Şimdi Ara

Hp Pavilion G6 Serisi Çift Ekran Kartı Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
7
Favori
94.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işte sen çözebilmişsn ama bizim sistemlerede bi degisim yok.en son bunu buldum yukarida anlattigimi
  • pavilion g6 2104 et için çözüm yok arkadaşlar bilginiz olsun.teknik servis bile çözüm bulamadı..amerikaya mail atacagiz bu konu için dediler...saçmalık
  • quote:

Orijinalden alıntı: ra4pk

pavilion g6 2104 et için çözüm yok arkadaşlar bilginiz olsun.teknik servis bile çözüm bulamadı..amerikaya mail atacagiz bu konu için dediler...saçmalık

oha teknık servıs yapamadıysa yuh be
  • quote:

Orijinalden alıntı: ra4pk

pavilion g6 2104 et için çözüm yok arkadaşlar bilginiz olsun.teknik servis bile çözüm bulamadı..amerikaya mail atacagiz bu konu için dediler...saçmalık

ben 2 ay uğraştım yapamadım.recovery yapmadan format atınca oluyor bu sorun.tamamen saçmalık
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabus1234

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Salih52

Hp Pavilion G6 Serisi Çift Ekran Kartı Sorunu [ÇÖZÜLDÜ].

Arkadaşlar Merhaba,

Neredeyse hepimizin yaşadığı genel bi sorun sanırım bu.ama bende hala sorun devam ediyor sanırım.

-catalyst control center son sürümünde güncel
    -bios F.09 dan insyde F.24 son sürüme güncel
    -CCCde yüksek performans seçili

bunlara rağmen oyunlarda 20-30fps arası değer alıyorum hep.oyunlarda kasma olmuyor ama bu değerler de pek iyi değil

bazı arkdaşlar biosdan fixed fln demişler ama benm hd4000+hd7670m ekran kartlı g6-2103st modelimde her şeyi güncellemiş olmama rağmen öyle seçenek yok
    CCCdeki yüksek performans seçeneğinin de çalıştığını pek sanmıyorum
    hep birlikte bi el atsak şu konuya da herkesin sorunu bi çözülse aslında.nedir nasıl çözülür napmak lazım bilemedim

Kardesım biostan fixed secenegını secersen pcyı actıgınde yüksek performans secenegıne ulasırsın eğer ulasamıyorsan çözümünü bılmıyorum .

F.41 Bios sürümüm

valla naptıysam yok bişi çıkmıyo
    bios da da öyle fixed seçeneği yok oyunlarda takılma yok ama fps olayı sıkıyo canımı
    mesela crysis 3 de menüye giriyorum 60fps sabit.oyunu açıyorum 15-20 arası genelde

• arkadaslar bende pavilion g6 var crysisi oynayamıyorum 10-15 fps arası değişiyor nedenini bilmiyorum g6 serisine değişik değişik seriler karıştırmıslar
    benimkinde intel hd yok gpu -z den bakınca aynen böyle özellikler

Bios dan fixed yaptım sonra yüksek performansı sectim bir yükselme olmadı dynamictede olmadı bir türlü bulamadım sorunu bir ara bayağı hızlandırmıstım fakat ne olduysa gecti ayriyeten aşırı derecede ısınma problemim var soba gibi cayır cayır yanıyor alet 1 sene oldu alalı yakında pc toplicam toplayana kadar su problemi çözsem iyi olurdu :) yardım edebilirseniz ne mutlu bana birde benim ilk aldıgımda c ve d yanında ise system birde hp idi sanırım ekstradan bu ikiside vardı sildim onları onlardan sorun olmuş olabilirmi teşekkürler

• HP g6-2206st dizüstü bilgisayar kullanıyorum. AMD Radeon 7670 ile Intel 4000 ekran kartı var bilgisayarda. Bu konuda sıkıntılıyım. Örneğin Mafia 2 oynarken Intel'in ekran kartını görüyor. Mafia 2'deki test bölümüne girdim ve Intel'in ekran kartını belirtti. Catalyst Control Center'de Mafia 2'yi yüksek performans yaptım fakat oyun Intel'i görüyor. Ekran kartları arasında geçiş yapamıyorum. BIOS'ta geçiş seçeneği yok. Her iki ekran kartının sürücüsünü dün güncelledim. AMD ekran kartını neden görmüyor? Başka bir yolu var mı? Oyun AMD ekran kartını kullanıyor da Intel'i mi görüyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eray36 -- 4 Temmuz 2013; 18:37:35 >
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilen yok mu? Yardım lütfen.
  • Kimse bilmiyor mu ?
  • Arkadaşlar amd ekran kartı için şu videoyu izleyin http://youtu.be/K0GW-yV7Hxc
  • kabus1234 K kullanıcısına yanıt
    ya kardeşim bana bi yardım edin ya kafayı yedircek bu sorun bana. benim sorun da seninkinin aynısı sorunu çözmüşün reism de koymuşun ama nasıl yaptın nasıl oldu bi yardım et allah rızasıs için @kabus1234
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim özcan

ya kardeşim bana bi yardım edin ya kafayı yedircek bu sorun bana. benim sorun da seninkinin aynısı sorunu çözmüşün reism de koymuşun ama nasıl yaptın nasıl oldu bi yardım et allah rızasıs için @kabus1234

kardesım dedıgım gıbı yanı yukarıda anlatmısım bıosa gırıp advenced yerınden fixed yapıp kaydetmek sonra orda resımde yüksek performanslı gpu secmek sorunun devam ederse bios sürümünü at bana
  • Selamlar
    HP G6 2303st modelini alalı 2 gün oldu. Bios update otomatik yaptı ama yukarıdaki menü maalesef yok, fixed seçeneği vs.. Tüm oyunlarda Ati' yi kullanmaması çok canımı sıkıyo. .Çözüme ulaşan var mı aranızda?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ali_can_86

Arkadaşlar aynı Ekran Kartı sorunu bende de var. Mohaa Airborne Yükledim açmıyor. Hatta Yüksek performans diye de ekledim.
    Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

İntel HD Graphics Family 3000+Radeon HD 7450M

Kardesım Ben o ayarları talan ettim ama Sonuca Ulaşamdım Sorunumu Nasıl Çözgüğümü Su Sekilde Anlatayım.

İlk Olarak Biosa Giriorsun F10 TUSU İLE

http://img850.imageshack.us/img850/2640/sam0204ku.jpg

Ok Tusları ile System Configuration A GELIYORSUN Sonradan

Swithable Grapich İ Dynamic Ten [Fixed] Yapıorsun

Bios Ayarı Bukadar Save yapıp pc yı yenıden baslatıyorsun

http://img844.imageshack.us/img844/8025/sshot2br.jpg

Sonradanda Bu Ayarları Yapıp Rahatca Geçişini Yapıorsun

.

HP Pavilion g6-1195et Notebook PC var bu secenekler yok bende

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ali_can_86

Arkadaşlar aynı Ekran Kartı sorunu bende de var. Mohaa Airborne Yükledim açmıyor. Hatta Yüksek performans diye de ekledim.
    Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

İntel HD Graphics Family 3000+Radeon HD 7450M

Kardesım Ben o ayarları talan ettim ama Sonuca Ulaşamdım Sorunumu Nasıl Çözgüğümü Su Sekilde Anlatayım.

İlk Olarak Biosa Giriorsun F10 TUSU İLE

http://img850.imageshack.us/img850/2640/sam0204ku.jpg

Ok Tusları ile System Configuration A GELIYORSUN Sonradan

Swithable Grapich İ Dynamic Ten [Fixed] Yapıorsun

Bios Ayarı Bukadar Save yapıp pc yı yenıden baslatıyorsun

http://img844.imageshack.us/img844/8025/sshot2br.jpg

Sonradanda Bu Ayarları Yapıp Rahatca Geçişini Yapıorsun

.

hocam hangi bios surumu

• Merhaba Arkadaslar
    Bu sorunla uzun sure ugrasan biri olarak baskalarıda ugrasmasın diye benm buldugum çözümü sizlerle paylasayım dedim.
    öncelikle bende yedek almadan win8 geçip ekran kartı sıkıntısı yaşadıgım için win7 ye donenlerdenim:)
    ancak win8 e geçtigimde hp nin sitesindeki yonlendirmeler nedeniyle ilk once sıkıntı biostan sanıp biso güncellemesiyle son surumdeki o fixed bolumunu goremeyen birsiyim.
    olayı çözene dek en az 10 kez format defalarcada güncelleme yapmıs bulunmaktayım.
    bende hp pavilion g6 1195st var
    amd radeon 6400 serii ekran kartı var ve sistem intel graphic i goruyor:)
    ne yaptıysam amd yi gosteremedim. biosu eski surume getirmeye çalıstım olmadı bi suru driver denedim olmadı hp nin sitesinde olanları denedim amd nin sitesine girdim yok yok yok. hatta yabancı sitelerden driver buldum yöntemleri aradım buldum ama yinede olmadı. sonuc olarak PES oynarken ekran parçalı parcalı dona dona gider oldu :) ama oylede 1-2 turvuva yaptık ilk zamanları hatırladık fifa 98 falan guzel anılardı :D

sonra garanti kagıtlarını aradım ve mucize oldu garantinin bitmesine daha 20 gun vardı kararımı verdim ertesi gun postalayacaktım ama son bi kere daha deneyem dedim herseyi bastan yaptım kurdum çalıstırdım ama fiyasko:D

neyse sonra aradım HP destek telefonunu anlattım sıkıntıyı adam uzaktan baglandı makinaya baktı evet sıkıntı var dedi. sonra neyi nasıl yapacagımı anlattı ve 2 tane driver verdi. indirdim. önce eski driveri kaldırdım res attım sonra ilk verdigini yukledim res attıktan sonra 2.yi yukledim yine res attım. açılınca pek bişey degişmemiş gibiydi sonra adam dedim biosu napacaz diye eger son surume guncellediysen sıkıntı yok çunku son surumde elle bişey yapmıyorsun bios otomatik geçiş yapıyor dedi. neyse bağlantıyı kopardım girdim pes13 e takır takır çalıstı oyun :) gunlerdir çektigim çilede son bulmuş oldu :)

YANİ HP DESTEĞİ ARAYIN DOGRU DRİVERLERİ VERSİNLER VE ONLARI SAKLAYIN NOLUR NOLMAZ...

birde su cok hosuma gitti. aradan bi gun geçti hp destek aradı sıkıntı varmı yardım gereklimi diye dedim siz 1 aydır neredeydiniz be kardesim :)

• max7sebo M kullanıcısına yanıt
    iyi yapmıssın hp destek merkezıne ılgısız felan dıorlardı ama sasırttı benı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: max7sebo

Merhaba Arkadaslar
    Bu sorunla uzun sure ugrasan biri olarak baskalarıda ugrasmasın diye benm buldugum çözümü sizlerle paylasayım dedim.
    öncelikle bende yedek almadan win8 geçip ekran kartı sıkıntısı yaşadıgım için win7 ye donenlerdenim:)
    ancak win8 e geçtigimde hp nin sitesindeki yonlendirmeler nedeniyle ilk once sıkıntı biostan sanıp biso güncellemesiyle son surumdeki o fixed bolumunu goremeyen birsiyim.
    olayı çözene dek en az 10 kez format defalarcada güncelleme yapmıs bulunmaktayım.
    bende hp pavilion g6 1195st var
    amd radeon 6400 serii ekran kartı var ve sistem intel graphic i goruyor:)
    ne yaptıysam amd yi gosteremedim. biosu eski surume getirmeye çalıstım olmadı bi suru driver denedim olmadı hp nin sitesinde olanları denedim amd nin sitesine girdim yok yok yok. hatta yabancı sitelerden driver buldum yöntemleri aradım buldum ama yinede olmadı. sonuc olarak PES oynarken ekran parçalı parcalı dona dona gider oldu :) ama oylede 1-2 turvuva yaptık ilk zamanları hatırladık fifa 98 falan guzel anılardı :D

sonra garanti kagıtlarını aradım ve mucize oldu garantinin bitmesine daha 20 gun vardı kararımı verdim ertesi gun postalayacaktım ama son bi kere daha deneyem dedim herseyi bastan yaptım kurdum çalıstırdım ama fiyasko:D

neyse sonra aradım HP destek telefonunu anlattım sıkıntıyı adam uzaktan baglandı makinaya baktı evet sıkıntı var dedi. sonra neyi nasıl yapacagımı anlattı ve 2 tane driver verdi. indirdim. önce eski driveri kaldırdım res attım sonra ilk verdigini yukledim res attıktan sonra 2.yi yukledim yine res attım. açılınca pek bişey degişmemiş gibiydi sonra adam dedim biosu napacaz diye eger son surume guncellediysen sıkıntı yok çunku son surumde elle bişey yapmıyorsun bios otomatik geçiş yapıyor dedi. neyse bağlantıyı kopardım girdim pes13 e takır takır çalıstı oyun :) gunlerdir çektigim çilede son bulmuş oldu :)

YANİ HP DESTEĞİ ARAYIN DOGRU DRİVERLERİ VERSİNLER VE ONLARI SAKLAYIN NOLUR NOLMAZ...

birde su cok hosuma gitti. aradan bi gun geçti hp destek aradı sıkıntı varmı yardım gereklimi diye dedim siz 1 aydır neredeydiniz be kardesim :)

iyi de bizim garanti doldu.Bu arada sürücü kurulumu sırasında siyah ekranda kalıyor muydu?.Ayrıca sürücülerin linki varsa bir de biz deneyelim.ATİ hd5470 bir türlü sürücü kurulmuyor.siyah ekranda kalıyor.

• max7sebo M kullanıcısına yanıt
    quote:

2 tane driver verdi. indirdim

driverların linklerini eklemeniz mümkün mü?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.