Şimdi Ara

HP Pavilion 15 Power (i7 7700HQ, GTX 1050) inceleme ve Kullanıcıları ana konu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
3
Favori
21.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bu işlemi yapan abimiz ****larda ki seron isimli şahıs....kendisi öyle önerdi ama yapmadım...macun işinden sonra olmazsa denerim :)
  • Miyamoto Musashi kullanıcısına yanıt
    https://hizliresim.com/5yrGjM değerler gözüküyormu bilmem ama durum bu :D tabi arkada wolfenstein new orders ultra ayarlarda açıktı ve pc güneşin altına denk geldi :) 5 dk :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraplay -- 20 Mayıs 2018; 11:46:8 >
  • boraplay kullanıcısına yanıt
    Macun değişımi pek fark etmedi bende. Cooler master mastergel pro, arctic mx 4 ve zalman stg 2. En kötüsü zalmandı. Mx 4 en iyisiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraplay

https://hizliresim.com/5yrGjM değerler gözüküyormu bilmem ama durum bu :D tabi arkada wolfenstein new orders ultra ayarlarda açıktı ve pc güneşin altına denk geldi :) 5 dk :)
    Güneş yakar, dayanacak pc ya da telefon tanımıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

miyamoto bir sorum olcak...pc nin bilgilerinde 16 gb demişşin ama videoda tek slot ram takılı ? bende iki 8 lik var cb008nt benim bilgisayar...acaba aynı pc değil mi ?
    hp inspiron 15-cb001nt ile cb008nt arasındaki farklar gördüğüm kadarıyla

001==> 16gb Ram - 256gb Ssd - klavye ışıklandırması yeşil -ekranın arkasındaki logo yeşil yanıyor

008==> 8gb Ram - Ssd yok kendiniz alıp takacaksınız - klavye ışıklandırması beyaz ve ekran arkasındaki logo ışıklı değil

Yukarıdaki Dell ve Lenovo modelleri ile Hp arasında aynen bende kaldım. HP tarafından 3.200 TL üzeri laptop alırsak ve eski Hp laptopumuzun bilgilerini müşteri hizmetleri ile görüşüp ilettiğimiz takdirde 480TL nin iade alınabileceğini öğrenince (detaylı anlatımı forumda mevcut, okumadan yeni laptopu almayın) biraz daha sıcak bakıyorum. Tüm laptoplar ısınıyor yük altında ama hatta Dell ile ilgili yük bindiği zamanlarda bataryadanda güç çektiği bunun dahilimbataryanın ömrünü azalttığını, Dell Türkiyenin adaptörü değiştirdiği konularınıda forumda görebiliriz.Bu elektronik işide şans işi ama risk azımsanmayacak kadarda çok.Bazen diyorum ne uğraşıyorsun Al Ps4 Pro geç kenara

• Seprico kullanıcısına yanıt
    hocam cb008 nt var bende....16 gb ram mevcut...ssd olayı doğru aldım kendim taktım..klavyenin beyaz olması doğru ve bence böyle daha iyi...logo olayı da doğru :) bizde yanmıyor :)
  • konuyu açan değerli abim....sence bu fotoda yanlış birşey varmı ??? düzgün şekilde çıkardığım HP Pavilion 15 Power (i7 7700HQ, GTX 1050)  inceleme ve Kullanıcıları ana konusoğutma sisteminin altında bu fotoda olan durumla karşılaştım...işlemcinin anlık olarak 96 97 dereceye çıkması canımı sıkıyor...pc nin 5 cm havada olmasına rağmen durum aynı...fotoyu yorumlarsan sevinirim :)
  • beyoglubeyy B kullanıcısına yanıt
    BEYOĞLU çözümü buldum ben...son attığım fotodaki gibi macun sürüldüğü için anlık kısa devre oluyormuş...heryeri iyice temizledim işlemci 76 derecenin üstüne çıkmıyor şu an....cooler master elmas partiküllü olanından aldım pazartesi günü sürücem daha da iyi olucak..pc ler yeni olduğu için macun nasıl sürülmüş açıp bakmıyoruz tabi....bakmanızı öneriririm...ayrıca açıkta duran çip içinde büyük bir heatsink bulup onu da macunla oraya sabitlicem...muhteşem olucak...bilginize
  • quote:

BEYOĞLU çözümü buldum ben...son attığım fotodaki gibi macun sürüldüğü için anlık kısa devre oluyormuş...heryeri iyice temizledim işlemci 76 derecenin üstüne çıkmıyor şu an....cooler master elmas partiküllü olanından aldım pazartesi günü sürücem daha da iyi olucak..pc ler yeni olduğu için macun nasıl sürülmüş açıp bakmıyoruz tabi....bakmanızı öneriririm...ayrıca açıkta duran çip içinde büyük bir heatsink bulup onu da macunla oraya sabitlicem...muhteşem olucak...bilginize
    teşekkürler. işlem basamaklarının videosunu yükleyebilirmisn. ya da resmini...ya da artık yaptıysan, yararlandığın video varsa o nun linki de olur.
  • Bu video chipset i heatsink yapmak icin...https://m.youtube.com/watch?v=1INcjrLLmDI..macun surme seklide fark etmiyor pek...zaten uygulanan alan küçük...ben uzerine yaymayi tercih ettim...mumkun oldugunca az uygulanmali

• boraplay kullanıcısına yanıt
    Sonuç ?

• expressimo kullanıcısına yanıt
    heatsink i ve söylediğim macunu yapamadım daha...ama macun heryere bulaştığı için işlemci yüksek derecelere çıkıyormuş...şu an 77 dereceyi geçemiyor...taşındıktan sonra deneyip sizinle paylaşırım :) aşırı ısınma sorunu olan arkadaşlar servise göstersin...muhtemelen macun fazla sürülmüş...
  • quote:

Bu video chipset i heatsink yapmak icin...https://m.youtube.com/watch?v=1INcjrLLmDI..macun surme seklide fark etmiyor pek...zaten uygulanan alan küçük...ben uzerine yaymayi tercih ettim...mumkun oldugunca az uygulanmali
    teşekkürler
  • Bu cihaz, bizim i5 li bc202nt lere göre hem daha başarılı soğutuyor hem de daha sessiz.
  • ÇVK kullanıcısına yanıt
    Ayni aslinda :)

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Ayni aslinda :)
    Valla adam yanımda beş saat oyun oynadı. Aynı masada ikisi de vardı yani. Bana öyle geldi. Bilmiyorum emin değilim.
  • ÇVK kullanıcısına yanıt
    Şimdi kasası evet dişa daha az isi veriyor yalan yok,ama dereceleri gördunuz mu ? 5 saat ben de oyun oynarim ama mesele isi degerini afterburner ile gorup gormediginiz ? Mesela turbo yu kapatip oynayin desem size siz şu an göbek atarsiniz çünkü 20c fark ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 12 Ekim 2018; 1:21:51 >
  • bu cihazın aynısından bende de var 16 gb ram var üstünde içini daha açmadım. Kimisinde 2*8 kiminde biri lot boş 16 gb ram koyulmuş gözüküyor. Benim cihazda nasıl bilmiyorum ama mesela iki adet 16 gb ram takılabilir mi? RAM yükseltme mümnkün mü? PC bunu destekler mi? işlemci ekran kartı gibi donanımlar ile çakışma çalışmamam durumu olur mu?
  • Cevizli.Lokum kullanıcısına yanıt
    selamlar....ürününüzün kodunu biliyorsanız sizin için bakabiliriz....cb008nt de 2 adet 8 gb ram mevcuttur...cb005 nt de ise 8gb dır...eğer ram kaç mhz de çalışıyor öğrenirseniz ve boş slot varsa takabilirsiniz...anakart 32 gb ram destekliyor diye biliyorum....teknik servise internetten sorabilirsiniz...bunun için pc den hp support asistan da yardım kısmından yazabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraplay -- 31 Ekim 2018; 2:24:8 >
  • selamlar...kendime bu soğutucuyu aldım...gayet sessiz ve iyi soğutuyor...fiyatı uygun...https://www.akakce.com/dizustu-sogutucu/en-ucuz-tx-txacnbred-fiyati,20273498.html ayrıca ergonomik ve çantaya sığan cinsten....10 15 derece soğutuyor....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.