Şimdi Ara

HP OMEN KULLANICILARI KLUBÜ&ÜRÜN İNCELEMESİ (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.124
Cevap
26
Favori
96.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle 17.3 olanı alın serin oluyor.
  • 1050 nin ne gibi Oyunlar oynayacağına bağlı olarak yetip yetmemesini konuşabiliriz oynayacağın Oyunlara örnek vermen yeterli olacaktır :)

Bir diğer Önerim ise ekran boyutuna çok önem verme normalde bütün leptop markalarının belirli modellerinde ısınma sorunu vardır ama ben buradan söylüyorum ki kendinizi kandırmayın... bir leptopun içine 9750h veya 9300h koyacaksın ısınmayacak yapmayın beyler bayanlar kandırmayalım birbirimizi. Bunlar adı üzerinde performans işlemcileri....

Leptop için boşta 40-50 arası normaldir, zorlarsan işlem yaparsan tabi Isınır ama normalidir yani tabiri caizse bizim aramızdaki (forumda) en uygun sıcaklık yük altında 90 ı geçmemesidir...

Şimdi biri gelecek diyecek ki hocam ben 73 dereceyi geçmiyorum vs.. ya arkadaşım-kardeşim-abim oymadığın oyun pubg lite sa geçmezsin veya daha da aşağı bir oyunsa gene geçmezsin. Kimileri de fps sabitliyor onlarda aynı şeyi söylüyor ben 75 üstünü görmüyorum diyor. Ya fps sabitlemek iyi birşey bende yapıyorum ama fps sabitlersen bilgisayarın ona odaklı performans ile çalıştır sıcaklık düşüşü normaldir yani.

Sana tavsiyem alacağın modelin fanlarına iyi bak misal l340 modeli çok ince ve fan havayı ekrana üflüyor, Acer Nitro var işlemci ve ekran kartı yan yana ama çift fan gayet iyi soğutuyor diyen de var kötü diyen de var, msi gf serisi var bir önceki nesilleri tek fan yeni nesillerde değiştiğini söylüyorlar, pavlion var çift fan var diyorlar ama fanlardan biri diğerine destek fanı diye geçiyor herkes omen serisi de öyle zannediyor, eski omen serileri var Isıdan çok şikayet ediyorlar. Ben şahsen yeni serisini kullanıyorum ve hiçbir problem yok.

Bir arkadaş 17 inç al soğutması daha iyi olur diyor misal bu şehir efsanesi ha doğru yanı var ama şöyle alüminyum kasa varsa çok fark eder ısıyı yayar ha ama oda tartışılır bu sefer işlemcin az ısınır ama bütün kasaya ısı yayıldığı için diğer parçalar da ısı yer.

Sana tavsiyem bana bütçeni söyle, aradığın özellikleri söyle, hangi Oyunları oynayacağını söyle, öğrenciysen hangi bölümde okuduğunu söyle sana en güzelinden bir leptop bakıp yardımcı olmaya çalışayım. En doğrusu bu olacak heralde :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Demandred D kullanıcısına yanıt
    Evet ısınma problemi yeni kasalarda gayet iyi biraz değil baya çözmüşler. Bilginizi onaylayabiirim geçmiş mesajlarda da biraz kanıtladım :))

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan907kaan

1050 nin ne gibi Oyunlar oynayacağına bağlı olarak yetip yetmemesini konuşabiliriz oynayacağın Oyunlara örnek vermen yeterli olacaktır :)

Bir diğer Önerim ise ekran boyutuna çok önem verme normalde bütün leptop markalarının belirli modellerinde ısınma sorunu vardır ama ben buradan söylüyorum ki kendinizi kandırmayın... bir leptopun içine 9750h veya 9300h koyacaksın ısınmayacak yapmayın beyler bayanlar kandırmayalım birbirimizi. Bunlar adı üzerinde performans işlemcileri....

Leptop için boşta 40-50 arası normaldir, zorlarsan işlem yaparsan tabi Isınır ama normalidir yani tabiri caizse bizim aramızdaki (forumda) en uygun sıcaklık yük altında 90 ı geçmemesidir...

Şimdi biri gelecek diyecek ki hocam ben 73 dereceyi geçmiyorum vs.. ya arkadaşım-kardeşim-abim oymadığın oyun pubg lite sa geçmezsin veya daha da aşağı bir oyunsa gene geçmezsin. Kimileri de fps sabitliyor onlarda aynı şeyi söylüyor ben 75 üstünü görmüyorum diyor. Ya fps sabitlemek iyi birşey bende yapıyorum ama fps sabitlersen bilgisayarın ona odaklı performans ile çalıştır sıcaklık düşüşü normaldir yani.

Sana tavsiyem alacağın modelin fanlarına iyi bak misal l340 modeli çok ince ve fan havayı ekrana üflüyor, Acer Nitro var işlemci ve ekran kartı yan yana ama çift fan gayet iyi soğutuyor diyen de var kötü diyen de var, msi gf serisi var bir önceki nesilleri tek fan yeni nesillerde değiştiğini söylüyorlar, pavlion var çift fan var diyorlar ama fanlardan biri diğerine destek fanı diye geçiyor herkes omen serisi de öyle zannediyor, eski omen serileri var Isıdan çok şikayet ediyorlar. Ben şahsen yeni serisini kullanıyorum ve hiçbir problem yok.

Bir arkadaş 17 inç al soğutması daha iyi olur diyor misal bu şehir efsanesi ha doğru yanı var ama şöyle alüminyum kasa varsa çok fark eder ısıyı yayar ha ama oda tartışılır bu sefer işlemcin az ısınır ama bütün kasaya ısı yayıldığı için diğer parçalar da ısı yer.

Sana tavsiyem bana bütçeni söyle, aradığın özellikleri söyle, hangi Oyunları oynayacağını söyle, öğrenciysen hangi bölümde okuduğunu söyle sana en güzelinden bir leptop bakıp yardımcı olmaya çalışayım. En doğrusu bu olacak heralde :))
    Öncelikle cevap veren arkadaşlara ve size hiç beklemediğim bu uzun zahmetli mesajınız için teşekkür ederim, sonra oynayacağım oyunlar dediğim gibi total war ağırlıklıdır, sonra yeni çıkan büyük oyunları oynarım, onlar çok özellik istese de grafiklere çok takılmam kısarım yeter herhalde.

Isınma konusuna ben çok takılmıyorum, ve takılacağımı zannetmiyorum çünkü ben kendime oyuncu diyemem, ben genelde bilgisayarı genel işler için kullanırım.

Ekrana çok önem veriyorum, hatta 4k bile olsun isterdim ama boyum o kadar uzun değil neyse büyük olsa tabiki iyi bir şey ama hp omen 17 ekran laptopu gidip mağazada inceledim ve aşırı kaba, kalın çerçeveli, taşınmaz ve çok büyük buldum o yüzden diğer 15 ekran çerçevesi neredeyse sıfır olan daha hafif kibar olan modeli seçtim, eğer alırsam onu alacağım inşallah...

Evet, öğrenciyim, ve o nedenle tahmin edersiniz ki bütçem piyasa fiyatları için düşük bir seviyede, ama bana, benim için yeterli seviyede laptopu alabilecek kadar olduğunu düşünüyorum ve zaten kararım belli hp omen alacağım. Tek ayrıştığım nokta ekran boyutu idi onuda aştım sayılır, 15 inç kibar bir ekran beni daha çok mutlu edecektir.

Kusura bakmayın, bende biraz uzun yazdım, tekrar teşekkür ederim, iyi günler dilerim. :)

• Omenin 1050Ti olan versiyonundan mı söz ediyorsunuz yoksa 1650 ve 9300H olan kombinasyonundan mı?

Ona göre size indirimlerle ne kadara düştüğünü söyleyebilirim :)

• quote:

Omenin 1050Ti olan versiyonundan mı söz ediyorsunuz yoksa 1650 ve 9300H olan kombinasyonundan mı?

Ona göre size indirimlerle ne kadara düştüğünü söyleyebilirim :)
    1050 ile 7700 var fiyatı 6000 di az önce 300 lira artmış, acayip sinirlendim, düşer mi geri bu fiyat ?
  • Açıkçası o fiyatlar da fazla bence ben i5 9300h, 1650, 16 GB RAM li modelini aldım 6100 tl idi.

İ7 7700 işelemci i5 8300h dan daha performanssız ki 9300h daha da iyi olacaktır.

1050 size yetersiz kalabilir baştan söylemesi 1050 nin Ti versiyonu boşa çıkmadı :)

• quote:

Açıkçası o fiyatlar da fazla bence ben i5 9300h, 1650, 16 GB RAM li modelini aldım 6100 tl idi.

İ7 7700 işelemci i5 8300h dan daha performanssız ki 9300h daha da iyi olacaktır.

1050 size yetersiz kalabilir baştan söylemesi 1050 nin Ti versiyonu boşa çıkmadı :)
    bu laptop işini araştırmaya başladığımdan beri fiyat hep artıyor 4000 ile başladım şimdi 6300 e kadar çıkacağım, bekle bekle bekle bakalım sonumuz inşallah 7 8 olmaz zaten artık olamazda
  • Ben bayramdan 1 gün önce aldım 6100 tl ye ...

• quote:

Ben bayramdan 1 gün önce aldım 6100 tl ye ...
    Omen yaninda pek begenmesemde pavilion iki model buldum biri 15 ekran 1650 kart 9300 islemciye sahip biride 17 inc 1050 ve 9300 var
    Simdi ikilemde kaldim fiyatlarida daha ucuz ne yapsam acaba

• arkadaşlar 1650 ekran kartı ve 9300 işlemcili laptop, 1050 ekran kartlı ve 7700hq işlemcili laptopa göre çok fark eder mi ?
  • Hocam sence ???

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charlei

Hocam sence ???
    bilsem sormam hocam, söyleyin lütfen iyi mi kötü mü çok mu az mı nedir ?
  • Arkadaki fiyat farkı nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Charlei

Arkadaki fiyat farkı nedir ?
    1050 olan stoktan kaldırılmış, elde bir pavilion kaldı onunda 5800 civarı fiyatı var ama ben biraz daha beklemeye karar verdim hem fiyatlar yüksek hem ben omen den daha çok hoşlanıyorum.
  • Arkadaşlar bu bilgisayarı Almanya'dan alsam,
    güvenli mi,
    garanti yoktur herhalde,
    fiyat olarak mantıklı mı,
    ne kadar sürede gelir 1 ay galiba
    ve
    sürekli araştırmaktan kafam çorba oldu ve daha önceden böyle bir alışveriş yapmadım o nedenle yapmalı mıyım yapmamalı mıyım yardımcı olursanız sevinirim ? yanlış bir şey yapmak istemiyorum sonuçta 6 7 bin lira para vereceğim ve uzun süre kullanacağım
    https://www.amazon.de/HP-15-dc1020ng-Notebook-i5-9300H-4GB-DDR5/dp/B07S1CXBG1/ref=sr_1_4?ie=UTF8&keywords=hp%2Bomen&language=en_GB&qid=1566914330&rnid=1703609031&s=computers&sr=1-4&th=1

• Hocam bence o topa girmeyin. Gümrük filan sıkıntılı o işler.
  • kaan907kaan kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle bir sorun farkettim ; pc prize takılı değilken fifa 19 da fps düşüyor , oyun oynanmıyor fakat pc prizdeyken ultra ayarlarda hiç bir sıkıntı yok . Bunun nedeni nedir acaba? Pil tasarrufu moduyla alakalı olabilir mi ?

• Charlei kullanıcısına yanıt
    PCI express ayarlarını yapman gerektiğini söylemiştim güç yönetiminden ayarlarını ayarla iki güç planı var zaten kayıtlı onları düzenle. Ayarları yapmadığın için büyük bir ihtimalle bilgisayarının işlemcinsi güç kesiyor ve ekran kartın harici değil dahili ekran kartına dönüyor.

• kaan907kaan kullanıcısına yanıt
    Pci express ayarlarını nereden yapabilirim ?

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.