Şimdi Ara

HP LAPTOP RAM YÜKSELTME YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. HP Laptop 2 GB'lık bir bilgisayarım var fakat çok yetersiz kalıyor artık. Bu bilgisayarı
    düzgün oyun oynayabilmek için biraz yükseltmek istiyorum. Sizce neler yapabilirim ?

HP LAPTOP RAM YÜKSELTME YARDIM
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1898324/aea9e536-c614-4a1a-b556-e8af7fd4cc6b.jpg

• Dostum yeni oyun laptopları haricinde diğer markaların %90'nın da Ram ekle/çıkar özelliği yok malesef. Laptopların çoğunda donanım sabittir modifiye edemezsin seninki de muhtemelen onlardan.Yani yeni bir bilgisayar almalısın.
  • Arkadaşlar başka fikri olan yok mu ? Hatırladığım kadarıyla yükseltme yapabiliyorduk çünkü
  • Kesin bir şey söylemeden önce tam modelini ve kodunu yazabilir misin? Daha iyi oyun oynayabilmen için sadece ram yükseltmek işe yaramayabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jangsoo kullanıcısına yanıt
    HP 650 Notebook PC
    Seri Numarası da ; 5CB3010L1M
  • yani SSD alıp bilgisayarı hızlandırabilirsin 5-10 kat ama oyun oynamana bir etkisi olmaz,ekran kartı ve işlemciyi değiştiremeyeceğin için.daha hızlı açılır,programları daha hızlı açarsın,daha hızlı dosya alışverişi yaparsın.canlanır bilgisayar ama oyun performansına pek etki etmez.
  • 2 gb çok az ama ram yükseltince %100 bir performans bekleme.
    sistemin giriş seviyes çünkü.
    bilgisayarın bu ise adamın yaptığı gibi kapağı açıp üzerindeki ramı çıkarabilir ve aynı değerlere sahip 4 gb lik bi ram alabilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=_K2PDxz4hYw
  • Aynen ram alıp takabılırsın ama şu CPU-Z de Slot yazıyor oraya tıkla slot 2 varsa 2 tane ram slotun vardır yanı yeni ram alıp takabilirsin fakat tabi bi işlemci veya ekran kartı kadar etkı etmez ram arka plan uygulamaları ıcındırde bide laptoplardada ekran kartı veya işlemci değiştirilemiyor diye biliyorum ayrı olarak üretilmiyor yenı bılgısayar alman gerekıyor
  • betmen96 B kullanıcısına yanıt
    H5K83EA 650 sanırım, 8GB 1333 kit desteği var gözüküyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2gb 666 mhz ddr3 laptop rami al tak. Ram için yerin var hayırlı olsun. Ram takarsan bilgisayarın kasması geçer ama o bilgisayarla oyun oynamayı düşünme kaldırmaz. İnternet için yeterli.
  • Teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.