Şimdi Ara

HP - Pavilion DV7-3165dx görüşleriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amerikadan Laptop getirtmek istiyorum. Amazon ve Best Buy dan inceleme yaptığımda aşağıdaki Laptop çok ilgimi çekti, Sizlerinde görüşünü almak istedim.

http://www.bestbuy.com/site/HP+-+Pavilion+Laptop+with+AMD+Turion%26%23153%3B+II+Ultra+Dual-Core+Mobile+Processor+-+Espresso+Black/9700814.p?id=1218152462714&skuId=9700814#tabbed-customerreviews

İŞLEMCİ : "AMD Turion™ II Ultra dual-core mobile processor M600*"
    BELLEK : 4GB DDR2
    HDD : "500GB (7200 rpm)"
    OPTİK OKUYUCU : Blu-Ray ROM
    EKRAN KARTI : ATI Radeon HD 4200 128MB up to 2046 MB
    MONİTÖR : "17.3"" LED high-definition widescreen display 1600 x 900 "

FİYAT : 780 dolar (Amerika satışıdır. Daha 2 gün önce fiyat 700 dolardı 80 dolar zam yapmışlar)

Ne diyorsunuz fiyat performans açısından bana çok iyi geldi. Blu Ray oynatıcı ve 17 İnç Led ekran bu fiyata.
    Bu fiyata daha iyi bir model bliyormusunuz? Görüşlerininiz benim için önemlidir.. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: nakreko

Amerikadan Laptop getirtmek istiyorum. Amazon ve Best Buy dan inceleme yaptığımda aşağıdaki Laptop çok ilgimi çekti, Sizlerinde görüşünü almak istedim.

http://www.bestbuy.com/site/HP+-+Pavilion+Laptop+with+AMD+Turion%26%23153%3B+II+Ultra+Dual-Core+Mobile+Processor+-+Espresso+Black/9700814.p?id=1218152462714&skuId=9700814#tabbed-customerreviews

İŞLEMCİ : "AMD Turion�II Ultra dual-core mobile processor M600*"
    BELLEK : 4GB DDR2
    HDD : "500GB (7200 rpm)"
    OPTİK OKUYUCU : Blu-Ray ROM
    EKRAN KARTI : ATI Radeon HD 4200 128MB up to 2046 MB
    MONİTÖR : "17.3"" LED high-definition widescreen display 1600 x 900 "

FİYAT : 780 dolar (Amerika satışıdır. Daha 2 gün önce fiyat 700 dolardı 80 dolar zam yapmışlar)

Ne diyorsunuz fiyat performans açısından bana çok iyi geldi. Blu Ray oynatıcı ve 17 İnç Led ekran bu fiyata.
    Bu fiyata daha iyi bir model bliyormusunuz? Görüşlerininiz benim için önemlidir.. Teşekkürler.

cihazın ekran kartı düşük eğer oyun oynamıycaksan fiyat ve performans acısından ideal görünüyorr..........amd olduğunda intele nazaran birazz fazla ısınabilir.......saygılar

• Oyun çok da fazla oynamıyorum açıkçası ama film daha fazla izlerim.
    Teşekkürler.
  • quote:

Oyun çok da fazla oynamıyorum açıkçası ama film daha fazla izlerim.
    Teşekkürler.

dediğim gibi ekran kartından biraz şüpheliyim ama benim tahminimce sorun yaşatmaz yinede forumdaki arkadaşlarda yardımcı olurlar sa daha iyi olurrr....

• quote:

Oyun çok da fazla oynamıyorum açıkçası ama film daha fazla izlerim.
    Teşekkürler.

o zaman hiç sorun değil hd filmleri falan çok rahat kaldırır, ayrıca ısınma sorunu da yaşamazsın amd de çok fazla takma kafana
  • Bir de arkadaşlar şu sorum olacak yurt dışından getirilen bilgisayarlarda dvd / Blu Ray okuyucu bölge kodu farklılığı var bildiğim kadarıyla. Türkiye'deki filmleri izleyemiyoruz. Acaba bu sorunu ortadan kaldırabiliyormuyuz.
  • quote:

Bir de arkadaşlar şu sorum olacak yurt dışından getirilen bilgisayarlarda dvd / Blu Ray okuyucu bölge kodu farklılığı var bildiğim kadarıyla. Türkiye'deki filmleri izleyemiyoruz. Acaba bu sorunu ortadan kaldırabiliyormuyuz.

ilk defa senden duydum dvd oynatıcısıda mı? bölge istiyor yok daha nelerr .......ama amerikadan gelen laptobun bölge ayarlarını yapmalısın net üzerinden izlenen filmler iptal oluyor zatenn medi center örnek olarak werebilirim bu konuyaa..............
  • quote:

Orijinalden alıntı: idris-tolar

quote:

Bir de arkadaşlar şu sorum olacak yurt dışından getirilen bilgisayarlarda dvd / Blu Ray okuyucu bölge kodu farklılığı var bildiğim kadarıyla. Türkiye'deki filmleri izleyemiyoruz. Acaba bu sorunu ortadan kaldırabiliyormuyuz.

ilk defa senden duydum dvd oynatıcısıda mı? bölge istiyor yok daha nelerr .......ama amerikadan gelen laptobun bölge ayarlarını yapmalısın net üzerinden izlenen filmler iptal oluyor zatenn medi center örnek olarak werebilirim bu konuyaa..............

DVD filmler 8 ayrı dünya/bölge kodu ile Blu Ray ler 3 ayrı kod ile üretilip dünyaya satılıyor. Türkiye DVD ve Blu RAy'da 2'nci bölge kodunda yer alıyor. DVD/BluRay Playerlarda satıldığı ülkeye/bölgeye göre kodlu üretiliyor. Kısacası şu demek sen amerikadan gittin DVD/BluRay Player aldın TR 'den de film satın aldın. (Veya tam tersi) Koydun ama bölge farklılığı var diye izleyemezsin.

Bu saçma geliyor ama bunun sebebi şu. Holywood filmleri ABD'de dünya genelinden önce yayınlanıyor. Film yayınlanması bitince ABD'de o fiilmin DVD/bluRay i çıkıyor. Ama o esnada filmler dünyanın diğer ülkelerinde yeni oynamaya başlıyor. Dolayısıyla sen ABD'den DVD getirip satarsan kimse filme gitmez diye düşünüyorlar. Tabi bu işin korsan boyutu ayrı. Filmler oynarken korsan DVDler çoktan satışa sunuluyor.

İşte bu bölge farklılıklarını bilgisayarda kırabiliyormuyuz. Benim sorum bu . Sonuçta bu iş yazılım meselesi.

• bölge kodu değişir sorun değil ama kitlenirse değişmez, bir kaç kullanımdan sonra bölge kodu kilidi oluşur yani kullandığın bölgeye göre değişir, ama o da firmware update ile kırılabilir sorun değil yani o kadar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.