Şimdi Ara

HP GAMING NB 17-AB010NT KULLANAN ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-gaming-nb-17-ab010nt-1bw83ea-i5-6300hq-8gb-ddr4-128ssd-1tb-gtx960m-4gb-ddr5-17-3-fullhd-freedos-262054998 bu cihazı almayı düşünüyorum fakat ısınma konusunda tereddütteyim. Kullanan arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam dell zaten cepte hiçbiri olmazsa dell 7566 modelini alacağım. başlıkta belirttiğim model 17.3" ve + olarak 128 ssd bulunuyor bunun haricinde tek fanlı bir cihaz. ısınma sorunundan korkuyorum yoksa direkt alacağım onu
  • Merhabalar. Dell 7566 ürününü yaklaşık 1 hafta önce satın aldım. Bahsettiğiniz hp cihaz vardı benim aklımda da, 17.3 inch olması ve ssd bulunması beni aşırı cezbetti. Fakat cihaz tek fan. Tek fanli laptoplarin ısınma sorunu olması haricinde, hp marka laptoplarin kendine has ayrıca bir ısınma problemi var. Çok araştırdım ürünü doğru düzgün bir incelemesi yok en azından ben bulamadım. Yabancı forumlara baktığımda güvenmemek gerektiğini anladım ve 7566 aldim. 17.3 inch ekran çok istiyordum açıkçası. Uzun sureli kullanmayacağımi düşünerek vazgeçtim düşüncelerim bu yönde umarım yardımcı olabilmişimdir.

• hocam şuan yeni bi cihaz gördüm bende 7566 ya yönelmiştim onda karar vermiştim ama şimdide bu takıldı aklıma
    http://www.hepsiburada.com/msi-gl62m-7rd-609xtr-intel-core-i5-7300hq-2-5ghz-3-5ghz-8gb-1tb-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000003S0RO
  • Ooo beyler tam olarak aradigim konu yaklasik olarak 3 4 haftada araştıra araştıra beynim sulandi aklimdakileri sayayim size tek tek asus x550vx vardi 2900 civari sonra kasa kalitesi isiksiz klavye dandik panel ves m2 ssd yukseltmesi bulunmadigi icin vazgectim sonra monstera kafayi taktim o 3500 civari abra A7 var o nu cok begendim ucuzlamasini bekledim ucuzlamadi

Son bi iki haftadir bakiyorm hpnin hepsiburadadaki bana ozel indiriminden bi bildirim geldi su modelhttp://www.hepsiburada.com/hp-gaming-pavilion-15-bc018nt-intel-core-i7-6700hq-26ghz--35ghz-8gb-1tb-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-1bv34ea-p-HBV0000036DJC

2969 a dusmus ozellikkleri iyi gibi duruo ama ekran karti 2gb ve gtx 950m en son bugun bi adam su laptobu atti

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-gaming-nb-17-ab010nt-1bw83ea-i5-6300hq-8gb-ddr4-128ssd-1tb-gtx960m-4gb-ddr5-17-3-fullhd-freedos-262054998?rcp_action=rcpProductClicked

Sonra beni acaip sardi islemci oyun oynayacaksak i 5 olsun önemli deil zten o da hq ssd ve 960 var super dedim tam istediim gibi bide hpden alinma eski pc varsa indirim yapiyomus hp sonra bi baktim MSİ facede post atmis GTX1050 7300HQ islemcili canavar msi zaten marka olarak oyunda aşmışhttps://youtu.be/yq1dD-SQjSA

http://www.hepsiburada.com/msi-gl62m-7rd-609xtr-intel-core-i5-7300hq-2-5ghz-3-5ghz-8gb-1tb-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000003S0RO?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanımHaber

İste arkadaşın attigi cok iyi filan derken delli gordum abi o kasa ne oyle asik oldum bilmiom beyler kafam cok karisik anliyacaaniz ama suan en iyisi beklemek gibime geliyo dolar dusuyo 3.5 u gorecek bence beklemeye devam daha iyisini daha ucuza almak icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdul1907 -- 19 Şubat 2017; 20:29:46 >

• Aynı evrelerden geçmişiz dostum son kararı dell için verdim ama dolar düşüyo birazcık bekliycem fiyatlar aşağı çekilsin alıcam direkt

• Merhabalar. Paylaşılan msı modeli hakkında pek bir bilgim yok (forumlarda kasa kalitesinin kötü olduğunu okudum) fakat dell 7566 ile ilgili sorunuz olursa yardımcı olabilirim. Lol, gta 5, cs go, total war Atilla gibi oyunlarda deneme şansı yakaladım. Performans konusunda beni hayli tatmin etti. Kasa kalitesi bence muazzam. Fanlar çok iyi çalışıyor, ağır oyunlarda haliyle sesi çıkıyor. Fakat ısınma konusunda içiniz çok rahat olsun hava dağılımı çok iyi.

İçerisine gelen Windows biraz hantaldı açıkçası. Fakat güncellemeleri yaptıktan sonra hoş bir performans vermeye başladı. Yine de tavsiyem ufakta olsa bir ssd alıp Windowsu içine kurmanız. İşte o zaman makine canavar olacaktır.

Unutmadan, bahsettiğim oyunları ultrada oynuyorum :)

Ekran kalitesi ise çok iyi değil. İps ekrana alışkın biri çok rahatsız olabilir. Ama ips kullanmıyorsanız hiç rahatsız etmeyecektir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patteskizartma -- 18 Şubat 2017; 23:15:34 >

• patteskizartma P kullanıcısına yanıt
    aydınlattığınız için teşekkürler, cidden şuan içime bi su serpildi diyebilirim msi sadece içinde 1050 bulunmasından cazip gelmişti ama gel gör ki 2gb vram koymuşlar şuan tamamiyle dell de karar verdim onu alacağım. yaza doğru birde m2 ssd almayı planlıyorum ips problem değil şuan kullanıdığım cihazda da tn panel mevcut olduğundan problem yaşayacağımı sanmıyorum :)
  • Yardımcı olabildiğime sevindim :) uzun süreli kullanmayı düşününce o fiyata 4gb vram tercih etmek daha mantıklı. Yeni nesil oyunlar artık zorlamaya başladılar. Sorunuz olursa tekrar irtibata geçeriz :) iyi geceler dilerim

• patteskizartma P kullanıcısına yanıt
    çok çok teşekkür ederim, iyi geceler :)
  • merhaba

ıslemcısı eskı ı5 ıslemcı (6.nesıl)ve urunde ısletım sıstemı yok.Ilerde satmak ıstedıgınde 2. elınde kayıp yasarsın

onun yerıne ı7 ıslemcılı ve daha saglam bır kasa onerırım.Isıklı klavyelı.4500 den 3499 da dusmus teknosa...

[link=http://www.teknosa.com/urunler/125033385/lenovo-ideapad-700-black-i7-6700hq16gb1tbgeforce-gtx950-4gb][/link]
  • hocam bunun reklamınıda az önce gördüm cihaz özellik bakımında gayet iyi fakat daha önceden y5070 kullandım daha doğrusu kullanamadım bu kasada y5070 le aynı görünüyor y5070in soğutması berbattı, çift fan olmasına rağmen oyunlarda 30 dakikadan sonra tabiri caizse cayır cayır yanıyordu klavyede aynı şekilde. WASD kısmına el değmeyecek kadar yani cidden ısınma konusunda o kasada problem yaşadım iade ettim. bu kasada aynı görünüyor tabi kullanıcı yorumlarınada bakmak lazım

edit : şimdi yorumlara baktım ve ne göreyim kasa tamamiyle y5070 ile aynı ve sadece hava çıkı düzeltilerek laptopun menteşe kısmına değilde dışa doğru yönlendirilmiş. Fakat bu yinede ısınmaya engel olamamış ısınma konusunda şikayetler çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akbas5534 -- 19 Şubat 2017; 4:11:22 >

• akbas5534 kullanıcısına yanıt
    IDEAPAD 700 BLACK ürünü dıger lenovo kasalarından bıraz farklı. Sıkayete hıc rastlamadım.
    ıletebılr msn arastırma sonuclarını rıca etsem.
  • Notebooküstadı N kullanıcısına yanıt
    https://www.sikayetvar.com/lenovo/bilgisayar/dizustu-bilgisayar/sogutma-sistemi şöyle buyrun hocam daha bi kaç sitede daha gördüm onlarda ekleyeceğim mobileyim şuan

bu kasanın tek farkı fan çıkışı hocam, y5070 ile fan çıkışlarını kontrol ederseniz anlayacaksınız dediğini. Tabiki bu kasayı kötülemiyorum kullanmadığım için bilmiyorum ama y5070 i kullanma şansım oldu cidden soğutma konusunda berbat diyebilirim

y5070 ı bılıyorum. O lenovo'nun gamıng dekı ılk denemelerıydı.

Benım belırttgım urun sıkatyet lıstesınde bulunmuyor.

IDEAPAD 700 BLACK ürünü farklı. Sogutma sıstemınde de bırkac degısıklık var. Dırek bu urun ozelınde bır sıkayete rastlamadım.Ama olabılırde teknolojı sonucta
    bu fıyat aralıgında pıyasada x serısı Asus'lar var ama Asus celeron ve ı3 ıslemcıde kullandıgı kasayı kullanmıs.O nedenle cok sıkayet alıyor. Isınma,fan sorunu ve kasa sorunu nedenıyle.

HP GAMING,ASUS X,LENOVO IDEAPAD 700 BLACK dersen 3 u arasında lenovo derım. 4-5.bın tl ye cıkarsan Hepsi buradadakı G serısı ASUS'U dusunebılrsın.
  • Haklısınız hocam, birde kafama takılan şey şu, alacağım fiyat aralığında çoğu cihazda 950m 2gb, 960m 4gb, ve son olarakta 1050 2gb a rastladım, acaba 2gb vram oyunlarda sıkıntı çıkarır mı ? Kısacası 1050 2gb mı yoksa 960m 4gb mı kafam karıştı iyice

Günümüz oyunlarında sıkıntı olmaz.Ancak gta 5,bf1 gibi oyunları ultra ayarlarda oynayamazsınız ki bu konuda zaten kart yetersiz.

Ancak gelecekte 2gb vram sıkıntı çıkartabilir.Oyunlar konsollar baz alınarak geliştirildiği için özellikle ps4 pro ve xbox scorpio'nun çıkışı gelecekteki oyunların sistem gereksinimlerini arttıracak.

• Anlaşıldı hocam sağolun aydınlattığınız için

• Abi 3500 civari servet harciyoruz dooru düzgün içime sinen bisey bulamadim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.