Şimdi Ara

HP Pavilion 15-BC010NT X8M23EA i5-6300HQ 8GB 128GB SSD 1TB 4GB GTX960M 15.6 FreeDos (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
455
Cevap
19
Favori
20.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bizde arkadaşa Monster Abra A5 v6.2 240GB M2 Sata lı modeli 2900 liraya aldık. Oyun önceliğimiz olmadığı için böyle bir tercih yaptık, almak isteyen olursa bilgisayar gayet güzel özellikle paneli çok iyi, tek sorun fanları sesli çalışıyor, prime95 de çok aşırı ses çıkıyor, masaüstünde falan az ama interneti açıp youtube a girerseniz 1080p -720p video da fanların sesini duyuyorsunuz. Diğer modelleri sessiz ortamda deneme fırsatım olmadı ama bu donanıma sahip bilgisayarların soğutulabilmesi için şuan ki teknoloji ile bu kaçınılmaz bir şey. Ses istemeyen U serisi işlemcilere yönelebilir.
    Bu arada aldığımızda M2 ssd performansı hakkında kafamızda soru işaretleri vardı, test ettikten sonra içim rahatladı.
    Biraz aceleyle ekran görüntüsü aldım bu M2 sata ssd test sonucu
     HP Pavilion 15-BC010NT X8M23EA i5-6300HQ 8GB 128GB SSD 1TB 4GB GTX960M 15.6 FreeDos
  • MrtYlmzz kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun bende almayi düşünüyorum v6.2 eksileri artilari yazar misin malzeme kalitesi gibi şeylerdi merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yunus23124 Y kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, önceki sayfalardan birinde detaylı bir şekilde açıkladım, bakarsanız iyi olur. Malzeme kalitesi eski Monster notebooklar gibi değil, kasa deformasyona karşı daha dayanıklı görünüyor ve dokusu saf plastik değil üzerinde çok ince bir yumuşak doku var. Genel olarak malzeme kalitesi fiyatına göre iyi Hp den aşağı kalır yanı yok, hatta alt kasası HP den daha kaliteli görünüyor. Hoparlörü Hp ye göre zayıf ama yeterli, kulaklık çıkış kalitesi gayet iyi. Amacım Hp yi kötülemek değil, 2 ürünü de inceledim görüşlerimi paylaşıyorum.
    Özetlemek gerekirse;
    Artıları
    Paneli ve renk kalitesi gayet iyi, renkler HP den biraz daha iyi.( Ama alacak olsam ana tercih unsuru bu olmazdı, birini diğerine tercih ettirecek kadar çok fark yok, fakat Monster'in panelinin daha iyi olduğu su götürmez bir gerçek)
    2 Adet M2 Sata SSD slotu
    1 Adet 2.5 inç HDD/SSD slotu
    Çift fanlı etkili soğutma
    Performansı gayet iyi olarak nitelendirilebilecek bir ADATA marka 240GB SSD ye sahip olması
    Hafif gerçek manada taşınabilir bir oyun dizüstü bilgisayarı
    Eksileri;
    -Çift fanlı soğutma sistemi sesini hissettiriyor, masaüstünde word belgesi açarsınız resimlere falan bakarsınız sorun yok ama chrome u açıp internette video falan açtığınızda yavaştan fanlar devrini arttırmaya başlıyor. Ancak dediğim gibi bu donanımdaki bilgisayarlarda açığa çıkan ısıyı ortadan aldırmak için bu kaçınılmaz.
    -Hoparlör sesi biraz daha yüksek olabilirdi.

Bu arada Hp nin batarya kapasitesi Monsterınkinden yaklaşık %25 daha fazla. 48whr Monster, 61,5whr HP
    HP oyun için daha avantajlı, ancak render da Monster işlemcisinden ötürü daha hızlı çıktı verecektir.
    İ5-6300HQ işlemci ve i7-6700HQ işlemci arasında intelin sitesindeki fiyatlara göre yaklaşık 400 liralık bir fiyat farkı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrtYlmzz -- 20 Ağustos 2016; 16:45:39 >
  • BC004NT modeli Vatan'da 2999. 400 TL bile değil fark parası olan kaçırmasın. Malesef başka yerde uygun bulamadığım için BC010NT modelini aldım ama verdiğim paradan dolayı içim rahat.

Şimdi arkadaşlardan yardım bekliyorum pc gelmeden. Usbye w10 yazdırmıştım. Eski laptoba kurarken tüm diskleri silmem gerekti w8 yüklüydü içinde. Şimdi yeni gelene kurarsam tüm bölümleri silmem gerekir mi? Hpnin kendine ayırdığı bir bölümü var sanırım recovery için. Orası yanar mı? Yanarsa ne olur?
  • MrtYlmzz kullanıcısına yanıt
    Peki GTX 960M ile GTX 950M arasındaki fiyat farkı ile ilgili bir bilginiz var mı? Bileşenleri teker teker fiyatlarına göre inceleyip ona göre karar vermek daha iyi olacaktır. Şahsen ben Fiyat/Performans ürünü istediğim için bu önemli. Oyun için HP iyi duruyor ve kullanan arkadaşın belirttiğine göre Monster'dan daha az ısınıyor. Ben 1 ay öncesine kadar Monster almak istiyordum, internetten bir çok inceleme videosu izlediğim içim böyle bir söylemde bulundum. Monster'ın rahatlıkla 90 derecelere çıkabildiğini gördüm. HP uzun süreli kullanımda ne olur bilmiyorum, ben de yarın siparişi verirsem buradan inceleme notlarımı yazarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monster mi siparis vericeksiniz

• Hozier kullanıcısına yanıt
    O konuda bilgim yok intel direk sitesinde çıkış fiyatlarını gösteriyor ancak ekran kartlarında araştırdım bulamadım öyle bir bilgi. Bence 2 bilgisayarı yan yana koyup denemeden sıcaklık farkını gözlemlemek veya yorum yapmak yanlış olur, ben aralarında çok fark olacağını düşünmüyorum, GTX 950M 50W güç tüketirken, GTX 960M 60W tüketiyor, bu da direk ısıya yansır oyunlarda. Ancak dediğim gibi ikiside çift fanlı ve birbirine yakın bir soğutmaya sahip gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreakarcay

BC004NT modeli Vatan'da 2999. 400 TL bile değil fark parası olan kaçırmasın. Malesef başka yerde uygun bulamadığım için BC010NT modelini aldım ama verdiğim paradan dolayı içim rahat.

Şimdi arkadaşlardan yardım bekliyorum pc gelmeden. Usbye w10 yazdırmıştım. Eski laptoba kurarken tüm diskleri silmem gerekti w8 yüklüydü içinde. Şimdi yeni gelene kurarsam tüm bölümleri silmem gerekir mi? Hpnin kendine ayırdığı bir bölümü var sanırım recovery için. Orası yanar mı? Yanarsa ne olur?

Hocam vatandaki modelin ekran kartı 2gb gtx960m gözüküyor. Bu i5 modelde ki 4 gb sanırım.(Ne kadar fark edeceği konusunda fikrim yok.) Birde önceki sayfalarda İ7'li modellerin tek fanlı soğutması olduğu yazılmıştı, bu konuda bilginiz var mı? Bulunduğum şehirdeki vatanda stokta gözükmüyor. Olsa gidip inceleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: adam94

quote:

Orijinalden alıntı: emreakarcay

BC004NT modeli Vatan'da 2999. 400 TL bile değil fark parası olan kaçırmasın. Malesef başka yerde uygun bulamadığım için BC010NT modelini aldım ama verdiğim paradan dolayı içim rahat.

Hocam vatandaki modelin ekran kartı 2gb gtx960m gözüküyor. Bu i5 modelde ki 4 gb sanırım.(Ne kadar fark edeceği konusunda fikrim yok.) Birde önceki sayfalarda İ7'li modellerin tek fanlı soğutması olduğu yazılmıştı, bu konuda bilginiz var mı? Bulunduğum şehirdeki vatanda stokta gözükmüyor. Olsa gidip inceleyeceğim.

Uzun vadede baya fark ettirir ama i7 de işlemcisi ile dengeliyor ekran kartını değiştirmedikçe birbirine çok yakın o zaman iki ürün :) Eğer ekran kartını sonradan değiştirmeyeceksiniz i5 olanı öneriyorum ben.

Soğutucu konusunda bir bilgim yok ama Hp son yıllarda bu konuda kendini düzeltti yendi vasat modellerinde bile ısınma yok genelde. Bir de kasaları birebir aynı yani çift fan vardır öbüründe de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreakarcay -- 20 Ağustos 2016; 21:36:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hozier

Peki GTX 960M ile GTX 950M arasındaki fiyat farkı ile ilgili bir bilginiz var mı? Bileşenleri teker teker fiyatlarına göre inceleyip ona göre karar vermek daha iyi olacaktır. Şahsen ben Fiyat/Performans ürünü istediğim için bu önemli. Oyun için HP iyi duruyor ve kullanan arkadaşın belirttiğine göre Monster'dan daha az ısınıyor. Ben 1 ay öncesine kadar Monster almak istiyordum, internetten bir çok inceleme videosu izlediğim içim böyle bir söylemde bulundum. Monster'ın rahatlıkla 90 derecelere çıkabildiğini gördüm. HP uzun süreli kullanımda ne olur bilmiyorum, ben de yarın siparişi verirsem buradan inceleme notlarımı yazarım.
    quote:

Orijinalden alinti: Hozier

Peki GTX 960M ile GTX 950M arasindaki fiyat farki ile ilgili bir bilginiz var mi? Bilesenleri teker teker fiyatlarina göre inceleyip ona göre karar vermek daha iyi olacaktir. Sahsen ben Fiyat/Performans ürünü istedigim için bu önemli. Oyun için HP iyi duruyor ve kullanan arkadasin belirttigine göre Monster'dan daha az isiniyor. Ben 1 ay öncesine kadar Monster almak istiyordum, internetten bir çok inceleme videosu izledigim içim böyle bir söylemde bulundum. Monster'in rahatlikla 90 derecelere çikabildigini gördüm. HP uzun süreli kullanimda ne olur bilmiyorum, ben de yarin siparisi verirsem buradan inceleme notlarimi yazarim.

Hp'nin adı çok fena çıkmış ama şu an ısınma konusunda en iyi markalardan bir tanesi diyebilirim. Ben 2014'te aldım ve şu vakit bile sürekli oyun oynasam 7-8 saattik kullanımda bile rahatsız edici bir sıcaklık oluşmuyor.
  • Öncelikle Shadow Prince nickli arkadaşıma özellikle teşekkür ediyorum.Laptopu dün aldım.Bugün de bütün driverlerini, güncelleştirmelerini vb. yükledim.Gerçekten kaliteli ve güzel bir tasarıma sahip.Şu an için memnunum.

Fakat, ne yazık ki cool sense'i kuramıyorum.Bir önceki postta denildiği gibi, yüklemek istediğimde net framework 3.5 lazım diyor fakat hem 3.5 hem de framework 4 zaten cihazda yüklü.Windows 10 da güncel.Cevabını bilen yazarsa sevinirim. :)
  • Skadi kullanıcısına yanıt
    o uyarıyı veriyor yeniden başlatınca yüklüyor sanırım görev çubuğunda kar simgesi çıkıyor. Ama ne işe yaradı dersen bilmiyorum..
  • Beyler kurulum yaparken sildiginiz suruculerden dolayi musterih olun. Ben hep sildim. Orada klavuzlarin oldugu bi klasor falan var. Onemli degil yani.

• arcan81 kullanıcısına yanıt
    Mesajin için teşekkür ederim dostum, ne yazık ki ben de hala aynı hatayı verdi.Fakat çözümü hp'nin İngilizce forumunda buldum.Bulamayanlar olursa şuraya yazayım onlar da faydalansın;

Net Framework yüzünden Cool Sense yükleyemeyen arkadaşlar windows başlangıç tuşuna sağ tıklayıp Programlar ve Özellikler kısmına gelsin.Sonra orada sol kısımda bulunan ''Windows özelliklerini aç veya kapat'' kısmına tıklayın.Net Framework 3.5'i seçip tamam diyin ve yükleyin.Bundan sonra cool sense'i kurabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skadi -- 21 Ağustos 2016; 19:21:37 >
  • Ben de siparişi vermiş bulunmaktayım. Gittigidiyor'da İntegra Bilgisayar isimli mağazadan aldım. Almayı düşünen arkadaşlar elini çabuk tutsunlar, kampanya stoklarda sınırlıymış. An itibari ile 16 stok var. Ürün normalde en ucuz 2900 TL gibi bir fiyattan satılıyor. Cebimde 130 TL fazladan kalmış oldu bunu da soğutucu alarak değerlendirebilirim

• Ben de satın aldım yolda, umarım pişman etmez
  • İntegrabilgisayardaki cihazda ssd varmı

• 17" li modelde tek fan olduğu söylemiş, bi kanıt istiyorum. Çizim programları ile uğraşacagim icin 17" almayi dusunuyorum.. Bi resim yazi olmadi link verin inceleyelim nerede tek fan...?

• Hp notebook ve 120ssd aldım toplam 3000tlye denk geldi müşteri hizmetlerini aradım ssd takmak garantiyi bozmaz dedi elime ulaşinca gozlemlerimi paylaşırım

• Arkadaslar bu uefi den ayarini nasil yapiyoruz secenekleri bulamadim legacy support disabled yapinca flashi hic gormuyor acil yazabilirmisiniz

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.