Şimdi Ara

Hp Pavilion G6 Serisi Çift Ekran Kartı Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
7
Favori
94.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cyberlink diye program var onunla açıyorsun kardeş. C:\Program Files (x86)\CyberLink\YouCam değiştirmediysen burada olması lazım.

Edit: Bu arada konuyu açan arkadaşım, biosa girmeden biosun versiyonunda yükseltme/düşürme yaptın mı? Ya da ek bir işlem? Yoksa direk orda mıydı seçenek? Valla sevindim senin adına, bize de bir yardımcı olursan çok seviniriz bu sorunu yaşayan g6'cılar olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zenyxia -- 10 Kasım 2012; 22:14:45 >
  • kardeşim ben onu yaramıyor die sildim ya nasıl tekrar yükleyebilirim ?
  • http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?product=5265696&cc=tr&dlc=tr&lc=tr&jumpid=reg_r1002_trtr_c-001_title_r0002

Buradan gerekli sürücüleri bulabilirsin. (İşletim sistemini bilmediğimden W7 64 bit yaptım, W8 ise öyle değiştirip indirirsen sorun çıkmaz.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zenyxia

quote:

Orijinalden alıntı: 4lfonso
    bugün bu bilgisayarı aldım arkadaşhttp://www.teknoreyonum.com/hp-pavilion-g6-2010et-i7-3612qm-8gb-500gb-15-6-dos-urun7162.html

galiba çift ekran kartı bende de var senin deiğin gibi biosa giriyorum ama orada o öle bir yazı yok başka nasıl yapabilirim ?

Bende de yok kardeşim o menü. Koymamış G serilerine HP olacak firma. CCC (catalyst control center)'den Yüksek Performans diye tek tek ayarlıyorsun başka şansın yok. O da kafasına göre çalışıyor bazı oyunları Radeon ile bazısını Intel ile açıyor. SRtest'ten veya Windows Skor'dan test ettiğinde Intel ilk kart olarak görünüyor ve ona göre sonuç veriyor. Çoğu oyun fail oluyor sinirini depreştiriyor bu da insanın. Keşke Intel kartı kaldırıp tek Radeon'u kullanabilsek ama onu yapınca da Radeon çalışmıyor. Başa bela mı aldık anlamadım ki ben bu modeli almakla?

BENIMDE PC G6 AMA FİXED DYNAMİC SECENEKLERİ VAR Nesil farkımı var anlamadım Ama CCC den yüksek performans secıosan sorunun yok demektir .

• quote:

Orijinalden alıntı: kabus1234

BENIMDE PC G6 AMA FİXED DYNAMİC SECENEKLERİ VAR Nesil farkımı var anlamadım Ama CCC den yüksek performans secıosan sorunun yok demektir .

Şanslısın kardeş çünkü gördüğüm kadarıyla G serilerinden pek az var bu seçeneğe sahip olanlar. CCC'den yüksek performans seçiyorum ama bazı oyunlarda çalışıyor bazılarında çalışmıyor. OpenGL, D3D destekleyen oyunlar kartlar arasında dinamik geçişi desteklemiyor, bu yüzden yüksek performans yapsam bile yine Intel ile çalışıyor. WMP, MPC gibi film izleme programlarıda Intel ile çalışıyor sanırım, ondan tam emin değilim, kasmayacak video kasıyor çünkü. Artı varsayılan ilk kart Intel gözüktüğünden senin yaşadığın sorun oluyor bizde de, testlerde oyunlar sürekli fail veriyor, Windows skor olması gerekenden düşük çıkıyor vs.

Acaba senin biosu indirsek destekler mi ki. Neydi kardeş tam olarak senin pc'nin modeli?

• benim ki g6 1309st aynı sorun bende de vardı sağolsun kim yazmışsa fixed yaptım BİOS tan minimum puan 4.2 den 5.5 e çıktı bu arada BİOS U üç defa güncellemiştim....
  • Ne demek Kardes Sorunun Çözüldüyse Ne Mutlu Bana bende aynı dertten yanıyordum
  • Ne demek önemli değil
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ali_can_86

Arkadaşlar aynı Ekran Kartı sorunu bende de var. Mohaa Airborne Yükledim açmıyor. Hatta Yüksek performans diye de ekledim.
    Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

İntel HD Graphics Family 3000+Radeon HD 7450M

Kardesım Ben o ayarları talan ettim ama Sonuca Ulaşamdım Sorunumu Nasıl Çözgüğümü Su Sekilde Anlatayım.

İlk Olarak Biosa Giriorsun F10 TUSU İLE

http://img850.imageshack.us/img850/2640/sam0204ku.jpg

Ok Tusları ile System Configuration A GELIYORSUN Sonradan

Swithable Grapich İ Dynamic Ten [Fixed] Yapıorsun

Bios Ayarı Bukadar Save yapıp pc yı yenıden baslatıyorsun

http://img844.imageshack.us/img844/8025/sshot2br.jpg

Sonradanda Bu Ayarları Yapıp Rahatca Geçişini Yapıorsun

.

arkadaşım merhaba benim bios ta switchable seçeneği çıkmıyor yani o seçenek hiç yok bende g6 kullanıyorum oyunlara giriyorum fakat intel hd 4000 aktif diğer kart çalışmıyor ne yapıcam bi yardım ederseniz çok sevinirim bide ısınmadan dolayı kapanma oluyormu sizde ? şuanlık bende öyle birşey yok ama olucak gibi duruyor normalde bile bilgisayar cok ısnıyor oyun oynarken ne olur düşünemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: darkraziel

quote:

quote:

Arkadaşlar aynı Ekran Kartı sorunu bende de var. Mohaa Airborne Yükledim açmıyor. Hatta Yüksek performans diye de ekledim.

Kardesım Ben o ayarları talan ettim ama Sonuca Ulaşamdım Sorunumu Nasıl Çözgüğümü Su Sekilde Anlatayım.

.

arkadaşım merhaba benim bios ta switchable seçeneği çıkmıyor yani o seçenek hiç yok bende g6 kullanıyorum oyunlara giriyorum fakat intel hd 4000 aktif diğer kart çalışmıyor ne yapıcam bi yardım ederseniz çok sevinirim bide ısınmadan dolayı kapanma oluyormu sizde ? şuanlık bende öyle birşey yok ama olucak gibi duruyor normalde bile bilgisayar cok ısnıyor oyun oynarken ne olur düşünemiyorum

Kardes genel g6 serılerınde cıkmıor fakat bnm pcde var anlamadım nesil farkı heralde.

• ya kardeşim senn biosun sürümünü yazabilir misin(F.16-F14-F22 HANGİSİYSE) bi de pcnin tam modelini
  • arkadaşlar bende 5470 karta sahibim.sürücüyü yükleyince laptop siyah ekranda kalıyor.

Hp Pavilion G6 Serisi Çift Ekran Kartı Sorunu [ÇÖZÜLDÜ].

biosta bu seçenek bende yok.galiba sorun bu.hp g62 a60et bios sürümü F.09.yardımcı olun.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

quote:

.

Kardeş çok saol ben uyguladım şimdi istediğim gibi geçiş yapabiliyorum.Ayrıca pc kendine göre ayarlar diyenlere de sesleniyorum öle bişey yok gecişi kendim yaptım fark &60-70 lerde oyunlar fena uçuyor süper oldu süper

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetacar1

quote:

quote:

.

Kardeş çok saol ben uyguladım şimdi istediğim gibi geçiş yapabiliyorum.Ayrıca pc kendine göre ayarlar diyenlere de sesleniyorum öle bişey yok gecişi kendim yaptım fark &60-70 lerde oyunlar fena uçuyor süper oldu süper

ne demek kardes yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana ekran kartın benımkısıyle ayynımı ?

•  Hp Pavilion G6 Serisi Çift Ekran Kartı Sorunu [ÇÖZÜLDÜ].

Arkadaşlar Merhaba,

Neredeyse hepimizin yaşadığı genel bi sorun sanırım bu.ama bende hala sorun devam ediyor sanırım.

-catalyst control center son sürümünde güncel
    -bios F.09 dan insyde F.24 son sürüme güncel
    -CCCde yüksek performans seçili

bunlara rağmen oyunlarda 20-30fps arası değer alıyorum hep.oyunlarda kasma olmuyor ama bu değerler de pek iyi değil

bazı arkdaşlar biosdan fixed fln demişler ama benm hd4000+hd7670m ekran kartlı g6-2103st modelimde her şeyi güncellemiş olmama rağmen öyle seçenek yok
    CCCdeki yüksek performans seçeneğinin de çalıştığını pek sanmıyorum
    hep birlikte bi el atsak şu konuya da herkesin sorunu bi çözülse aslında.nedir nasıl çözülür napmak lazım bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih52 -- 15 Haziran 2013; 23:20:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Salih52

Arkadaşlar Merhaba,

Neredeyse hepimizin yaşadığı genel bi sorun sanırım bu.ama bende hala sorun devam ediyor sanırım.

bunlara rağmen oyunlarda 20-30fps arası değer alıyorum hep.oyunlarda kasma olmuyor ama bu değerler de pek iyi değil

bazı arkdaşlar biosdan fixed fln demişler ama benm hd4000+hd7670m ekran kartlı g6-2103st modelimde her şeyi güncellemiş olmama rağmen öyle seçenek yok
    hep birlikte bi el atsak şu konuya da herkesin sorunu bi çözülse aslında.nedir nasıl çözülür napmak lazım bilemedim

Kardesım biostan fixed secenegını secersen pcyı actıgınde yüksek performans secenegıne ulasırsın eğer ulasamıyorsan çözümünü bılmıyorum .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Salih52

Arkadaşlar Merhaba,

Kardesım biostan fixed secenegını secersen pcyı actıgınde yüksek performans secenegıne ulasırsın eğer ulasamıyorsan çözümünü bılmıyorum .

F.41 Bios sürümüm

• aynı sorun bendede var.heryeri araştırdım didik didik ettim yok pavilion g6 2104 et de ikince ekran kartına otomatik geçiş falan yok.dedier pcyi zorla o gecer.oyle bi zorladimki 90 C oldu islemci hala geçiş yapmadı..diger pclere bakiyorum çift ekran kartlı tık diye geciyor otomatik olrak veya sen manuel tık diye geciriyorsun:) olay tıkda :P neyse konuya donecek olursak yapabilecek birsey bulamadim...yukledigim programlar o kadar sacmaydıki pcye 2 gunde 4 format attim.kim ne derse yaptim..bios güncellemeler. devdışı bırakmalar devre içi almar vs vs vs hiç bir şekilde gram oynamadi.dün ne yaptiysam bi anda fps 70 oldu..sonra baska bi sorundan dolayi pcye format attim ama fps 70 oldugunda pc cok falza ısınmaya baslamıstı..suan fpsyi 40 dan yukari cikaramiyorum...Hala intel hd de calısıyor...
  • evet bügün söyle birsey farkettim.ya bu hp gerçekten baştan aşşağı fail..amdnin ekran kartı driverini sildim ve intel 4000e full yükledim..bi baktim oyundaki fps'm 23 lernden 60 da sabitlendi..dedim oldu galiba bu driveri tekar kuruyum:) kurdum fail:) fps tekrar 11 -23 arası..bunun mantıklı bi açıklaması olablirmi yoksa this is hp diyip geçmelimiyiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ra4pk

evet bügün söyle birsey farkettim.ya bu hp gerçekten baştan aşşağı fail..amdnin ekran kartı driverini sildim ve intel 4000e full yükledim..bi baktim oyundaki fps'm 23 lernden 60 da sabitlendi..dedim oldu galiba bu driveri tekar kuruyum:) kurdum fail:) fps tekrar 11 -23 arası..bunun mantıklı bi açıklaması olablirmi yoksa this is hp diyip geçmelimiyiz...

Benm hp bılgısayarımda ısınma sorunu vs vs hiç bir sorunu yoktur tek bu cift ekran kartı sorunu basıma geldı onuda halletım allha sukur 7450m ekran kartıyla ust duzey oyunları dusuk sevıyede olsun yuksek sevıyede olsun rhatca oynayabılıorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.