Şimdi Ara

HP Genel sorunları ve çözümü [Taslak] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
4
Favori
14.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Amedra

Bir test yapayım, dediğiniz koşullarda çıkış yollarını bulmak için gerekli sonuçları Cumartesi gününe yetiştirmeye çalışırım.

Ayrıca gpu sıcaklığı 93'ü falan görüyor ki altta zalman soğutucum olmasına rağmen. Öyle olunca da oyun kasmaya başlıyor haliyle. Tozlanma falan oldu sanırım fanlarda bayadır temizlenmedi 1 sene kadar oluyor.

ayrıca speedfan indirdim, gpu fanının çalışma oranını %30 göstermesine rağmen gpu fan RPM'i 0. çalışmıyor sanırım

@Amedra
  • Jermaine. kullanıcısına yanıt
    İyi günler Jermaine, bahsi geçen AMD CCC 14.4 sürümünde Mavi Ekran hatası sorununu bizde yaşadık, dış partiküllerden elde ettiğimiz AMD CCC BETA 14.6 sürümünde sorunsuz çalışmış vaziyettedir. Dilerseniz bu kısımdan AMD'nin BETA sürücüsünü kurabilirsiniz;http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

Test aşamasında oyuna Steam üzerinden sorunsuz girilmektedir. 6770m ekran kartına yükleyeceğiniz yeni bir sürüm dış partiküllerden elde edildiğinden ötürü karar size bağlıdır, bu işlemi yapmak için taslakta bulunan ATi / AMD kısmındaki işlemleri yaparak kararınızı verdiyseniz sıfırdan kurmanızı önermekteyim.

Kurulan sürücülerin 64bit olduğundan emin olunuz

Kısa yol olarak;
    - Driver Sweeper programını kurun.
    - En sonki ATi sürücüleri tekrar indirin. (kendi sitesinden indirmeniz önerilir) bulduktan sonra henüz yükleme işlemini başlatmayın!
    - Mevcut sürücüleri elle silin
    - Güvenli Modda bilgisayarınızı açın
    - Driver Sweeper'ı güvenli mod bölümünde çalıştırın. Ara ara ekran görüntü kesilmeleri olabilir, bu konuda endişeye kapılmayın sürücülerinizin hepsini silmek için inceleme altına almaktadır.
    - İşlem sonrası güvenli moddan çıkarak normal olarak bilgisayarınızı başlatın
    - Mevcut kurulması gerekilen sürücüleri şimdi tekrardan kurarak işleminizi halledin
    - Kurulum sonrası bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrardan girmeye çalıştığınız oyunda bir sorun olup olmadığını gözlemleyin

Not: Oyuna Steam üzerinden bağlanılıyorsa bazı durumlarda bilgisayarda ClientRegistry.blob dosyası olabilir, bunu işlem sonrası araştırarak eğer makinanızda bulunuyorsa o dosyanın uzantısını "ClientRegistry.eskiblob" olarak değiştirin.

Tekrar BSOD (Mavi Ekran) hatası alırsanız, lütfen hata mesajını bana resmedin, bu konuyla alakalı dış kaynaklardan da bilgi edinip belki sorunumuzu başka bir yolla da çözebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

İyi günler Jermaine, bahsi geçen AMD CCC 14.4 sürümünde Mavi Ekran hatası sorununu bizde yaşadık, dış partiküllerden elde ettiğimiz AMD CCC BETA 14.6 sürümünde sorunsuz çalışmış vaziyettedir. Dilerseniz bu kısımdan AMD'nin BETA sürücüsünü kurabilirsiniz;http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

Test aşamasında oyuna Steam üzerinden sorunsuz girilmektedir. 6770m ekran kartına yükleyeceğiniz yeni bir sürüm dış partiküllerden elde edildiğinden ötürü karar size bağlıdır, bu işlemi yapmak için taslakta bulunan ATi / AMD kısmındaki işlemleri yaparak kararınızı verdiyseniz sıfırdan kurmanızı önermekteyim.

Kurulan sürücülerin 64bit olduğundan emin olunuz

Kısa yol olarak;
    - Driver Sweeper programını kurun.
    - En sonki ATi sürücüleri tekrar indirin. (kendi sitesinden indirmeniz önerilir) bulduktan sonra henüz yükleme işlemini başlatmayın!
    - Mevcut sürücüleri elle silin
    - Güvenli Modda bilgisayarınızı açın
    - Driver Sweeper'ı güvenli mod bölümünde çalıştırın. Ara ara ekran görüntü kesilmeleri olabilir, bu konuda endişeye kapılmayın sürücülerinizin hepsini silmek için inceleme altına almaktadır.
    - İşlem sonrası güvenli moddan çıkarak normal olarak bilgisayarınızı başlatın
    - Mevcut kurulması gerekilen sürücüleri şimdi tekrardan kurarak işleminizi halledin
    - Kurulum sonrası bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrardan girmeye çalıştığınız oyunda bir sorun olup olmadığını gözlemleyin

Not: Oyuna Steam üzerinden bağlanılıyorsa bazı durumlarda bilgisayarda ClientRegistry.blob dosyası olabilir, bunu işlem sonrası araştırarak eğer makinanızda bulunuyorsa o dosyanın uzantısını "ClientRegistry.eskiblob" olarak değiştirin.

Tekrar BSOD (Mavi Ekran) hatası alırsanız, lütfen hata mesajını bana resmedin, bu konuyla alakalı dış kaynaklardan da bilgi edinip belki sorunumuzu başka bir yolla da çözebiliriz.

Bilmiyorum ki ya beta kurmak sağlıklı olur mu. Peki fanı kasayı açmadan nasıl temizleyebilirim veya rahatlatabilirim?

• Merhaba,

Kurduktan sonra bios içinde UEFI ayarı görünüyor mu? UEFI ile format atmak istiyorum.
  • hp pavilion 15 bilgisayarım var windows 7 kurmak istediğimde C yi silip kurmak istediğimde gpt koruması diye birşey çıkıyor bunu nasıl kaldırıcağım ben biostan denemediğim kalmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jermaine.

Aynı senin makinayı kullanıyorum bende @Amedra 14.4 ccc update ini yaptım wolfenstein: the new order oyunu için. Çok sık mavi ekran almaya başladım bilhassa bilgisayarı kapatırken(ati gpu'da) kapatırken mavi ekran alıyorum ve sonra başlangıç onarmayı çalıştırmak zorunda bırakıyo beni.

Ayrıca ati karttayken ekran parlaklığını ayarlıyamıyorum, f3-f2 den bastığımda ekranda parlaklık dereceleri değişiyor ama görüntüde bir değişiklik olmuyor. Napabilirim?

6770m kartım

aynı sorun bende de var f3 f2 ile parlaklığı ayarlayamıyorum. yardımcı olabilecek kimse yok mu?
  • Merhaba Arkadaşlar hp pavilion 15-n205st Modelini Kullanıyorum 1 Ay Gibi Bi Süredir Kullanıyorum Kuzenlerimle Minecraft Oynamak İçin Server Dosyalarını Falan Yükledim Oynuyodum MP Bi Anda Bilgisayar Dondu Ve Hiçbişeyi Kontrol Edemedim Hapörlörden Değişik Kulağı Acıtan Bi Ses Geldi Sonra Minecraftı Sildim Ondan Kaynaklanıyodur(Tabi Bi Kaç Defa Daha Oynadım Tekrar Takılınca Sildim)Sonra Pcye Format Attım Ondan Sonra Bişey Olmadı Dün Kardeşimle Bidaha Deniyim Minecraft Dedim Gene Oldu Kesin Minecraft Kaynaklı Diye Bidaha Yüklemedim Akşam Yarış Oyununu Açtım Gene Oldu Sizce Sorun Nedir
  • Benim sorunum ekran parlaklığı ile ilgili. bilgisayarım dv6-6115st amd hd6770m ekran kartını 14.4 e güncelledim. sonrasinda biostan swicthable graphics seçeneğini fixed yaptım.
    Fixed yaptığımda ekran parlaklığı kısık oluyor arttıramıyorum amd'de. İntele geçince parlaklık artıyor kısılmıyor.. bunun çözümü nedir ?
  • Çözüm için;

http://leshcatlabs.net/forums/viewtopic.php?f=6&t=350

Gerekli yazlım;

UBR - UnifL Brightness Resolver - v 7.4

Nasıl kullanılır;

http://leshcatlabs.net/manual_chm/index.html?unifl_brightness_resolver.htm

HP Genel sorunları ve çözümü [Taslak]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9636565 -- 1 Ekim 2014; 13:42:23 >

• programı indirdim ancak nasıl yapılacagını anlamadım yardımcı olurmusunuz
  • Konuyu hortlatmak istemezdim. bilgisayarıma uzun süre önce format attım bios ayarlarında kayıtlı olan win7 ürün anahtarı da bilgisayarın altından silinmiş vaziyette. bios ayarlarına advanced modunda bu kay bulunuyor olabilir mi?
  • Merhaba arkadaşlar hp 15-r 111nt model notebook umun ekrarnı sapsarı bir renk e döndü sorun neden kaynaklı olabilir ekranin soketini çıkarıp taktım ama değişen bişey olmadı şimdiden teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.