Şimdi Ara

HP Pavilion dm3-1010et İnceleme & Kullananlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
1
Favori
44.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ram mi yetmyıo acaba dicem ama.. :( zaten bi o kalıyo mantıken... vallahi su konuyu da halletsem sahane diycem laptop icin 4 4 luk ... umarım hallolur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just be*

asus öyle de pahalı ama hp ye göre yani ben de asus a baktım arada rahat 150 dolar fark var

Yukarda 1248$+kdv önerilen fiyat denmiş, siz ne kadara aldınız?

mkv çözmeye çalışan arkadaşlar 4500hd için gerekli ayarları yapıyorlar mı?
  • 500 küsür dolara aldım.
    asuslar en ucuz 699 usd
    ayrıca hp dm3 serisinin de değiştirilebilir grafiğe sahip modelleri mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Just be* -- 27 Ocak 2010; 12:49:33 >
  • Yukarıdaki fiyat Turkiye için tavsiye edilen satış fiyatı... Bende turkcell kampanyasından olanı aldım...

mkv icin ayarları nerden nasıl yapıcam bilmiyorum..Yardımcı olursan sevinirim..Hangi yolu izliycem..?
    Tesekkurler
  • Slm arkadaslar aynı ürünü tcell kampanyasından bende aldım. Üründen genel olarak memnunum ancak pilde çalışırken ekran parlaklığı kendiliğinden sürekli değişiyordu (5-10 Sn ara ile) servise gönderdim ve degisim talep ettim bir kaç gun icinde yenisi gelicek. Urunu almak isteyen olursa kutusunu açmadan uygun fiyata verebilirim. 15 inç kullanıyordum daha önce 13 inç ekrana alışamadım. Ama ürün arkadaslarinda bahsettigi gibi gercekten güzel bir ürün.
  • ekran parlaklığı pilden çalışırken bendede aynıydı...Ama o HPnin tavsiye ettigi moddayken oluyor diye biliyorum?Yanlışmıyım acaba? Yani performansta kullanırsan zaten o olay olmuyor..O ekran parlaklıgı yukselıp alcaklma olayı zaten pilin suresini uzatan bir artı degilmi? :S şaşırdım..Sorunsa gercekden bene degistiriyım.. Eger sizin laptopu değiştiriyorlarsa helal olsun turkcell e :D
  • sadece cihaz dımı harici dvd yok turkcellde
  • Vallahi yok diyenler var ama bende harici dvd yazıcı ve okuyucu da var... :S
  • Harici DVD yazıcı var. Urunle beraber veriliyor.
  • quote:

mkv icin ayarları nerden nasıl yapıcam bilmiyorum..Yardımcı olursan sevinirim..Hangi yolu izliycem..?
    Tesekkurler

Şu sayfadaki direktifleri takip ederseniz çalışması gerek. Biraz uzun anlatılmış malesef. 4500mhd deki dvxa yı aktifleştirmek nvidia 'a göre biraz daha uğraştırıyormuş.
    http://nunnally.ahmygoddess.net/watching-h264-videos-using-dxva/
    http://software.intel.com/en-us/articles/using-h264avc-directx-video-acceleration-with-the-intel-g45gm45-express-chipsets/

hp dm3 serisinin değiştirilebilir grafiğe sahip modellerini nerden buluruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HSeldon -- 28 Ocak 2010; 18:54:07 >

• benim cihaz da geldi bende aynı şekilde 1080p lerde takılma yaşadım hoş çok fazla vaktim olmadı uğraşmaya ama hafta sonu biraz düşeceğim üzerine
  • Hayırlı olsun dostum..Gule gule kullan..

HSeldon arkadasın linklerine gozat bakalım..Bende tasınma asamasındayım eski laptopla takılıyorum cafede.. Tasınma islemi biter bitmez net baglanır baglanmaz uzerine dusucem bende 1080p konusunun.. Gerci 1080 zorunlulugum yok...HDTV im yok zaten onu gectim zaten 13.3 ekran var 720p yeter de artar bile bence bizim icin.. Ben 2232bw Samsung montitorde dvi-hdmi kablo ile izlemeyi dusunuyorum filmleri... Bakalım 1080 olayını cozersek elbetde daha guzel olur ama olmazsa da 720 yeter...
  • Dm1 olan modelini kullanıyorum,sadece k-lite codec paketi kurdum ve media player ile sorunsuz oynattı mkv leri,şu an bs player ile kullanıyorum

dm3 modelinde 1080p de sorun olduğunu okuyunca şaşırdım,bendeki DM1 modelinde aynı grafik kartı ve SU4100 işlemci olmasına rağmen kasmadan takılmadan 1080p mkv ve VC1 leri izleyebiliyorum.

not : fabrika çıkışı "image" halinde sistem kurulduğu için biraz yavaşlık söz konusu,gereksiz bir ton araç var çünkü hazır yüklü sistemde,ben format atıp win7 ultimate kurdum ve sürücüleri tek tek hp supporttan indirip yükledim.Format atacaksanız,atmadan önce hp recovery tool ile sistem yedeği almayı untumayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 31 Ocak 2010; 17:52:15 >
  • Tamer aydınlattıgın icin sagol dostum... Peki dxva olarak izledin mi 1080p leri.? Mesela ben mp4 olan 1080p lerde sorun yasamıyorum nasıl oluyorsa..?Ve en saglam goruntulu fragmanlar felan yukledim hic ripsiz 1080 olan sorun yasamadım..Ama ripli 1080p li 8 gb filmlerde sorun yasıyorum..Win7 icin ayarları varmıs henuz yapmadım tasınıyoruz ama son ayarları yapıcam olmazsa olmaz artık sorun degil..Ama senın dm1 acıyorsa dm3 de acması lazım mantıken...
    Sen format olayıyla iyi yapmışsın... Hp 'nin Cyberlink olan yedeklemesinden bahsediyorsun sanırım 3 dvd olan bende aldım..Eger format atarsam ve sorun yasarsam yada aynı ayarları istersem bu 3 dvd ile aynı halıne alabılıormuyum? Sorun yasarmıyım arastırdın yada denedin mi?_
    tesekkurler.
  • cyberlink ile alınan 3 dvd image sorunsuz geri kuruluyor

dxva ben torrentlerden film indiriyorum,bunlarda h.264 mkv,m2ts VC1 genelde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 31 Ocak 2010; 19:36:52 >
  • Anladım dostum bende torrentden indiriyorum.. Tasınma islemlerimiz bi bitsin ustune yogunlascam bu meselenin..Umarım hallolur..Dedigim gibi olmazsa da 720p lerd keser beni 22'' Samsung monitorde..
    Sagolasın
  • Hocam bunlarda neden bluetooth koymamıslar merak edıyorım birde ram olayı nasıl cift slotmu var yükseltmek ıcın
  • DM3 te bluetooth yok malesef,DM1 alırken buda tercih sebebim olmuştu,DM1 de olduğu halde DM3 e koymamış olmaları anlamsız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 1 Şubat 2010; 15:26:34 >
  • ya bluetooth olayını ben cok icerlemiyorum acıkcası.kucucuk bi alet bende de var..Tabi olsa guzel olurdu ama olmasa da cok sey kaybettırmıyo.. Vallahi tam arastırmadım ama 2 slot var ram icin diye biliyorum..
  • Pil olayını test ettim full calıstırdım 4 saat dayandı sanırım uzun ömüre alındıgı zaman 9 saati vurması muhtemelendir sizde nasıl
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.