Şimdi Ara

HP Laptop - 15s-eq0013nt 15.6 inç FHD IPS, AMD Ryzen 5 3500U, 8 GB RAM, 512 GB SSD, Freedos, 3H930EA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu bilgisayar hakkında başlık olmadığını gördüm ve amazon kampanyası sonrası bir çok arkadaş bu laptoptan aldı.

Bu başlık altında notebook hakkında bilgi, tavsiye verebilir ürün hakkında konuşabiliriz.

İlk olarak ben sorumu sorayım, bu ürüne ram ekleme şansımız var mıdır, donanım bilgim kısıtlı olduğu için incelememe rağmen anlayamadım slotu var mı yok mu nasıl yapılır bilgi verilirse sevinirim.

• Ram eklenemiyor

• HDD takılabilir mi?
  • Evet ram eklenebiliyor 2 slottan bir tanesi boş durumda

• quote:

Orijinalden alıntı: erenrenn

Evet ram eklenebiliyor 2 slottan bir tanesi boş durumda

Bu cihazın ryzen 3 4300u modelinde de Ram ve sata ssd takabilir miyiz acaba
  • AsosyalBilgisayar kullanıcısına yanıt

Cpu z indirip ram slotuna bakabilirsiniz ssd olayını tam olarak bilmiyorum maalesef

• 4600 e aldık ama son zamanlardaki fiyatlarda hafif esneme olması dusunduruyor ne dersiniz geri verilmeli mi islemci 4500u olsaymış yılın f/p laptopu olurmuş

• 4600 e almışsınız. Ben olsam 400 tl daha verir 4500u lü işlemcili thinkbook alırdım. Şu sıralar 5000 tl ye satılıyor.

Temel farklar şunlar:
    1. İşlemci. 3500u-4500u
    2. RAM. 1 soket (gömülü ram var mı belli değil bu modeli çift kanal desteği yok diye elemiştim geçen yıl yanlış hatırlamıyorsam)-(8 gömülü ve buna ek 1 boş soket.) Çift kanal desteği
    3. RAM hızı: 2400-3200
    4. RAM kapasite: 8 gb - 40 gb
    5. Type c giriş: 1-2 (ikisinde de PD var)
    6. Usb a girişi : 2 (geleneksel usb 3.0 artık 3.1 olarak biliniyor. Şarj desteği yok)-2 (güncel usb 3.2. Biri şarj destekli)
    7. Kart okuyucu: usb 2.0 (30-40 mb/s)-usb 3.0 (80 mb/s)
    8. Grafik: çift kanal desteği yok grafik performansı %40 düşer-çift kanal desteği ile zaten daha yüksek olan grafik performansı ek olarak %40 artar

HP Laptop - 15s-eq0013nt 15.6 inç FHD IPS, AMD Ryzen 5 3500U, 8 GB RAM, 512 GB SSD, Freedos, 3H930EA

• sallami kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam cevap için laptop 8 ram var lehimli değil ve bir tane de boş slot var sırf işlemci farkına 400 TL verilirmi verilirse 900 TL verilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenrenn -- 22 Şubat 2021; 16:1:53 >
  • Emin misiniz hp nin sitesinde max ram 8gb görünüyor. Ayrica farkları yukarıda yazdım sadece işlemci değil. Ama bana gerekmez derseniz o zaman bir şey diyemem. İhtiyaç sizin tercih sizin. Ben kendi ihtiyaçlarıma göre verirdim.

yani işlemci hariç diğer farklar benim için pek önemli değil hocam laptobun tamamen aynı modeli ve 2 ram slotu var biri boşta bide bu geri iade kampanyası için (amazon da hala iade şansı var) iade edip geri alıp da yeni faturayla katılsam 4100 e gelecek laptop o zaman herhalde parasını layıkıyla hak eder (bu dönemde) siz ne dersiniz 4100 e getirebilirsem herhalde uygun bir laptop olur bi de bu laptop da 512 gb samsung ssd var onun ssd si 256 gb yaklaşık 300 tl de ssd farkı var onuda göz onunde bulundurursak 4100 e getirebilsem tam f/p laptop olur

• Iki slot varsa performans farkı azalır. Çift kanal gpu performansını %40 artırıyor. O yüzden önemliydi. Cpu sentetik benchmark farkı testine göre %10-30 arasında değişiyor (daha az fark olan testler de var daha fazla fatk olan testler de. Bunu ortalama olarak düşünün). Bu farka ihtiyacınız yoksa fazla para vermeye de gerek yok...

https://www.notebookcheck.net/R5-4500U-vs-R5-3500U_11687_11161.247596.0.html

çok sağol hocam yardımcı oldun hp iade ile 4100 e getirebilirsem çok iyi olacak benim için tekrardan teşekkür ederim bazıları yok üyelik tarihi yok rütbe bunlara takılıyorlar ve yeni üyeleri pek sallamıyorlar sen yardımcı oldun vakit ayırdın sağolasın

• Estağfurullah hocam. Pek yardımcı olduğum söylenemez hatta bir an yanlış yönlendirme bile yaptım. En korktuğum şey ama internet yanlış hatalı bilgi dolu. Kusura bakmayın. Umarım her şey gönlünüzce sonuçlanır ve aldığınız makineden memnun kalırsınız.

Amin İnşAllah cümleten

• 4100e alma imkanı halen varmı hocam. Yardımcı olursanız sevinirim

• istanbul37 İ kullanıcısına yanıt

Yok maalesef hocam eğer stoğa gelirse iade edip yeniden alıcam fiyat farkını ödüyorlarmış fatura da yeniden kesilecek 480 de hp iade den gelirse 4120 ye gelecek inşallah şuan stoğa gelmesinin bekliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.