Şimdi Ara

HP OMEN KULLANICILARI KLUBÜ&ÜRÜN İNCELEMESİ (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.124
Cevap
26
Favori
96.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıfır HP Omen AN109NT modelini aldık fakat fan sesi biraz fazla gibi geldi. Omen seriilerinde genel olarak böyle midir? Fan hızını kontrol edebileceğimiz bir program vs. bulunuyor mu?

https://www.hepsiburada.com/hp-omen-17-an109nt-intel-core-i7-8750h-16gb-2tb-256gb-ssd-gtx1050ti-windows-10-home-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-5qu81ea-pm-HB00000I91RZ
  • Arkadaşlar 2 yıldır HP Omen kullanmaktayım. Tüm windows 10 güncellemerini yapmış olmama rağmen OneDrive ile yaşadığım senkron problemi nedeniyle Windows 10'u sıfırdan kurayım dedim. 1909 sürümünü indirip usb bellekten kurulumu yaptm. Hp'ye ait Laptop ile gelen hiç bir yazılımı henüz yüklemedim. Elde ettiğim sonuç: makine daha az ısınıyor ve fan daha az devreye giriyor. Pilimi bios ayarlarından %80 dolacak şekilde ayarladım. %80 dolulukla normalde 3 saat kullanım alırken şimdi 4 saat kullanıyorum. Denemek isteyen olursa sıfırdan kurulum yapıp sonuçlarını paylaşırsa memnun olurum.
  • sahatay63 S kullanıcısına yanıt
    bende de aynı durum, aynı cihaz. Yazın almıştım ben ben %100 kapatıyorum 93 92 gibi alıyorum ertesi gün
  • yoqartık kullanıcısına yanıt
    Hp teknik desteği aradım ilgilendiler, hzaktan bağlanıp bir kaç işlem yaptılar sonra iki, üç gün sonra yine arayacağız dediler bilgisayarın pilini yüzde yüz doldurup üç gün hiç kullanmadım üç günün sonunda açtığımda yüzde 90dı pili, yine uzaktan bağlanıp bu usb den şarj etme durumunu kapattılar, pili tam doldurup yine üç gün hiç açmadım üç günün sonunda açtığımda pil yüzde 98 di. Hp Teknik destekten Hakan Bey çok ilgilendi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahatay63

Hp teknik desteği aradım ilgilendiler, hzaktan bağlanıp bir kaç işlem yaptılar sonra iki, üç gün sonra yine arayacağız dediler bilgisayarın pilini yüzde yüz doldurup üç gün hiç kullanmadım üç günün sonunda açtığımda yüzde 90dı pili, yine uzaktan bağlanıp bu usb den şarj etme durumunu kapattılar, pili tam doldurup yine üç gün hiç açmadım üç günün sonunda açtığımda pil yüzde 98 di. Hp Teknik destekten Hakan Bey çok ilgilendi
    o ayarları ben de yaptım, biraz faydası olmuştu aynen ama geri eski haline getirdim sonra
  • yoqartık kullanıcısına yanıt
    Neden eski haline getirdiniz acaba?

• quote:

Neden eski haline getirdiniz acaba?
    bilmiyorum hocam, sade ve orijinal kalsın istiyorum, hoş pek memnun değilim cihazdan bu aralar ya fan sesinden ötürü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinde omen stickeri olan varsa lütfen ücreti karşılığı alabilirim. Ilgilenenler ulaşırsa sevinirim.

• 8 ay oldu cihazı alali, dc0001nt modeli bu arada. Coil whine başladı son zamanlarda. Bilgisayarı performans moduna alınca etraf son derece sessiz olduğunda fark ediliyor.

• mehmet_75 kullanıcısına yanıt
    Hocam sıcaklık değerlerinizi paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demandred

Hangi program ile sıcaklık değerine bakayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_75 -- 8 Mart 2020; 0:30:34 >
  • Sizce Pubg lite oynarken bu değerler normal mi? HP OMEN KULLANICILARI KLUBÜ&ÜRÜN İNCELEMESİ

Omen Command Center üzerinden
  • sahatay63 S kullanıcısına yanıt
    Cpu ve gpu yoğunluğuna bağlı oyundan ziyade. Yani siz mario yu bile turboboost açıkken ve gpu frekansını maksimumda oynarsanız illa ısınır pc. Evet ısılar yüksek ama sizin pc ye özgü değil tüm omenler ısınıyor ne yazık ki.Fortnite hariç hepsi ısınıyor oyunların.
  • Yani bu durum normal diyorsunuz. Birde fan sesi çok fazla açıkçası

• Harddisk'imden tık tık sesler gelmeye başladı her 30 40 saniyede bir tık tık ses geliyor coil whineden sonra harika geldi bu olay, bu cihazı alacak arkadaşlar, ALMAYIN
  • quote:

Sizce Pubg lite oynarken bu değerler normal mi?
    Omenlerin çoğunda en üst düzeylerini bilemiyorum gerçi ama CPU sıcaklığı hep çok yüksek seyrediyor. Normal bir durum, bendeki de aynı. Önemli olan bu sıcaklıklarda oyunlarda donma vb. gibi sorunlar yaşatmaması olacaktır.

• Xrollann kullanıcısına yanıt
    hocam ben alalı 2 seneyi geçti ve artık cs de drop yiyorum arada. şu an yapmasa bile 2 sene sonra yapacaktır.
  • Xrollann kullanıcısına yanıt
    Geçen gün cpu sıcaklığı 98 dereceydi. Birde comfort modunda çok fazla fan sesi geliyor. İşlemci i5 9300 ekran kartı gtx 1650 daha bir kaç aylık laptop bilmiyorum normal mi? Birde şarjı az gidiyor sanki normal torrentten indirme yaptığımda 2.30 saat şarjı gitti ekran ışığı orta ayarda HP OMEN KULLANICILARI KLUBÜ&ÜRÜN İNCELEMESİ

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.