Şimdi Ara

HP PAVILION DV 5 1040 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.507
Cevap
4
Favori
116.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: FrEaK35

Önerileriniz için bekliyorum, testleri sizler için yapacağım sonuçta.

Bir de 1-2 soru işaretini kaldırmak istiyorum. Ekran kartının belleği ddr3 değil ddr2ymiş kutunun yanında yazan özelliklerde gördüm. Kutuda yazdığı halde görevlinin beni bilgilendirmemesi ilginç. 2. olarak da disk sürücüsü bluray-romdur, hd-dvd okumaz.

Kutuda yazan DDR2 ramin türü olabilir yani ekran kartınınki olmayabilir. Eğer benden önce bu konuya kesinlik getiren olmazsa en geç çarşamba günü ekran kartı DDR2 mi DDR3 mü burada sizinle paylaşacağım.
  • @sarppy
    15,4"te de bluray var

Ekran kartının belleği ddr2, fotoğraf koyacağım az sonra.
  • vatan bilgisayar o fiyata internetten satmıyor mu?

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=34300

şu an görünen 5 taksit 2.343,59 YTL...
  • quote:

Orjinalden alıntı: FrEaK35

@sarppy
    15,4"te de bluray var

Ekran kartının belleği ddr2, fotoğraf koyacağım az sonra.

Benim kullandığımda yoktu. 15.4"liklerin 3 modeli var benim kullandığım en alt modeliydi sanırım ama Blu-ray sürücüsü olan modeli de var doğru.

Şu ekran kartı işini merak ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fb100.Yil

vatan bilgisayar o fiyata internetten satmıyor mu?

Sitede kampyanyası gözükmüyor
  •  HP PAVILION DV 5 1040
     HP PAVILION DV 5 1040
     HP PAVILION DV 5 1040
     HP PAVILION DV 5 1040
     HP PAVILION DV 5 1040

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrEaK35 -- 11 Ağustos 2008; 15:10:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Fb100.Yil

vatan bilgisayar o fiyata internetten satmıyor mu?

İnternette gözükmüyor ancak yeni kataloğun kapağında bu ilan var. (tarayıcıdan taradım)

HP PAVILION DV 5 1040

• @FrEaK35 bu bilgilendirme çok iyi oldu.

HP PAVILION DV 5 1040

Test yapmak istersen benim daha önce yapmış olduğum incelemeden kopya çekebilirsin, bunlara ekstradan 3DMark Vantage testi de ekleyebilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_13021109/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarppy -- 11 Ağustos 2008; 15:22:32 >
  • Arkadaşlar cihazın bir ısınma sorunu olduğu kesin. Notebookreview forum kullanıcılarının yanı sıra Laptop Magazine de ürün incelemesinde cihazda ısınma sorunu olduğuna dikkat çekmiş.
  • Selam arkadaşlar,

Freak35 ; ısınmayla ilgili fikrini alabilir miyiz? Standart kullanımda rahatsız edici bir sıcaklık oluyor mu?
  • arakdaşlar öncelikle hp ın, turkiye sitesinde tüm modellere aynı resim atanmış ondada numerik kısım var buna aldanmayın.

2 gündür aleti araştırıyorum iyiki ilk gün almamaışım. istanbulda olmamam şansmış 2 milyar çöpe gidebilrdi. bu sebeple alıp kullanan arkadaşlardan ricam bizi biraz daha bilgilendirmeleri. aletin özellikleri çok iyi orası aşikar fiyatına göre. ancak ısınma problemleri, test sonuçları basit işlemlerde mesela parmak izi yada klavyenin sesi harddiskin hızı gibi ısınınca verdiği tepkiler gibi bilemeyeceğimiz konularda da bilgilendrme yparlarsa sevinirim.. ekran kartı şuan en iyi performansı piyasada bu laptopta verioyr gibi duruyor (uç örnekler istisna)

bu paraya değermi, pili nekadar gidiyor., 17 şnclik versiyonu dahamı avantajlı duruyor ?

17 inclik versiyondada HD yok bu arada bazı arkadaşlar o ekran için var demişler.. acer 6920 gibi değil yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

Arkadaşlar az önce hem 17"lik hem de 15,4"lik modeli kullandım. Isınma konusunda 17"lik model daha iyiydi en azından 15,4"likten daha az ısınıyordu. Chipset olarak da Intel PM45 chipseti kullanılmış, wireless kart olarak da Intel WiFi Link 5100 kullanılmış yani kataloglarda ve internet sitelerinde Intel Wireless WiFi Link 4965AGN yazan her yerde yanlış yazıyor. Vista performans puanlarına baktığımızda ise 17"lik model grafiklerden 5,0 alırken 15,4"lik model 4,9 puan almış. 17"lik modelin ek özellikleri ekran çözünürlüğünün daha yüksek olması, Blu-ray optik sürücü olması ve altında subwoofer olmasıydı.

walla ısınma sorunundan dolayı 15.4ü direkt eledim artık 17 alan varsa onun yorumlarını bekleyecem ama ekran kartı her ikisindede ddr2 ise hpye hiç bulaşmam asusa gri dönerim walla

• quote:

Orjinalden alıntı: zagorrr

Selam arkadaşlar,

Freak35 ; ısınmayla ilgili fikrini alabilir miyiz? Standart kullanımda rahatsız edici bir sıcaklık oluyor mu?

Söylediğim gibi touchpadin etrafı, özellikle sol tarafı sıcak. Standart kullanımdaki bu sıcaklık çok da anormal değilmiş gibi geliyor, fakat başka laptop kullanmadığımdan ve ortam 27 derece olduğundan sağlıklı değerlendirme yapamayacağım. Sayısal verileri aldıktan sonra daha iyi değerlendirme yapabilirim.

@sarppy sağol bugün-yarın yapmayı umuyorum testleri
  • Bu dizüstüyü alanlar 2008'in en büyük vurgununu yaptılar bana göre. :D

Güle güle kullanın, hayırlısı olsun, iyi seçim demeye gerek yok zaten bu dizüstüyü alanların iyi seçimler yaptığı belli. :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxi_rocker

walla ısınma sorunundan dolayı 15.4ü direkt eledim artık 17 alan varsa onun yorumlarını bekleyecem ama ekran kartı her ikisindede ddr2 ise hpye hiç bulaşmam asusa gri dönerim walla

En yakın zamanda 17"lik modeldeki ekran kartının bellek türünü öğreneceğim.
  • Resimler için tşkler. Isınma sorunu benim için pek önemli değil alırsam soğutucu ile kullanmayı düşünüyorum ki almayı da çok istiyorum...
  • selamlar. aklima hic yatmiyor hp PAVILION almak ama pavillion un kendini duzelttiginide umut ediyorum.

pm45 e neden nvdia ekran karti koymus bunu anlamadim.

benim istedigim basit bi iki inceleme var. yapabilisen sevinirim.
    1- lcd ekran tatmin edici mi ? yukaridan ve sagdan soldan baktiginda nasil bir goruntu kaybi oluyor. video ve oyunla bakarsan bize verdigin bilgiler daha aydinlatici olacaktir. sonucta bu guzel ekran kartinin keyfini yasatacak olan lcd nin bize sundugu goruntu.
    2- ben bu serinin metalik tasarimina takmistim.şık olup olmamasi goreceli ama kullanim acisindan bakarsak yansimasi nasil? ışıklı ortamda ışığın yansıması, karanlıkta ekrandan cikan ışık panele vurdumu yansima rahatsiz ediyor mu ?
    3- wireless ne durumda. hem wmodemin dibinden hemde evin diger ucundan birer mp3 indirmeyi deneyip hizi hakkinda bilgi verir misin. bi de bluetootu acip sonra kapatip belli mesafeden wireless i denesen ?

son olarak; hayirli olsun, dertsiz tasasiz uzun sure kullanman dilegiyle insallah.

• quote:

Orjinalden alıntı: red_wine

Intel PM45 chipset ile nVidia ekran kartı kullanılmasını niye dert ettinki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

quote:

Orjinalden alıntı: red_wine

Intel PM45 chipset ile nVidia ekran kartı kullanılmasını niye dert ettinki?

dert etmek ?? hic oyle bir derdim yok. anlamadim dedim.

o sevimli mesajına bende arastır bul diyeyim.
  • Sağolasın Freak35.
    Bugün Vatan Bilgisayar'a gidip cihazı yerinde görmek istedim. Makina gerçekten teşhirdeki ürünlerin en sıcak olanıydı. Ona en yakın sıcaklıkta olan ise yine bir HP

Kafamı kurcalayan;
    ??? HP nin kasa üretiminde kullandığı madde, içerdeki sıcaklıığı olduğu gibi dışarı iletiyor olabilir. Yani diğer marka laptopların içleri de HP kadar sıcak fakat kullanıcı bunu hissetmiyor.
    ??? Eğer üstteki teori doğruysa; bu sıcaklık yoğun işlem gerektiren uygulamalarda fazla bir artış göstermemeli. Bu da laptopun doğal sıcaklığına alışmamız gerektiği anlamına geliyor.
    ??? Fakat bahsi geçen sıcaklık, laptopun standart çalışma sıcaklığı değil de yapısal bir problemden kaynaklanan bir sorun ise ozaman basit kullanımda bu kadar ısınan bir makinanın yoğun kullanımda dokunulamaz hale gelmesi beklenir. Bu da donanımın sağlıklı çalışmamasına ve performansın ciddi ölçüde düşmesine neden olur.

Makinayı satınalan arkadaşlar, bu şekilde yoğun bir kullanımdan sonra cihazın verdiği tepkiyi tam olarak yazabilirler mi acaba?
    "3 saat kadar oyun oynadım, cihaz biraz daha ısındı fakat performansta düşüş yok." Böyle bir cevap biraz olsun rahatlama nedeni olabilir sanırım

Bir de sormak istediğim bu bahsi geçen soğutucular cihazı ne ölçüde soğutuyor?
    http://www.ucuzu.com/aksesuar-c3855/credia-crc-101s-flexcradia-notebook-sogutucu-p27350499.html
    Linkteki soğutucu mesela, gerçekte işe yarar mı diye merak içerisindeyim. Eğer sorunu çözecekse HP DV5-1040et + Soğutucu stand ikilisini kullanmaya değer diye düşünüyorum. Şu anda fiyat/performans karşılaştırmasının yanında, yalnızca performans kategorisinde bile pek rakibi yok çünkü.

Kullanıcı gözlemleri herşeyi çözecek sanıyorum. Freak35 mikrofon sende

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.