Şimdi Ara

HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
11
Favori
62.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oh bee yeni dv6lar kolaymış.:) bende dv6 1381et var..inanın o fana ulaşmak için sizin çıkarmadığınız ekran, hoparlör ,üst dokunmatik kontrol, dvdrom,ek plastik parçalar var..:S baya vida çıkıyor. sevindiğim nokta ise vidalar 3-4 çeşit idi zaten çoğunun yeri belli..:S

bu arada garantisi bitenler zaten 2 yıl geçmiş olduğu için kesinlikle temizlesinler... benim pc 2 haftada 3 kez aşırı ısınmadan kapandı..bakır borularımın üstü yanmış...

dipnot: ızgaralar arası dar olduğu için elektrik süpürgesi vs işe yaramıyor illaki açıp temizlemek gerek..
  • Vay be gerçekten iyiymiş helal olsun.Garanti bitmeden yollayayım da temizlesinler.Artık utanıyorum söylemeye ama sol hoplarlör aylardır bozuk , bilgisayardan ayrılıp servise veremiyorum
  • Valla benimkinin garantisi halen 1 yıl devam ediyor, şimdi kim bekleyecek dedim açtım temizledim o kadar da zor değilmiş, sanırım ben açtığım için garanti dışı kaldı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TornadQ

Valla benimkinin garantisi halen 1 yıl devam ediyor, şimdi kim bekleyecek dedim açtım temizledim o kadar da zor değilmiş, sanırım ben açtığım için garanti dışı kaldı..

Ben dv6-3103 et kullanıyorum model aynı sadece süpürgeyle çekti boşta 40 dereceye indi.Fakat açıp temizlememi tavsiye eder misin?Garantisi hala 1 yıl daha var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: f(x)

quote:

Valla benimkinin garantisi halen 1 yıl devam ediyor, şimdi kim bekleyecek dedim açtım temizledim o kadar da zor değilmiş, sanırım ben açtığım için garanti dışı kaldı..

Ben dv6-3103 et kullanıyorum model aynı sadece süpürgeyle çekti boşta 40 dereceye indi.Fakat açıp temizlememi tavsiye eder misin?Garantisi hala 1 yıl daha var.

valla bende klavyeyi söküp 2 taraftan süpürge + hava şeklinde temizliyordum hatta kulak çubuğuyla kolonyaya batırıp iyice tozunu alıyordum biraz fazla zorladım 2 pervanesini kırdım, mecbur açmak zorunda kaldım , yeni dv6 fanından bulamadığım için yapıştırdım her hangi bir sorun yok öneririm, temizleyip açtıktan sonra yine toz vardı içinde bu havanın üflediği yerlerde toz vardı pervanede değil.
    Bende hep masamda kullanırım yani toz girecek bir yerde kullanmadım kullansam bile altına koruma alırımki toz çekmesin diye.
    Tavsiye ederim şimdi çok sessiz çalışmaya başladı hemde yüksek performansta kullandığım halde.

• quote:

quote:

quote:

valla bende klavyeyi söküp 2 taraftan süpürge + hava şeklinde temizliyordum hatta kulak çubuğuyla kolonyaya batırıp iyice tozunu alıyordum biraz fazla zorladım 2 pervanesini kırdım, mecbur açmak zorunda kaldım , yeni dv6 fanından bulamadığım için yapıştırdım her hangi bir sorun yok öneririm, temizleyip açtıktan sonra yine toz vardı içinde bu havanın üflediği yerlerde toz vardı pervanede değil.
    Bende hep masamda kullanırım yani toz girecek bir yerde kullanmadım kullansam bile altına koruma alırımki toz çekmesin diye.
    Tavsiye ederim şimdi çok sessiz çalışmaya başladı hemde yüksek performansta kullandığım halde.

Aslında tedirginlik var ama bir yerden başlamak gerek.PC kasa olsa masaüstü yapboz gibi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aslında tedirginlik var ama bir yerden başlamak gerek.PC kasa olsa masaüstü yapboz gibi

Buda zor gibi görünüyordu biraz tedirgindim ama beklediğim kadar zor değilmiş 10 dakkada bütün işlemler bitti..

• masaüstünü toplaya bilen herkes kolayca temizliğini yapabilir. sadece plastik parçalarına biraz nazik olun..bide hangi vida nereden çıkıyor bilin sonradan işlem bitince elinizde vida fln kalır..:D
  • Çok güzel konu, masaüstü varken dediğiniz gibi tak sök yapboz gibi, çok alışmıştım, dizüstü hiç açmadım, benim de 3113st servise gitti, arka kapak değişti vs, geldiğinde ekranın alt sağ ve sol kısmındaki ön çerçeveyi tutan vidaları takmayı unutmuşlar geri gönderdim.
  • Konuya uzun zamandır uğramıyordum baya mesaj gelmiş, düşündüğümden daha fazla ilgi görmüş, bu nedenle;

HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi)

Ne için tabi ki Videolu bir anlatım için
  • Arkadaşlar, fan kitininin yenisini nereden satın alabiliriz? Şayet fan epey yıpranmış. Yenisini veya uyumlusunu alıp takmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mühürdar

Arkadaşlar, fan kitininin yenisini nereden satın alabiliriz? Şayet fan epey yıpranmış. Yenisini veya uyumlusunu alıp takmak istiyorum.

Buldum arkadaşlar gerek kalmadı teşekkürler. Sadece fan kısmını 75 liraya satıyorlar netten. Ayrıca orjinal da değil Çin yapımı. Fanı temizler koyarım daha iyi.
  • kolay gelsin bugun bende tamızledım sıcaklık nerdeyse yok saatlerdır pes atıyorum :D
    bı ıkı sorum var

1.sol kalvyenın alt tarafı sıyah stickerin oldugu yer hala ısınıyor az da olsa ısınmaması ıcın çözümü olan var mı ?

2. ram takvıyesı dusunuyorum 2*4gb alsam mı degıstıren var mı su an 3gb

3. uzun ömürlü pil var mı bu model için nette bulamadım arazide kullanım için gerekli yaza şimdiden hazırlık yapayayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foxdagger -- 29 Mart 2012; 21:58:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: laroz

Konuya uzun zamandır uğramıyordum baya mesaj gelmiş, düşündüğümden daha fazla ilgi görmüş, bu nedenle;

HP PAVILION DV6 SERİSİ FAN TEMİZLİĞİ-TÜM PARÇALARI SÖKÜP MONTAJLAMAK (Resimler Tekrar Eklendi)

http://www.youtube.com/watch?v=M7CEtfJtu_Y

• quote:

Orijinalden alıntı: foxdagger

quote:

Konuya uzun zamandır uğramıyordum baya mesaj gelmiş, düşündüğümden daha fazla ilgi görmüş, bu nedenle;

, güzel bir video hazırlanmış, paylaşım için teşekkürler, birde kendi laptop'ım 8 GB ve performansa bir katkısı bence yok tabi kullanım amacına göre değişir photoshop için daha doğrusu yüksek çözünürlüklü resimlerle falan çalışanlar için ideal olabilir ama masaüstü performansında ve oyunlarda gözle görülür bir artısı yok, ama şuan 1+2 gb olan ramlerinizi 2+2 yaparsanız çift kanal çalışır daha az masrafla f/p açısından uygun olur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: foxdagger

quote:

, güzel bir video hazırlanmış, paylaşım için teşekkürler, birde kendi laptop'ım 8 GB ve performansa bir katkısı bence yok tabi kullanım amacına göre değişir photoshop için daha doğrusu yüksek çözünürlüklü resimlerle falan çalışanlar için ideal olabilir ama masaüstü performansında ve oyunlarda gözle görülür bir artısı yok, ama şuan 1+2 gb olan ramlerinizi 2+2 yaparsanız çift kanal çalışır daha az masrafla f/p açısından uygun olur

herkes öle dioda ben okulda ıntelın ekran kartına gecmek zorundayım elektırk olmuo her an, tasarım yapıorum photoshop kılıt yada vegas onun ıcın ıyı olur dıosan ve deneme yapabılırsen tabı mumkunse ben almayı dusunuyorum artık gına geldı cunku :D

• arkadaşlar bende de dv6560et var 2007 den beri hiç kurcalamadım ama harbiden uçak fanı gibi çalışıyo aacayip sesli. valla söktükten sonra fandan çıkacak tozdan korkuyorum :D
  • beyler bende dv6 13xx kullanıyorum geri takamayacağım için açmaya korkuyorum bilgisayar gider diye bilgisayarcılar yaparmı bu işi?
  • bende de 1381et vardı az önce söktüm dağıttım topladım şimdi bir sıkıntı yok. lakin fan temizdi birşey yoktu. sökülmesi falan bu kasadan farklı ama...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.