pavilion 15-cb005nt model notebook'a ram takviyesi yapmak istiyorum. Cpuz programından gördüğüm kadarıyla 2666mhz ram koymuşlar, aynı modeli arattığımda internetten hiçbirşey çıkmıyor. Hangi ram'i almam gerekir ?
  • Benden başka forumda ab304nt ye sahip olan var mi acaba sorunsuzca kullanan. Almistim ben cok guzeldi laptop ancak geri yolladim işlemcinin stabil calisamamasindan ötürü. 0.80 ghz lere düşüyordu bilgisayar sürekli oyun oynanmıyordu da. Bios updateyi falan da yaptım yani oysaki. Benzer sorun yaşayıp cozen var mi hic isinma olmaksizin cs go bile oynanmiyor anlık fps droplardan

• COLORRRS kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim msa cok fazla etki eder işlemciye ve ekran kartina performans olarak yani isiyi da arttırır kanimca. Msa ve fxxa gibi kenar düzeltme ayarlarından kisabilirsiniz

• sameoldstory kullanıcısına yanıt
    Hocam bir konuda size danışmak istiyorum.İlk bilgisayarı ışık sızması ve hoparlör cızırtısı nedeniyle iade ettim ve vatan üzeriden cb009 modelini aldım uygun fiyata ama yine bir miktar ışık sızması var.Tekrar uğraşmak falan da istemiyorum sağ alt köşe hariç üç köşede bir miktar ışık sızması mevcut.Öyle hayati bir sorun çıkarmayacaksa kalsın böyle diye düşündüm ama bir danışayım yine de dedim.Komple siyah ekran ve karanlık ortam haricinde belli olması zor bir şey zaten o nedenle beni etkilemez gibi geldi.İlerde büyümesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
  • Massohcu kullanıcısına yanıt
    O sorun tüm ips ekranlı cihazlarda mevcut ondan kurtuluş yok malesef.Ben zamanında bu sorundan dolayı toshiba p50 laptop alırken ışık sızması var diye vatanda 4 tane kapalı sıfır kutu açtırmıştım,hepsinde de vardı.Önemli olan en az sızma olanı almak tabi :) ben grafiker oldugum halde beni etkilemiyor ışık sızması
  • Üç köşede var ama öyle aman aman bir sızma yok zaten hocam, o halde kalsın tekrar tekrar gönder, geri al falan yapmak istemiyorum açıkcası.Teşekkür ederim.
  • Arkadaslar 3 4 kisiye ulaştım yakin zamanda laptopu alan hp 17.3 inclik ab304nt. Hepsinde islemci çalışması sıkıntılı aman diyeyim uzak durun bana denkgelmez deyip para vermeyin böyle bir rezillik olamaz. Bir firma urettigi laptopu denemez mi anlamiyorum. 5 dakika oyun oynanmıyor ısınmaksizin fps 10 lara kadar dusup dusup çıkıyor. Guya bide incelem videosu cekecektim iade surecleri ile ugrasiyorum. Bir arkadasimiz da iadesini almış ben de almayı bekliyorum. Hp ab304nt almayın aldırmayın.

• Integra bilgisayarin ilgisi ve hp servisi olan pentanin dürüstce sorunu kabul etmesinden dolayı param yatti. En azindan bu konuda iyiler magdur etmediler

• quote:

Orijinalden alıntı: axu483

Integra bilgisayarin ilgisi ve hp servisi olan pentanin dürüstce sorunu kabul etmesinden dolayı param yatti. En azindan bu konuda iyiler magdur etmediler

direk İADE
  • quote:

Orijinalden alıntı: axu483

Integra bilgisayarin ilgisi ve hp servisi olan pentanin dürüstce sorunu kabul etmesinden dolayı param yatti. En azindan bu konuda iyiler magdur etmediler

Geçmiş olsun.

Integra'dan almıştım ben de. Kargo öncesi faturada seri no yazmasıyla ilgili aradım. Hatta rica ettim, faturayı 1 gün sonraya kestiler. Kampanyadan paramı alabildim. Integra'dan ben de memnun kalmıştım.
  • Selam arkadaslar bataryanin bitmesine kac dk kaldigini gostermiyor arkadaslar bende hangi programi yuklemeliyim

• holigan1 H kullanıcısına yanıt
    Program yüklemiyorsnuz onun için hocam güncellemenizi yapın otomatik pilin üzerinde gelince gösteriyor zaten
  • Neyin guncellemesi hocam windows un mu? Bios guncellemesii mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holigan1 -- 26 Şubat 2018; 14:29:18 >
  • Arkadaslar cb007nt modelini alip araniza katildim. Ssd guncellemesi yapmak istiyorum ama m2 sata olanlardan mi alicaz yoksa nwm gibi biseydi ondan mi alicaz. Pc ile hangi ssd uyumlu

• quote:

Orijinalden alıntı: Luke Cage

Program yüklemiyorsnuz onun için hocam güncellemenizi yapın otomatik pilin üzerinde gelince gösteriyor zaten

windows güncellemesi mi hocam?
  • xraicon X kullanıcısına yanıt
    Nvme daha iyi bir tercih

• Arkadaslar birsey sormak istiyorum, laptop u kullanirken arada cıldırma noktasina geleniniz var mi ? Yani keske msi veya lenovo diyen veya sessizlik, ani fan gelgitleri olmadan ağız tadi ile kullanabilen var mi ? Y520 nin bu seriyi havada karada dovecegini dusunuyorum. Kimse sikayetci degil isi konusunda. Cpu cekirdekleri ani yukseliyor ve bu durum canima tak etti. 2005 nfs mw aciyorum bir bakiyorum core temp e cekirdeklerin 2 si 60 kusur diger ikisinden biri 75 biri 92 filan ?!?? Biktim dogrusu su cekirdekleri stabil yapamiyorsaniz uretmeyin pc yi. Onin disinda power manager yuklu 2010 dan kalma bir program hp nin kendi icinde gelen cihazlardaki hp önerilen vs guc modlari var. Ssd de var alette ama kapanirken hic te mcbook gibi veya lenovo msi gibi jilet degil ?? Acarken eyvallah ama kapak kapatirken veya pc kapanirken hdd den farksiz :((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 2 Mart 2018; 2:0:6 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.