Şimdi Ara

HP OMEN 27 Z4D33AA Hz sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ürünü bugün sıfır olarak aldım, kullandığım ekran kartı MSI RX580 8GB, ürün özelliklerinde 165Hz yazıyor fakat ayarlarda en fazla 144Hz var. CS GO'da 2k'da 180-200 FPS arası alıyorum. Buna rağmen Dust haritasında yukarıdan geçen kablolara bakıp mouse'u az salladığımda ekranda birden fazla kablo görünüyor. Bu duruma da ghosting deniyordu yanlış hatırlamıyorsam fotoğrafa da bakarsanız en fazla 144 gösteriyor ürün özelliklerinde 165hz yazıyor.
    https://www.hepsiburada.com/hp-omen-27-165-hz-1ms-hdmi-display-gsync-qhd-led-monitor-z4d33aa-p-HBV000007VCYH?magaza=Hepsiburada

HP OMEN 27 Z4D33AA Hz sorunu

SORUN ÇÖZÜLDÜ-- Monitör ayarlarında overcloock açılması gerekiyormş 165hz için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recsoft -- 6 Nisan 2019; 21:13:52 >

• Hayırlı olsun.Çözünürlük çok yüksek.Üstelik bir de 165 hz.Çok güçlü bir bağlantıya ihtiyaç duyuyor.Displayporttan bağladın.Fakat hala 165hz vermiyor.2 şey deneyebilirsin.Ekran kartında 1den fazla displayport girişi varsa diğerine takabilirsin.
    Ya da monitorunun sürücülerini kurmamışsan onları kurmalısın.
    Hala olmuyorsa ekran kartının displayport girişleri yetersiz gelior olabilir.Displayportun bile farklı versiyonları var.1.0–1.1a,1.2–1.2a,1.3 1.4.Kolay gelsin.
  • sürücüleri yükledim dediğiniz gibi farklı portları deneyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: risingforce

Hayırlı olsun.Çözünürlük çok yüksek.Üstelik bir de 165 hz.Çok güçlü bir bağlantıya ihtiyaç duyuyor.Displayporttan bağladın.Fakat hala 165hz vermiyor.2 şey deneyebilirsin.Ekran kartında 1den fazla displayport girişi varsa diğerine takabilirsin.
    Ya da monitorunun sürücülerini kurmamışsan onları kurmalısın.
    Hala olmuyorsa ekran kartının displayport girişleri yetersiz gelior olabilir.Displayportun bile farklı versiyonları var.1.0–1.1a,1.2–1.2a,1.3 1.4.Kolay gelsin.
    2 tane port var ekran kartında 1. portta kullanıyordum 2. porta taktım aynı 144hz sürücüler de yüklü. sanırım ekran kartım 144 ten fazlasıın desteklemiyor.

• Ekran kartınızın sürücü arayüzünden ayarı yapmayı dener misiniz? nVidia kullandığım için ATI'lerde nasıl oluyor bilmiyorum ama aynı monitörü kullanıyorum ve 165Hz ayarını nVidia Denetim Masası'ndan açabiliyorum ben de sadece. Bir de en önemlisi Monitör ayarlarında Overlock ayarını açmalısınız, onu açmazsanız yapamazsınız.
  • Doğrudur amd ekran kartı olması sebebiyle ondan da olmuyor olabilir.Zaten monitor GSYNC monitoru.Nvidia ekran kartı olana ideal.AMD ekran kartına uyumsuz olabilir.
    Son tavsiyem AMD ekran sürücüleri güncel değilse onu güncellemesi.AMD nin kendi programı içinde 165 hz seçeneği varmı bakılması.Arkadaşın dediği gibi ayrıca monitor ayarından overclock açılması.
    En son çare displayport girişli nvidia ekran kartı olan bir tanıdığı varsa onda denemesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Ekran kartınızın sürücü arayüzünden ayarı yapmayı dener misiniz? nVidia kullandığım için ATI'lerde nasıl oluyor bilmiyorum ama aynı monitörü kullanıyorum ve 165Hz ayarını nVidia Denetim Masası'ndan açabiliyorum ben de sadece. Bir de en önemlisi Monitör ayarlarında Overlock ayarını açmalısınız, onu açmazsanız yapamazsınız.
    Overclock modunu açınca 165hz geldi teşekkür ederim yardımlarınız için.
  • Ekran kartın 144 üzerini desteklemiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ekran kartınızın sürücü arayüzünden ayarı yapmayı dener misiniz? nVidia kullandığım için ATI'lerde nasıl oluyor bilmiyorum ama aynı monitörü kullanıyorum ve 165Hz ayarını nVidia Denetim Masası'ndan açabiliyorum ben de sadece. Bir de en önemlisi Monitör ayarlarında Overlock ayarını açmalısınız, onu açmazsanız yapamazsınız.
    Merhaba, aynı monitörü kullanıyormuşsunuz, ben bilgisayarı her açışımda parlaklı ayarları falan sıfırlanıyor tekrardan "HP My Display" programı üzerinden yapmak zorunda kalıyorum yapmazsam siyahlar gri gibi hatta daha kötü gösteriyor, siz nasıl kullanıyorsunuz?
  • Merhaba, ben monitör üzerinden fazla ayar yapmıyorum ki zaten ayar seçenekleri çok kısıtlı onu da anlayabilmiş değilim... Sadece Luminance ve Overclock On seçeneklerini bir de RGB renk ayarını yaptım. Nvidia Denetim Masası'ndan da Parlaklık, Contrast ve de Gama ayarını yaptım. Bu arada sizde de Color Banding problemi var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhaba, ben monitör üzerinden fazla ayar yapmıyorum ki zaten ayar seçenekleri çok kısıtlı onu da anlayabilmiş değilim... Sadece Luminance ve Overclock On seçeneklerini bir de RGB renk ayarını yaptım. Nvidia Denetim Masası'ndan da Parlaklık, Contrast ve de Gama ayarını yaptım. Bu arada sizde de Color Banding problemi var mı?
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recsoft -- 6 Nisan 2019; 21:14:26 >
  • recsoft kullanıcısına yanıt
    Evet hocam maalesef, bu monitörün böyle bir sıkıntısı var; ama piyasada sıkıntısız monitör yok şu an bu özelliklerde ben mecburen aldım artık...
  • quote:

Evet hocam maalesef, bu monitörün böyle bir sıkıntısı var; ama piyasada sıkıntısız monitör yok şu an bu özelliklerde ben mecburen aldım artık...
    HP My Display yazılımı içinden Brightnes 40, Contrast 47 ayarladım tam olarak önüne geçemedim ama bir nebze azalttı. en azından artık baş ağrıtmıyor.
  • hocam iade mi ettin monitörü cok mu rahatsız ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN

hocam iade mi ettin monitörü cok mu rahatsız ediyor
    hocam valla baya oldu sattım ihtiyacımdan fazlasıydı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.