Şimdi Ara

HP PAVILION POWER KULLANICI KULÜBÜ (YENİ SERİ) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
835
Cevap
18
Favori
51.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu vatanın yaptığı sahtekarlıklardan birisi.Tamamen müşteriyi kandırmak sazan avı yapmak.Hafta sonu indirim yaptık diye piyasaya sunarlar tekrardan merak etmeyin
  • Aynen öyle az önce baktım 4300 tl. Hocam indirime girerse almayı düşünüyorum fiyatına diğerlerine göre daha uygun. Bilgisayardan memnun musunuz? Fan sorunu düzeldi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar lütfen yardım edin, KKTC' den yazıyorum önümüzdeki hafta sonu Ankara ' ya geleceğim " CB008NT " satın almak istiyorum fakat ne teknosa ne de mediamarkt de online sipariş haricinde stoklarda gözükmüyor , bu bilgisayarı nerde bulabilirim ?

• Eğer niyetiniz oyun oynamak ise 2 gb ekran kartını tavsiye etmem bende vardi ayni ekran karti msi bikgisayarimda cogu oyunda sıkıntı yaşıyordum hep 2 gb yi aşıyordu grafikler ramden yiyordu darboğaz oluyordu. Isinma fan sorunununda cok bi gelişme yok ama bu yeni serilerin cok da isinmadigini söyleyenler cogunlukta. 7700hq kullananlar hakli olarak biras daha fazla ısınıyor 7300 hq lara göre. Vatan konusuna gelince de o kadar çok sövüyorum ki bunlara, hayatlarinda gerçekten indirim yaptiklari sayilidir o da 4900 liraya saf vatandasimiza satip ondan elde ettigi min 2 milyar kar ile yaptiklari indirimcikten olur. Magazalarin fiyatlarla bu kadar anlamsizca kafalarına göre oynamaları kendilerini bitirecek bence git gide herkes internetten baska firmalardan almaya başladı

• Mağazalar zaten yeterince kar ediyor. Niye hala tüketiciler böyle kazıklanıyor anlayamıyorum. Belli başlı markalarda iyi indirimler yapın hem müşteri size bağlanır hem sizi arkadaşlarına tavsiye eder ve sizin reklamınızı yapar hemde bu sayede daha çok müşteri elde eder ve daha çok para kazanırsınız. Bunu bilmeleri gerekiyor.16 gb ram 4gb vram ve ssd li bilgisayarlara çok baktım ama çok pahalı maalesef.Paramız yetmiyor bunlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aet1995 -- 30 Ocak 2018; 12:14:22 >
  • aet1995 A kullanıcısına yanıt
    Ramden ve islemciden feragat edebilcek olursanız 3150 tl lere hp 15 cb005nt ler var ama 4 gb vram li

Tabi sizin bileceginuz iş

• merhaba herkese, şuan bu mesajı cb008nt den yazıyorum şimdi geldi kargodan
    kargocu getirirken(aras) düşürdü kutumu annem görmiş, adam bıraktı kutuyu imza falan almadan uçtu gidiyor
    Dedim abi dur sitesinde alırken kargocunun önünde açın diyor, adam ben napacam sanki vs dedi ama durdu yine de neyseki paket sağlamdı.
    Esc tuşumu yandan basarak çok kolay havaya esnetebiliyorum diğer taraftaki aynı büyüklükte pg dn tuşunda ve diğrelerinde yok, çok titiz biri değilim ama 4k verip sıfır alınca beni üzdü, saygılar
  • birde touchpade tıkladığımda boşluk olduğunu belli eden ses geliyor sol tarafında daha fazla sizde de varmı sorun eden varmı?
  • Cb007nt cihazımda Firefox Quantum kullanıyorum, bazı sitelerde yeni sekme açarken anlık takılma oluyor. Bunu yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magilum

Cb007nt cihazımda Firefox Quantum kullanıyorum, bazı sitelerde yeni sekme açarken anlık takılma oluyor. Bunu yaşayan var mı?

CB005NT Firefox'ta aynısı oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

quote:

Cb007nt cihazımda Firefox Quantum kullanıyorum, bazı sitelerde yeni sekme açarken anlık takılma oluyor. Bunu yaşayan var mı?

Windows un 1709 güncellemesi kaynaklı muhtemelen çoğu optimus (intel + nvidia) notebookta bu ve bunun gibi donma takılma sorunları var. Hatta masaüstünde sağ tıkınızın da donuyor olması muhtemel.
  • Bu seriye alternatif olarak omenda hoşuma gitti mağazada inceledim biraz çok karizmatik.

http://www.hepsiburada.com/hp-omen-15-ce007nt-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb--128gb-ssd-gtx1050-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-2cj35ea-p-HBV000006VV9U?magaza=İnce hesap

• Arkadaşlar bir sorunum var çözemiyorum.HP PAVILION 15-CB001NT 2CR74EA model bilgisayar aldım söylediğim üzere.Tabii ki de oğlana oyun oynaması için ancak böyle sistem gereksinimi yüksek olan oyunlara girince bu bilgisayar da CPU hızı düşüyor.Intel Extreme Tuning Utility programıyla sisteme baktığımda ''Current Limit Throttling---Yes'' uyarısı yanıyor.Herhalde bu işlemciyi ısıdan yakmamak için bir önlem ancak oyun oynarken sıcaklık 60-75 derecelerde ve bu değerlerin normal olduğunu sanıyorum.Bu sorunun çözümünü bilen varsa lütfen yazabilir mi? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyoglubeyy -- 31 Ocak 2018; 16:56:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wade96

quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

quote:

Windows un 1709 güncellemesi kaynaklı muhtemelen çoğu optimus (intel + nvidia) notebookta bu ve bunun gibi donma takılma sorunları var. Hatta masaüstünde sağ tıkınızın da donuyor olması muhtemel.

Oluyor evet, yazmıştım geçen konuya da. Daha önce düzeltmiştim bu durumu, güncellemelerden sonra tekrar başladı.

• Masaüstünde sağ tıklayınca takılmayı önlemek için aşağıdaki klasörleri regeditten silin. Yalnız, sağ tık seçeneklerinde intel olan kaybolur.

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\igfxcui

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\igfxDTCM

geri getirmek için aynı isimlerde kayıt oluşturup aşağıdaki değerleri yazarsanız eski hâline döner.

igfxcui için {9B5F5829-A529-4B12-814A-E81BCB8D93FC}
    igfxDTCM için {3AB1675A-CCFF-11D2-8B20-00A0C93CB1F4}
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

Arkadaşlar bir sorunum var çözemiyorum.HP PAVILION 15-CB001NT 2CR74EA model bilgisayar aldım söylediğim üzere.Tabii ki de oğlana oyun oynaması için ancak böyle sistem gereksinimi yüksek olan oyunlara girince bu bilgisayar da CPU hızı düşüyor.Intel Extreme Tuning Utility programıyla sisteme baktığımda ''Current Limit Throttling---Yes'' uyarısı yanıyor.Herhalde bu işlemciyi ısıdan yakmamak için bir önlem ancak oyun oynarken sıcaklık 60-75 derecelerde ve bu değerlerin normal olduğunu sanıyorum.Bu sorunun çözümünü bilen varsa lütfen yazabilir mi? :)

Hocam ekran kartına baktınız mı? O ne durumda?
  • Magilum kullanıcısına yanıt
    İşe yaradı! Teşekkürler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoadMonster

Merhabalar, konuyi cok fazla okuma firsatim olmadi, yeni aldigim asus bilgisayari geri iade edip su linkteki urunu almak istiyorum. Yeni seri midir eski seri midir, konunun basligi biraz ortada birskti beni anlayamadim ne oldugunu

http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-cb005nt-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-2cj23ea-p-HBV000007EZFG

Yeni/eski bilmiyorum da buradan aldım ben de. Aldığımda çok kullanan yoktu, forumda en azından aktif konumuz var artık.

İade kampanyasından da faydalanırsanız 480 lira iadeyle ucuza gelmiş olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba dostlar, bugün i5'e sahip olan model elime ulaştı. Fakat, stress testi yaparken bir kaç problem ile karşılaştım.
    İlk olarak boşta iken 55 derecede çalışması, x550jx asus kasadan sonra oldukça garipsedim. Bu normal mi yoksa birşeyler yanlış mı ?
    İkinci olarak ise furmark ve prime95i aynı anda açtığımda cpu throttling olmakta, yani 2ghz de çalışmakta. Aşağıda ekran görüntüleri ile de destekliyorum.

Edit: Boştaki derece artık 40 derecede sabitleniyor. Fakat 2.0 ghz'e sabitleme hala devam ediyor. Bunun çözümü var mı ?

HP PAVILION POWER KULLANICI KULÜBÜ (YENİ SERİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtcnakt -- 2 Şubat 2018; 0:17:19 >

• Gitti gidiyorda 17 inc 1050ti li hp vardi kendi cb005nt mi daha acmamistim iade talebi başlatıp 1050 ti li olani aldim 2 terebayt hafıza 16 gb ram 128 ssd. Para iadesi ve 100 tl wordpuan ile 3420 ye geldi. 4000 tl şu an dus fiyatı,bir hafta önce 4300 idi

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.