Şimdi Ara

HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.063
Cevap
31
Favori
89.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    55w 75 derece fantastiğin de ötesinde bence 😂😂 çok iyi değer cidden. Benim i5 tpl 55w ile tam performans çalışıyor yani 4.2ghz i görüyor ts den 45w yapınca 3.9ghz gibi değerlere düşüyor. şuan -110 UV yaptım cpu-z stres testinde 43w-4.2ghz olarak çalıştı tpl 55-107ydi. Normal stres testi olduğu için sıcaklıkları pek önemli bulmuyorum çünkü oyunda çok farklı değerler oluyor 55w ile testte en son 80 dereceyi görürken oyunda 85 90 aralığjna gidiyor rahat. bu UV ile 80 civarlarında kalacaktır muhtemelen gayet güzel şuan daha detaylı ayarlama elbette yapılır ama mümkün olduğunca performans kaybettirmemeye çalışıyorum gpu beslemede sorun yaşamaması için i7 olsa daha rahat hareket edilebilirdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hicks kullanıcısına yanıt
    Hayir orada bahsettiğim 2 ayri soru.. bitişik gibi olmus.. ifade edememisim. yeni bios ve yapabileceğimiz UV+gpu tarafinda vbios ile birlikte cekilen güç de bir dengeleme olurmu dersin? ben henuz update yapmadim ve 200w hem gpu hemde cpu ve diger arta kalan bileşenler icin yetiyormu? battery drain yaşıyoruz bazen biliyorsun çoğu zamanda adaptör yanıyor el vurulmuyor. W cinsinden ap nin yüksek olması demek cekilen amperinde tavana vurmasi olmayacağı icin adaptörün de ısısı düşecektir diye tahmin ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssbrutality -- 21 Kasım 2020; 2:13:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

55/70 için max 75 derece olan 30 dakikalık bir Cinebench R23 sırasında alınan bir TS logu paylaşmıştım da ona göre söyedi.  

Alıntıları Göster

ben sizin yazdıklarınızdan sonra şöyle düzenledim

tpl1 70

tpl2 90

1 daily (her senaryo için)

cache ve core -0.110

epp 128

2 off ()

cache ve core 0

epp 128

3 benchmark

core -0.160

cache -0.80

epp 0

4 battery

core -0.110

cache -0.110

epp 255

disable turbo

sizce mantıklı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.trust -- 21 Kasım 2020; 2:32:45 >

• TheLordOfTheGames kullanıcısına yanıt
    Pek kurcalama firsatim olmadi. Cpu yu optimize edebilirsem benchmark degerlerim de yukselir diye tahmin ediyorum. Olursa paylasirim elbet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mkcobain M kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam sağ olun şimdiden.

• UV yapanlar sizde de pc restart yaparken açıldığı sırada bir voltaj sesi geliyor mu tıkırt gibi? Bende 0.5 saniye filan öyle bir ses duyuluyor acaba bir zarar görmüş olabilir mi pc? 5 6 kez mavi ekran restart vermişti toplamda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Model numaralarına dikkat edelim lütfen. 15-EK0003NT Freedos ile satılan bir modeldir, HP sitesinde yazar. Diğerleri başka modeldir Windows ile gelir. 15-EK0003NT aldıydanız sorun yok, Freedos:

https://support.hp.com/tr-tr/document/c06696339

Güle güle kullanın...

Teşekkürler ama maalesef ekranın tam ortasında ölü piksel çıkması nedeniyle istemeye istemeye iade etmek zorunda kaldım.

@teyenlirasim sizinle birebir aynı durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quiet00

ne kadara aldınız hocam?

Tanıdık indirimiyle dolar yüksekken 13 bin tl'ye yakın bir fiyata almıştım ama maalesef ölü piksel sebebiyle iade ettim.

bende ts windows ile başlatma aktif değil şuan, cihaz açılırken o tarz bir ses duymadım -105uv/55-107 limitle cinebench r23 testinde sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srkn03 -- 21 Kasım 2020; 18:18:44 >
  • srkn03 S kullanıcısına yanıt
    Sağ olun hocam ben de öyle deneyim. -105 3ü için de mi geçerli intel gpu/cache/core un?

intel gpu için uygulamadım diğer ikisine eşit olarak -105 yaptım, pek bir fark göremedim intel gpu ya uyguladığımda. -115w denemiştim r23 testinde 30dk hiç sorun çıkmadı ama oyunda girdiğimde 5dk içinde bilgisayar kitlendi güç tuşundan resetledim tekrar -105 olarak kullanıyorum şimdi bir sıkıntı yok.

Teşekkürler hocam EPP kaçtaydı bu arada 128 mi?

TS üzerinde ona tik koymadım ben ama 128 olarak gösteriyor değeri evet.

• Merhabalar. Neler neler olmuş sonunda 115w işe rtx2060’ın hakkını verebiliyorsunuz.

Bir ara sormuştum ama sanırım gözden kaçtı. Bizim bilgisayarlarımızda tuşlar çıkarılabilir mi? Garantiden çıkar mı? Lütfen yardımcı olun yazı yazmak en korkulu rüyalarımdan oldu. Enter ve space tuşları gıcırtılı.

bak hocam 115w hp versiyonunu buldum hdmi, displayport destekliyor galiba bu. bunu flashladım, her şey aynı sadece vramler için micron algılıyor, önceki samsung algılıyordu. Bu daha stabil çalışabilir, ama piyasada böyle çalışan bir hp laptop yok bildiğim kadarıyla.
    https://www.techpowerup.com/vgabios/225910/225910
  • Mkcobain M kullanıcısına yanıt

Bende omen 17 cb1026nt modeli var fabrika çıkışlı 115w rtx2060 refresh, 17 omenlerden alınmış bir bios olabilir.

• Asiltane kullanıcısına yanıt
    Müsait bir zamanda export edip upload eder misiniz bşr bakalım sizinkine?

• Hicks kullanıcısına yanıt
  • Asiltane kullanıcısına yanıt
    Evet bu rom, ayni bios

• vivalaliberta V kullanıcısına yanıt
    Space tuşunda sorun oluyormuş.

https://www.reddit.com/r/HPOmen/comments/jy0a8m/space_bar_problem/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.