Şimdi Ara

//HP PAVILION DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ \\ (397. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.099
Cevap
26
Favori
928.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • type-r , hadi hayırlı olsun Yazıdakilerin hepsini yaptın mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

type-r , hadi hayırlı olsun Yazıdakilerin hepsini yaptın mı acaba

Hepsini yapmadı ama 1-2 tanesi sallama maksat zaman geçsin sorun arasınlar

Bu arada takip olayını internetten nasıl yapıcam sayfasını bulamadım. (Kod verdiler )

• Læ aynı benim yazdığım yazıyı yollamış nerdeyse Sende zaten kesin teknik bir sorun var o aletten para iadesi ayda değişm alacan

Kod numarasını telefonla arayıp sorgulayacaksın ne durumda diye öğrenebiliyorsun. Ben internette denedim sorgu sayfasında çıkmıyordu nedense. Yaz google a HP arıza kaydo sorgulama diye çıkar karşına
  • merhabalar HP PVL VV868EA DV6-2013 AMDM600 4 320 15.6W7B 4650 bilgisayar almak istiyorum,bana bu konuda yardımcı olabilrseniz,tavsiyeleriniz önerileriniz nedir .
  • AMD önermem intel serilerine bakmanı tavsiye ederim.
  • hmm anladım ama neden intel peki,yani AMD işlemcinin bana ne gibi zararı olabilir.çok profosyonel bir kullanıcı değilim sadece internet ve oyun için alıyorum..peki birde ısınma problemi hangisinde daha azdır ?
    birde sizin önerebileceğini intel core 2 duo bir model varmı,fiyat aralığı 1000 1300 civarı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lost43 -- 23 Mart 2010; 14:01:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lost43

hmm anladım ama neden intel peki,yani AMD işlemcinin bana ne gibi zararı olabilir.çok profosyonel bir kullanıcı değilim sadece internet ve oyun için alıyorum..peki birde ısınma problemi hangisinde daha azdır ?
    birde sizin önerebileceğini intel core 2 duo bir model varmı,fiyat aralığı 1000 1300 civarı ?

intel daha az ısnır.amd baya ısnıyor.intel in p8000 serisi iyidir.1000 1300 e illa hp demezseniz acer ya da packard i5 li ya da i3 lü hd5650 ekran kartlı bir notebook almnz daha mantklı olacktr.
  • yardımlarınız için çok tşk ediyorum..yani işin gerçeği bu fiyatlara güzel bi hp bulamıyacağız , peki ProBook 4510S-NX459EA modeline ne dersiniz.yani benim istediğim güncel oyunlar dışında çokta bi performans istemiyorum.araştırmaktan beynim sulandı neredeyse :) hangisi ii hangisi kötü ucuz-pahalı çok karıştırdım..ve bunun için yardıma ihtiyacım var.. acer ve p-bell demişsiniz önerebileceğiniz model var mı peki ?
  • quote:

yardımlarınız için çok tşk ediyorum..yani işin gerçeği bu fiyatlara güzel bi hp bulamıyacağız , peki ProBook 4510S-NX459EA modeline ne dersiniz.yani benim istediğim güncel oyunlar dışında çokta bi performans istemiyorum.araştırmaktan beynim sulandı neredeyse :) hangisi ii hangisi kötü ucuz-pahalı çok karıştırdım..ve bunun için yardıma ihtiyacım var.. acer ve p-bell demişsiniz önerebileceğiniz model var mı peki ?

ekran kartı düşük hocam o probook un.
    acer da i5 5650 ya da packard da i5 5650 li modelleri war.1500 civarlarına.1300 civarlarında da işlemcisi i3 işlemci olanı war.ama madem güncel oyun diyorsanız 5650 li modelleri alın.çünkü bu modellerin hd5470 lisi de war siz 5650 li olan modele bakın.
  • AMD ısınma sorunlarını yıllar önce ardında bıraktı. Notebook ta pekala AMD işlemcili olanlarda alınabilir, Fiyatına göre iyi performans verir. Para varsa tabi intelin üst düzey işlemcileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: net_katil

AMD ısınma sorunlarını yıllar önce ardında bıraktı. Notebook ta pekala AMD işlemcili olanlarda alınabilir, Fiyatına göre iyi performans verir. Para varsa tabi intelin üst düzey işlemcileri

tabiki en üzt düzeyini almak isterim ama ekonomide önemli,kaldı ki ben çok prof bi kullanıcı değilim.. yani akşamdan akşama nete giricem ve canım istersede biraz oyun oynıyacağım (pes2010) bu yani..mesela elimde (beyazeşya satıcısıyım) PBELL-TJ6 modeli var
    oyun performansına falan baktım gayet iyi.ama sorun ben PBELL in görünüşü tasarımını beğenmiyorum sanırım hp yi saplatı yaptım:)

birazönceki msj larda AMD tavsiye etmedikleri için açıkcası biraz soğumuştum.ama sizin msj ınızdan sonra bir yeşil ışık yandı beynimde.ısınma problemi dışında performansı nasıldır bu hp nin ?

• quote:

quote:

AMD ısınma sorunlarını yıllar önce ardında bıraktı. Notebook ta pekala AMD işlemcili olanlarda alınabilir, Fiyatına göre iyi performans verir. Para varsa tabi intelin üst düzey işlemcileri

tabiki en üzt düzeyini almak isterim ama ekonomide önemli,kaldı ki ben çok prof bi kullanıcı değilim.. yani akşamdan akşama nete giricem ve canım istersede biraz oyun oynıyacağım (pes2010) bu yani..mesela elimde (beyazeşya satıcısıyım) PBELL-TJ6 modeli var
    oyun performansına falan baktım gayet iyi.ama sorun ben PBELL in görünüşü tasarımını beğenmiyorum sanırım hp yi saplatı yaptım:)

birazönceki msj larda AMD tavsiye etmedikleri için açıkcası biraz soğumuştum.ama sizin msj ınızdan sonra bir yeşil ışık yandı beynimde.ısınma problemi dışında performansı nasıldır bu hp nin ?

performans hp nn değil öncelkle işlemcinn,ekran kartının,ram in,hdd in kısacası içindeki parçalarındır.kuzenmde amd li dv6 wardı bn o bakmdan ısnıyor dedm.çnkü dizw koydğmda baya rhtsız ediyordu.yne tbiki karar sizin ama bnce intel ısnma bakmndan daha iyi p sersi mesela tam notebook lar için bnce.t serisi biraz daha fazla ısnıyor ve güç tüketiyr.p serisi daha az enerji harcayıp daha az ısınıyor.i serisi işlemcili dv6 lar gelicek.sanırım bütçe sınırlı bnce p serisi bir işlemcili bir hp almanıza bakın.tbi bu bnm şahsi görüşm

• İş bilgisayar satın almaya gelince pintilikte üzerime tanımam . Bilgisayar ile ilgili bir ürün alırken kuruşuna kadar hesap yapmada alışkanlık oldu sanırım. O yüzden önce ihtiyaçları belirlerim daha sonra o ihtiyaçları karşılıyacak en iyi fiyat performans ürününü aramaya.

İmzamdaki HP benim 3. Notebook bilgisayarım daha önce Celeron işlemcili Toshibam ve Core Duo işlemcili Acerim olmasına rağmen Tam bir AMD fanatiğiyim. Sadece Masa üstü olarak aşağı yukarı 30-40 tane sistemin bileşenlerinin seçilmesinde ben belirleyici oldum. Dizüstü bilgisayara gelincede o da rahat bir 15 i geçmiştir.

AMD işlemciler ilk zamanlarda gerçekten ekmek fırını gibi ısınan işlemcilerdi. Fansız bir şekilde İntel işlemciler çalışırken aynısını AMD ye yapsanız çok kısa bir zaman sonra bilgisayardan yanık ekmeğe benzer kokular duyar ve işlemcinize sonsuza dek veda ederdiniz.

Ama geçen zamanla birlikte durumlarda değişti. Artık Masa üstünde AMD işlemciler atıl durumda stok fanla 38 dereceyi görmek bile çok rahat. o 30-40 tane bilgisayarın hepsinide AMD aldırdım bunu söylemeyi de unuttum bu arada her neyse Eğer masa ustu topyalacak olsaydınız size direk AMD yi önerirdim. Çünkü AMD gerçekten Aynı güçteki İntelden çok daha uygun fiyatlara satın alınabiliniyor ve eş değer güçteki AMD nin İntelden hiç bir geri kalır yanı yok. Eeee o zaman ben neden fazla para vereyim ki.

Her ne kadar AMD yi bu kadar sevsemde sahibi olduğum 3 bilgisayarında İntel işlemcili olmasının nedeni AMD nin masa ustundeki başarısını diz üstü bilgisayar alanında o kadar hızlı gösterememesiydi. Ama son bir kaç yıldır AMD diz üstü alanında da güzel işlemciler üretmeye başladı.

EmR_3153 Arkadaşın dediği gibi imkan varsa P serisinden bir İntel işlemci almak çok güzel olur. Hem güçlü hem az enerji tüketen işlemcilerdir ama burada önemli olan sizin için gerekli mi.

Sadece internet müzik film için ve arada bir pes tarzı oyunlar için P serisinden işlemci almak o işlemcinin gücüne yazık olurdu. On board erkan kartı olmayan şuan piyasadaki tüm bilgisayarlar performans anlamında işinizi fazlasıyla görür. Gerisi kişisel zevkinize kalmış.

Son olarak dizüstündeki ısınmaya gelirsek bu bilgisayarın tasarımdan da kaynaklanan bir durum. Benim Ev arkadaşında AMD işlemcili diz üstü var ve 2 arkadaş daha AMD işlemcili diz üstü aldırmıştım onlardan da ısınma anlamında hiç bir şikayet yok.

• quote:

İş bilgisayar satın almaya gelince pintilikte üzerime tanımam . Bilgisayar ile ilgili bir ürün alırken kuruşuna kadar hesap yapmada alışkanlık oldu sanırım. O yüzden önce ihtiyaçları belirlerim daha sonra o ihtiyaçları karşılıyacak en iyi fiyat performans ürününü aramaya.

İmzamdaki HP benim 3. Notebook bilgisayarım daha önce Celeron işlemcili Toshibam ve Core Duo işlemcili Acerim olmasına rağmen Tam bir AMD fanatiğiyim. Sadece Masa üstü olarak aşağı yukarı 30-40 tane sistemin bileşenlerinin seçilmesinde ben belirleyici oldum. Dizüstü bilgisayara gelincede o da rahat bir 15 i geçmiştir.

AMD işlemciler ilk zamanlarda gerçekten ekmek fırını gibi ısınan işlemcilerdi. Fansız bir şekilde İntel işlemciler çalışırken aynısını AMD ye yapsanız çok kısa bir zaman sonra bilgisayardan yanık ekmeğe benzer kokular duyar ve işlemcinize sonsuza dek veda ederdiniz.

Ama geçen zamanla birlikte durumlarda değişti. Artık Masa üstünde AMD işlemciler atıl durumda stok fanla 38 dereceyi görmek bile çok rahat. o 30-40 tane bilgisayarın hepsinide AMD aldırdım bunu söylemeyi de unuttum bu arada her neyse Eğer masa ustu topyalacak olsaydınız size direk AMD yi önerirdim. Çünkü AMD gerçekten Aynı güçteki İntelden çok daha uygun fiyatlara satın alınabiliniyor ve eş değer güçteki AMD nin İntelden hiç bir geri kalır yanı yok. Eeee o zaman ben neden fazla para vereyim ki.

Her ne kadar AMD yi bu kadar sevsemde sahibi olduğum 3 bilgisayarında İntel işlemcili olmasının nedeni AMD nin masa ustundeki başarısını diz üstü bilgisayar alanında o kadar hızlı gösterememesiydi. Ama son bir kaç yıldır AMD diz üstü alanında da güzel işlemciler üretmeye başladı.

EmR_3153 Arkadaşın dediği gibi imkan varsa P serisinden bir İntel işlemci almak çok güzel olur. Hem güçlü hem az enerji tüketen işlemcilerdir ama burada önemli olan sizin için gerekli mi.

Sadece internet müzik film için ve arada bir pes tarzı oyunlar için P serisinden işlemci almak o işlemcinin gücüne yazık olurdu. On board erkan kartı olmayan şuan piyasadaki tüm bilgisayarlar performans anlamında işinizi fazlasıyla görür. Gerisi kişisel zevkinize kalmış.

Son olarak dizüstündeki ısınmaya gelirsek bu bilgisayarın tasarımdan da kaynaklanan bir durum. Benim Ev arkadaşında AMD işlemcili diz üstü var ve 2 arkadaş daha AMD işlemcili diz üstü aldırmıştım onlardan da ısınma anlamında hiç bir şikayet yok.

walla çok güzel anlatmşsn kardşm amd yi biden sewmye bile bşldm yani
    kuzenmn amd li modelini htrlamıorm dv6 sı wardı.belki onunknde bir sorn olmşta olabilr ama intele göre gerçekten ısnıyrdu.eğer bütçe warsa p8000 serisi olmasa bile p7350 hd 4650 li bir dv6 makul bir fiyata alınabilr diye düşünüyrm

• quote:

Læ aynı benim yazdığım yazıyı yollamış nerdeyse Sende zaten kesin teknik bir sorun var o aletten para iadesi ayda değişm alacan

Kod numarasını telefonla arayıp sorgulayacaksın ne durumda diye öğrenebiliyorsun. Ben internette denedim sorgu sayfasında çıkmıyordu nedense. Yaz google a HP arıza kaydo sorgulama diye çıkar karşına

Bugün gelip almışlar laptopu , okuldaydım annem teslim etmiş hiç kağıt falanda vermemişler ne hikmetse

Birde benim arıza kaydını açtırdığım günden itibaren mi 30 iş günü sayıcam yoksa servise girdiği andan itibaren mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: type-r

quote:

Læ aynı benim yazdığım yazıyı yollamış nerdeyse Sende zaten kesin teknik bir sorun var o aletten para iadesi ayda değişm alacan

Bugün gelip almışlar laptopu , okuldaydım annem teslim etmiş hiç kağıt falanda vermemişler ne hikmetse

Birde benim arıza kaydını açtırdığım günden itibaren mi 30 iş günü sayıcam yoksa servise girdiği andan itibaren mi ?

Arıza kaydı açıldığı günden beri başlar. 1 sayfada benim teknik servis konum var bak oraya

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: type-r

quote:

Arıza kaydı açıldığı günden beri başlar. 1 sayfada benim teknik servis konum var bak oraya

Oh Oh iyi güzel. Gitti 2 iş günü kaldı 28 iş günü

• quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

quote:

İş bilgisayar satın almaya gelince pintilikte üzerime tanımam . Bilgisayar ile ilgili bir ürün alırken kuruşuna kadar hesap yapmada alışkanlık oldu sanırım. O yüzden önce ihtiyaçları belirlerim daha sonra o ihtiyaçları karşılıyacak en iyi fiyat performans ürününü aramaya.

walla çok güzel anlatmşsn kardşm amd yi biden sewmye bile bşldm yani
    kuzenmn amd li modelini htrlamıorm dv6 sı wardı.belki onunknde bir sorn olmşta olabilr ama intele göre gerçekten ısnıyrdu.eğer bütçe warsa p8000 serisi olmasa bile p7350 hd 4650 li bir dv6 makul bir fiyata alınabilr diye düşünüyrm

ikinizede çok tşk ederim arkadaşlar.. bilmiyorum gönlüm mü öyle istiyor ama sanırım bugün yarın bu AMD işlemciliyi alacağım.belki bu fiyata hp olması bana cazip geliyor bilemiyorm ama umarım pişman olmam.tek sorun ısınma sorunu ama söylediklerinize bakılırsa oda düşük bir ihtimal.bunun dışında da içime sinmeyen peki bişey kalmadı.sonuçta ekran kartı işlemci hızı ram vs benim gibi bir kullanıcaya yeterli seviyede diye düşünüyorum..
    yardımlarınız için vakit ayırdığınız için tşkler
    yinede eklemek istedikleriniz model önerileriniz varsa söz dinlerim

• neden bilmem ama hp ye karşı soğuğum varsa yoksa toshiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetali.yildiz

neden bilmem ama hp ye karşı soğuğum varsa yoksa toshiba

bnde tshbaya krşı.varsa yksa hp
  • 
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.