Şimdi Ara

HP Laptop yavaş olması problemi(çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, yaklaşık 1.5 sene önce HP 14-CM0607NT laptop almıştım. Oyun oynamadığım için sadece eğitim amaçlı kullandığımdan hiç problem çekmiyorum. Fakat şöyle bir sıkıntısı var. Bilgisayarı ilk açtığımda aşırı yavaş oluyor. Gerek tarayıcıya girerken girerse klasör açarken bilgisayar bayılmış gibi oluyor. Çözüm olarak yeniden başlattığımda tekrar hızlı haline dönüyor ve açık kaldığı sürece hiç yavaşlamıyor. Ama bilgisayarla işim bitip kapattıktan sonra birkaç saat sonra tekrar açınca ilk açışta bayılıyor bilgisayar sonrasında yeniden başlatınca hızlı haline dönüyor. Sebebini ben anlayamadım ama işlemciyle alakalı problem sanırım. Aynı durumu yaşayan oldu mu? Duruma göre garantiye göndereceğim bilgisayarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avtheree -- 27 Şubat 2021; 15:46:28 >

• Problemi çözdüm. Aygıt yöneticisinden bios güncelle demiştim fakat sürüm güncel demişti. Daha sonradan çalıştır msinfto32 yaparak sistem bilgilerinden manuel olarak baktım bios sürümüne ve gördüm ki bios sürümü baya eskiymiş. İnternetten manuel olarak indirip kurduğumda problem düzeldi. Hız ile alakalı problemi olanlar bios sürümüne kesinlikle baksınlar. Hep bilirdim bios u ama bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum. İşlemci ile yazılım arasındaki bağlantıyı kuruyormuş bios.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.