Şimdi Ara

HP Pavilion dv6-6100 ve dv7-6100 Serileri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
2
Favori
19.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 haziranda teknosadan dv6- 6030st aldım.
    10 gün sonra hard diskte SMART algılanamadı diye hata vermeye başladı. 1 temmuzda ürünü teknosaya iade ettim. Şimdi serviste ve hala bi cevap veren muhatap bulamıyorum. Beklemedeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prodigy74

5 haziranda teknosadan dv6- 6030st aldım.
    10 gün sonra hard diskte SMART algılanamadı diye hata vermeye başladı. 1 temmuzda ürünü teknosaya iade ettim. Şimdi serviste ve hala bi cevap veren muhatap bulamıyorum. Beklemedeyim.

Aynı olay benim başımdan geçti tam 3 ayrı 6030 u iade ettim en sonunda aldığım firma yerine 6115 gönderdi ve şuan çok memnunum. bence direk değişim iste gerekirse tüketici haklarına başvur.sıkıntısız kullananlar var ama sanırım çoğunun hard diski problemli 6030 ların
  • Hard disk TOSHIBA nın. Sanırım uyumsuzluk var.

6115 de harika özellikleri olan bir cihaz. Siz nereden almıştınız?
    Değişim olursa ben dv7-6100 istemeyi düşünüyorum.
  • http://www.teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=LZ489EA burdan aldım.Fiyatı piyasaya göre daha uygun gibi geldi.
  • Bugün teknosa asisti aradım. Arena ile görüşüp sonra bana geri döndüler. Ürünün para iadesi yapılacakmış.
  • Dün gece bimeksten 6115 aldım. 1975 lira.
    Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonewolf85

http://www.teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=LZ489EA burdan aldım.Fiyatı piyasaya göre daha uygun gibi geldi.

alonewolf85 bilgisayarda parmak izi okuyucusu var mı? bir de ben bu bilgisayarla dv7-6000st arasında kaldım bugün teknosadaki adama 6115in ekran kartı 2 gb dediğimde adam 2 gblık alanın 1 gblık kısmını ramden kullandığını, piyasada ekran kartı belleğinin en fazla 1 gb kullanıldığını, dv7nin performansı ile 6115in performansının aynı olacağını söyledi. bu konuda siz ne diyorsunuz adam bana ürünü satmak için öyle demiş olabilir mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: ssv

quote:

http://www.teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=LZ489EA burdan aldım.Fiyatı piyasaya göre daha uygun gibi geldi.

alonewolf85 bilgisayarda parmak izi okuyucusu var mı? bir de ben bu bilgisayarla dv7-6000st arasında kaldım bugün teknosadaki adama 6115in ekran kartı 2 gb dediğimde adam 2 gblık alanın 1 gblık kısmını ramden kullandığını, piyasada ekran kartı belleğinin en fazla 1 gb kullanıldığını, dv7nin performansı ile 6115in performansının aynı olacağını söyledi. bu konuda siz ne diyorsunuz adam bana ürünü satmak için öyle demiş olabilir mi acaba?

Ayrılmış bellek diyor yani kendi belleği 2 GB
    Bellek genellikle oyunlarda çözünürlükte işe yarıyor.Yani yetkili son söylediğinde haklıymış
    Ama ben olsam ekran boyutundan dolayı Dv7-6000 alırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanemre58

quote:

quote:

Bellek genellikle oyunlarda çözünürlükte işe yarıyor.Yani yetkili son söylediğinde haklıymış

dv7-6100 nasıl olur peki?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bütçe el veriyorsa neden olmasın
    İkisi de çok iyi cihazlar
    http://www.sadecenotebook.com/HP-Pavilion-LS062EA-DV7-6100-Core-i7-2630-20-Ghz-8-GB-15-TB-2-GB-VGA-173-Win-7-Premium,PR-44234.html
    Ama almışken yeni seri almakta yarar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanemre58 -- 18 Temmuz 2011; 21:21:14 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bütçe el veriyorsa neden olmasın
    İkisi de çok iyi cihazlar
    http://www.sadecenotebook.com/HP-Pavilion-LS062EA-DV7-6100-Core-i7-2630-20-Ghz-8-GB-15-TB-2-GB-VGA-173-Win-7-Premium,PR-44234.html
    Ama almışken yeni seri almakta yarar var

ben de o bilgisayarı diyordum zaten

• bimeks dışında hiç bir yerde yok bu ürünler. darty'e gelmez mi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackquın -- 22 Temmuz 2011; 16:30:45 >
  • quote:

Hocam ürün rengi olarak çelik grisi metal kaplama diyor. Size gelen bilgisayar acaba ne renk? Mümkünse birkaç fotoğraf koyabilir misiniz?
  • Takip
  • quote:

quote:

Hocam ürün rengi olarak çelik grisi metal kaplama diyor. Size gelen bilgisayar acaba ne renk? Mümkünse birkaç fotoğraf koyabilir misiniz?

Konunun en üstündeki resimde metalik gri olanın aynısı

• Benim de dv6-6115ET bilgisayarım yeni geldi. Şimdilik bir sorun yok gibi görünüyor. Yedeklemelerle falan uğraşıyorum. Aklınıza takılan olursa sorabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coloroftheblue

Benim de dv6-6115ET bilgisayarım yeni geldi. Şimdilik bir sorun yok gibi görünüyor. Yedeklemelerle falan uğraşıyorum. Aklınıza takılan olursa sorabilirsiniz.

Hayırlı olsun hocam.. İnş. memnun kalırsınız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrounD_ZerO

quote:

Benim de dv6-6115ET bilgisayarım yeni geldi. Şimdilik bir sorun yok gibi görünüyor. Yedeklemelerle falan uğraşıyorum. Aklınıza takılan olursa sorabilirsiniz.

Hayırlı olsun hocam.. İnş. memnun kalırsınız :)

Sağolun. İnşallah.
    Windows 7 Ekran Kartı puanımı 6.6 olarak belirlemiş. 6020ET'de 6.9 görmüştüm sanki. Bu bilgisayarın ekran kartı 2 GB olmasına rağmen daha düşük puan alması garip, sanırım sürücülerden kaynaklanıyor. (Sanki 6.6 düşük bir puanmış gibi oldu ama merak ettim sadece) Bir kaç oyun yükleyip denemeyi düşünüyorum bakalım. Yaklaşık 4 saattir kullanıyorum. Yedek falan alıp programlarımı yükledim. Sol tarafta hafif ısınma var ama dert edilecek düzeyde değil. Tabii ki oyunlarda nasıl olur bilemiyorum. Bu arada dv6'larda subwoofer olmamasına rağmen bir laptop için tatminkar ses aldım. Kulaklıkları takınca oldukça kaliteli ses veriyor.

EDIT: Arkadaşlar, BIOS güncellemesiyle ekran kartı seçimi kullanıcıya bırakılmış ve AMD ekran kartı puanı 6.9'a çıkmıştır. Son güncellemeyi yükleyerek problemi çözebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coloroftheblue -- 3 Ağustos 2011; 18:40:02 >

• 6115et de numlock ışığı yok, açık olup olmadığını kullanarak anlıyorsunuz.
    şimdilik herşeyinden memnunum ama bu numlock ışığının olmaması garibime gitti. capslock ve wifi için klavyeye led ışık koymuşlar ama bunu atlamışlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: profurio

6115et de numlock ışığı yok, açık olup olmadığını kullanarak anlıyorsunuz.
    şimdilik herşeyinden memnunum ama bu numlock ışığının olmaması garibime gitti. capslock ve wifi için klavyeye led ışık koymuşlar ama bunu atlamışlar.

Evet, maalesef yok. Hiç de dikkat etmemiştim.
    Bu arada benim sol ön (kullanıcıya bakan taraf) kısımdaki USB portunda bazı cihazlar çalışmıyor. Örneğin kablosuz fare alıcısı ve flash disk taktığımda çalışıyor ama kablolu fare ya da taşınabilir harddisk taktığımda çalışmıyor. Sizde de böyle bir sorun var mı? Diğer portlarda herhangi bir sorun yok. Bir de sağdakiler mi USB 3.0, soldakiler mi?

ben sadece harici disk taktım soldaki usb girişinden çalıştı, sağdakinde de bir problem yoktu. soldakiler usb 3.0 bu arada.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.