Şimdi Ara

HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.063
Cevap
31
Favori
89.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ssbrutality

hp nin sitesinde böyle bir ibare yok dostum. rtx 2060. Bu arada max q olmasindan neden rahatsiz oldun ki

Alıntıları Göster

hocam daha az fps alıyor baktığım inceleme sitelerinde. çok fazla benchmark sitesi ve youtube kanalına baktım açıkçası. Ayrıyetten benim için önemli bir konu var. İki notebook arasındayım bir tanesi 9750h 1660ti düz model diğeri 10300h rtx 2060 yani hp omen hangisini seçmeliyim? 9750 ve 10300 arasındaki fark ne kadar? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: berserker4

hocam daha az fps alıyor baktığım inceleme sitelerinde. çok fazla benchmark sitesi ve youtube kanalına baktım açıkçası. Ayrıyetten benim için önemli bir konu var. İki notebook arasındayım bir tanesi 9750h 1660ti düz model diğeri 10300h rtx 2060 yani hp omen hangisini seçmeliyim? 9750 ve 10300 arasındaki fark ne kadar? Teşekkürler.

Alıntıları Göster

Biri i7 diğeri i5 ve biri 9. nesil diğeri 10. nesil. Performans farkı yoktur hemen hemen aynıdır, burada RTX2060 belirleyici olacak...

• quote:

Alıntıları Göster
    9 ve 10 nesillerin termal performansları yakin.. Tabikide biri 7 digeri 5 bunu bildiğini düşünüyorum. burada senin cihazla ne yapican önemli. oyun mu, iş mi. 10300 seni üzmez 2060 ile guzel performans alirsin. sanıyorum omen 15 e bakıyorsun 80W2060 diye biliyorum. ama yok bana cpu kas gücü lazim diyorsan da benchmark larda 10300 e kıyasla 9750 önde. aralarindaki fiyat farki uçurumsa 9750 den yana gtx secerek kulllanabilirsin. değilse hic dusunmeden 10300/2060 kombinasyonu öneririm. Diger etkenleride düşün tabi (ekran hz, ssd ve ram miktarlari gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssbrutality -- 23 Ekim 2020; 1:1:56 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Omen 15 in rtx2060 ı 100w onu belirtmiş olayım hatta 107 108w a kadar anlık olarak ulaşabiliyor ama genelde 100w çalışıyor

• 2070 maxq de 115 e boost yapiyor hatta 117W redditte takip ettigim bir konu var. hatta dh da 119 gören arkadaş vardi diğer konuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssbrutality -- 23 Ekim 2020; 1:15:15 >
  • 2070 maxq da olsa fazlasıyla güçlü bir kart olduğu için onun her sürümü kafa rahat kullanılır zaten maxq da bile 115w ve üzerine %10 boost koyabiliyorsun mis gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Biri i7 diğeri i5 ve biri 9. nesil diğeri 10. nesil. Performans farkı yoktur hemen hemen aynıdır, burada RTX2060 belirleyici olacak...

Alıntıları Göster

Anladim hocam peki rtx 2060 2 versiyon sanirim o fark eder mi 80 watt biri digeri de 115?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Anladim hocam peki rtx 2060 2 versiyon sanirim o fark eder mi 80 watt biri digeri de 115?

Alıntıları Göster
    dağlar kadar fark yok ama burada da cihazin thermal performansı ve yaninda gelen adaptörün W değeri önemli. örneğin : 80W lik 2060 ile 90W (TB 115W) arasında %15 fark oluşuyor. Ya da 115W 2060 ile yine TB ile 115W lere cikan 2070 maxq arasındaki fark vram ve veriyolu dikkate alinmadigi zaman %2 yada max 4. (192/256 bit 6/8 GB)

Yukarıda da dediğim gibi her markanin farkli cozumleri var sogutma konusunda.. sicaklik tepetaklak oldugunda tabir yerinde ise üstte belirttigim hic bir maddenin onemi kalmıyor. ornek: dell g5 se resmen batirmislar guzelim makineyi. Peki hangi marka model düşünüyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssbrutality -- 23 Ekim 2020; 2:30:28 >

• quote:

9 ve 10 nesillerin termal performansları yakin.. Tabikide biri 7 digeri 5 bunu bildiğini düşünüyorum. burada senin cihazla ne yapican önemli. oyun mu, iş mi. 10300 seni üzmez 2060 ile guzel performans alirsin. sanıyorum omen 15 e bakıyorsun 80W2060 diye biliyorum. ama yok bana cpu kas gücü lazim diyorsan da benchmark larda 10300 e kıyasla 9750 önde. aralarindaki fiyat farki uçurumsa 9750 den yana gtx secerek kulllanabilirsin. değilse hic dusunmeden 10300/2060 kombinasyonu öneririm. Diger etkenleride düşün tabi (ekran hz, ssd ve ram miktarlari gibi)

Alıntıları Göster

Acikcasi pek ucurum yok diyebiliriz hocam.oyunlarda i7 9750h - i5 10300h herhalde fps farki yaratmaz bile ama 1660 ti yerine ,2060 secilince sanirim esas fark ortaya cikar. Ama merak ettigim sey 80 watt olmasi bu farki azaltir mi? Ya da bir arkadas da demis 100 watt seklinde diye bilemedim bu konuyu. Ayriyetten i7 9750h nin 6 core 12 threads olmasi bir hos geliyor acikcasi yani pc de normal siradan isler yaparken excel,word,java,programlar,winrar,webde dolasmak,program yuklemek,dosya transferi gibi isler sirasinda fark kafami bulandiriyor sadece.

• quote:

Acikcasi pek ucurum yok diyebiliriz hocam.oyunlarda i7 9750h - i5 10300h herhalde fps farki yaratmaz bile ama 1660 ti yerine ,2060 secilince sanirim esas fark ortaya cikar. Ama merak ettigim sey 80 watt olmasi bu farki azaltir mi? Ya da bir arkadas da demis 100 watt seklinde diye bilemedim bu konuyu. Ayriyetten i7 9750h nin 6 core 12 threads olmasi bir hos geliyor acikcasi yani pc de normal siradan isler yaparken excel,word,java,programlar,winrar,webde dolasmak,program yuklemek,dosya transferi gibi isler sirasinda fark kafami bulandiriyor sadece.

Alıntıları Göster
    Elbette gtx ve rtx secimlerinde fark cok daha acik ama benim demek istediğim fiyat olarak arada uçurum var ise gecilebilir.. 9750H ile 10300 arasinda oyunlarda sanmiyorum ki gözle görülür bir fark göresin, ama gpu ve diğer etmenler. isin icine girdiginde kararini bir sekilde etlilemeli.. diye düşünüyorum. şunu da ekleyeyim 9 ve 10 nesil arasında notebookcheck in belirttigi. gibi sadece saat hızları ve bellek denetleyicinde bir artis soz konusu geri kalan hersey ayni fakat.. i5/i7 olayi var orada ki kıyas kabul etmez bi durum bence karar senin.. ihtiyaca ve paraya göre hareket etmelisin

• 1660ti vs 2060 bir kere W den ziyade arada cok fazla özelleştirme mevcut dostum.nesilde değişiyor gtx/rtx Tabikide farkedecektir. oyunlarda ise min 20 fps.. performansın da devamliligi soğutma da.. bu ilk kriterin olsun.

• Marka/model söylersen? bakariz hangi V?

• quote:

Elbette gtx ve rtx secimlerinde fark cok daha acik ama benim demek istediğim fiyat olarak arada uçurum var ise gecilebilir.. 9750H ile 10300 arasinda oyunlarda sanmiyorum ki gözle görülür bir fark göresin, ama gpu ve diğer etmenler. isin icine girdiginde kararini bir sekilde etlilemeli.. diye düşünüyorum. şunu da ekleyeyim 9 ve 10 nesil arasında notebookcheck in belirttigi. gibi sadece saat hızları ve bellek denetleyicinde bir artis soz konusu geri kalan hersey ayni fakat.. i5/i7 olayi var orada ki kıyas kabul etmez bi durum bence karar senin.. ihtiyaca ve paraya göre hareket etmelisin

Alıntıları Göster

Acikcasi hocam benimde kafami karistiran faktor saydigim gunluk isler bakimindan i5-i7 farki... yoksa oyunlar acisindan buyuk olasilikla rtx 2060 daha uzun sure goturecektir. Ayrica kafami karistiran bir durum daha oldu. Notebookcheck sitesinden baktigimda rtx 2060 ve gtx 1660 ti icin bazi oyunlarda ondeydi ilginc bir sekilde 1660 ti mesela star wars fallen order, fifa 20,far cry new dawn,anthem,doom eternal,gta v (ozellikle bu ultrada 10 high da 27),forza horizon 4 , ac odyssey(ultrada),cod black ops 5,battlefield 5, hitman 2 (ultra) bu durum cok ilginc geldi acikcasi. Ayriyetten dediginiz gibi rtx olan hp nin urunu. 1660 ti 9750 h ise 7tn 120 game garaj

• quote:

Acikcasi hocam benimde kafami karistiran faktor saydigim gunluk isler bakimindan i5-i7 farki... yoksa oyunlar acisindan buyuk olasilikla rtx 2060 daha uzun sure goturecektir. Ayrica kafami karistiran bir durum daha oldu. Notebookcheck sitesinden baktigimda rtx 2060 ve gtx 1660 ti icin bazi oyunlarda ondeydi ilginc bir sekilde 1660 ti mesela star wars fallen order, fifa 20,far cry new dawn,anthem,doom eternal,gta v (ozellikle bu ultrada 10 high da 27),forza horizon 4 , ac odyssey(ultrada),cod black ops 5,battlefield 5, hitman 2 (ultra) bu durum cok ilginc geldi acikcasi. Ayriyetten dediginiz gibi rtx olan hp nin urunu. 1660 ti 9750 h ise 7tn 120 game garaj

Alıntıları Göster

Bu üründen bahsediyorsanız, toplama ve çok yeni daha ne olacağı belli olmaz, temkinli olmak lazım:

https://www.gamegaraj.com/urun/blaster-7tn-120//

Bana sorarsanız RTX2060 alabiliyorken GTX1660ti alınmaz.

• Bir çok marka ve modelde sıkıntı olan fabrikasyon thermal paste uygulaması bizim cihazlar için de ne yazıkki fiyasko. Aşağıda bir örneğini görebilirsiniz:

https://h30434.www3.hp.com/t5/Gaming-Notebooks/HP-Omen-15-2020-Ek0-poor-CPU-thermal-paste/m-p/7737622

Şu an çok ihtiyaç yok ama 1 sene geçtikten sonra üzerindeki macun da özelliğini kaybetmeye başlayınca thermal paste uygulaması yapacağım. Özellikle işlemcide daha yüksek power limitle ciddi bir sıcaklık ve dolayısı ile performans farkı bekliyorum açıkçası...

• o zaman bize bir mx4 lazim.. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Bu üründen bahsediyorsanız, toplama ve çok yeni daha ne olacağı belli olmaz, temkinli olmak lazım:

https://www.gamegaraj.com/urun/blaster-7tn-120//

Bana sorarsanız RTX2060 alabiliyorken GTX1660ti alınmaz.

Alıntıları Göster

Evet hocam urun bu acikcasi bircok inceleme izledim iyi kanallarda hepsi olumlu konusmuslar ama bu son notebookcheck de 1660 ti nin bazi buyuk oyunlarda onde olmasi kafami iyice karistirdi. Rtx li olan modelden yanayken.

• ssbrutality S kullanıcısına yanıt

Hocam bahsettigim fps isine ne diyorsunuz. Testlerde bir sorun olabilir mi?

https://www.notebookcheck.net/GeForce-RTX-2060-Laptop-vs-GeForce-GTX-1660-Ti-Laptop_9581_9641.247598.0.html

• quote:

https://www.notebookcheck.net/GeForce-RTX-2060-Laptop-vs-GeForce-GTX-1660-Ti-Laptop_9581_9641.247598.0.html

O testlerde bir sıkıntı var, Jarrod'a güvenin:

• quote:

Jarrods tech kanalı işini düzgün yapıyor. Yani cpu ya yüklenen oyun ve uygulamalarda faydasini görürsün oyunlarda max 5 yada 6 fps asıl belirleyici gpu. rtx varken gtx de alınmaz dostum. fiyatlara bakmadım fark nedir

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.