Şimdi Ara

HP G62 Problemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim HP G62 marka laptopum var.Sorunum 1 ay öncesine kadar başladı.Dota 2 oynarken bilgisayar birden elektrik gitmiş gibi kapandı.Bende format attım,içini açıp temizledim termal macunu yeniledim ancak problem hala devam ediyor.

Oyundayken bilgisayar ısınmıyor.Sadece 20-30 dk oynadıktan sonra fan hızlı çalışmaya başlıyor ve kapanıyor elektrik gitmiş gibi.

Geçenlerde Everest programını yükledim.Ordan bakarken PCI / AGP Görüntü kısmında kartım ATI Mobility Radeon HD 5470 (Park) şeklinde görünüyor.ATI'nin son driverlarını yükledim oyunları optimasyon yaparken kartı bulamıyor ve Catalsy Control Center'a girmek istediğimde girmiyor.

Sizce sorun nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazretidentist -- 9 Mart 2015; 17:00:11 >

• Şuan ATI Unistall programı ile önce driverı kaldırdım sonra en güncelini yükledim.Şimdi Catalyst Conrol Center açıldı yalnız aşağıdaki resimdeki sekmeye girdiğimde bilgisayar elektrik gitmiş gibi yine kapanıyor...

HP G62 Problemleri
  • Ayrıca ATI'nin kendi programında böyle görünüyor.Oyunları optimize et dediğimde yine aynı şey çıkıyor...

HP G62 Problemleri
  • Güncel..
  • Oyundayken aldığım fan sıcaklıkları bunu aldıktan 5 dk sonrada kapandı zaten

HP G62 Problemleri
  • güncel
  • güncel biri beni şu problemden kurtarsın
  • Guncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel

• İŞLEMCİ ISINIYOR FAN DEĞİŞTİR YADA ALTINA SOĞUTMA KOYUP BİRDE ÖYLE DENE
  • quote:

Orijinalden alıntı: Computer90

İŞLEMCİ ISINIYOR FAN DEĞİŞTİR YADA ALTINA SOĞUTMA KOYUP BİRDE ÖYLE DENE

Fanı felan hep temizledim hocam aslında ısınmıyor öyle çok fazla.

• Tamam ama resimde işlemci hala çok sıcak gösteriyor altına fan koy dene

• quote:

Orijinalden alıntı: Computer90

Tamam ama resimde işlemci hala çok sıcak gösteriyor altına fan koy dene

Sizce ekran kartında sıkıntı olabilir mi? 2.mesajdaki resimde yine kapanmıştı..

• Bence sen tamamen bütün parçaları çıkar temizle

• Hp g62 ile benzer sorunu bende yaşadım. Ekran kartı çipi ile üstüne denk gelen metal bloğunun arasında termal pad var, bu padin altına da macun sürünce cihaz düzeldi. Sanırım pad zamanla yetmez hale geliyor, değiştirmek gerekiyor. Macun olarak tanınan markaları ısı iletimi iyi olanları kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BUR@K-

Hp g62 ile benzer sorunu bende yaşadım. Ekran kartı çipi ile üstüne denk gelen metal bloğunun arasında termal pad var, bu padin altına da macun sürünce cihaz düzeldi. Sanırım pad zamanla yetmez hale geliyor, değiştirmek gerekiyor. Macun olarak tanınan markaları ısı iletimi iyi olanları kullanın.

Beni kanser ediyor bu bilgisayar..Ben fanı felan temizledim termal macununu koydum fanı temizlerken yanlışlıkla 1 dişini kırdım şimdi o kadar gürültülü çalışıyor ki anlatamam.

Aslında bu olay şu şekilde başladı 1 ay önce oyundayken pc kapandı sonra bir açtım piliniz artık öldü tarzında HP bir uyarı verdi açılışta.Pili çıkardım öyle kullanıyorum sanırım bununla alakalı olamaz.
  • Konuyu takip eden varsa diye yazıyorum ;

Bilgisayarı bilgisayarcıya götürdüm.Sorun termal macunu çok fazla sürmemmiş yani sorunu çözmüşüm aslında ama çok fazla sürdüğüm için olmamış.Birde termal macun kulanırken son kullanma tarihine mutlaka bakın sorunum şuan için çözüldü 1 ay boşuna beklemişim bana sadece 250 Ukrayna Grivnasına maal oldu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.