Şimdi Ara

HP OMEN KULLANICILARI KLUBÜ&ÜRÜN İNCELEMESİ (50. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.124
Cevap
26
Favori
96.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hp support assistant sistemi analiz etmiyor güncelleme ekranında ve güncellemeler gelmiyor. Çözümü bilen var mı?
  • Pilde ekstra güç ayarları kısmı var açınca göreceksiniz orada mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaan907kaan kullanıcısına yanıt
    hocam bir sıkıntı çıkmazsa şu modeli almayı düşünüyorum önümüzdeki hafta içi, önerileriniz ne olur? Bütçe linktekiyle benzer olacak 9k civarı 9.5k max. Benim için aşırı ısınmaması önemli. Yeni aldığım bir laptopta 94-95 dereceleri görmek istemem. Bir de yazmamış hepsiburada ama ekranın kaç hz olduğunu öğrenebilir miyiz? Çok sıkıntı değil ama 120 144 ise güzel olur.

https://www.hepsiburada.com/hp-omen-15-dh0010nt-intel-core-i7-9750h-16gb-512gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-7bm35ea-p-HBV00000M5FHI?magaza=Gamers_Arena

Hepsiburadanın yüzde 20 sepette indiriminden haberim vardı ama bazı sıkıntılar çıktı kaçırdım onu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adol125 -- 7 Eylül 2019; 1:20:41 >
  • Ben şahsen almanızı önermem ama bunun sebebi leptop değil fiyat...

https://www.hepsiburada.com/msi-gl63-9sd-681xtr-intel-core-i7-9750h-16gb-256gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000KSDZ2?magaza=Teknorya

Bu leptopu arkadaşım 8500 tl ye aldı Hepsiburada dan yaklaşık 1 ay önce. Yani kesinlikle indirim takip et.

Aynı bilgisayarın pavlion gaming serisi modeli var 8200 e kadar düştüğünü gördüm. 144 hz ekranı mevcuttu.

Büyük ihtimalle okul için alacaksınız derslerine iyi bakın çünkü ilk dönem hatta bazı bölümlerde ilk sınıf hiç kullanmazsınız bu süre zarfında indirim takip edebilirsiniz , eğer okul için almayacaksanız bile yine bekleyin çünkü okullar açılıyor diye birçok firma indirme girdi ve stok bitirdi şuan fiyatlar bir ay öncesine göre cidden farklı çünkü adamlar satacaklarını sattı parayı kaldırdılar :)

Hepsiburada dışında n11 e bakmanı da tavsiye ederim genellikle iki yerde de aynı satıcı oluyor ama fiyat farklı olabiliyor. Yani şuanlık tavsiyem eğer zamanın varsa birkaç hafta daha beklemenden yana olacaktır ki stok yenilensin tekrardan indirimdirim takip etme olanağın olsun...

Ha ama illa ki şimdi alacağım diyorsan ne için alacağını, oyun oynayacaksan hangi tür oyunlar oynayacağını ve bütçeni söylemen yeterli :)

• kaan907kaan kullanıcısına yanıt
    Okul için değil okulla işim yok çünkü. Oyun-render-programlama için diyeyim. Bütçe dediğim gibi 9-9.5k civarı. Gerekirse 1-2 ay daha idare ederim düzgün indirimler için. 11.11 indirimleri deniyor ya onu kastediyorum. İdare edeceğim de o kadar zaten. Sıkıntı, şu an kullandığım laptop yetmemeye başladı. 2016 ve sonrası çıkan aaa oyunların çoğunu low 720p anca açıyor ki ben oyun oynamayı seven biriyimdir. Ayrıca bazı kullanacağım programları da açması yarım saatibuluyo kaba tabirle. Yanlış anlama taş gibi laptop 6 yıl oldu ve hala sapasağlam ama yetmiyor artık. HP Omen örnek bu arada önceliğim attığım linkteki benzer-yakın bir sistem olması ve ısınma gibi bir sorununun ya da kronik probleminin olmaması.
  • https://www.vatanbilgisayar.com/omen-by-hp-15-dc1011nt-core-i7-9750h-2-6ghz-16gb-1tb-256ssd-15-6-gtx1660ti-w10.html

Merhaba arkadaşlar. Linkteki bilgisayarı alıp kullanan var mı?

HDD'yi SSD'ye çevirmek istiyorum. Herhalde garanti kapsamında değiştirebiliyorum. Ayrıca anakarta vb. bir malzemeye zararı olur mu? SSD hızdan dolayı ek bir yük çıkartır gibi geliyor anakarta. Ama zararı yoksa da öyle yapmak istiyorum. 1 TB HDD olacağına 512 GB SSD olsun ikinci disk, hep hızlı olsun niyetindeyim. Video-fotoğraf işlemleri için kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olgun92 -- 2 Ekim 2019; 11:20:10 >
  • https://www.hepsiburada.com/hp-omen-15-dc1008nt-intel-core-i5-9300h-16gb-1tb-128gb-ssd-gtx1650-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-6pz46ea-p-HBV00000LVPLC?magaza=GpnTeknoloji

Arkadaşlar bu cihaz hakkında fikirleriniz nelerdir? Özellikle kullanıcılardan yorum bekliyorum. Normalde Dell'in yeni G3 serisinin gelmesini bekliyordum almak için ama bu modeli görünce kafam çok karıştı. Thunderbolt 3 varmış, bu fiyata sahip bir cihazda bu özelliğin olması baya cezbetti beni.

Eski bir hp pavillion kullanıcısı olarak hp'ye karşı fazla önyargılıyım. Ayrıca satıcının direkt hepsiburada olmamasından da çekiniyorum. Onun dışında cihazın kronik sorunu var mıdır? Soğutma kalitesi, malzeme kalitesi, panel kalitesi gibi şeyleri merak ediyorum. Artıları ve eksileri ile bir kullanıcı özet geçerse çok iyi olur.

• BurakTirpanli kullanıcısına yanıt
    Merhaba Burak bey,
    Aşağıdaki ürünlerden birisini aldığınızı okudum. Bana yardımcı olur musunuz hangisini almalıyım.

HP OMEN 15-DC0009NT 4MU68EA CORE İ7 8750H 2.2GHZ-16GB-1TB+128-15.6 GTX1050TI 4GB-W10

HP Pavilion 15-CX0032NT i7 8750H 16GB 1TB + 256GB SSD 4GB GTX1050Ti Win10 15.6 FHD 5QQ15EA

Konu ile ilgili diğer arkadaşların fikirlerini de bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seal -- 7 Ekim 2019; 0:17:20 >
  • iyi günler arkadaşlar bu ürünü araştırıyorum tavsiye eder misiniz acaba?

https://www.hepsiburada.com/hp-omen-17-an003nt-intel-core-i7-7700hq-32gb-1tb-512gb-ssd-gtx1070-windows-10-home-17-3-4k-uhd-tasinabilir-bilgisayar-2bu43ea-p-HBV00000AJUGJ?magaza=Tekno%20Markt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailkk -- 7 Ekim 2019; 5:6:41 >
  • arkadaşlar 15 inç omenin altına uygun olacak bir sogutucu önerir misiniz ? hepsiburada üzerinden alacağım bir model... teşekkürler.
  • schadenfreude666 kullanıcısına yanıt
    +111

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • seal S kullanıcısına yanıt
    SSD boyutu olarak farklı bunu tavsiye ederim. HP Omen’de iyi olabilir ama ben bunu aldım.

HP Pavilion 15-CX0032NT i7 8750H 16GB 1TB + 256GB SSD 4GB GTX1050Ti Win10 15.6 FHD 5QQ15EA

• ismailkk İ kullanıcısına yanıt
    yok mu arkadaşlar cevap??
  • https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_omen-6zl10ea-17-cb0004nt-i9-9880h-32gb-2tb-512-ssd-nvidia-rtx2080-8gb-gddr6-fhd-gaming-laptop-siyah-1203231.html

Bu ürünü almayı düşünüyorum.

F/P olarak yorumlamanız gerekirse ne dersiniz?

Birde G-Sync desteği var mı belirtilmemiş bilgisi olan arkadaşlar söylerse sevinirim.

Tşk.
  • Weycell 61 kullanıcısına yanıt
    Tüm detaylar var ama g sync yazılmamış.
    https://www8.hp.com/tr/tr/laptops/product-details/product-specifications/29126458
  • olgun92 O kullanıcısına yanıt
    Ben dün vatandan sioariş verdim. %18 kdv indirimi vardı. Sepette de %5 indirim yaptı. 8550 ye geldi. Hp geri ödeme kampanyasınada katıldım. 470tl de ordan iade alacaz inşallah.
    Makine daha elime ulaşmadı, gelince yazarım önizlenimlerimi.
    En çok ekran kartı maxq mu onu merak ediyorum. Umarım değildir.

• Asiltane kullanıcısına yanıt
    Yani enteresan bütün markalar bunu ön plana koyarken HP nin üstelik en üst seviye modelinde bunu belirtmemesi garip.

Peki HP Omen oyuncu laptop konusunda nasıl çünkü benim ilk tercihim değilken bu modelinden dolayı gözüm kaydı bi anda. Çok ısındığı felan söyleniyor, ekran kalitesi nasıldır kronik arka ışık sızması vs gibi sorunları var mıdır?

Edit: Bu arada G-Sync varmış internetteki kutu açılışı videolarında kutunun üstünde gördüm yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weycell 61 -- 13 Ekim 2019; 10:59:5 >
  • Bende sizin baktığınız notebookun, i5 9300 1660ti olan modeli var, kasası boyutu aynı ama 60 hz panel, ısınma sorunu kesinlikle yok, ekran gayet canlı ve net, ses kalitesi iyi, kasa metal değil ama gayet sağlam, ısınma olayı ilk seri omenler de vardı link verdiğim model, şimdiki ve bir önceki model de ısınma yok. 20.000 tl verip pc alacaksanız bence mağazalar da inceleyip öyle karar verin.
    https://www.notebookcheck.net/HP-Omen-17-i7-6700HQ-GTX-1070-Notebook-Review.181824.0.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

Yani enteresan bütün markalar bunu ön plana koyarken HP nin üstelik en üst seviye modelinde bunu belirtmemesi garip.

Peki HP Omen oyuncu laptop konusunda nasıl çünkü benim ilk tercihim değilken bu modelinden dolayı gözüm kaydı bi anda. Çok ısındığı felan söyleniyor, ekran kalitesi nasıldır kronik arka ışık sızması vs gibi sorunları var mıdır?

Edit: Bu arada G-Sync varmış internetteki kutu açılışı videolarında kutunun üstünde gördüm yazıyor.
    Performans tasarım iyi fakat cpuyu pek yormayan bir uygulamada bu ısı değerleri çok fazla geldi bana. Klavyeyi kullanamaz hale geliyor ısıdan parmaklarınız yanıyor.

Sizce servise danışmalı mıyım bu durum normal mi?
  • Kesinlikle normal değil, bende hp omen kullanıyorum, iki saat oyun oynasam dahi 83 dereceyi geçmiyor. Resimde gördüğün gibi iki oyun birden açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asiltane -- 19 Ekim 2019; 20:50:55 >
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.