Şimdi Ara

HP Pavilion Dv7-6000st (LC750EA) (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
814
Cevap
7
Favori
61.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

arkadaşlar ben bu pcde cpu kullanımını %100 yapmama rağmen 2.90 a çıkamadım çıkabilen varmı veya rica etsem test edermisiniz.(coolsense kapalı).en fazla 2594 mhz oluyo.2900 olması lazım %100 yükte.

Sayın ykpnrgz aldığınız sonuçlarda bir yanlışlık bulunmamaktadır.

6000st modelinde Intel i7-2630QM işlemci kullanılmaktadır. Bu işlemcinin normal saat hızı 2 GHz olup Turbo modundaki hızı aşağıdaki gibidir.

İşlem yükü 1 çekirdeğe verildiğinde saat hızı en fazla 2.9 GHz,
    İşlem yükü 2 çekirdeğe verildiğinde saat hızı en fazla 2.8 GHz,
    İşlem yükü 4 çekirdeğe verildiğinde saat hızı en fazla 2.6 GHz olmaktadır. Siz bilgisayarınızın işlemcisini zorlarken 4 çekirdeğe birden yüklendiğinizden en fazla 2.6 GHz hızı gördünüz. İşlemciyi zorlama esnasında kullandığınız programı görev yöneticiden tek çekirdeğe adadığınızda 2.9 GHz hızını görebileceksiniz. Çekirdek yükünü ayarlamak için görev yöneticisini çalıştırıp ilgili programın üzerine sağ tuş ile tıklayarak "Benzeşmeyi Ayarla..." seçeneğini seçiniz. Orada 8 sanal çekirdeği de göreceksiniz. Aşağıdaki 2 li çekirdekten herhangi birbirine bağımlı 2 çekirdeği seçerek veya sacece birini seçerek 2.9 GHz hızını görebilirsiniz.
    CPU 0,1 --> 1. çekirdek
    CPU 2,3 --> 2. çekirdek
    CPU 4,5 --> 3. çekirdek
    CPU 6,7 --> 4. çekirdek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 22 Temmuz 2012; 22:27:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Precious

quote:

arkadaşlar ben bu pcde cpu kullanımını %100 yapmama rağmen 2.90 a çıkamadım çıkabilen varmı veya rica etsem test edermisiniz.(coolsense kapalı).en fazla 2594 mhz oluyo.2900 olması lazım %100 yükte.

6000st modelinde Intel i7-2630QM işlemci kullanılmaktadır. Bu işlemcinin normal saat hızı 2 GHz olup Turbo modundaki hızı aşağıdaki gibidir.

İşlem yükü 4 çekirdeğe verildiğinde saat hızı en fazla 2.6 GHz olmaktadır. Siz bilgisayarınızın işlemcisini zorlarken 4 çekirdeğe birden yüklendiğinizden en fazla 2.6 GHz hızı gördünüz. İşlemciyi zorlama esnasında kullandığınız programı görev yöneticiden tek çekirdeğe adadığınızda 2.9 GHz hızını görebileceksiniz. Çekirdek yükünü ayarlamak için görev yöneticisini çalıştırıp ilgili programın üzerine sağ tuş ile tıklayarak "Benzeşmeyi Ayarla..." seçeneğini seçiniz. Orada 8 sanal çekirdeği de göreceksiniz. Aşağıdaki 2 li çekirdekten herhangi birbirine bağımlı 2 çekirdeği seçerek veya sacece birini seçerek 2.9 GHz hızını görebilirsiniz.
    CPU 0,1 --> 1. çekirdek
    CPU 2,3 --> 2. çekirdek
    CPU 4,5 --> 3. çekirdek
    CPU 6,7 --> 4. çekirdek

sayın precious hp nin teknik desteği bile bu soruma cevap verememişti.çok teşekkür ederim.

şimdi dediklerinizi yapmaya çalıştım ama görev yöneticisinden benzeşmeyi ayarla ya tıkladığımda erişim engellendi yazısı çıkıyo bu programın 32 bit olmasından kaynaklanıyo sanırım şimdi 64 bit yükleyip denicem.

• quote:

quote:

quote:

CPU 0,1 --> 1. çekirdek
    CPU 2,3 --> 2. çekirdek
    CPU 4,5 --> 3. çekirdek
    CPU 6,7 --> 4. çekirdek

sayın precious hp nin teknik desteği bile bu soruma cevap verememişti.çok teşekkür ederim.

şimdi dediklerinizi yapmaya çalıştım ama görev yöneticisinden benzeşmeyi ayarla ya tıkladığımda erişim engellendi yazısı çıkıyo bu programın 32 bit olmasından kaynaklanıyo sanırım şimdi 64 bit yükleyip denicem.

64 bit olanını kurdum ama yine görev yöneticisinde *32 yazıyo.işlemciyi test edebileceğim başka bir program varmıdır.?

• quote:

Aslında erişim engellendi hatasının 32 bit olmasıyla alakası yok, herhangi bir oyun açarakta aynı şekilde yükü tek çekirdeğe vererek deneyebilirsiniz.
  • quote:

quote:

Aslında erişim engellendi hatasının 32 bit olmasıyla alakası yok, herhangi bir oyun açarakta aynı şekilde yükü tek çekirdeğe vererek deneyebilirsiniz.

tamam bide öyle dinicem.teşekkürler.yarın tekrar yazarım.sağolun.

• quote:

quote:

mrb

battlefield 3 ü çekirdek tek tek tüm çekirdeklere verdim ama yine en fazla 2.60 a çıktı.

• şimdi gta 4 ü yüklüyorum birde onunla denicem bakalım.
  • quote:

şimdi gta 4 ü yüklüyorum birde onunla denicem bakalım.

O değeri sürekli göremezsin ama tek çekirdeğe yüklendiğin zaman saniyelik görünür. Bende 2670qm var ve 5.4 GHz hızı gördüm, resimlerini de dv7 konusunda paylaştım ama bu değeri sürekli görmek imkansız tabi. 2670qm de battlefield 3 te 3.1 GHz i bende zor görmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 23 Temmuz 2012; 12:13:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

şimdi gta 4 ü yüklüyorum birde onunla denicem bakalım.

O değeri sürekli göremezsin ama tek çekirdeğe yüklendiğin zaman saniyelik görünür. Bende 2670qm var ve 5.4 GHz hızı gördüm, resimlerini de dv7 konusunda paylaştım ama bu değeri sürekli görmek imkansız tabi. 2670qm de battlefield 3 te 3.1 GHz i bende zor görmüştüm.

işlem tamamdır.çok sağolun 2.90 ı gördüm.turbo boost özelliği olan işlemcilerin hepsi bu şekildemi?

ve bu durum normal yani şimdi öylemi.?tüm çekirdekte neden 2.90 çıkmıyo anlamış değilim yani.

• bir UP çekelim
  • Arkadaşlar merhaba, 2 tane usb 3.0 , 2 tane usb 2.0 var hangi taraftaki usb 3.0 bilginiz var mı bakıyorum fakat mavi renk hangisi oldugunu ayırt edemedim bir türlü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengavercengo

Arkadaşlar merhaba, 2 tane usb 3.0 , 2 tane usb 2.0 var hangi taraftaki usb 3.0 bilginiz var mı bakıyorum fakat mavi renk hangisi oldugunu ayırt edemedim bir türlü ?

Bende 6C00ET var ve sol taraftakiler 3.0, büyük ihtimalle sende de aynıdır. Aygıt yöneticiden 3.0 olanları devre dışı bırak, hangileri çalışmazsa onlar 3.0 dır
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba, 2 tane usb 3.0 , 2 tane usb 2.0 var hangi taraftaki usb 3.0 bilginiz var mı bakıyorum fakat mavi renk hangisi oldugunu ayırt edemedim bir türlü ?

Bende 6C00ET var ve sol taraftakiler 3.0, büyük ihtimalle sende de aynıdır. Aygıt yöneticiden 3.0 olanları devre dışı bırak, hangileri çalışmazsa onlar 3.0 dır

Evet sol taraftakiler 3.0 teşekkür ederim bilgilendirme için Precious

• Arkadaşlar Laptop'um dv7 6001st
    caps lock tuşu ne ışığı yanıyor nede çalışıyor.Birden bire kendi kendine bozuldu.
    Bu neden olabilir driver sorunu filan olabilir mi.Kılavyenin içini nasıl açabilirim.
    Şuan yurtdışında olduğum için garantiye gönderemiyorum.Başına bu tür olay gelen var mı .yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

sol taraf hocam 3.0
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan1005

Arkadaşlar Laptop'um dv7 6001st
    caps lock tuşu ne ışığı yanıyor nede çalışıyor.Birden bire kendi kendine bozuldu.
    Bu neden olabilir driver sorunu filan olabilir mi.Kılavyenin içini nasıl açabilirim.
    Şuan yurtdışında olduğum için garantiye gönderemiyorum.Başına bu tür olay gelen var mı .yardımlarınızı bekliyorum.

hocam altına toz kırıntısı v.s. kaçmadı değilmi su teması falan ? çok kullanılan bir tuş değil bozulacağını zannetmiyorum altında bir temassızlık vardır büyük ihtimal
  • Laptop'u ters çevirip kırıntı olup olmadığını kontrol etmeye çalıştım.
    Zannedersem kılavyede bir problem var.Yazılımsal bir sorun olsa çözebilirdim, ama donanımsal bir sorun ise
    garantiye gönderip değiştirmem gerekecek.
  • ARkadaşlar iyi akşamlar bir sorum olucak, 3 gün önce laptop a win8 orjinal yükledim,fakat dikkat ettim oyun performansında bi düşüklük var benim gibi win8 yükleyip te bu sorunla karsılasan var mı ?

2. ci ise büyük bir ihtimalle sorunun ekran kartından kaynaklandıgını düsünüyorum sizce nedir ? Hp nin sitesinden indirdim ayrıca ATİ nin sitesindende orjinal ekran kartı driver larını yükledim.Ona rağmen win7 ye göre performans düsüklugu var

Bilgilendirme olarak geri dönebilirseniz sevinirim...
  • Windows 8 kurdum sorunsuz şu anda
  • quote:

ARkadaşlar iyi akşamlar bir sorum olucak, 3 gün önce laptop a win8 orjinal yükledim,fakat dikkat ettim oyun performansında bi düşüklük var benim gibi win8 yükleyip te bu sorunla karsılasan var mı ?

2. ci ise büyük bir ihtimalle sorunun ekran kartından kaynaklandıgını düsünüyorum sizce nedir ? Hp nin sitesinden indirdim ayrıca ATİ nin sitesindende orjinal ekran kartı driver larını yükledim.Ona rağmen win7 ye göre performans düsüklugu var

Bilgilendirme olarak geri dönebilirseniz sevinirim...

halledebildiniz mi hocam sorununuzu ?

1.http://www2.ati.com/drivers/hotfix/win8/amd_catalyst_win8_consumer_preview_[rc10].exe

2.ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp53001-53500/sp53025.exe - 300 MB

sırasıyla kuruyorsunuz

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.