Şimdi Ara

HP OMEN 17- AN007NT - [ ANA KONU ] - KULLANICILAR KULÜBÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
3.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kardeşim ben bu bilgisayarı almayı düşünüyorum fakat kafama takılan bir soru var. Ben daha önce pavilion serisinin AB304NT modelini almıştım ve belki duymuşsundur onun işlemcisiyle alakalı sorunları vardı vermesi gereken performansı veremiyordu filan vs. Bir postta birisi benzer donanıma sahip omen serisinde de bu sorun yaşanıyormuş diye yazmış. Bunda da aynı sorunla karşılaşır mıyım diye korkmuyor değilim şimdi. Bu da i5 ve benzer donanıma sahip. Acaba herhangi bir sorunla karşılaştın mı? FPS dropları filan? Ve alan arkadaşlar gördüyse bir şekilde bu postu bir şeyler yazsa çok güzel olurdu yahu. 6k az para değil sonuçta o kadar veripte pişman olmak istemiyorum tekrar zaten birinde sorun yaşamışken hazır. Cevaplarsan(ız) sevinirim, şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HSEBZUTO

Yeni nesil nvdia ekran kartlarını beklesem mi yoksa direk An007nt satın alsam mı kararsızım. İşlemcisinin i5 olması oyun performanslarında fark hissettiriyor mu? Keske i7 alsaydım dediğiniz bir zaman oldu mu hiç

İşlemci konusunda bende de aynı soru işaretleri var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2 aydır kullanıyorum. İşlemcinin tam performans verememesi gibi bir durumla karşılaşmadım.
    i5 olmasına takılan arkadaşlar var. Bundan önceki laptopum i7 6. nesildi. Bunda ise i5 7. nesil işlemci var. yani i7 6. nesilden den bir tık daha performanslı.
    i7 7. nesilden ise bir tık aşağı. eğer rendering işleriyle uğraşmıyorsanız bu konuya pekte takılmayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peacelove61

2 aydır kullanıyorum. İşlemcinin tam performans verememesi gibi bir durumla karşılaşmadım.
    i5 olmasına takılan arkadaşlar var. Bundan önceki laptopum i7 6. nesildi. Bunda ise i5 7. nesil işlemci var. yani i7 6. nesilden den bir tık daha performanslı.
    i7 7. nesilden ise bir tık aşağı. eğer rendering işleriyle uğraşmıyorsanız bu konuya pekte takılmayın derim.

Bununla alakalı bir konu da açmıştım ama çok dikkate alan olmadı. Ürünlerden birini kullanan kişi olarak size de sorayım, görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. Bütçemi biraz daha arttırmadan önce AN005NT modeline bakıyordum. i7 7700hq işlemcisi, 1050ti grafik kartı ve 60hz monitör frekansı var. İndirim denk gelirse 5350 civarına bulunabiliyor, HP iade programı ile 4850 liraya geliyor. AN007NT modelinde yani sizin bilgisayarınızda ise i5 7300 hq işlemci, 1060 grafik kartı ve 120hz monitör frekansı var. Piyasası ortalama 6200 lira, iade programıyla 5700’e geliyor. Sizce özelliklerine göre kıyaslama yaparsak 800 lira fark vermeye değer mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: psychô

quote:

2 aydır kullanıyorum. İşlemcinin tam performans verememesi gibi bir durumla karşılaşmadım.

Bununla alakalı bir konu da açmıştım ama çok dikkate alan olmadı. Ürünlerden birini kullanan kişi olarak size de sorayım, görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. Bütçemi biraz daha arttırmadan önce AN005NT modeline bakıyordum. i7 7700hq işlemcisi, 1050ti grafik kartı ve 60hz monitör frekansı var. İndirim denk gelirse 5350 civarına bulunabiliyor, HP iade programı ile 4850 liraya geliyor. AN007NT modelinde yani sizin bilgisayarınızda ise i5 7300 hq işlemci, 1060 grafik kartı ve 120hz monitör frekansı var. Piyasası ortalama 6200 lira, iade programıyla 5700’e geliyor. Sizce özelliklerine göre kıyaslama yaparsak 800 lira fark vermeye değer mi?

Kardeşim bence değer. Şöyle ki yaklaşık 6-7 aydır bütçemi ayarlamaya çalışıyorum laptop almak için ve bu süreçte çok laptop aradım, çok kıyaslamalar yaptım. 1060 ile 1050ti arasında çoğu oyunda 30fps'lik bir fark var ve 007nt modelinin ekran tazeleme hızının 120hz olmasıyla bu fps'in keyfine doyum olmaz. i5 olması arkadaşın da dediği gibi i7 ile arasında çok az fark var. Renderin yapacak birisi olsam bile i7 değil gider vatandan asusun amd işlemcili laptopunu alırdım %25 indirimle 5700 lira oluyor. Benim takıldığım konu da zaten i5 olması değildi bilgisayarın, i5'li laptobunda sorun yaşamıştım bir önceki aldığım laptopta ondan sormak istedim. Bence bütçen yetiyorsa bekleme al direk :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sercanyil.z

quote:

Orijinalden alıntı: psychô

quote:

Kardeşim bence değer. Şöyle ki yaklaşık 6-7 aydır bütçemi ayarlamaya çalışıyorum laptop almak için ve bu süreçte çok laptop aradım, çok kıyaslamalar yaptım. 1060 ile 1050ti arasında çoğu oyunda 30fps'lik bir fark var ve 007nt modelinin ekran tazeleme hızının 120hz olmasıyla bu fps'in keyfine doyum olmaz. i5 olması arkadaşın da dediği gibi i7 ile arasında çok az fark var. Renderin yapacak birisi olsam bile i7 değil gider vatandan asusun amd işlemcili laptopunu alırdım %25 indirimle 5700 lira oluyor. Benim takıldığım konu da zaten i5 olması değildi bilgisayarın, i5'li laptobunda sorun yaşamıştım bir önceki aldığım laptopta ondan sormak istedim. Bence bütçen yetiyorsa bekleme al direk :)

Bütçe yok aslında sınırları aşarak alacağım. 3000 liralık Pavilionlardan geldim buraya kadar, neredeyse 2 katına çıktım :) Almışken orta vadede idare etsin istiyorum. Tavsiyelerin için teşekkürler.

• psychô kullanıcısına yanıt
    araştırırsanız 1050 ve 1050ti kartların fiyatına göre performans olarak en sıkıntılı kartlarından olduğu söyleniyor çoğu inceleme ve yorumlarda.

1060, 120hz, 17 inç... 800 tl kesinlikle değer derim.

bende alırken bütçemi çok zorladım hatta borç aldım ve pişman değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

araştırırsanız 1050 ve 1050ti kartların fiyatına göre performans olarak en sıkıntılı kartlarından olduğu söyleniyor çoğu inceleme ve yorumlarda.

1060, 120hz, 17 inç... 800 tl kesinlikle değer derim.

bende alırken bütçemi çok zorladım hatta borç aldım ve pişman değilim.

AN005NT modeli de 17 inch aslında ama dediğiniz gibi 120hz ile daha bir keyifli olur gibi duruyor. Sanırım ben de bütçemi zorlayarak bunu alacağım en azından başına bir şey gelmezse daha uzun vadeli bir kullanımı olur. Deli gibi indirim takip ediyorum :)

• quote:

Ebrar Bilgisayar'dan havale ile 5.750 den aldım.

Bir de havale ile 5.750 liraya aldım demişsiniz. Havalesiz fiyatı 6 bin lira civarı olur ortalama. Şuan piyasada en ucuz 6200’e var. Ebrar’da da stok kalmamış görünüyor. Doların düşmesini beklesek mi bilemedim, tabi bu mümkünse :(

• Konuyu hortaltıyor olabilirim ama bikaç sorum vardı da.Ssd hızı ne kadar ve i5 7300 hq ve gtx 1060 darboğaz yapıyor mu acaba?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.