Şimdi Ara

HP Pavilion DM1 1010st/et inceleme / Kullanıcılar Kulübü (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.451
Cevap
30
Favori
456.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fa2m

http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-dv6-1370et-intel-core-2-duo-p8700-253ghz-3gb-320gb-156-tasinabilir-bilgisayar-vs042ea/ProductDetails.aspx?productId=bd750791&categoryId=98

ben bu ürünü tavsiye ederim. Şuan ki alınacak HP paviliyonlar içinde en iddalı fiyat bu üründe.

Özellikleride çok iyi

• Arkadaşlar dm1 almayı düşünüyorsanız ilanıma bakabilirsiniz teşekkürler ve konuyu açarak dm1 sevgimizi pekiştiren arkadaşımada teşekkür ederim

http://forum.donanimhaber.com/m_38407340/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38407340
  • Güzel fiyat
  • Teşekkür ederim
  • Dostum öldürdün beni ya. Servisteki nc10un parasını alabilmiş olsaydım hemen alırdım ama şimdi bunu aldıktan sonra bir de parayı alamayıp benim ufaklık geri gelirse elimde patlar. Ama fiyat çok güzel gerçekten.

Bu arada arkadaşlar, geçenlerde böyle bir şey sormuştum. Tekrar bahsedelim isterseniz. Şu ram puanı konusunda; acaba 3gb yapınca puanların gözle görülür değişmemesi sizce 1 ve 2 gb olan ramlerin dual çalışmaması ve 1 e 1 gb olanların dual çalışması olabilir mi sizce? Aramızda ebayden felan 4gb ram alıp, aleti 5gb ram ve 64 bit işletim sistemi ile coşturacak bir arkadaş olsaydı bence o zaman ram puanı farkını açıkça görebilirdik.
  • Kısa vadede biraz zor o iş 4 gb DDR3 filan
  • Peki aletin garantisini hiçe sayıp 2 tane 2gb ile 4gb dual yapacak biri çıkmaz mı acep?
  • Bildiğim kadarı ile ram ve hdd değişimleri garanti sürecini etkilemiyor
  • Bunda etkiler yani, 2*2 GB yaparsa. Zira 1 modül anakarta lehimli...
  • yani lehimli derken bağzı modellerde olduğu gibi klavye altında falan bir sokette mi yoksa sökülemeyecek şekilde sabit mi
  • Soket filan yok yahu, bildiğin lehimli...
  • Abi çok ilginç iyi uğraşmışlar lehimlemeye
  • merhaba kusura bakmayın bugun konuyu takip edemedim
    kaanustr benim aldığım ram sizinkiyle aynı, forumdan kachus nickli arkadastan 2gb 1333 mhz samsung ram aldım, ram puanında hiçbir değişiklik olmadı, bende tamer gibi anlam veremedim. bugun ise tekrar 2 gb yi cıkarıp 1 gb taktım tekrar derecelendirmeyi çalıştırdım yine bi değişiklik olmadı. bu işe aklım sırrım ermedi vesselam. ben biraz takıntılıyım :) dün dm3 siparişi verdim suan kargoda yarın elime ulaşır, ona hiç çalıştırmadan 2+2 gb ram takmayı düşünüyorum, cihaz 64 bitle geliyor zaten. dm1 ile dm3 arasındaki farkları yazarım. ben bariz bir performans farkı olacagını zannetmiyorum açıkçası. dm3 alma sebebim biraz büyük ekran olması yoksa dm1 den oldukça memnunum, uzun kullanımlarda 11 ekran biraz küçük kalıyor. vede dm3 dizayn olarak çok hoşuma gitti

• ya bende 2 gb almayı dusunuyordum ram..3 gb oldugunde performansta gozle gorulur fark yoksa almıyacagımm..ne diyorsunuz? Puan takıntım yok hissedebiliyormuyuz 2 ile 3 gb farkını?

cok da fark yoksa bosuna masraf yapmıyım..yokdan var edip masraf yapıp alıcam zaten bosa almıyım yani...Tesekkurler..
  • benim kanımca 64 bitlik işletim sistemine iyi olur ram takviyesi. ama ben dm1 de aman aman hissedilir bir fark göremedim açıkçası, sadece psikolojik olarak orada özelliklerde yüklü bellek miktarı 3 gb yazması dışında
  • dostum sen deniyeceksin ya dm3'te şansın olursa 2gb'Dan 3gb'a ve 4gb'a performans farklarını belirtirsen sevinirim vallahi..bende ona gore 3 veya 4 yapıcam cunki..Sen ne de olsa deniyeceksin tecrubelerinden faydalanmak lazım... dm3 baslıgı altına da beklıyorum tabi.. :)
  • ok deneyince paylaşırım ben şimdi hem dm1 hemde dm3 sahibi oldum şaka maka yaa, millet birini bulamıyo :), bu arada daha gelmemiş ürün izmirden geldiği için 2 gunde geliyomuş yarın kesin elimde inşallah. ramlerde yolda. direk 2+2 takarak kurulumu öyle yapacam.
  • Buarada şu olayı ben bilmiyordum bugun ogrendim...

Mesela 2 gb ramle yedek aldıgımız zaman laptopun ve sonradan 4 gb a yukseltınce o yeden cd leri vs kullanamıyoruz %70den sonra felan hata veriyor... 4'den eski haline 2 gb a getirdiginde kullanabiliyorsun... Sanırım sende direk 4 gb ile kurar ve yedegi oyle alırsan senin icin sorun olmayacaktır.. Ama dedigimi de bilmeyen varsa biyere yazsın... Mesela ben simdi 3 gb yapıcam 1i satmayı dusunuyordum bu olay olunca satmakdan vazgectim acıkcası..hem laptopa bisi olursa servise yollarken de orjinal halde yollamanın yararı olurmus...
  • bilgi için teşekkürler ama bana gercekten cok ilginç geldi gercekten, çünkü ben dm1 alıca hemen recovery oluşturdum yani 2 gb varken. ama 3 gb yapınca bir sürü format attım ultişmate ve ultimate 64 bit yükledim tekrar geri dönüş yaptıgımda 3 gb ile dönüş yaptım ve sorun olmadı. zaten mantıken olmamasıda gerekirdi.
  • Halla halla daha bugun arkadasın laptopda oldu bu durum.. :S Compaq'ın bir modeli ancak olaylar aynı...Acaba biosla felan mı alakalı yada anakart mı?Fazla da anlamam bana da ilginc geldi ama bugun basımıza gelınce ramleri aldıgı bilgisayarcıya gittik o soyledi ve eskileri taktıgımızda sorunsuz kurulum oldu... :S Ozaman goz onunde bulundurmayabilirsiniz dedigimi..dm modellerinde sorun yok o halde.. :) guzel..
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.