Şimdi Ara

HP PAVILION GAMING 15 SERİSİ ANA KONU (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
733
Cevap
35
Favori
39.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben tam tersine çok memnunum ama donanımımız da kasamız da farklı sanırım, dediğiniz gibi iade edin hocam zevk vermeyecek size.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15-ec0007nt (8BW49EA)

AMD Ryzen 5 3550H 8GB 1TB + 256GB SSD GTX1650 Freedos 15.6" FHD SVA PANEL

arkadaşlar ben benim cpu fanı temizlerken bozdum parçasını nereden bulabilirim ve bu biligisayarın fanı

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-pavilion-15-ec0073ax-fan-cpu-islemci-fani_pdp_637551361

bu linktekiyle uyumlumu cevap verirseniz çok sevinirim resimdeki de hp pavillion 15-ec007nt fanı

HP PAVILION GAMING 15 SERİSİ ANA KONU

• aynıymış arkadaşlar 15-ec007nt fanı bozulan olursa 15-ec0073ax fanı aynı fan

• hidensa H kullanıcısına yanıt
    övülmesinin başlıca sebebi harici ekran kartı olmadan yüksek performans vermesi. bunun karşılığında 2 gb ram alıyor. intel hd graphics, vega 8 ve 10 ile kıyaslayınca ne yapıyor peki?

kusura bakmayın ama burada tüketici olarak siz hatalısınız. smacınıza uygun veya aradığınız ürünü almamışsınız. bir ürün alırken en azından işlemcinin web sitesine bakabilirsiniz.
  • ChiefOfficer kullanıcısına yanıt

Harici ekran kartı varken sistemin 2 gb alması size mantıklı geliyor ise size söylenecek bir şey yok . Tüketici olarak ise ben hatalı değilim hiçbir yer de buna Hpnin kendi sitesi de dahil sistemin 2 gb ayırdığına dair bir şey yazmıyor. Ayrıca birçok firmanın biosunda dahili ekran kartına ne kadar ram ayıracağını ayarlayabiliyorken Hp nedense buna izin vermiyor . Fanın fişteyken durmadan çalışması veya buna benzer kasa sorunları yine benim hatamsa tüketicilik kavramını biraz araştırmanızı rica edeceğim. Yalnız şu konu da hak verebilirim Hp ürünü almışım bozuk olduğu için 1 kere değişmiş ardından yeni gelen laptopta bozuk çıkmış para iadesi almışssın . 3 ay sonra uyguna başka modelini bulup sorun çıkmaz diyerek Hp satın almışım ve sonuç ortada burada hatamı kabul edebilirim.

• Yazıyor diye hatırlıyordum demek ki yanlış hatırlamışım. Gerçekten de yazmıyormuş, bu durumu bir şekilde bildirmeleri gerekirdi oldukça haklısınız.

Kasa sorunları ve bozuk ürün konusunda biraz şansızlığa denk gelmişsiniz, umarım en kısa zamanda sorunlarınız hallolur.

• Arkadaşlar ec0007nt modeli var bende. Klavyesine kola dökülmüştü yeni klavye aldım ve kendim taktım ama şöyle söyliyeyim. Kendiniz takmayın laptop elimde kalıyordu resmen. Klavye sanki hiç değiştirilmesin istenmiş.
    Kasayı açması çok basit. İç aksamları çıkarması da ama klavyeyi kasanın plastiğine perçinlemişler.klavyeyi perçinleri kırıp çıkarmanız ve yeniden taktıktıktan sonra bir şekilde (havya ile) sizin perçinlemeniz gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dragon Fighter -- 6 Ocak 2021; 20:43:22 >
  • Arkadaşlar 2 aydır Hp pavilion 15 gaming laptop kullanıyorum. 1650 Ti Ryzen 5 4600 ve 16 gb rame sahibim. laptoptan normalde memnunum fakat bazen laptopu açıp oyun oynamak istediğimde çok düşük fps değerleri alıyorum. driverlar vb şeyler güncel. bu soruna bir çözüm de bulamadım açıkçası kendi kendine bir gün sonra falan düzeliyor ama neden böyle bir şey oluyor açıkçası anlayabilmiş değilim.

• DeadMaster35 kullanıcısına yanıt

Şarj ile alakalı bir sorundan, işlemciniz 0.40GHz’de çalışıyor muhtemelen.

• Hugh Jackman kullanıcısına yanıt

İşlemci kaynaklı bir sorun gibi durmuyor. zaten herhangi bir sorun var gibi durmuyor o yüzden de çözüm bulamıyorum ya.

edit: böyle zamanlarda fanı kararsız çalışıyor sanki laptopun. halbuki hiç bir ısınma da yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadMaster35 -- 6 Ocak 2021; 23:54:30 >
  • DeadMaster35 kullanıcısına yanıt

Çekirdek hızı normal ama %27ye %100 garip değil mi hocam?

evet bir terslik var gibi ama bulamıyorum vallaha.

edit: buyur düzeldi bak kendi kendine laptop.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadMaster35 -- 7 Ocak 2021; 0:56:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dragon Fighter

Arkadaşlar ec0007nt modeli var bende. Klavyesine kola dökülmüştü yeni klavye aldım ve kendim taktım ama şöyle söyliyeyim. Kendiniz takmayın laptop elimde kalıyordu resmen. Klavye sanki hiç değiştirilmesin istenmiş.
    Kasayı açması çok basit. İç aksamları çıkarması da ama klavyeyi kasanın plastiğine perçinlemişler.klavyeyi perçinleri kırıp çıkarmanız ve yeniden taktıktıktan sonra bir şekilde (havya ile) sizin perçinlemeniz gerek.

Eline sağlık üstad iyi cesaret gerektiren bir ameliyat. çok geçmiş olsun gözün aydın HP PAVILION GAMING 15 SERİSİ ANA KONU 

• Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak.
    HP 15-AU114NT kullanıcısıyım. Benim pc ye hardisk yerine ssd taksam ve mevcut ram yükseltsem herhangi bir sıkıntı olur mu veya ne gibi değişiklikler olur sistemde. Daha önce böyle bir şey deneyen var mı? Cevaplarsanız çok sevinirim...
  • gzbksnn kullanıcısına yanıt

SSD büyük fark yaratır hocam, önceliğiniz bu olsun. Eğer oyun oynamıyorsanız RAM takviyesinin boşa masraf olacağı düşüncesindeyim...

Teşekkürler hocam. SSD yi taktıktan sonra kendi hdd sini CD yerinde kullanmayı planlıyorum. Bunları yaptıktan sonra ne yapmam gerekir bir bilgin var mı? Format biosa girme vs....
  • gzbksnn kullanıcısına yanıt

Tabii ki format şart, biosluk bi işlem yok diye biliyorum.

• bende 15- EC1004nt modeli var. freedosluydu kendim windows kurdum. sürücler falan kendisi yükledi ama AMD chipset driver'ını kurmadı sanırım windows. yonga için HP'nin driver sitesine baktım. benim modelin hiç bir driver'ı çıkmıyor zaten. ryzen 5 4600h için ne indirebiliriz chipset driverı oalrak? ya da yüklemek şart mı illa?

• nty35 kullanıcısına yanıt

Bu linkten:

https://www.amd.com/en/support/apu/amd-ryzen-processors/amd-ryzen-5-mobile-processors-radeon-graphics/amd-ryzen-5-4600h

Adrenalin 2020 Edition 20.11.2 Recommended (WHQL) sürümünü kurabilirsiniz hocam.

teşekkürler hocam ama o attığnız link dahili grafik birimi için gpu driverı. bende o yüklü zaten. benim bahsettiğim yonga seti ama çok da önemli değil . teşekkürler HP PAVILION GAMING 15 SERİSİ ANA KONU 

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.