Şimdi Ara

HP Pavilion DM1 1010st/et inceleme / Kullanıcılar Kulübü (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.450
Cevap
30
Favori
456.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

Ben farklı bir şey mi kurdum acaba

belki sendeki dm 1 de i7 işlemci vardır ondan sorun çıkmamıştır
  • WinVista15171 gibi bir şey kurduğumu hatırlıyorum
  • evet uyumsuz olanı yüklemişsin nasıl olduysa WinVista7_15171 en son uyumlu olan Win7Vista_15162

ilk mesaja sorunsuz olan sürücüyü ekledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 12 Mart 2010; 20:58:44 >
  • Değiştireyim o zaman
  • cok ilginç bişey oldu paylaşayım arkadaslar, ben pcye ultimate 64 bit yükledim ve sonradan tekrardan home premiuma geri dönmek istedim amacım ultimate ile home premium arasındaki puanı görmekti ve bir sekilde recovery e ait olan bölüm silindi. bende tüm diske format çekip tek parça halinde ikiye falan bölmeden daha önceden oluşturdugum 3 adet dvd yle usb dvd romdan yükledim bu yükleme yaklaşık olarak 2 saat sürdü, en cok hp nin yazılımlarını yüklerken zaman geçti, asıl konuya geleyim silmiş oldugum d sürücüsü olan recovery bölümüde geri geldi, ve denedim f11 le çalışıyor
    yani diyecegim oki mutlaka cihazı alır almaz kullanmaya başlamadan önce recovery dvd oluşturun, yani nasıl olsa d sürücüsünde recovery var demeyin...

• quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

cok ilginç bişey oldu paylaşayım arkadaslar, ben pcye ultimate 64 bit yükledim ve sonradan tekrardan home premiuma geri dönmek istedim amacım ultimate ile home premium arasındaki puanı görmekti ve bir sekilde recovery e ait olan bölüm silindi. bende tüm diske format çekip tek parça halinde ikiye falan bölmeden daha önceden oluşturdugum 3 adet dvd yle usb dvd romdan yükledim bu yükleme yaklaşık olarak 2 saat sürdü, en cok hp nin yazılımlarını yüklerken zaman geçti, asıl konuya geleyim silmiş oldugum d sürücüsü olan recovery bölümüde geri geldi, ve denedim f11 le çalışıyor
    yani diyecegim oki mutlaka cihazı alır almaz kullanmaya başlamadan önce recovery dvd oluşturun, yani nasıl olsa d sürücüsünde recovery var demeyin...

aynı durumu bende yaşadım.hard diski bölmeden 3 dvd lik orjinal yedekle yükleme yapılırsa d ye tekrar recovery bölümü geliyor,fakat hdd bölünük ise c ye sistemi kuruyor fakat d ye dokunmuyor,en son yedeği geri yüklemeden önce D de indirdiğim filmler vardı ve olduğu gibi duruyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 13 Mart 2010; 10:14:48 >

• İlginç bir ayrıntı gerçekten, öğrendiğimiz iyi oldu...
  • delimavii67:
    Peki ultimate ile premium arasındaki puan farkı kaçmış? Arada gördüğün farklar neyse anlatırmısın?
  • quote:

cok ilginç bişey oldu paylaşayım arkadaslar, ben pcye ultimate 64 bit yükledim ve sonradan tekrardan home premiuma geri dönmek istedim amacım ultimate ile home premium arasındaki puanı görmekti ve bir sekilde recovery e ait olan bölüm silindi. bende tüm diske format çekip tek parça halinde ikiye falan bölmeden daha önceden oluşturdugum 3 adet dvd yle usb dvd romdan yükledim bu yükleme yaklaşık olarak 2 saat sürdü, en cok hp nin yazılımlarını yüklerken zaman geçti, asıl konuya geleyim silmiş oldugum d sürücüsü olan recovery bölümüde geri geldi, ve denedim f11 le çalışıyor

sorularıma ışık tutacak yüce insan:)
    ultimate ile home arasında puan farkı neydi? neden home a dönmek istediniz? 64 bit mi 32 bit mi sizce?

• ben açıkçası tamerin puanlarını kıskanmıştım o 1 gb ram ilavesi yapıp ultimate yükleyip ram ve grafik puanları bayagı artmış görünce bende yaptım fakat hiç bir değişiklik olmadı home premium nasılsa ultimate 32 bitte aynı şekildeydi, bariz bir fark göremedim ve üşenmedim birkezde 64 bit ultimate yükledim sadece işlemci puanım 3.9 dan 4.0 oldu diğerleri aynıydı 64 bit kullanmayla 32 bit arasında tercihim 32 bit oldu normal kullanımda hiç bir fark yok oda video düzenleme yada yogun iş gerektirecek programlar olursa 64 bit tercih edilebilirama normal kullanımda 64 e hiç gerek yok.üstelik bazı 32 bit programlarımıda yükleyemedim desteklemediği için bende orjinale geri döndüm, ama benim anlamadığım 2 gb ram varken bellek puanı 4.7 idi, 3 gb ram olunca en azından bikaç puan yükselmesi lazımdı diye düşünmüştüm fakat yine 4.7, mantık yürütünce hiçte 3 gb rame gerek olmadıgını anladım, 2 gb rahatlıkla yetiyor. ha sadece puana göre değerlendirmedim grafik kartı olayına etki ediyor ram ve bence 2 gb ram onada yetiyor ferrarimde oynadığım oyunlar 2 gb ram ilede aynı ferrarideki gibi akıcı ve sorunsuz sekilde oynadı, ram takviyesi bence ram çok ram yiyen programlar varsa yapılmalıdır bu cihaza, yoksa hiç gerek yok kanımca, saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delimavii67 -- 13 Mart 2010; 19:57:53 >

• quote:

ben açıkçası tamerin puanlarını kıskanmıştım o 1 gb ram ilavesi yapıp ultimate yükleyip ram ve grafik puanları bayagı artmış görünce bende yaptım fakat hiç bir değişiklik olmadı home premium nasılsa ultimate 32 bitte aynı şekildeydi, bariz bir fark göremedim ve üşenmedim birkezde 64 bit ultimate yükledim sadece işlemci puanım 3.9 dan 4.0 oldu diğerleri aynıydı 64 bit kullanmayla 32 bit arasında tercihim 32 bit oldu normal kullanımda hiç bir fark yok oda video düzenleme yada yogun iş gerektirecek programlar olursa 64 bit tercih edilebilirama normal kullanımda 64 e hiç gerek yok.üstelik bazı 32 bit programlarımıda yükleyemedim desteklemediği için bende orjinale geri döndüm, ama benim anlamadığım 2 gb ram varken bellek puanı 4.7 idi, 3 gb ram olunca en azından bikaç puan yükselmesi lazımdı diye düşünmüştüm fakat yine 4.7, mantık yürütünce hiçte 3 gb rame gerek olmadıgını anladım, 2 gb rahatlıkla yetiyor. ha sadece puana göre değerlendirmedim grafik kartı olayına etki ediyor ram ve bence 2 gb ram onada yetiyor ferrarimde oynadığım oyunlar 2 gb ram ilede aynı ferrarideki gibi akıcı ve sorunsuz sekilde oynadı, ram takviyesi bence ram çok ram yiyen programlar varsa yapılmalıdır bu cihaza, yoksa hiç gerek yok kanımca, saygılar..

ayrıntılı cevap için çok teşekkürler

• rica ederim lafımı olur paylaşım iyidir
  • Arkadaşlar bende netbook almayı planlıyordum bu aralar. Sayenizde bu güzel aleti tanıdım

Benim istediğim birçok seyi karşılayan bir alet. Multitouch olmaması canımı sıkmıştı ama acer'ın driverlarının uyması sevindirdi. (acaba dm3'ün driverı uymuyormudur?)

Benim tam aradığım bir alet (ama insanın gözü doymuyor başkasındaki özellikte olsa demeden edemiyor ). İşlemcisi, 1080p oynatması, 1,5KG olması, ekran büyüklüğü, raminin 5 gb'a arttırılabilmesi, anlamsız 1024*600 yerine 1360*768 desteklemesi, batarya süresi ve 3G bağlantıyı içinde vermesi. Ferrari'yi sırf bundan eledim. (harici bir usb aygıt takmak çok saçma böyle ufak aletlere).

Yalnız şimdi aklımda başka sorular oluştu. bu alet Spiga gibi yanında kolay taşıyabileceğin bir alet değil. illa çanta lazım. (Gerçi spiga'ya gelen bir çok eleştiriden ötürü eledim ve yıl sonunda yenisi çıkacakmış ayrıca 3g çekmiyorsa edge'e geçemiyor.) Eğer ben bunu çantada taşıyacaksam, Neden DM3 almayayım gibi bir soru geldi aklıma. Gittiğim turkcell bayisinde sadece dm3 vardı ve o kadarda büyük gelmedi taşıma amacı ile, 13.3" olmasına rağmen. gerçi dm1'i görmedim, ikisinin bir arada olduğu bir yer bulsam gidip bakıcam. Sonuçta DM3 daha iyi işlemciye, ram upgrade'inde daha esnekliğie (2*2 ddr3 daha ucuz 4gb tek ramdense) ve artı olarak gps özelliğine sahipmiş:) Gerçi gps ne işe yarar bu alette o da ayrı ama. Sonuçta ceplerin hepsinde gps var gibi artık

Birde cebimi yenileyip HTC HD2, iphone3gs veya iphone 4 alıcam. Tabi iPhone 4 için en erken ağustosa kadar bekliycem ama onun özelliklerini bilmeden de telefon almak istemiyorum şimdilik.

Eğer yeni cep alıcaksam peki bir netbook ne işime yarayacak diyede bir soru oluştu aklımda sonuçta tüm gün işteyken netbook'umu çıkarıp kendi özel işimi yapamam ama cep telefonu ile nette gezip, maillereme bakabilirim aralarda.

Anlayacağınız kafam çok karışık. Böyle bir alet istiyorum ama seçim konusunda çok kararsız kaldım. Tam isteklereme uygun özellikte bir alet. Ama taşınabilirlik olarak spiga gibi bişey olsa, parasıda uçuk olmasa kesin alırım Taşınabilirlik yüzünden aklım çelindi birden .Elimde 13.3" bir dual core var zaten 2,5 kg olsada taşınabilir durumda ama 3g si yok. Ayrıca Dm1 ve Dm3 daha ince ve hafifler ve polar bir kılıf içinde iş çantasında rahatça taşınabilir.

off off ben böyle kararsızken bişeycik alamam

• Arkadaşlar burada yazı yazan hekese konuyu dağıtmadan aynı soruları defalarca tekrarlamadan cihazla ilgili bilgilerini paylaştıkları için teşekkür etmek istiyorum.

Bu bilgisayarı sizlerin yazılarına bakarak 3 adet netbook alternatifi (asusu 1005ha, acer ferrari, hp dm1) arasından seçip kız arkadaşıma alarak aranıza katıldık.
  • quote:

ben açıkçası tamerin puanlarını kıskanmıştım o 1 gb ram ilavesi yapıp ultimate yükleyip ram ve grafik puanları bayagı artmış görünce bende yaptım fakat hiç bir değişiklik olmadı home premium nasılsa ultimate 32 bitte aynı şekildeydi, bariz bir fark göremedim ve üşenmedim birkezde 64 bit ultimate yükledim sadece işlemci puanım 3.9 dan 4.0 oldu diğerleri aynıydı 64 bit kullanmayla 32 bit arasında tercihim 32 bit oldu normal kullanımda hiç bir fark yok oda video düzenleme yada yogun iş gerektirecek programlar olursa 64 bit tercih edilebilirama normal kullanımda 64 e hiç gerek yok.üstelik bazı 32 bit programlarımıda yükleyemedim desteklemediği için bende orjinale geri döndüm, ama benim anlamadığım 2 gb ram varken bellek puanı 4.7 idi, 3 gb ram olunca en azından bikaç puan yükselmesi lazımdı diye düşünmüştüm fakat yine 4.7, mantık yürütünce hiçte 3 gb rame gerek olmadıgını anladım, 2 gb rahatlıkla yetiyor. ha sadece puana göre değerlendirmedim grafik kartı olayına etki ediyor ram ve bence 2 gb ram onada yetiyor ferrarimde oynadığım oyunlar 2 gb ram ilede aynı ferrarideki gibi akıcı ve sorunsuz sekilde oynadı, ram takviyesi bence ram çok ram yiyen programlar varsa yapılmalıdır bu cihaza, yoksa hiç gerek yok kanımca, saygılar..

Merhaba,

delimavii67, ram artırımı ve sonrasında win7 skorları ile ilgili yazdıklarına çok katılamıyorum.Ram ilavesi sonrasında mutlaka hem ram derecelendirmen değişmiş olmalıydı hemde Dm1 de hissedilir bir hızlanma olmalıydı.Yanlış bilgilendirme olmaması için aşağıda benim kullandığım Dm1 in skor sayfalarını
    ekliyorum. Ram ilavesinden sonra Win7 de bariz bir hızlanma ve rahat çalışma oluyor. Ben 64 bit win7 Ultimate kullanıyorum. İlave aldığım ram 2gb Ddr3 1333 samsung.

Kusura bakmayın resimler biraz büyük ama okunabilir olması için büyük tuttum.

Ram artırımı sonrası konusu bence çok tartışılabilir bir konu değil çünkü matamatiksel bir durum.(Dm1 ile uyumlu ve çalışır olması koşulu ile)

Ancak Ram ilave edilmeli mi konusu göreceli bir konu ve tamamiyle kullanıcının ihtiyaç ve beklentileri ile ilgili bir durum.

Win7 32 bit ve 64 bit karşılaştırması konusunda daha öncede yazmıştım bazı programları kullanırken fark anlaşılabiliyor onun dışında fark hissetmek oldukça zor.

Saygılar.

• http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-dv6-1370et-intel-core-2-duo-p8700-253ghz-3gb-320gb-156-tasinabilir-bilgisayar-vs042ea/ProductDetails.aspx?productId=bd750791&categoryId=98

ben bu ürünü tavsiye ederim. Şuan ki alınacak HP paviliyonlar içinde en iddalı fiyat bu üründe.

Özellikleride çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fa2m

http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-dv6-1370et-intel-core-2-duo-p8700-253ghz-3gb-320gb-156-tasinabilir-bilgisayar-vs042ea/ProductDetails.aspx?productId=bd750791&categoryId=98

ben bu ürünü tavsiye ederim. Şuan ki alınacak HP paviliyonlar içinde en iddalı fiyat bu üründe.

Özellikleride çok iyi

yanlış konuda tavsiye de bulunmuşsunuz konuyu okumadığınız belli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 15 Mart 2010; 15:19:29 >

• Sevgili Tamer_10

Sizin Dm1 de durum nedir , win7 sokorlarınız farklımı bendeki değerlerden.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanustr -- 15 Mart 2010; 15:56:08 >
  • ilk format atıp ultimate 32 bit kurduğumda aldığım puanları şu an bende alamıyorum,windows nasıl test ediyorsa artık ram 3gb olmasına rağmen ultimate ile 5.5 puan ramden almıştım,şimdi orjinal sisteme geri döndüm ram puanı 4.7,ama sonuç olarak kullanımda ram artışı az da olsa hissediliyor

format ,win 7 ultimate 32 bit kurulumu ve 3 gb ram ile aldığım sonuçlar aşağıda,şu an 3 gb ram yine var ama orjinal işletim sistemine geri döndüm ve puanların hepsi düştü,diyorum ya windowsun puan sistemine güvenmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 15 Mart 2010; 16:03:24 >

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.