Şimdi Ara

HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
11
Favori
62.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende de dv6 6020 var biraz önce söktüm temizledim komple. 3 yıllık bir toz birikimi var dı. topladım bilgisayarı biraz ısınma azalıyor ama ahım şahım da birşey beklemeyin. yazılım olarak bilgisayarı hafifletin derim. çünkü içerisi çok karışik bu işlerden pek anlamıyorsaniz kesinlikle zarar verirsiniz bilgisayara. bu işlerden ileri seviyede anlıyorsanız canınız da sıkılıyorsa o zaman yapın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben bu işten fazla anlamam ancak benim pc nin garantisi gecen sene agustosta bitti ve suan pc im cok ısınıyor kendim yapabilirmiyim kolay bişeymi kolay bişey degilse bu bana kaca patlar pc yi iyi bi temizletmek Yarım saat internette geziyorum cok cabuk ısınıyor lutfen yardım
  • yardım edebilcek kimse yokmu
  • Benim fan kablosu yerinden çıkmış. Taktım bu sefer pc açılmıyor ::( konu:http://forum.donanimhaber.com/m_96327570/f_//tm.htm#96327570
  • Arkadaşlar burada bir kablo kopuk bundan dolayı pc açılmaz mı?

HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi) HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsane61 -- 24 Ağustos 2014; 10:15:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: efsane61

Arkadaşlar burada bir kablo kopuk bundan dolayı pc açılmaz mı?

HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi) HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi)

wifi ile ilgili bişey o galiba

• laroz kullanıcısına yanıt
    Hocam ben genel olarak laptopun soğutucusunu değiştirmek istiyorum. yani sıvı soğutucuyla soğutmak istiyorum yapabilir miyim?
  • beyler hp dv6 6115st var bende 6020 aynı kasa herşey aynı. ve fandan çok ses geliyor. zaten açılışta fan bozuk uyarısı alıyorum. şimdilik idareten çalışıyor... fan için önerisi olan daha sessiz ve kaliteli bir fan nerden bulabilirim. masa üstü için çok sesiz ve dayanıklı fanlar far. hp içinde bulabilirmiyim.
  • Konuyu Hortlattıgım için Özür Dilerim Diyerek başlıyorum

Fanı Temizlemek icin açtım zaten ana kasayı cıkartamadım gözüm korktu geri taktım Fakat klavye çalışmıyor şimdi ne yapmalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunesibrahim

Konuyu Hortlattıgım için Özür Dilerim Diyerek başlıyorum

Fanı Temizlemek icin açtım zaten ana kasayı cıkartamadım gözüm korktu geri taktım Fakat klavye çalışmıyor şimdi ne yapmalıyım

Soketi doğru taktığınız halde çalışmıyorsa geçmiş olsun bozulmuştur

Ama bir daha kontrol edin belki tam oturmamıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunesibrahim

büyük bir ihtimal klavyenin bağlantısını yapmamışsınızdır sadece klavyeyi çıkarın tekrar zaten hemen altında boşluk var orada bağlantısını kontrol edin yeniden başlatın tekrar görüşelim
  • hocam Allah razı olsun çok teşekkürler :)

klavyeyi çıkarmak biraz zahmetli.
    eğer benim gibi ilk kez açıyorsanız en az 1.5 - 2 saatinizi ayırın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabl0

beyler hp dv6 6115st var bende 6020 aynı kasa herşey aynı. ve fandan çok ses geliyor. zaten açılışta fan bozuk uyarısı alıyorum. şimdilik idareten çalışıyor... fan için önerisi olan daha sessiz ve kaliteli bir fan nerden bulabilirim. masa üstü için çok sesiz ve dayanıklı fanlar far. hp içinde bulabilirmiyim.

bende de benzer problem var.
    hatta haftasonu söktüm taktım falan ama hala aynen devam ediyor.

çözüm önerisi olan varsa çok sevinirim.
  • bende temzledm fakat klavyenin sol tarafı tam oturmadı ve caps lock ışıkları filan yanmıyor sorun nedir sizce?
     HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arda1043 -- 7 Ağustos 2015; 17:16:51 >
  • dv6 1360et model laptopum var
    inceledim zor gibi ve hata yaparsam bilgisayara yazık olacak
    bilgisayarcılar ne kadara yapıyor temizliği ve macun değişimini

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arda1043

bende temzledm fakat klavyenin sol tarafı tam oturmadı ve caps lock ışıkları filan yanmıyor sorun nedir sizce?
     HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi)

hocam klavyenin altında biri büyük diğeri küçük iki bağlantı yeri var.
    küçük olan tam oturmamıştır bence
    küçük olan aydınlatma için çünkü.
    bir kaç kez daha dene, bana göre klavyeyi sökmek ve takmak en zor olan kısım.

• cttaturk C kullanıcısına yanıt
    Hallettim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkürler çok faydası oldu :
  • Tekrardan konuyu hortlattıgım icin özür dileyerek başlıyorum.

üstteki postlardan da görüldügü gibi gecen sene konu hk " Orijinalden alıntı: Gunesibrahim

Fanı Temizlemek icin açtım zaten ana kasayı cıkartamadım gözüm korktu geri taktım Fakat klavye çalışmıyor şimdi ne yapmalıyım "

Klavye film'in üzerine takılan soket kırılmıştı ve yeni klavye aldım 2 gün önce geldi taktım fakat yine çalışmıyor ne olmuş olabilir. bu arada konu arasında 1 yıl olmasının sebebi askere gitmiştim ve yeni geldim
  • Benim de yaklaşık 6 senelik HP Pavilionum vardı ama bence çok cesaretli olmamak lazım bu konuda. Ben denemeye kalktıp hemen usb portlar gitti. Zaten kasa kapağını açamayınca hemen servise verdim.

Cihaz eski olunca tıpkı yaşlı insanlar gibi kemikleri de hassa oluyor. Serviste başıma gelmeyen kalmadı. USB portlar için 70 lira aldılar. Bir Ram slotumu patlattılar. Fanı temizlediler ama fan göbeğini mi oynatmışlar nedir, fan azla sessiz kullanamadım yeni fan takıldı 6 kağıt. Şu anda da grafik kartını görmüyor iyice mala sardı cihaz. Hiiç ellemeseydim daha iyiydi. 300 lira masraf onca gün mesai ve sinire rağmen cihaz eskisinden beter oldu. Çok da sıkıntı değil ise bulaşmamanızda fayda var. HP kasaları çok zor oluyormuş.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.