Şimdi Ara

HP Pavilion dv6-6100 ve dv7-6100 Serileri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
2
Favori
19.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: profurio

quote:

Orijinalden alıntı: coloroftheblue

quote:

6115et de numlock ışığı yok, açık olup olmadığını kullanarak anlıyorsunuz.
    şimdilik herşeyinden memnunum ama bu numlock ışığının olmaması garibime gitti. capslock ve wifi için klavyeye led ışık koymuşlar ama bunu atlamışlar.

Evet, maalesef yok. Hiç de dikkat etmemiştim.
    Bu arada benim sol ön (kullanıcıya bakan taraf) kısımdaki USB portunda bazı cihazlar çalışmıyor. Örneğin kablosuz fare alıcısı ve flash disk taktığımda çalışıyor ama kablolu fare ya da taşınabilir harddisk taktığımda çalışmıyor. Sizde de böyle bir sorun var mı? Diğer portlarda herhangi bir sorun yok. Bir de sağdakiler mi USB 3.0, soldakiler mi?

ben sadece harici disk taktım soldaki usb girişinden çalıştı, sağdakinde de bir problem yoktu. soldakiler usb 3.0 bu arada.

Anladım. Çok saçma bir problem gibi geldi bana yarın HP ile bi görüşeyim. Daha ilk günden değişim yapmak istemiyorum. Çok sevdim makineyi. Bu arada Crysis 2 sorunsuz oynuyor. Farklı cihazlarla farklı portlardan deneyebilir misiniz rica etsem?

EDIT: Problem makinemdeymiş, değiştirilerek sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coloroftheblue -- 2 Ağustos 2011; 14:51:22 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

6115et de numlock ışığı yok, açık olup olmadığını kullanarak anlıyorsunuz.
    şimdilik herşeyinden memnunum ama bu numlock ışığının olmaması garibime gitti. capslock ve wifi için klavyeye led ışık koymuşlar ama bunu atlamışlar.

Evet, maalesef yok. Hiç de dikkat etmemiştim.
    Bu arada benim sol ön (kullanıcıya bakan taraf) kısımdaki USB portunda bazı cihazlar çalışmıyor. Örneğin kablosuz fare alıcısı ve flash disk taktığımda çalışıyor ama kablolu fare ya da taşınabilir harddisk taktığımda çalışmıyor. Sizde de böyle bir sorun var mı? Diğer portlarda herhangi bir sorun yok. Bir de sağdakiler mi USB 3.0, soldakiler mi?

ben sadece harici disk taktım soldaki usb girişinden çalıştı, sağdakinde de bir problem yoktu. soldakiler usb 3.0 bu arada.

Anladım. Çok saçma bir problem gibi geldi bana yarın HP ile bi görüşeyim. Daha ilk günden değişim yapmak istemiyorum. Çok sevdim makineyi. Bu arada Crysis 2 sorunsuz oynuyor. Farklı cihazlarla farklı portlardan deneyebilir misiniz rica etsem?

flashdisk ve kablosuz mouse ile denedim ikiside tüm portlardan çalışıyor. harici disk te çalışıyordu. sizin cihazınızdaki problem ilginç gerçekten, umarım donanımsal bir problem değildir.

• anlamadığım bişi var şimdi bu 6115et alacağım iki gün içerisinde fakat bazı yerlerde paylaşımsız 1gb yazıyor ekran kartını gene HD6770 in ama bu nası değişiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diemaster__

anlamadığım bişi var şimdi bu 6115et alacağım iki gün içerisinde fakat bazı yerlerde paylaşımsız 1gb yazıyor ekran kartını gene HD6770 in ama bu nası değişiyor ?

AMD Radeon HD 6770M Paylaşımsız 2GB'dır ekran kartı. En güvenilir bilgileri HP'nin sitesinden alabilirsiniz.
    ATI'yi AMD aldığı için bazı yerlerde hala ATI diye geçebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coloroftheblue -- 30 Temmuz 2011; 15:45:23 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Diemaster__

anlamadığım bişi var şimdi bu 6115et alacağım iki gün içerisinde fakat bazı yerlerde paylaşımsız 1gb yazıyor ekran kartını gene HD6770 in ama bu nası değişiyor ?

AMD Radeon HD 6770M Paylaşımsız 2GB'dır ekran kartı. En güvenilir bilgileri HP'nin sitesinden alabilirsiniz.
    ATI'yi AMD aldığı için bazı yerlerde hala ATI diye geçebilir.

teşekkürler

• arkadaşlar dv6-6115 ve 6100 de 2 gb ddr5 yazıyor yani bu 2 gb 128 bit anlamınamı geliyor yani dv6 6020 gibi 1 gb ddr5 ayrılmış bellek değil değilmi? eğer öyle değilse toplam kullanılabilir grafik belleği 3.2 olur
  •  HP Pavilion dv6-6100 ve dv7-6100 Serileri

Ekran kartı 6020 ve 6030 modellerindeki gibi manuel switch yapılamıyor, directx oyunlarında hiç problem yok çok çok güzel ancak, cad tabanlı programlarda ve photoshopta donanım hızlandırması için -open gl desteği- programlarda ekran kartını manuel switch yapamadığından intel hd 3000 le kullanıyosun.

Hp forumlarında bu konu konuşuluyor ve hp'den çok yakın zamanda bir update gelerek manuel switch desteği de verileceği açıklandı

• quote:

Orijinalden alıntı: jakida

HP Pavilion dv6-6100 ve dv7-6100 Serileri

Ekran kartı 6020 ve 6030 modellerindeki gibi manuel switch yapılamıyor, directx oyunlarında hiç problem yok çok çok güzel ancak, cad tabanlı programlarda ve photoshopta donanım hızlandırması için -open gl desteği- programlarda ekran kartını manuel switch yapamadığından intel hd 3000 le kullanıyosun.

Hp forumlarında bu konu konuşuluyor ve hp'den çok yakın zamanda bir update gelerek manuel switch desteği de verileceği açıklandı

bunu öğrendiğim iyi oldu.. teşekkürler açıklama için..

• hocam bildiğimiz paylaşımsı 2 gb bence çok iyi dv 6020 serisinde crysis full çözünürlük açılmıyormuş bunda extremede açılabiliyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathrose6

arkadaşlar dv6-6115 ve 6100 de 2 gb ddr5 yazıyor yani bu 2 gb 128 bit anlamınamı geliyor yani dv6 6020 gibi 1 gb ddr5 ayrılmış bellek değil değilmi? eğer öyle değilse toplam kullanılabilir grafik belleği 3.2 olur

Evet, 2 GB ayrılmış ekran kartı belleği. Eski seriden ayrılan nokta da bu zaten. Toplam kullanılabilir ne kadar olur bilmiyorum.

quote:

HP Pavilion dv6-6100 ve dv7-6100 Serileri

Değiştirilebilir ekran kartı grafikleri var ama şu zaman ben Intel'e şu zaman AMD'ye geçiyorum diyemiyorsunuz. Uygulamayı tek tek tanımlamanız gerekiyor. Örneğin son açılan uygulamalardan ya da oyunun exe'sini seçerek Yüksek Performans ya da Enerji Tasarrufu modunu seçebiliyorsunuz. Photoshop'u da bu şekilde ayarlarsak sorun olacağını sanmıyorum. Şu an bilgisayarımı USB porttaki ufak bir sorundan dolayı değişime yolladığımdan deneyemiyorum. Ama kesinlikle bahsettiğiniz şekilde istediğimiz zaman tamamen geçebilsek çok güzel olur. Sonuçta bilgisayar fişe takılıyken Intel kartı kullanmaya gerek kalmıyor. Aynı şekilde fişe takılı değilken oyunlardan yüksek performans almak istediğinizde AMD'yi, enerji tasarrufu yapmak istediğinizde Intel'i seçebilmeliyiz (Zaten bunu yapabiliyoruz da bu dönüşüm tüm uygulamalar için aynı anda olmalı, tek tek uygulama ayarlamakla uğraşmak gereksiz)

quote:

hocam bildiğimiz paylaşımsı 2 gb bence çok iyi dv 6020 serisinde crysis full çözünürlük açılmıyormuş bunda extremede açılabiliyormu?

Yanılmıyorsam Ekstrem modda oynamıştım, 1366x768 yani ekranın kendi çözünürlüğünde, gayet akıcıydı ama, bilgisayarım değişimden geldiğinde tekrar yükleyip deneyip bilgilendiririm, ya da ürüne sahip diğer arkadaşlar denerlerse, konu hakkında bilgi verirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coloroftheblue -- 31 Temmuz 2011; 2:45:11 >

• hızlı cevap için teşekkür ederim :) bu 6115 6020 ile bayağı arayı açmış gibi kullanan bir arkadaş varsa extrem modda fps değerlerini yazarsa sevinirim
  • Photoshopta da yüksek performans seçebiliyorsun ancak bir etkisi olmuyor. HP forumlarında epeyce tartışılıyor ve HP'den de açıklama geldi BIOS upgrade'i ile bunu değiştireceklerini açıkladılar. Zaten neredeyse oyunların %99'u Direct X oyunları. Microsoft Flight Simulator X ve Minecraft OpenGL tabanlı olduğundan o oyunlarda frame düşük oluyomuş. Ben bundan rahatsız değilim bilgisayarı da çok sevdim. Oyunlarda da Direct X 11'in farkı anlaşılıyor hemen. Evdeki TV'ye bağlayıp birkaç oyunu da 1920*1080 son ayarlarda oynadım. Bende Cyrsis olmadığından onu deneyemiyorum.
  • quote:

Photoshopta da yüksek performans seçebiliyorsun ancak bir etkisi olmuyor. HP forumlarında epeyce tartışılıyor ve HP'den de açıklama geldi BIOS upgrade'i ile bunu değiştireceklerini açıkladılar. Zaten neredeyse oyunların %99'u Direct X oyunları. Microsoft Flight Simulator X ve Minecraft OpenGL tabanlı olduğundan o oyunlarda frame düşük oluyomuş. Ben bundan rahatsız değilim bilgisayarı da çok sevdim. Oyunlarda da Direct X 11'in farkı anlaşılıyor hemen. Evdeki TV'ye bağlayıp birkaç oyunu da 1920*1080 son ayarlarda oynadım. Bende Cyrsis olmadığından onu deneyemiyorum.

Anladım. Sorun donanımsal değil yazılımsal olduğundan çözülebilir gözüküyor. Umarım en kısa zamanda uygun bir çözüm getirilir. Bilgisayar sanırım en geç Salı günü gelir. Crysis'i yükleyip denerim, zaten geri gönderdiğim için hevesim kursağımda kaldı oyunu bitirememiştim. DirectX 11 ve yüksek çözünürlüklü grafikler eklentileri de yayınlandı Crysis 2 için. Onları da indirdim makinede denemeyi düşünüyorum.

• hocam test sonuçlarınızı bekliyoruz
  • crysis 2 full grafik oynanıyor fakat fps değeri 14-15 seviyesine düşüyor. yinede yeterli akıcılıkta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonewolf85

crysis 2 full grafik oynanıyor fakat fps değeri 14-15 seviyesine düşüyor. yinede yeterli akıcılıkta.

dx11 de fps oranları çok düşüyor. dx10 a düşürdüğünüzde görüntü daha akıcı olur sanıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrounD_ZerO

quote:

Orijinalden alıntı: alonewolf85

crysis 2 full grafik oynanıyor fakat fps değeri 14-15 seviyesine düşüyor. yinede yeterli akıcılıkta.

dx11 de fps oranları çok düşüyor. dx10 a düşürdüğünüzde görüntü daha akıcı olur sanıyorum :)

Evet denenebilir dx 10 da
  • yani ultra grafik ve dx11 ' de akıcı oynanabiliyorsa bu ekran kartı bana 3-4 sene kadar yeter alırsam
  • quote:

yani ultra grafik ve dx11 ' de akıcı oynanabiliyorsa bu ekran kartı bana 3-4 sene kadar yeter alırsam

Deneme sonuçlarıma göre Extrem modda, yüksek çözünürlüklü grafikler ve DirectX 11 aktif olarak rahat oynanıyor. Eğer aynı şekilde DirectX 11 ve Yüksek Çözünürlüklü grafikler açıkken Maximum (En Yüksek) ayarlarda oynarsanız, yine oynanabilir ancak Ekstrem moda göre hafif daha yavaş oluyor. Ben bahsettiğim gibi oyununun daha akıcı olması için Ekstrem modda DirectX 11 ve Yüksek Çözünürlüklü grafikler aktif olarak oynuyorum. Gayet akıcı.
    DirectX 11 ve Yüksek çözünürlüklü grafikler için Crysis 2 resmi sitesine göre en az 1.5 GB ekran kartı gerekiyor. Sanırım dv6-6100 serisi burada önce çıkmış oluyor. dv6-6000 serisinde bu ayarlarda oynanabiliyor mu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coloroftheblue -- 1 Ağustos 2011; 21:43:00 >

• teşekkür ederim bu aralar alacağım bimeksten bu bilgisayarı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.