Şimdi Ara

//HP PAVILION DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ \\ (403. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.099
Cevap
26
Favori
928.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arkadaşlar ben ekran kartına sadece 3dmark06 skoru almak için oc yaptım önce 600-800 denedim sorun çıkmadı daha sonra 650-830 denediğimde ekran dondu.. böyle bir kaç deneme yaptım şimdi default ayarlarda , criysis warhead 2008 oyununda 1366*768 çözünürlük , anti-aliasing kapalı, full ekran, oyuncu modunda olabilecek en iyi yerde fraps 25fps gösteriyor.. çatışmada filan 16-17 fps ye düşüyor.. sanki eskiden daha iyi gibiydi diye düşünüyorum.. oc zararmı verdi acaba..? sizin default ayarlarda durum nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casual -- 4 Nisan 2010; 15:23:45 >
  • arkadaşlar benim wireless az çekiyo gibi geldi bana yurtta kalıyorum, arkadaşlar bir üst kattan ana modemi 1 diş görüyolar bende bi alt kattayım anamodemi 1 diş görüyorum
    kullandığım bilgisayar
    hp pavilion dv6 1340 et
  • quote:

Orijinalden alıntı: mibis70

İyi geceler ,

Bu gün film izlerken cihazın hoperlörlerinden sadece sağ taraftan ses geldiğini fark ettim. IDT ses ayarlarından çalma ses ayarlarından sol hoperlörü test ettiğimde ses çıkmadığını tespit ettim.

Sizce bu bir mekanik arıza mıdır? müzik ve film seyrederken sağ-sol ses ayarı ortada ve solda duruyorken soldan ses gelmiyor.

Arkadaşlar cihazlarınıza bir bakıp her iki taraftanda da ses gelip gelmediğini bana söylermisiniz . Valla vakit bulup bi dükkana gidip teşhirdeki ürünleri kontrol edemedim, size sorup öğreneyim dedim ama hiç ses çıkmadı sizlerden .

Bir başka bir problemde tochpad'de sağ scroll çalışmıyor. parmağı aşağı yukarı oynatıyorum ama uzun sayfalarda çalışması gereken scroll özelliği çalışmıyor. Bu konuda da yorum ve çözüm önerilerinizi bekliyorum .

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mibis70 -- 4 Nisan 2010; 18:34:34 >

• arkadaslar yardım ederseniz sevinirim.HP laptopla LCD den görüntü almak istiyorum.15 pin erkek - 15 pin erkek VGA kablo aldım uçlarını taktım ama görüntü alamıyorum LCD den .eksik ya da yanlışım nedir yardım eder misiniz
  • quote:

quote:

İyi geceler ,

Bu gün film izlerken cihazın hoperlörlerinden sadece sağ taraftan ses geldiğini fark ettim. IDT ses ayarlarından çalma ses ayarlarından sol hoperlörü test ettiğimde ses çıkmadığını tespit ettim.

Sizce bu bir mekanik arıza mıdır? müzik ve film seyrederken sağ-sol ses ayarı ortada ve solda duruyorken soldan ses gelmiyor.

Arkadaşlar cihazlarınıza bir bakıp her iki taraftanda da ses gelip gelmediğini bana söylermisiniz . Valla vakit bulup bi dükkana gidip teşhirdeki ürünleri kontrol edemedim, size sorup öğreneyim dedim ama hiç ses çıkmadı sizlerden .

Bir başka bir problemde tochpad'de sağ scroll çalışmıyor. parmağı aşağı yukarı oynatıyorum ama uzun sayfalarda çalışması gereken scroll özelliği çalışmıyor. Bu konuda da yorum ve çözüm önerilerinizi bekliyorum .

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Bende iki taraftanda ses geliyo hocam ayrıca hard disk cızırtısı bendede var ama normal bence

• Arkadaşlar sizlere danışmak istedim,
    hp garanti den bu bilgisayarı veriyolar dv6 1390et vt932ea
    sizce kabul edeyimmi?
    ne diyorsunuz acaba?
    yoksa para iadesimi mi alayım 1750 tl para iadesi verilecek.

tavsiye edilen pc bu:
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/Pavilion-_DV6-1390ET-VT932EA-HP-DUNYASI,11831.html

http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-dv6-1390et-intel-core-2-duo-p8800-266ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-vt932ea/ProductDetails.aspx?productId=bd750788&categoryId=98

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaliiim

Arkadaşlar sizlere danışmak istedim,
    sizce kabul edeyimmi?
    ne diyorsunuz acaba?

tavsiye edilen pc bu:
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/Pavilion-_DV6-1390ET-VT932EA-HP-DUNYASI,11831.html

http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-dv6-1390et-intel-core-2-duo-p8800-266ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-vt932ea/ProductDetails.aspx?productId=bd750788&categoryId=98

para iadesi hcam.i5 işlemcili 5650 ekran kartlı br notebook almalsnzdv6-1390et bşwern

yazılımcı_online yönetici mi oldn lan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoNneCtinG_04 -- 5 Nisan 2010; 16:50:57 >

• Anaa yönetici olmuşum

quote:

Orijinalden alıntı: Zaliiim

Arkadaşlar sizlere danışmak istedim,
    sizce kabul edeyimmi?
    ne diyorsunuz acaba?

tavsiye edilen pc bu:

1390 et nin fiyatı 2500 lira. Size verilecek para 1750 TL 1750TL ye tekra hp alamazsınız fakat farklı marka bir laptop alabilirsiniz iyi özelliklerde. HP malesef Sony yolunda ilerliyor ve fiyat şişiriyor. Zaten para iadesi istersen baya bekletecekler ben hala beliyorum bana da 1390et önerdiler ama ben para iadesi isterim. 2000 lira fatura bedelimi verecekler.

Üstüne para koyup yeni bir laptop alabilecekseniz para iadesi olabilir. Ya da pacard bell miydi ne 5650 li ya da acer var 5650 li ekran kartlı. Onlardan alabilirsiniz 1800 lira falan sanırım.

Ayrıca ürün değişimden gelen bilgisayarın garantisi kaldığı yerden devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: xavi06

arkadaşlar herkese ıyı hafta sonları..bır ıkı sorum olacak sızlere..dv6-1241et modelı var bende.dvd-rom bozuldu acılmıyor düğmesinden cd koydugumdada okumuyor garantıye gondermeyı dusunuyorum su anda elazıgdayım 1 hafta sonra ıstanbula gıdecegım 3 gunlugune ıstanbulda mı garantıye goturmemı yoksa buradan mı gondermemı onerırsınız?eskı hp bılgısayarımı ıstanbul okmeydanındakı hp servısıne goturmustum ıkı kere 15 gunde falan almıstım..acaba bu dvd-rom arızası tahmını kac gunde bana ulasır..?musterı hızmetlerındekı bayan her durumda urun ankaraya gelecek demıstı..ıkıncı sorum ıse ben pc ye w7 yukledım malum sıteden ındırıp acaba garantıye gıttıgınde problem olur mu?aldıgımda vısta yukluydu..

saygılar

sorum arada mı kaynadı cok mu sacma bı soru sordum hıc cevap gelmedı arkadaslar

bılgılendırırsenız sevınırım...bu problemden urun degısımı para ıadesı falan olur mu pek memnun kalmadım ben bu yenı nesıl hp den

• quote:

quote:

arkadaşlar herkese ıyı hafta sonları..bır ıkı sorum olacak sızlere..dv6-1241et modelı var bende.dvd-rom bozuldu acılmıyor düğmesinden cd koydugumdada okumuyor garantıye gondermeyı dusunuyorum su anda elazıgdayım 1 hafta sonra ıstanbula gıdecegım 3 gunlugune ıstanbulda mı garantıye goturmemı yoksa buradan mı gondermemı onerırsınız?eskı hp bılgısayarımı ıstanbul okmeydanındakı hp servısıne goturmustum ıkı kere 15 gunde falan almıstım..acaba bu dvd-rom arızası tahmını kac gunde bana ulasır..?musterı hızmetlerındekı bayan her durumda urun ankaraya gelecek demıstı..ıkıncı sorum ıse ben pc ye w7 yukledım malum sıteden ındırıp acaba garantıye gıttıgınde problem olur mu?aldıgımda vısta yukluydu..

saygılar

sorum arada mı kaynadı cok mu sacma bı soru sordum hıc cevap gelmedı arkadaslar

bılgılendırırsenız sevınırım...bu problemden urun degısımı para ıadesı falan olur mu pek memnun kalmadım ben bu yenı nesıl hp den

Servise yollamanız gerekiyor malesef donanımsal bir sorun. Korsan win7 yüklediyseniz bişey olmaz da yine de siz recovery yapıp yollayın derim ne olur ne olmaz

• Evinizden yollayın bilgisayarınızı kargo gelip alsın çünkü hp müşteri hizmetlerine telefon açtığınız arıza kaydınızı oluşturduğunuz günden itibaren tamir süreciniz başlamış oluyor. Kargo gelip sizden alıcak Ankara'ya gidicek rahat 5 günü bulur. Servistede cd-rom olmasa bekleseniz yeni bilgisayar alırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: type-r

Evinizden yollayın bilgisayarınızı kargo gelip alsın çünkü hp müşteri hizmetlerine telefon açtığınız arıza kaydınızı oluşturduğunuz günden itibaren tamir süreciniz başlamış oluyor. Kargo gelip sizden alıcak Ankara'ya gidicek rahat 5 günü bulur. Servistede cd-rom olmasa bekleseniz yeni bilgisayar alırsınız

ne 5 günü olm 2 günde hallettiler snn o kadr sorunu
  • Hi folks

Bugün bir i5 işlemci alasım var, yani mesai bitmeden sizden ne kadar yanıt gelirse artık..
    Ona göre değerlendirecem

Pavilion dv6-2160et veya Pavilion dv6-2170et alayım diyorum.
    Hangisini alayım demeyecem keza çok yakın şeyler, (yinede bildigi olan yazsın tabii:) )

benim sorum var mı bunlarla ilgili bir duyum. şurası kötü burası yamuk diyen çıkar mı acana.
    Hoş HP forumunda bunu sormak yanlış olur ya :)) En azından başka bir Hp ye yönlendirirsiniz yani.
    Artık notbuk alacaz fiyat 3-5 daha oynarsa oynasınn. i7 alamıyorm o pahalı geldi.

Tavsiyelerinizi ve veya fikirlerinizi alabilir miyim

şimdiden sağolunnn

• Arkadaşlar oyunlarda falan fan çok ses çıkartıyor. Fanı temizlemek istiyorum. Nasıl yapacağım bu işi ? Basınçlı hava üfleyerek te fanı daha fazla bozmak istemiyorum. Ne öneriyorsunuz?
  • Oyunlarda fanın ses çıkarması bence normaldir. Yazılımcı arkadaşın konu ile ilgili acı bir tecrübesi olmuştu. Önceki sayfalarda (veya ilk sayfayada koymuş olabilir) fan temizliği ile ilgili açıklamaları tavsiyeleri olmuştu. Izgaralardan içeri fanın aşırı dönüp bozulması önlemek için bir kağıt parçası veya uygun birşey sokmak gerekebilir ama işlem esnasında dikkatli olunması önemlidir.

quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Arkadaşlar oyunlarda falan fan çok ses çıkartıyor. Fanı temizlemek istiyorum. Nasıl yapacağım bu işi ? Basınçlı hava üfleyerek te fanı daha fazla bozmak istemiyorum. Ne öneriyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

quote:

Orijinalden alıntı: type-r

Evinizden yollayın bilgisayarınızı kargo gelip alsın çünkü hp müşteri hizmetlerine telefon açtığınız arıza kaydınızı oluşturduğunuz günden itibaren tamir süreciniz başlamış oluyor. Kargo gelip sizden alıcak Ankara'ya gidicek rahat 5 günü bulur. Servistede cd-rom olmasa bekleseniz yeni bilgisayar alırsınız

ne 5 günü olm 2 günde hallettiler snn o kadr sorunu

Sorma ya hala yas tutuyorum

• quote:

Arkadaşlar oyunlarda falan fan çok ses çıkartıyor. Fanı temizlemek istiyorum. Nasıl yapacağım bu işi ? Basınçlı hava üfleyerek te fanı daha fazla bozmak istemiyorum. Ne öneriyorsunuz?

Fanı basınçlı hava veya süpürge makinesi ile temizleyebilirsiniz.

Ama önce pili çıkarın ve enerjiyi kesin.

bir kağıt parçasını üst üste kıvırıp sert hale getirin.

Bu kağıt parçasını alttaki deliklerden fanın dönüşünü engelleyecek şekilde sokun.

Ve hava tutup süpürge makinesi ile çektirme işlemlerinden dilediğinizi yapın. Tavsiyem önce çekme sonra üfleme sonra tekrar çekme işmi yapmanız yönünde.

Peki fanı neden durduruyoruz. Çünkü fan çalışacağı hızın üstünde dönüyor bu hava tutma ve çekme durumunda. Kapasitesinin üstünde çalışması fan miline zarar veriyor aşındırıyor ve fan ilerleyen zamanlarda ses yapmaya başlıyor. Yüksek devirlerde tırrrrrrrr diye titreşimli şekilde çalışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Bu kağıt parçasını alttaki deliklerden fanın dönüşünü engelleyecek şekilde sokun.

Ve hava tutup süpürge makinesi ile çektirme işlemlerinden dilediğinizi yapın. Tavsiyem önce çekme sonra üfleme sonra tekrar çekme işmi yapmanız yönünde.

Peki fanı neden durduruyoruz. Çünkü fan çalışacağı hızın üstünde dönüyor bu hava tutma ve çekme durumunda. Kapasitesinin üstünde çalışması fan miline zarar veriyor aşındırıyor ve fan ilerleyen zamanlarda ses yapmaya başlıyor. Yüksek devirlerde tırrrrrrrr diye titreşimli şekilde çalışır.

Anladım dostum teşekkürler. O kağıt parçasını laptopun altına mı yoksa ekranın hemen altındaki ızgaralardan soksam daha iyi olur. Hangisinden fanı kolayca denk getirebilirim ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Anladım dostum teşekkürler. O kağıt parçasını laptopun altına mı yoksa ekranın hemen altındaki ızgaralardan soksam daha iyi olur. Hangisinden fanı kolayca denk getirebilirim ?

fana sok o kağıdı hocam fanın dönmemesi lazım.laptop un altndan yni

• tesekkurler arkadaslar bılgıler ıcın sanırım kapıdan aldıracam arıza ıcın..ben elazıgdayım umarım 20 gunu bulmaz sonuc ve bana gelısı
  • 
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.