Şimdi Ara

HP PAVİLİON DV6 WİN7 KURULUMU SIKINTILAR KUŞAĞI YARDIM LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar, kuzenimin bilgisayarı oldukça yavaşlamış, kötü olmuştu, ben de dedim şunu formatlayayım. PC HP bu arada. Kuzenim sonradan win7 yükletmiş, başlangıçta ise vistaydı. Format cd si yok, alamam da, recovery bölümünde ise dosya yok. Gizli değil, dosya YOK. dolayısıyla recovery yapamıyorum. Amacım şuydu, recovery yap, vista olsun sonra 7 yükle. Ama recovery boş olduğu için başta f11 yapınca çizgi yanıp sönüyor ve pc başlıyor. HP recovery manager ile yapayım dedim, o da yok. İndirdim kurdum çalışmadı. Dll eksik dedi. Dll yi attım başkası eksik dedi. Ondan vazgeçtim. Sonra direk win7 yüklemek geldi aklıma. Setup kısmında C ve D yi biçimlendirecektim, sistem ayrıldı bölüntüsü oluşmasın diye ve her şey temizlenecekti. Setup ı edindim, daemon tools ile açtım ilerledim ancak bölüntüleri düzenlemem için gelişmiş kısmına girmem gerekiyordu. O da biostan kurulumu başlangıç olarak yapınca oluyormuş. Burada sorayım, biostan o ayarı yapmadan gelişmiş kısmını açmanın yolu var mı? Devam edelim. Bu arada pc de kuzenimin bayağı fotoğraf ve videosu, yani anısı var :D bu yüzden bugün flash bellek aldık. Anıları ona attık. Neyse, setupı başlangıçtan başlatmak için ya dvd ya da usb ye yazmak gerekiyor win7 yi. Daha usb miz yok. Yazınca usb deki anılar gidecek (sil gitsin demeyin, o seçenek yok benim için). Başladık dvd aramaya. Bulduk, dvd yeri açılmadı. Orada küçük bir delik var, iğne soktum öyle açtım. Taktık okumadı. Bekledik bir şey yok. Çıldıracaktım. DVD değil CD taktık, biraz geç de olsa okudu. Yani lensle falan filan ilgisi yok bence. Ayrıca 2 türlü DVD de denedim. Her DVD rom her DVD yi okumayabilir diyorlardı internette. Benim bulduğum DVDler önceden yazılmıştı ama hallederdik yine yazardık ya da siler tekrar yazardık. Türler DVD-R ve DVD+R. Bunları denedim yine yok. Hadi bunu hallettik, başlangıcı da DVD ye ayarlayacağız (Hadi usb bulduk onu ayarlayacağız) (başlangıcı ayarlamayı biliyorum biostan) bunları yapabilsek bile yeni bir sorun geldi aklıma. Kuzenimin alt ok tuşu çalışmıyor. Seçeneğim ilk seçenek olsa(USB ya da DVD) seçtim, kurdum win7 yi, tekrar HDD ye ayarlamam lazım, HDD seçeneği altta, aşağı ok tuşu çalışmıyor, yukarı bassam baştan en alta da gitmiyor. Burada tıkandım. Herhangi bir yerden bu sıkıntılar kuşağını çözmeme yardım edin lütfen. Şu kısmı tercih ederim:"Setup ı edindim, daemon tools ile açtım ilerledim ancak bölüntüleri düzenlemem için gelişmiş kısmına girmem gerekiyordu. O da biostan kurulumu başlangıç olarak yapınca oluyormuş. Burada sorayım, biostan o ayarı yapmadan gelişmiş kısmını açmanın yolu var mı?" Lütfen yardım edin. Buraya kadar okuduysanız da teşekkürler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.