Şimdi Ara

HP PAVILION DV 5 1040 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.507
Cevap
4
Favori
116.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende senle aynı durumdayım kardeş bende ağustos sonu gibi alcam, hani şu hp hakkında olumsuz düşünceler olmasa direkt düünmeden şu an hp alcam ama bilemiyorumki şu yabancı forumada mesala ısınma sorunundan bahsedilmiş hp hakkında...
  • @maxi_rocker

Bataryasını bilmiyorum şuan için, biraz sonra açıp kurcalamaya başlayacağım. Daha sonra yeri geldikçe sizi de fazla merakta bırakmadan birşeyler yazmaya çalışacağım.
  • budv5'in dv7'ye gore artıları eksılerı neler bunları konusalım mı?

benım gorduklerım:

dv5'in Artıları +++++ * işlemcisi (bu fark ne kadar sizce?) Intel Core 2 Montevina P8600 2,4 ghz 1066mhz -3 Mb
    -- diğeri Core 2 Duo P84002.26 Ghz 800mhz -3 Mb

* 320 gb hard diski var, diğerinin 250g

* dogal olarak daha hafif (2,65 kg) dv7 ise 3,45 kg

eksileri ------------ * ekranı 15,4 diğeri 17 inch (kimine gore bu bı eksı değil, artı bile kabul edılebılır) ama bence eksi

* yine ekranı 1280*800 WXGA
    dv7 ise 1440 x 900 WXGA High Definition BrightView Widescreen

aynı sitede 2 urun bırden bulamadıgım ıcın fıyat karsılastırmasını objektıf yapamıyorum..

ikisinde de blueray var diil mi? sankı gazetedekı ılanda yok gıbı ama?

goremedıgım seyler mutlaka vardır.. eklemek ıstedıgınız?

• quote:

Orjinalden alıntı: FrEaK35

@maxi_rocker

Bataryasını bilmiyorum şuan için, biraz sonra açıp kurcalamaya başlayacağım. Daha sonra yeri geldikçe sizi de fazla merakta bırakmadan birşeyler yazmaya çalışacağım.

merakla bekliyorum ama şu batarya 8 cell ise daha güzel olur...

quote:

Orjinalden alıntı: reinanapster

budv5'in dv7'ye gore artıları eksılerı neler bunları konusalım mı?

benım gorduklerım:

dv5'in Artıları +++++ * işlemcisi (bu fark ne kadar sizce?) Intel Core 2 Montevina P8600 2,4 ghz 1066mhz -3 Mb
    -- diğeri Core 2 Duo P84002.26 Ghz 800mhz -3 Mb

* 320 gb hard diski var, diğerinin 250g

* dogal olarak daha hafif (2,65 kg) dv7 ise 3,45 kg

eksileri ------------ * ekranı 15,4 diğeri 17 inch (kimine gore bu bı eksı değil, artı bile kabul edılebılır) ama bence eksi

* yine ekranı 1280*800 WXGA
    dv7 ise 1440 x 900 WXGA High Definition BrightView Widescreen

aynı sitede 2 urun bırden bulamadıgım ıcın fıyat karsılastırmasını objektıf yapamıyorum..

ikisinde de blueray var diil mi? sankı gazetedekı ılanda yok gıbı ama?

goremedıgım seyler mutlaka vardır.. eklemek ıstedıgınız?

walla 320 gb olayını bilmiyodum bak ben ikisinide 250 gb bilirdim öğrendiğim iyi oldu teşekkürler. o zaman artık 15.4 ile ilgili tek eksisi ekran çözünürlüğü oldu, alanlar buna göre seçenilir laptopu.bende 17 düşünüydum ancak kullanım kolaylığı +70 gb, daha ii işlemci nedeniyle 15.4e kayabilirim, fkat şu sayısal tuş takımıda ilgimi çekmete ama tabi incelemeler gelmeden karar veremem çünkü hpden vazdeçebilirimde. blueray ve hd çıkış ikisindede ortak diye biliyorum ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi_rocker -- 10 Ağustos 2008; 17:03:02 >

• dv5-1040ET vatan bilgisayar da inceledim.maaüstü konumunda açık vaziyette makinanın kasaı resmen yanıyor.birde işlemciyi ivmelersek neler olmaz.1 haftalık bir ürünün 400 dolarlık iskonto ile kampanyaya girmesi biraz düşündürücüydü zaten.beklemekte fayda var..Hp zaten sabıkalı bir marka..
  • walla bu sıcaklık sorunu patlak vermeye başladı eğer öyleyse pekte yanaşılmaz makineye, ben hala kullanıcı yorumlarını bekliyorum...
  • 9600 GT'li bir makinenin öyle bir konfigürasyon içinde ısınmamasını bekleyemezsiniz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxi_rocker

walla bu sıcaklık sorunu patlak vermeye başladı eğer öyleyse pekte yanaşılmaz makineye, ben hala kullanıcı yorumlarını bekliyorum...

Neden daha iyi bir soğutucu kullanmazlar anlam veremiyorum, bazı notebookların klavyeleri cayır cayır yanıyor. Bende geçen sene Nisan ayında alınmış Toshiba var ve şu ana kadar hiçbir ısınma problemi yaşamadım, bazen mağazalardaki notebooklardan daha uzun süre açık kalır ama yine de onlar gibi ısınmaz ek bir soğutucu da kullanmıyorum. Isınma olayına ek bir soğutu kullanmaya gerek kalmadan bir çözüm bulmalılar. Geçen gün burada bahsedilen Hp'yi kullandığımda bir ısınma problemiyle karşılaşmadım, hatta orada alan dardı, alt ve yan tarftan hava almasıda zordu yine de yük altında kullanıp görmek gerek.

@FrEaK35 hepimiz senden incelemeni ve yorumlarını bekliyoruz. Notebookun hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarppy -- 10 Ağustos 2008; 18:56:39 >

• arkadaslar bende ASUS m51sn VEYA m51va modelini almayi dusunuyordum

ama simdi bu hp cikinci diger arkadaslarim gibi benimde aklim buna takildi., kararsizim inceleyecek arkadaslar umarim bizi fazla bekletmezler arti eksilerini hepsini paylasirlar insallah

ve su isinma problemi hakket hic iyi olmadi yaa.... gercekten okadar kotu mu..???

bende herhalde ekime kadar hatta belki kasima kadar bekleyecegim bu gidisle....
  • @Sarppy
    Saolasın hayırlı olur inşallah.

Merakınızı anlıyorum fakat söylediğim gibi şarj süresini bekleyeceğim. Yarından itibaren bilgileri aktarmaya başlayacağım. Ben inceleme yapana kadar daha önce de verdiğim linki inceleyin mutlaka bence
    http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=277341
    Burada bu serinin bilgisayarlarını inceleyenlerin verileri bulunuyor. Hangi kısmın kaç derecelere kadar çıktığını vs. her şeyi tartışmışlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

Güzel cihaz, 9600M GT olan versiyonu kullanma fırsatı buldum yukarıdaki resimlerde yok gibi gözüküyor ama üzerinde parmak izi okuyucusu var (sağ alt köşede). Yalnız Express Card slotunda kumanda yoktu onun yerine siyah renkte kumandanın boyunda kapak vardı. Belki teşhir ürünü diye çıkartmış olabilirler? Fiyatına göre uygun bir ürün gibi gözüküyor ancak yeni çıkacak olan Intel PM45 chipsetli notebooklardan dolayı şu anda bu notebook alınmaz diye düşünüyorum en azından böyle yüksek performans isteyenler için, yeni notebooklardaki wireless kartlar da Intel WiFi Link 5100 olarak değiştirilecek. Bu özelliklere sahip Asus G50V modeli dikkatimi çekti, incelemesine aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=282100

Intel® Core™2 Duo Processor P8600 (3M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB)

Valid Chipset Combinations

Mobile Intel® GM45 Express Chipset with 82801IBM I/O Controller Hub (ICH9M)
    Mobile Intel® GM45 Express Chipset with 82801IEM I/O Controller Hub (ICH9EM)
    Mobile Intel® PM45 Express Chipset with 82801IBM I/O Controller Hub (ICH9M)
    Mobile Intel® PM45 Express Chipset with 82801IEM I/O Controller Hub (ICH9EM)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuSuB@sA -- 10 Ağustos 2008; 19:39:33 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TuSuB@sA

Mobile Intel® GM45 Express Chipset with 82801IBM I/O Controller Hub (ICH9M)

Kullanılan chipset Intel PM45 ise o zaman gayet güzel hem böylece PCI-Express x16 2.0 olan ekran kartı 2.0 modunda çalışabilecek. Kendi sitelerinde neden hiç belirtmemişlerki acaba chipseti? Wireless kart olarak Intel PRO/Wireless 4965AGN koymuşlar, Intel WiFi Link 5100 koymalarını beklerdim mutlaka bir artısı vardır bu kartın. Bir de Intel WiFi Link 5300 modeli varmış yavaş yavaş piyasada görmeye başlayacağız sanırım bunları.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01509157&cc=us&dlc=en&lc=en&jumpid=reg_R1002_USEN#N654

http://www.intel.com/network/connectivity/products/wireless/adapters/5000/index.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarppy -- 10 Ağustos 2008; 20:25:34 >

• ARKADAŞLAR BU ÜRÜN BENİM DE İLGİMİ ÇEKTİ.öZELLİKLE FİYATI ÇOK İLGİNÇ.YENİ İŞLEMCİ VE EKRAN KARTLARI ÇIKTIKCA DAHA DA UCUZLUYOR HERHALDE. VE SÜREKLİ YENİSİ ÇIKIYOR. 4 AY ÖNCE ALDIĞIM LAPTOP EN İYİSİ DERKEN ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE YENİLERİ ÇIKIYOR. ÜZÜLMEMEK GEREKİR.

BEN ÇOK PROFESYONEL OLMADIĞIM İÇİN ŞÖYLE BİR SORU SORACAKTIM; PEKİ BU ÜRÜNE 64 BİT VİSTA İŞLETİM SİSTEMİ KURULABİLİR Mİ? SORUN ÇIKARIRIR MI? BÖYLE BİR DONANIMA 64 BİT GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

quote:

Orjinalden alıntı: TuSuB@sA

[b]Mobile Intel® GM45 Express Chipset with 82801IBM I/O Controller Hub (ICH9M)

Kullanılan chipset Intel PM45 ise o zaman gayet güzel hem böylece PCI-Express x16 2.0 olan ekran kartı 2.0 modunda çalışabilecek. Kendi sitelerinde neden hiç belirtmemişlerki acaba chipseti? Wireless kart olarak Intel PRO/Wireless 4965AGN koymuşlar, Intel WiFi Link 5100 koymalarını beklerdim mutlaka bir artısı vardır bu kartın. Bir de Intel WiFi Link 5300 modeli varmış yavaş yavaş piyasada görmeye başlayacağız sanırım bunları.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01509157&cc=us&dlc=en&lc=en&jumpid=reg_R1002_USEN#N654

http://www.intel.com/network/connectivity/products/wireless/adapters/5000/index.htm

anlayamadigim 2 sey var :D

1. hp PAVILION un pm45 ve turevi gm45 gibi intelin performans chipsetlerini kullandigi nerede yaziyor ?? ben boyle bi seye rastlamadim.
    2. ekran karti 2.0 modunda calisabilecek derken ??
    PM45 ve GM45 in nvidia ya ne faydasi var? PAVILION nvidia ekran kartlari kullanmis. bu chiplerde nvidia ya bir destek yok. ama ATI kartlara crossfireX destegi veriyor. eger pm45 ve gm45 kullanipta nvidia ekran karti kullaniyorsa bunda bir usutun zeka gostergesi yok mu sizcede.
    eger bildigim yanlis bir sey varsa duzeltin lutfen.

• Evet aynı gözlemi ben de yaptım.Konfigurasyonlar bir yandan geliştikçe fiyatlar daha makul seviyelere iniyor.İlginç ve sevindirici bir durum.Ben yıllar önce ilk laptopumu aldığımda 3 milyar lira para vermiştim.Bu rakam da o günün ortalamalarına göre çok hesaplı gelmişti üstelik(!)O zamanın en üstün konfigurasyonu falan değil di yeni çıkan centrinolar daha pahalıydı3.5-4 milyarlarda geziyordu.Bu gün ise 2 bin ytl yi gözden çıkarınca ortalama üzeri gayet güzel bir N.B. alınabiliyor.

Bu makineyi bu gün gördüm ve biraz inceleme imkanı buldum oldukça cazip bir ürün gibi görünüyor.Ancak ısınma konusunun incelenmesi lazım.

core 2 duo işlemcilere 64 bit işletim sistemi kurulabiliyor dşye biliyorum ben.Haliyle bu makineye de rahalıkla kurulur.Ancak sürücü olayını halletsek bile kullanılan yazılımların 64 bit uyumlu olması gerekir yoksa sorun çıkar.Yani öyle her isteyenin kuarabileceği bir şey değil 64 bitlik işletim sistemi.biraz profeseyonel kaçıyor yani.Zamanla ne olur bilemem.

Esas konu kullanılan yazılımlar.Buna ihtiyaç duyanlar için güzel bir şey tabii ki.3.5 gb üzeri ram kullanmak isteyenler 64 bit windows tercih edebilir.Ama normal yazılımların çoğu 32 bitlik ve zaten 3.5 gb üzerini kullanmıyor henüz bildiğim kadarıyla.Yanlışımız varsa konu hakkında daha tecrübeli arkadaşlar düzeltebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LokmanHekim -- 11 Ağustos 2008; 0:10:20 >

• @FrEaK35 şarj süresini 14 değil 34 saatde tutsanız batarya dolduğu anda laptop şarj devresini keser. o dediğiniz nikel bataryalar döneminde batarya içindeki iyonları ilk şarjda hareketledndirmek için yapılırdı. Geçmişte marş dinamosunu döndürerek arabalar çalıştırılırdı, bugün kendi arabanıza bunu yapmaya benzer yaptığınız. bu düzeltmeden sonra hayırlı olsun dileklerimle en kısa sürede incelemenizi bekliyorum...
  • @Christof anladım söylemek istediğini fakat alırken, aldığım yerden tembih edildiği için üzerime sorumluluk almamak açısından böyle uygun gördüm.

Şu an notebooktan yazıyorum, ilk yüzeysel izlenimlerimi aktaracağım. Ekran, görüntü gayet güzel. Dezavantajı ise ekranda koyu renk olduğunda kendinizi en ince ayrıntınıza kadar görebiliyorsunuz. Klavyeye boyutundan dolayı alışmakta zorlandım, fakat tuşlar oldukça rahat. Fakat dokunduğumda touchpadin sol tarafının şimdiden sıcak olduğunu söyleyebilirim.

Windows vista üzerine hpnin kendi yazılımları, adobe reader, norton internet security, microsoft office trial vs. birkaç yazılım kurulu olarak geliyor.

Şimdi sıra testlere geldi fakat bir laptop geçmişim olmadığı için ve ilk kez vista kullandığım için tecrübeli arkadaşların yönlendirmesine ihtiyacım var. Örneğin 3dmarkın hangi versiyonunu kullanmalıyım, vantage uygun mu?

• Önerileriniz için bekliyorum, testleri sizler için yapacağım sonuçta.

Bir de 1-2 soru işaretini kaldırmak istiyorum. Ekran kartının belleği ddr3 değil ddr2ymiş kutunun yanında yazan özelliklerde gördüm. Kutuda yazdığı halde görevlinin beni bilgilendirmemesi ilginç. 2. olarak da disk sürücüsü bluray-romdur, hd-dvd okumaz.
  • Bende dv5-1040'ı aldım.
    Isınması hakkında söyleyebileceğim oyun oynarken (mafia oynuyordum full ayarlarda) sol taraf gerçekten rahatsız edecek kadar ısınıyor. Ama normal kullanımda ısınması gayet normal hiç rahatsızlık vermiyor.
  • Arkadaşlar az önce hem 17"lik hem de 15,4"lik modeli kullandım. Isınma konusunda 17"lik model daha iyiydi en azından 15,4"likten daha az ısınıyordu. Chipset olarak da Intel PM45 chipseti kullanılmış, wireless kart olarak da Intel WiFi Link 5100 kullanılmış yani kataloglarda ve internet sitelerinde Intel Wireless WiFi Link 4965AGN yazan her yerde yanlış yazıyor. Vista performans puanlarına baktığımızda ise 17"lik model grafiklerden 5,0 alırken 15,4"lik model 4,9 puan almış. 17"lik modelin ek özellikleri ekran çözünürlüğünün daha yüksek olması, Blu-ray optik sürücü olması ve altında subwoofer olmasıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarppy -- 11 Ağustos 2008; 14:23:31 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.