Şimdi Ara

HP PAVILION GAMING15-BC017NT CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TBHDD-15.6'-GTX960M- (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
698
Cevap
13
Favori
48.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sevgili kardeşim ben yakınmıyorum :) sadece beklentilerimi ve ürünü aldıktan sonra karşılaştıklarımı yazdım. hepsi de doğru tespitler.. bana bunları söyleyen olsaydı inan almazdım. ısınma meselesi illaki her laptopta oluyordur. "benim laptopum buz gibi" diye iddia eden birisi var mı bilemiyorum. sanırım yoktur. ama ben bu pc'yi çift fanlı olduğu için özellikle tercih ettim. yabancı forumlarda bile araştırdım. söküm kılavuzuna ulaştım. ama çalışmadıktan sonra değil iki, sekiz fanlı olsa neye yarar? :)
    hem hp türkiye temsilcilerine hem hp nin ingilizce sitesinde bu fan meselesini sordum. aldığım cevap: "elektrik süpürgesini fanlara tut. içindeki tozu çeksin" oldu. daha pc yi alalı 10 gün olmuş adam diyor ki tozunu çektir. (buraya bu konu için hazırlanmış videoyu da koyuyorum en altta izlersiniz.)
    fan ayarı yok. fan dönüş hızını görebileceğiniz bir programı bile yok. var mı? hepsini hp yetkililerine sordum. yok...
    ısınma yine neyse adamlar cpu ve gpu yu sağ tarafa çekip bir şeyler yapmaya çalışmışlar. w-a-s-d de sorun yok. ama gözü yorma meselesi gerçekten sıkıntı. belki de ben çok takılıyorum ama program kurarken bile o ekranda yazılar çok garip duruyor. ekran görüntüsü alıp buraya ekleyeyim. fhd altında kalitede bir video izleyince çok kötü bir görüntüyle karşılaşıyorsunuz. Allahtan 4K filan almadık :)) bence 15 inç ekrana FHD fazla geliyor..
    https://support.hp.com/tr-tr/document/c01768409

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeni-hesap -- 24 Temmuz 2017; 22:26:57 >

• yeni-hesap Y kullanıcısına yanıt
    Haklısın ilk başta banada yazılar küçük görünüyordu ama sonradan alıştım. Şuan çok memnunum. Isınma işi inan alttına alacagın bir sogutucuyla bu iş çözülür. Sürekli oyun oynuyanlarda bu şekilde çözüm buluyor. zaten normal kullanımda inanılmaz daha fan sesini duymadım bu sıcaklarda
  • Arkadaslar herkesin yuk altinda ikinci fani çalışmadigi konusunda hem fikir mi? Calisan varsa speedfandan ss atabilir mi?

Simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FHD ve 15 inç bilgisayar almayı düşünen arkadaşlar bence bir kez daha düşünmeli..
    işte alacağınız bilgisayarın ekranı aynen böyle olacak:
    (sadece bilgilendirme amacıyla yazıyorum. ben aldım pişman oldum. keşke hd alsaydım..)
    Not: resimler 15 inç bilgisayarda çekilmiştir. tam ekran yapıp, almayı düşündüğünüz bilgisayarın ekranına önceden bakın..
    //////
    edit: resimleri bilgisayarınıza indirin ve tam ekran yapın öyle bakın. direkt bağlantıya tıklayıp yakınlaştırınca gerçek boyuttan daha büyük boyut gösteriyor..
    /////

HP PAVILION GAMING15-BC017NT CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TBHDD-15.6'-GTX960M-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeni-hesap -- 24 Temmuz 2017; 23:22:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: slymngursoy

Arkadaslar herkesin yuk altinda ikinci fani çalışmadigi konusunda hem fikir mi? Calisan varsa speedfandan ss atabilir mi?

Simdiden tesekkurler

Hocam speedfan 2. fanı her daim 100 rpm civarı gösteriyor. Ben acaba çalışmıyor mu diye arka kapağı açıp kendi gözümle baktım ve yük altında gayet güzel çalışıyor. 1. fan kadar hızlı dönmediği için hava üflediği de çok farkedilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeni-hesap

FHD ve 15 inç bilgisayar almayı düşünen arkadaşlar bence bir kez daha düşünmeli..
    işte alacağınız bilgisayarın ekranı aynen böyle olacak:
    sadece bilgilendirme amacıyla yazıyorum. ben aldım pişman oldum. keşke hd alsaydım..
    Not: resimler 15 inç bilgisayarda çekilmiştir. tam ekran yapıp, almayı düşündüğünüz bilgisayarın ekranına önceden bakın..
    //////
    edit: resimleri bilgisayarınıza indirin ve tam ekran yapın öyle bakın. direkt bağlantıya tıklayıp yakınlaştırınca gerçek boyuttan daha büyük boyut gösteriyor..
    /////

Hocam bunu düzeltmenin yolu var.http://windows10_dpi_blurry_fix.xpexplorer.com/ bu yazılımı indirip blur efektini kaldırabilirsiniz.

• yeni-hesap Y kullanıcısına yanıt
    Kardeşim keşke almadan önce senin mesajını okuma fırsatım olsaydı, kesinlikle almazdım. Ekrana iyi diyenlere gerçekten yazıklar olsun vatan dan para mı alıyorlar anlamıyorum. Full hd ips diye aldık, ok çamur değil ama kalite hak getire. Hem renkler soluk, hem yazılar bozuk böyle bi rezalet olabilir mi! Keza ısınma da aynı şekilde neymiş o kadar sessiz ve soğukmuş ki bilgisayarın çalıştığını bile anlamıyormuş. Hadi canım ya sadece facebook açıkken bile fan sesini koyveriyor, klavyenin sağ tarafı ısınıyor. Termal macunu yenilesem mi diye ben de sordum, açtırırsanız cihazınız garanti dışı kalır isterseniz servise bırakın dediler. İyi yeni aldığım ürün serviste bir ay yatsın gelsin. Rezil bişey yapmışlar acısını biz çekiyoruz.

Bu kadar lafın üstüne ben bunu iade etmeye de çalıştım ama bilin bakalım ne oldu? Bu dandik plastik o kadar özenli kullanmama rağmen hemen menteşenin üstünden çizilmiş, kabul edilmedi. Şimdi 5 yıl bu hayal kırıklığıyla beraberim, tabi bozulmazsa...

Almayı düşünen kimseye önermiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeni-hesap

değerler sürekli değişiyor. ekran görüntüsü aldım ama mesela üstte "disk" yazıyor. %0 olduğu da var, %96 olduğu da. bunun ortalamasını alıp buraya ekleyebileceğim bir seçenek var mı?

Eğer ssd kullanmıyorsanız disk kullanımının %96ya çıkması normal. Onun dışındaki değerler de normal gözüküyor. Format atmayı denediniz mi? Ben aldığım gün format atmıştım.

• Lights.Out kullanıcısına yanıt
    doğrusu oyunlarda fhd işe yarıyor. ama bir insan bilgisayarı sadece oyun için almaz ki.. ben photoshop da kullanacağım, winamp da, word de...

ayrıca pilde çalıştırırken açık renkli sayfalarda parlaklık artıyor, koyu renkli sayfalarda parlaklık iyice düşüyor. ve bunun bir ayarı yok.. yahu bu kadar mantıksızlık olamaz.. bari açık renk sayfada parlaklık azalsa da koyu renk sayfada artsa anlarım. ama bu nedir böyle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lights.Out

Kardeşim keşke almadan önce senin mesajını okuma fırsatım olsaydı, kesinlikle almazdım. Ekrana iyi diyenlere gerçekten yazıklar olsun vatan dan para mı alıyorlar anlamıyorum. Full hd ips diye aldık, ok çamur değil ama kalite hak getire. Hem renkler soluk, hem yazılar bozuk böyle bi rezalet olabilir mi! Keza ısınma da aynı şekilde neymiş o kadar sessiz ve soğukmuş ki bilgisayarın çalıştığını bile anlamıyormuş. Hadi canım ya sadece facebook açıkken bile fan sesini koyveriyor, klavyenin sağ tarafı ısınıyor. Termal macunu yenilesem mi diye ben de sordum, açtırırsanız cihazınız garanti dışı kalır isterseniz servise bırakın dediler. İyi yeni aldığım ürün serviste bir ay yatsın gelsin. Rezil bişey yapmışlar acısını biz çekiyoruz.

Bu kadar lafın üstüne ben bunu iade etmeye de çalıştım ama bilin bakalım ne oldu? Bu dandik plastik o kadar özenli kullanmama rağmen hemen menteşenin üstünden çizilmiş, kabul edilmedi. Şimdi 5 yıl bu hayal kırıklığıyla beraberim, tabi bozulmazsa...

Almayı düşünen kimseye önermiyorum.

Seviyeli bir mesaj deil ama genede cevap vereyim facebook da fan sesi geliyor diyorsan yalan konuşuyorsun net!!

Şuan pc önümde 3 saattir nette gürmedigim yer kalmadı download yapıyor bir yanda whatshap yazıyorum bir yandanda buraya yazıyorum gram fan sesi yok ekranda renkler on numara sen ayarlarını yapamdıysan laptop a çamur atma

• link için teşekkürler... blur efektini kaldırıyormuş eyvallah ama küçük yazılara bir çare yok sanırım :(

değerler çok değişiyor. burada rastgele çekilmiş bir görüntü var. aslında video şeklinde çekmek lazım.

format attım evet. zaten format atmadan önce kullanmamın imkanı yoktu. dakika tuttum tam 3 dakikada açılıyordu pc

windows 10'da da sıkıntı var aslında. kontrolümüz dışında bir sürü işlem yürütüyor. durduramıyorum. sanırım problemin kaynağı windows 10. çünkü eski bilgisayarım windows 7 idi ve dandik bir pc idi. 2 gb ram. 250 gb hdd. ekran kartı paylaşımlı. 1.7 ghz işlemci.. ama bu bilgisayardan daha hızlıydı. çünkü windows 7'ye tam olarak hakimdim. sadece 2008 sonrası oyunlar oynanmıyordu. bir de ekranı yandan bakınca negatif efekt gibi oluyordu.

• Senden iki kere renk ayarı istedim, kibarca... Çok beğeniyosan ayar ekranının ekran görüntüsünü atarsın ben de kendimde uygularım belki gerçekten on numara olur da hem benim işim çözülür hem de hakkınızı veririm ha nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lights.Out

Senden iki kere renk ayarı istedim, kibarca... Çok beğeniyosan ayar ekranının ekran görüntüsünü atarsın ben de kendimde uygularım belki gerçekten on numara olur da hem benim işim çözülür hem de hakkınızı veririm ha nasıl olur?

Renk ayari falan yapmadım ekran kartını güncelledim herşey güzel geri kalan Windows nasil yuklendiyse ayar yapanlarin oldugunuda okudum konuda memnun oldugum icin arastirmadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 25 Temmuz 2017; 0:14:19 >
  • Hocam vatan bilgisayarın internet sitesinden bu gece sipariş ettim ürünü .Ankara'ya kaç günde gelir kargo ? Ayrıca ilk şarjda ve kurulumda dikkat etmem gereken bir ayrıntı var mı(uzun şarj gibi) ? Son olarak sanırım yapmamam gereken bir güncelleme varmış sanırım, o hangisi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: genç1282

Hocam vatan bilgisayarın internet sitesinden bu gece sipariş ettim ürünü .Ankara'ya kaç günde gelir kargo ? Ayrıca ilk şarjda ve kurulumda dikkat etmem gereken bir ayrıntı var mı(uzun şarj gibi) ? Son olarak sanırım yapmamam gereken bir güncelleme varmış sanırım, o hangisi ?

Muhtemelen bugün gelmiştir .Bilgisyarda hp nin kendi programı var onu çalıştırdığınızda kendi otomatik bütün güncellemeleri bulup kuruyor.Bende 2 güncellemeyi yapamadı kaldırıp hpnin sitesinden tekrar kurdum onlarıda yaptı.Fan sesiyle ilgili olarakta,bugüne kadar fan sesini normal kullanımda sadece bir bluray oynatma programında duydum oda zaten işlemciyi sömüren bir program.Eski bilgisayarım o pprogramda kitlenip kalırdı yarım saat

• arkadaşlar cihaz çift fanda çalışsa buz gibi olacak ama çalışmaması büyük saçmalık. hp cool sensein 1.0 versiyonunu kursak onda yetki daha fazla çift çalıştırabilir miyiz

• quote:

arkadaşlar cihaz çift fanda çalışsa buz gibi olacak ama çalışmaması büyük saçmalık. hp cool sensein 1.0 versiyonunu kursak onda yetki daha fazla çift çalıştırabilir miyiz

Yukarıda da yazdım yük altında çift fanla çalışıyor zaten. Speedfan 2. fandan rpm değerini düzgün alamıyor sadece.

• emin misiniz bu konuda? çalıştığını gözlemleyebilecegimiz bir program var mı ?

• quote:

emin misiniz bu konuda? çalıştığını gözlemleyebilecegimiz bir program var mı ?

Eminim. Programla falan değil bizzat arka kapağı çıkarıp gözlemledim. Belli bir yükten sonra dönmeye başlıyor. 1. fan kadar hızlı dönmediği için de arkadan hava üflemesi çok belli olmuyor. Arka kapağı çıkarıp bakabilirsiniz, çok kolay bir işlem.
  • Speedfan düzgün okuyamıyorsa diğer programlarla da okuyabileceğinizi sanmıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.