Şimdi Ara

HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
11
Favori
62.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eline sağlık dostum . ama ben yine de yapamam bu olayı elimde kalır yoksa
  • dv6020 ninde sökümü aynı şekildemidir, alt kısmın görüntüsü aynı gibi duruyor
  • eğer bu fanı söküp takabilen arkadaş varsa demekki bu konuda hayli yol katetmş demektir..çok zor yaw ,ayrıca ben garantili olan notebook da hdd.değişimini kendim yaptım garanti dışı olumuki..?
  • arkadaşlar bütün vidaları söktüm herşey tamam fakat klavyeyi çıkaramıyorum yanlış nerde ? acil cevap lütfen.
  • I Love My DV6 - 6020St <3
  • quote:

Orijinalden alıntı: jokErt

arkadaşlar bütün vidaları söktüm herşey tamam fakat klavyeyi çıkaramıyorum yanlış nerde ? acil cevap lütfen.

Batarya kısmında söktüğün vidaların yanlarında küçük boşluklar var. Oralardan tornavida ile klavyeyi öne itebilirsin.
     HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dabbe54

Laroz lütfen bana ulaş kesin ulaş ya leptobun içini açtım böyle hiç güç gelmiyor power dügmesinden hiç açılmıyor bu kabloları öküz gibi çektim yukarı bilmeden soketlerinden cıkarmadan galiba ondan onlar neye yarıyor sonra kücügünü takamadım uzununuda dogru taktımmı bilmiyorum

HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi)

Sol üst köşedeki kablonun soketini taktığına emin misin?

• bende kendim temizliyim dedim ancak bilgisayarı topladıktan sonra açılmadı, caps lock yanıp sönüyodu, internetten araştırdım ramle alakalı olduğu yazıyodu, rami çıkarıp taktım, diğer soketede taktım, ancak sonuç değişmedi, ram almaktan başka çağrem yok sanırsam, önerisi olan varmı ?, bilgisayarın başka sorunu olup olmadığınıda kestiremiyorum
  • Burada anlatılanlardan yola çıkarak gözümü karartıp ben de temizledim bilgisayarımı. Sonuç mükemmel. Bataryası için Çin'den verdiğim sipariş de geldi, yeni gibi oldu laptop:)

• bende burdan bakarak arkadasımın bilgisayarını actım.ama biraz ilerledim klavyeyi cıkarmadan arasından kaldırıp baktım gözüm korktu geri kapattım.bilgisayarı actıgımızda maus pad çalışmıyodu.soketide yerinde takılı.bana yardımcı olabilecek var mı acaba ? bilgisayar benim olmadıgı için hemen yapmam lazım.yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: pallidman

Burada anlatılanlardan yola çıkarak gözümü karartıp ben de temizledim bilgisayarımı. Sonuç mükemmel. Bataryası için Çin'den verdiğim sipariş de geldi, yeni gibi oldu laptop:)

kardeş aynı pcden benimde var fanda acayip ses var sıcaklık 60 lara vurdu kolay mı zor mu sökmesi yardım aldığın video var mı

• resim koyabilirsen süper olur kardes ayrıntılı olarak
  • çok faydalı bir konu olmuş.

vampir bilgisayarcıların eline düşmeye görün... Allah bilir kaç para isterler şu işleme. Herhalde 100TL'den aşağıya yapmazlar.
  • hp 6020st var bende. fandan ses geliyor birsey surtuyormus gibi. toz birikmis buyuk ihtimal. 6020st modelinin de ici ayni bu sekilde mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim laptobum pavilion dv-6 3107et buradaki resimlere ve youtube den bir kaç video ile gözümü karartıp açtım.Sonuç mu mükemmel meğersem ben bu işten anlıyormuşum ama biraz cesaret lazımmışKendi laptobumu düzgünce topladıktan sonra 3 arkadaşın daha laptobunu açıp temizledim şunu söyleyebilirim en iyisi toshiba valla.Adamlar fan ile soğutucu bakır boruları birbirinden bağımsız yapmışlar sadece klavye ve üst plakayı çıkarmak yetti.Bu hep lerde öylemi ekrana kadar sökmek her yiğidin harcı değildir..
  •  HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi)

butun soketleri vidalari sokmustum anakart gelmedi kaldiramadim. fotografi toplarken cektim. bu kisimdan sonra anakarti kaldirmak icin ne yapmak gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DinDjarin -- 16 Ocak 2013; 22:47:38 >
  • benim merak ettiğim, yaşadığımız yer tozlu ise bunu 2-3 ayda bir temizlemek gerekecek. o kadar sık da servise gönderilmez sanırım. yeni alınmış bir ürünü de garantiden çıkarmadan temizleme imkanı yok sanırım. dizüstülerin ısıdan daha büyük sorunu bu temizlik bence.
  • Konu çok güzel ancak konu başlığı yanlış . Bugune kadar en az 3-4 farklı dv6 açtım hepside birbirinden farklı heatsinklere sahipti.Bazı dv6 larda çift bazılarında da tek heatsink üfleme çıkışı var mesela . Bu konunun başlığını spesifik birkaç HP ürünüyle sınırlandırmak lazım yoksa her dv6 serisi laptop u olan buna bakıp makinasını açmaya çalışırsa sonuç facia,çünki HP açıp toparlaması en sıkıntılı makinalardan.Her açışta anakart üzerinden geçen flex kablolar kalitesiz malzeme kullanıldığı için zarar görüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: babtheerkin

Konu çok güzel ancak konu başlığı yanlış . Bugune kadar en az 3-4 farklı dv6 açtım hepside birbirinden farklı heatsinklere sahipti.Bazı dv6 larda çift bazılarında da tek heatsink üfleme çıkışı var mesela . Bu konunun başlığını spesifik birkaç HP ürünüyle sınırlandırmak lazım yoksa her dv6 serisi laptop u olan buna bakıp makinasını açmaya çalışırsa sonuç facia,çünki HP açıp toparlaması en sıkıntılı makinalardan.Her açışta anakart üzerinden geçen flex kablolar kalitesiz malzeme kullanıldığı için zarar görüyor

6020st veya et modelini hic actiniz mi?

• mapuza başka resim almadın mı mesela klavye cıktıktan sonra pinler felan varmı zorlayan ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.