Şimdi Ara

HP PAVILION GAMING15-BC017NT CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TBHDD-15.6'-GTX960M- (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
698
Cevap
13
Favori
48.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende az da olsa var fakat nedense çok gözüme batmıyor. :/. Yine de servisle görüşürüm yarın belki değişim olabilir.
  • Var ama kafaya takmayı değmez günümüzde çoğu ipsli dizüstü ekranlarında var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ENGMRKP61 kullanıcısına yanıt
    Hocam 1 hafta önce hp ürünümü iade ettim bu yüzden çok takılır benim kafama o yüzden sormuştum 👍

• lahaine L kullanıcısına yanıt
    Şimdi hocam ben bu cihazı maalesef bazı durumlar dolayısı ile 4 farklı kutu açtırıp hepsini de deneyebildim. Avast SecureLine ve Mcafee bu açtırdığım 4 üründe de kurulu geliyordu bilginiz olsun. HP müşteri yetkilisinin bilgisinin eksik olduğunu böylece öğrenmiş oluyoruz. F/P olayında kesinlikle gideri var fakat dediğiniz gibi kasa plastik kasa olduğu için ısınma illaki bir yerden sonra hissedilecektir. Hissetmiyorum diyen böyle alttan alttan yalan söylüyordur bunu kabul etmek lazım. TouchPad çok kötü demişsiniz fakat daha kötülerini kullandığım için o kadar da kötü diyemeyeceğim. Ama dediğiniz gibi sağ ve sol bastığınızda böyle içe doğru bir gidiş söz konusu dediğiniz gibi. Ekranı kaliteli fakat kesinlikle ve kesinlikle sağlam bir renk ayarı gerekiyor. Bu cihaz maalesef renk ayarı olmadan geliyor alacak arkadaşların bilgisi olsun. Klavyesi dediğiniz gibi güzel bir klavye beyaz arka ışığı olan bir klavye. Fan olayına gelirsek dediğiniz gibi CPU yük altına girdiğinde fanlar bir anda hızlanıyor yani kademelik artma gibi bir durum gibi sanırım çünkü ben de CPU üzerinden 4K video oynatmıştım çift fanlı olduğu için ses de tek fana göre en az 1.5 kat artış söz konusu oluyor. HDD ışığının kasadan sızdığını söylemişsiniz fakat ben kontrol ettiğimde bende öyle bir sorun yok görünüyor. HDD'den ses gelebilir sonuçta mekanik bir aksan ve HDD 5400 RPM değil, 7200 RPM. HDD sesini istemeyenler ise güzel bir SSD ile HDD'yi çıkarıp SSD takabilirler ki bu donanım ile bilgisayar oldukça hızlanacaktır.

• SSD almayı düşünenler ilanıma bir göz atabilir.

https://forum.donanimhaber.com/sandisk-ssd-z400s-128gb-m-2-sata--124950320
  • Arkadaşlar 15bc018nt modelini satın aldım. Güncellemeler yükleniyor diye oyun falan oynamadım daha. Ama klavyesi,ışıklandırması,ekranı,sesi bence gayet güzel. Size bir kaç sorum olacaktı. Acaba ssd takınca garanti bozuluyor mu? Kendim takabilir miyim ve sadece m2 sata mı destekli takabilirim? Son olarak sıcaklık ve perfornmans konusunda test etmek istiyorum. Hangi programlarla nasıl yapabilirim?
    Işık sızması da alt kısımda 3 4 yer çok ufak şekilde var. Beni rahatsız etceğini sanmıyorum. Artma durumu var mı acaba?
    Yardımcı olur musunuz ? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krnlk-Mkn -- 22 Mart 2017; 16:7:33 >
  • Krnlk-Mkn K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, 3 uçlu m2 ssdlerden kendiniz takabilirsiniz. Garantisi ile ilgili bir problem olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gambit2

Şimdi hocam ben bu cihazı maalesef bazı durumlar dolayısı ile 4 farklı kutu açtırıp hepsini de deneyebildim. Avast SecureLine ve Mcafee bu açtırdığım 4 üründe de kurulu geliyordu bilginiz olsun. HP müşteri yetkilisinin bilgisinin eksik olduğunu böylece öğrenmiş oluyoruz. F/P olayında kesinlikle gideri var fakat dediğiniz gibi kasa plastik kasa olduğu için ısınma illaki bir yerden sonra hissedilecektir. Hissetmiyorum diyen böyle alttan alttan yalan söylüyordur bunu kabul etmek lazım. TouchPad çok kötü demişsiniz fakat daha kötülerini kullandığım için o kadar da kötü diyemeyeceğim. Ama dediğiniz gibi sağ ve sol bastığınızda böyle içe doğru bir gidiş söz konusu dediğiniz gibi. Ekranı kaliteli fakat kesinlikle ve kesinlikle sağlam bir renk ayarı gerekiyor. Bu cihaz maalesef renk ayarı olmadan geliyor alacak arkadaşların bilgisi olsun. Klavyesi dediğiniz gibi güzel bir klavye beyaz arka ışığı olan bir klavye. Fan olayına gelirsek dediğiniz gibi CPU yük altına girdiğinde fanlar bir anda hızlanıyor yani kademelik artma gibi bir durum gibi sanırım çünkü ben de CPU üzerinden 4K video oynatmıştım çift fanlı olduğu için ses de tek fana göre en az 1.5 kat artış söz konusu oluyor. HDD ışığının kasadan sızdığını söylemişsiniz fakat ben kontrol ettiğimde bende öyle bir sorun yok görünüyor. HDD'den ses gelebilir sonuçta mekanik bir aksan ve HDD 5400 RPM değil, 7200 RPM. HDD sesini istemeyenler ise güzel bir SSD ile HDD'yi çıkarıp SSD takabilirler ki bu donanım ile bilgisayar oldukça hızlanacaktır.

Hocam renk ayarı benim de biraz canımı sıkıyor ama nasıl yapılacağı hakkında bir fikrim yok? Neyi referans alıyoruz?

• hasobilo H kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sağolun.
    Samsung evo öneriyorlar. Sizde önerir misiniz?
    Maalesef kullanmadığım için bir şey söyleyemiyeceğim ,fakat kağıt üzerinde f/p olarak en iyisi sanırım.

Peki çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gambit2

4 farklı kutuyu nasıl açtırdın o kısmı merak ettim açıkcası. hdd sesi 7200 rpm olmasından çok gelmiş olabilir haklısın, daha önce 5400 kullandım hep notebooklarda, alıştım rahatsız etmiyor, fan sesi bastırıyor zaten. Renk ayarı için uğraştım epey hem windowstan hem de intel grafik ayarlarından ama olmadı istediğim gibi, default hali daha iyi geldi. Renkler canlı gayet ama gerçek tonlar değil gibi geliyor. mat, fhd ıps ekran güzelmiş ama gerçekten, şahsen mat ekran seviyorum uzun kullanımda daha az gözümü yoruyor. Beni şu an en çok rahatsız eden ses ve ısınma. msi afterburner ve real temp açık sürekli. Mesela şu an sadece chrome da 11 sekme açık işlemci kullanımı %5-10 arası değişiyor cpu sıcaklığı 55-60 arası değişiyor. Bu işlemci için çok da talepkar olmaması gereken eski oyunlar oynadım hep (rome 2 totalwar, red orchestra 2) 1 saat oynayınca işlemci %20-30 kullanımdayken sıcaklığı 80C yi geçiyor, gpu ise zorlanmasına rağmen %60-70 kullanımda 70C yi geçmiyor pek. Benim cpuda ya da termal macununda mı sıkıntı var diye düşündüm. Ses driverlarını güncellemeyin sakın derim, ilk kurulumla gelen driverlarında çınlama falan yok gayet iyi ses, ancak güncelledim şu an gerçekten rahatsız edici ses. B&O kapalıyken bile oluyor çınlama, çatlama nasıl tanımlarsanız artık. Klavye kullandıkça daha çok hoşuma gitmeye başladı, sadece tuş diziliminde sağ control olmaması kötü. touchpad i unuttum bile, ilk açtığımda kullandım bir kere, daha da kullanmadım zaten :) ama biz de bir de amd işlemcili giriş seviyesi başka hp notebook var onun touchpadi bile bariz daha iyi. menteşelere hiç girmeyelim zaten :)

sıcaklık takibi için msi afterburner ve real temp kullanıyorum ben. performans için çok sayıda benchmark programı var onları deneyebilirsin. cinebench ile denedim ben, diğerleri hakkında pek bilgim yok.
    Sırf ses çınlaması yüzünden laptopu iade ettim 2 hafta önce sorun tamamen yazılımsal duruyor b&o nun ses güzelleştirmesinden dolayı, driverda sürüm alçaltmayı da denedim fakat sonuç değişmemişti.

mağaza alışverişlerinde yok dimi cayma hakkı? driver alçaltınca biraz daha iyi oldu ama geçmedi, tek çaresi recovery sanırım. bir hp notebook daha var bende, aynı sorun vardı driver güncelleyince olmuştu, recovery yaptım düzeldi. o bilgisayarın ekran kart driverlarını da güncelleyince sistem yavaşlamıştı çok feci, hp support assistantta driverları test etmeden, stabilize etmeden yayınlıyorlar gibi.
    Aslında çok büyük bir problem değil bir yazılımla çözülebilir gibi duruyor neden çözüm bulmuyorlar bilmiyorum. Mağazadan alımlarda cayma hakkı yok evet ben performansından çok memnundum sadece sese canım sıkıldı iade ettim biraz da pişman oldum açıkcası.

Ben sesi kontrol ettim gayet hoşdu. Yalnız win update yapıyorum şu anda. Acaba güncellemeyin dediğiniz şey bu win update mi. Ve recovery yapınca ilk haline dönünce sesin düzelmesi gerekmez mi?
    İşlemci ve gpu da normal sıcaklık değerleri ne olmalı, oyun veya benzeri işlemlerde hangi aralıkta olmalı ?
    Win update değil hocam, realtek hd audio sürücüsünün güncellemesi hp support asistanttan yapılıyor.

100 yada 110C cpu için çalışma sınırı olması lazım, 90C üzerinde uzun süre çalıştırmanın da cpuya fiziksel hasar verme ihtimali var diye biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.