Şimdi Ara

HP PAVILION GAMING15-BC017NT CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TBHDD-15.6'-GTX960M- (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
13
Favori
48.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lonelylord

Benim laptobun yön tuşlarının oldugu kısımda kasanın diger alanlarına gore fazla ısı hissediyorum. Altinda hangi donanım var diye baktim cogunlukla ram var. Daha önce alüminyum asus kullandım. Cihazın plastik olmasından kaynakli olabilir mi? Sizin dikkatinizi cekti mi?

arkadaşlar sizde de var mı bu durum? bilgisayarı genel amaçta code yazmak ara sıra güçlü oyun oynamak için alıyorum. elimin altında ısı hissetmek beni rahatsız ediyor. sizde yoksa değişim isteyecem eğer her cihazda varsa iade isteyecem.

şimdiden çok teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lonelylord L kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı sorun bende de vardı bilgisayar en son alev topuna dönüşüp kendini kapattı işin ilginç tarafı kapalı olmasına rağmen 4-5 saat daha aynı alev gibi çok çok sıcak bir vaziyette durmaya devam etti.Daha sonra açılmadı zaten garantiye verdim teknosadan 6 ay geçmediği için değişim/iade hakkımı kullanmaya çalışacağım bende.O bahsettiğiniz sıcaklığı bende hep hissediyordum da daha sonra o kadar sıcak oldu artık dokunamıyordum bile bozuldu gitti öyle.
  • Setunfayks kullanıcısına yanıt
    korkuttun hocam. dönem içinde uğraşamam ben öyle bir sıkıntıyla en iyisi iade edeyim ben. siz genel olarak ne için kullanıyordunuz cihazı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonelylord -- 1 Ağustos 2017; 20:1:9 >
    Okul ve oyun hocam şu an yaz okulundayim bilgisayar mühendisliği okuyorum büyük sıkıntı çıkardı bana açıkçası sizin de ihtiyaç ise gecikmeden yapın derim ben verdim 20 iş günü dolana kadar bekletiyorlar haftaya dolacak işte. O ısınma hiç hayra alamet değil bana olan size olmasın en azından bir anda hazırlıksız yakalanmayin

hocam bilgisayarın özellikeri çok iyi tasarımıda güzel kalitesi 4 sene götürür gibi. kafam çok karıştı ne yapsam bilmiyorum. bu yön tuşları civarındaki ısınma kış döneminde de oluyor dogru mu anlamısım hocam?

Evet hocam kışın da oluyor 70℃ dereceleri görüyor CPU ama oyundayken.Fiyat olarak da emsallerine göre uygun olması nedeniyle benim de kafam karışık açıkçası hocam Yoksa 4 sene rahat götürür ben üstüne SSD de takmıştım performansı tatmin ediyordu.

oyundayken 70 derece çok iyi bir değer. çok oyun oynayan biri de değilim. canımı sıkan kısmı normal günlük kullnımda bile o bölgenin fark edilir şekilde sıcak olması. benim ki zaten aynı cihazın 2 tb + 128 ssdli modeli

Hocam işte 80℃ gördüğü de oluyor sıkıntı orda ve normal kullanımda bile oradaki hissedilen sıcaklık bu sefer tavan yapıyor.Ordan sıcaklık hissetmemiz normal bir şey değil hocam benim cihaz gibi bozulmasın hani ömrü 1-2 sene belki o da Çünkü termal macunundan ya da soğutmasindan bir sıkıntı var

• quote:

Orijinalden alıntı: lonelylord

oyundayken 70 derece çok iyi bir değer. çok oyun oynayan biri de değilim. canımı sıkan kısmı normal günlük kullnımda bile o bölgenin fark edilir şekilde sıcak olması. benim ki zaten aynı cihazın 2 tb + 128 ssdli modeli

Mesajlarinizi okuyorum şakamı yapıyorlar acaba diyorum. :) yahu normal kullanimda nasil sicak oluyor. Normal kullanimda nette, film seyrederken vs birakin ısınmayı fan sesini duymadim daha oyunlarda 70-80 dereceler normal bir oran altina alirsin sogutucu iş biter elli kere yazdik bunu, fiyat performans olarak on numara laptop

• Beyler bu kadar çok sıcaklıktan yakınmışsınız ancak sayısal değerleri tutan bir programdan bilgilerinizi vermemişsiniz. Verin ki hangi işlemleriniz çok ısınmaya neden görelim. Arka planda çok işlem yaptığımda maksimum 42 dereceyi görüyorum ben. Yüksek grafikte oyun oynadığınızda 70-80 derece arasındaki değerler de bir dizüstü için normal değerler. En kral bilgisayarda da bu sıcaklık değerlerinden daha azını göremezsiniz. Numeratik tuşların altında kalan kısımlar ise bilgisayarın işlemci ve ekran kartının bulunduğu yerler. Doğal olarak buralar en sıcak olan kısımlar olacaktır.

HP PAVILION GAMING15-BC017NT CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TBHDD-15.6'-GTX960M-

• NiFaKa N kullanıcısına yanıt
    Hocam bir de ağır bir oyun esnasında bu değerleri gönderebilir misiniz? Ben de yarın pc yi açınca bu programı yükleyeyim. Değerlerimizi karşılaştıralım. Ama aynı oyunu oynayalım mesela. Yüklü oyunlarınızı söylerseniz bende olmasa da yüklerim, tam doğru bir kıyaslama olması açısından bunu önemli görüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeni-hesap -- 3 Ağustos 2017; 22:22:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeni-hesap

Hocam bir de ağır bir oyun esnasında bu değerleri gönderebilir misiniz? Ben de yarın pc yi açınca bu programı yükleyeyim. Değerlerimizi karşılaştıralım. Ama aynı oyunu oynayalım mesela. Yüklü oyunlarınızı söylerseniz bende olmasa da yüklerim, tam doğru bir kıyaslama olması açısından bunu önemli görüyorum

Overwatch: GPU: %99 GPU Sıcaklık: 76 Grafik Ayarları: Epic (FXAA Açık) 60 FPS
    GTA 5: GPU: %96 GPU Sıcaklık:77 Grafik Ayarları: Very High (FXAA Açık) 45-55 FPS Arasında değişiyor
    Rocket League: GPU: %88 Sıcaklık: 74 Grafik Ayarları: Yüksek Kalite (FXAA Açık) 60 FPS

Daha önceden attığım mesajda bilgisayarımda olan oyunları resim olarak yollamıştım, genelde hangilerini oynadığımı oradan bakabilirsiniz.
    Çoğu zaman bilgisayar güç tasarruf modunda, prizde iken kullanıyorum. İşlemcinin gereksiz durumlarda fazla ısınmaması için gelişmiş güç ayarlarından maksimum işlemci durumunu %80-90 arasına aldım. Böylelikle Turboboost'un otomatik olarak devreye girip 2.6 GHz den 3.5 GHz çıkmasını engelleyerek fazladan ısınmayı önlüyorum.
    Oyunlardaki sıcaklık, FPS, GPU Kullanım oranlarını MSI Afterburner programı ile not aldım. SS alacaktım ancak Steam'den aldıklarım değerleri göstermedi. Sizde indirip değerlerinizi kontrol edebilirsiniz.

Bilgisayarın performans ve sıcaklık problemi yok bana soracak olursanız. Eğer sizin bilgisayarınızda normal kullanımda 43 dereceyi, oyunlarda ise verdiğim değerleri aşılıyorsa o zaman incelenmesi gerekebilir.

Cevap için çok teşekkürler. Bu oyunların hiçbiri bende yok. İndirip öyle kontrol etmem gerekecek. Bende 14 tane oyun yüklü en ağırı watch dogs. Oyunların hepsinde GPU sıcaklığı ve kullanım yüzdesi bu sizin verdiğiniz değerlerle aynı. Bana göre de bu bir sorun değil. Ama CPU 90 dereceleri görüyor ve pc cidden ısınıyor. Oyundan çıktıktan sonra da cpu ve anakart sıcaklığı uzun bir süre 50nin altına düşmüyor. Tekrar kontrol edip tam değerkeri buraya yazacağım. Bu arada sizden ricam CPU değerlerini de ekleyebilir misiniz?

• quote:

Cevap için çok teşekkürler. Bu oyunların hiçbiri bende yok. İndirip öyle kontrol etmem gerekecek. Bende 14 tane oyun yüklü en ağırı watch dogs. Oyunların hepsinde GPU sıcaklığı ve kullanım yüzdesi bu sizin verdiğiniz değerlerle aynı. Bana göre de bu bir sorun değil. Ama CPU 90 dereceleri görüyor ve pc cidden ısınıyor. Oyundan çıktıktan sonra da cpu ve anakart sıcaklığı uzun bir süre 50nin altına düşmüyor. Tekrar kontrol edip tam değerkeri buraya yazacağım. Bu arada sizden ricam CPU değerlerini de ekleyebilir misiniz?

Watch Dogs optimizasyonu tam olmayan bir oyun. GTX1080Ti bilgisayarda bile 4k grafikte 30 FPS veriyor. Öylesine bir ekran kartında dahi bilgisayarı zorlarken bu bilgisayarın limitini zorlayabilir. The Division'da aynı şekilde. Denediğim oyunları deneyin bence. CPU sıcaklıkları ekran kartıyla paralel gidiyordu. Ben bilgisayarı aldığımdan beri 90 dereceyi görmedim CPU'da. Muhtemelen sizde Turboboost'un fazla etkisi olabilir. Render işi gibi işlemciye dayanan işlerde kullanmadıktan sonra Turboboosta gerek yok bana sorarsanız.

hocam zaten bahsettiğimiz ısı yüklenmeden kaynaklı bi ısınma değil. değilse pcde soğutma yönünden sıkıntı yok.bende gta 5 oynadım ısı 80 dereceyi geçmedi. internetten film izlerken bile dediğimiz bölgede ısı farkı oluyor günlük kullanımdada aynı şekilde. o bölgenin altında işlemci bile yok. ssd veya ramin oldugu kısımlar oluyor sanırım.

almayı düşünenler ssdli model indirimde şu an :http://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion-gaming-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-2tb-128ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10.html?OM.zn=category_top_sellers-w21&OM.zpc=W7R26EA

hocam dediğiniz gibi turboboosttan kaynaklanıyormuş. şimdi pc daha serin. hem performans kaybı da olmadı. daha önce performans kaybı olur diye bu ayarı yapmaya soğuk bakıyordum ama siz söyleyince yaptım ve oldu
    (bu arada akşama doğru yağmur yağdı ve hava serinledi. yarın sabah sıcakta tekrar bakacağım )
    TEŞEKKÜRLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeni-hesap -- 4 Ağustos 2017; 22:40:48 >

• quote:

hocam dediğiniz gibi turboboosttan kaynaklanıyormuş. şimdi pc daha serin. hem performans kaybı da olmadı. daha önce performans kaybı olur diye bu ayarı yapmaya soğuk bakıyordum ama siz söyleyince yaptım ve oldu
    (bu arada akşama doğru yağmur yağdı ve hava serinledi. yarın sabah sıcakta tekrar bakacağım )
    TEŞEKKÜRLER

Ne demek faydalı olduysa okuyan herkese faydalı olmuştur :) bilgisayarı ilk aldığımda bende sıcaklık ve fan sesi konusuyla kafayı bozmuştum meğer hepsinin sebebi yüksek performansta turboboostla bilgisayarı kullanmamdan kaynaklıymış :) Bilgisayar iyi soğutuyor ama gel gelelim içindeki fan boruları 6700HQ için az gibi :) MSI 3'lü bakır boru sistemi kullanıyor işlemci için. Ayrıca ekran kartı çipinin bakır boru bağlantısını ayrı hattan veriyor. mühendislik farkı işte

• Bu laptobu alalı 2 ay olacak sanırım. Alışım da sıkıntılı olmuştu ilk aldığımda laptobun kenarlarında açılma vardı ve hoparlöründe aşırı sessiz bi ortamdayken garip bi cızırtı geliyordu ve hatta youtubeda fln video izlerken videoyu kapatıp açtığımda sesde patlamalar oluyordu sonra laptobu iade edip değiştirdim.

Laptop kenarlarındaki açılma dışında tüm sıkıntılar bu laptoptada vardı ardından bios fln tüm sürücülerini güncelledim ses sorunu gitti fkt o garip cızırtı gitmedi. Bu cızırtı sizlerde de mevcut mudur? Bi diğer sorum da bilgisayarda hiç birşey yapmadığım yani boştayken System %99 a varan bi disk kullanıyor sonra pc yi kullanıma geçer geçmez disk kullanımı %0 a düşüyor bu normal midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: SylvanSky

Bu laptobu alalı 2 ay olacak sanırım. Alışım da sıkıntılı olmuştu ilk aldığımda laptobun kenarlarında açılma vardı ve hoparlöründe aşırı sessiz bi ortamdayken garip bi cızırtı geliyordu ve hatta youtubeda fln video izlerken videoyu kapatıp açtığımda sesde patlamalar oluyordu sonra laptobu iade edip değiştirdim.

Laptop kenarlarındaki açılma dışında tüm sıkıntılar bu laptoptada vardı ardından bios fln tüm sürücülerini güncelledim ses sorunu gitti fkt o garip cızırtı gitmedi. Bu cızırtı sizlerde de mevcut mudur? Bi diğer sorum da bilgisayarda hiç birşey yapmadığım yani boştayken System %99 a varan bi disk kullanıyor sonra pc yi kullanıma geçer geçmez disk kullanımı %0 a düşüyor bu normal midir?

Çok sessiz ortamda o cızırtı bendede var,ama çok zor duymak kulak dayamak falan gerekiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burock76 -- 5 Ağustos 2017; 19:3:48 >

• Bugün farketmemle beraber cihazı pil de çalışırken uyku moduna aldığımda bi süre sonra kapanıyor güç düğmesine bastıktan sonra baştan açılıyor ancak prizdeyken böyle bi sorun mevcut değil ne yaptıysam beceremedim tavsiye olan var mı ?

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.