Şimdi Ara

HP DV6 EKRANDA DALGALANMA VE KARINCALANMA YAŞAYANLAR DİKKATİNE!(SORUN ÇÖZÜLDÜ) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
638
Cevap
3
Favori
61.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Marka ayrımı olmadan harici ekran kartı olan gözlemlediğim LED panelli güncel notebookların hepsinde bu sorun var gibi.

Ati ekran kartlılarda hemen belli oluyor.
    Nvida ekran kartlılarda ise optimus teknolojisinden [gm310m ve üstü modeller bu özelliğe sahip diye biliyorum] dolayı tanımlanmış uygulamalar veya oyun dışında normal masaüstü ekranda iken harici ekran kartı devrede olmadığı için karıncalanma belli olmuyor diye düşünüyorum. Çünkü daha önce karıncalanmadan şikayetçi kişiler onboard ekran kartını devreye aldıklarında karıncalanmanın olmadığını belirtmişlerdi. [Nvidia Optimus teknolojisi, masaüstünde veya internette iken dahili ekran kartını, oyunlarda veya tanımlanmış uygulamalarda iken harici ekran kartını devreye otomatik sokan bir teknoloji diye biliyorum.]

Bu karıncalanma sorunu yüzünden çıldırmak üzereyim diyebilirim. Sorunun varlığından haberdar olarak gidip karıncalanan bir notebook almak içime sinmiyor haliyle aylardır notebook araştırması yapıyorum. Kullandığım notebook da arızalı üstelik.

Sorunun notebooklarda kullanılan LED panellerden kaynaklandığına kanaat getirmek üzereyim. Notebook dışında masaüstü pc ile kullanılmak üzere LED monitörleri inceleyeceğim. Aynı sorun monitörlerde de varsa zaman makinesi tek çözüm gibi. 2 yıl geriye giderek LCD ekranlı bir notebook ya da LCD monitörlü bir masaüstü pc alacağım.

LED teknolojisi ile ilgili sizlerin de yorumlarını dinlemek istiyorum. LED monitörleri karıncalanma sorunu üzerine gözlemleyen oldu mu? Sorun notebooklarda kullanılan LED panellerde mi? Ya da daha önce de bahsedildiği gibi notebook anakartları ile LED paneller arasında bir frekans uyuşmazlığı mı var acaba!?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah2008 -- 12 Mart 2011; 11:04:01 >

• Okulda bilgisayar odasında küçük bir inceleme yaptım oturduğum bilgisayarı inceledim karıncalanma ondada vardı bu arada LED değil LCD bir türlü anlam veremedim LED panellerinde sorun var diyoruz ama LCD panellerde var sanırım zaten LEDde LCD sadece aydınlatması farklı sonuçta ama dediğim gibi LCD panelindede bu sorun mevcut bence eğer panaldeyse sorun adi panel olduğu içindir.Kaliteli bir panelde olmaz gibi geliyor bana çünkü ben bir çok bilgisayarı inceledim kimisinde var kimisinde yok hayret

Ekleme: Bence anakart yada ekran kartında sorun yok bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pntgrmyk -- 12 Mart 2011; 11:22:13 >
  • "Karıncalanma" kavramı hakkında herkesin aynı şeyden bahsetmediğini düşünüyorum.Zira bende güncel notebook modellerini incelediğimde hp de yaşanılan duruma hiçbirinde rastlamadım.O nedenle sanırım bazı arkadaşlarımızın "karıncalanma" diye bahsettikleri ile bizim bahsettiğimiz "karıncalanma" aynı şey değil.Hp de bariz bir hareketli koloni söz konusu rahat görebiliyorsunuz,diğer markalarda bu denli bir duruma asla rastlamadım.

@emrah2008

Optimuslu asus n53 ün ekranını incelemiştim en son.Ekran kartları arasında geçiş de yaparak iki kartta da ekranı gözlemledim ve kesinlikle hiçbir karıncalanma söz konusu bile değil gayet pastel ve stabil ekran.Yine hp nin g62 serisine baktım misal onlarda da sorun yok.Packard bell de yok.Acer da yok.Samsungda,lg de yok.Daha hatırlamadığım ve kontrol ettiğim başka markalarda var gerekirse yine gidip tek tek bakıp buraya yazarım.Yani ledden kaynaklı bir durum olmaz/olamaz..

Eğer öyle olsaydı ben illaki farkederdim.Belki diğer markaların bazı modellerinde münferit olarak karşılaşılmış olabilir.Ancak bu karşılaşılan durumun hp deki ile aynı olduğunu sanmıyorum.Aksi halde diğer marka kullanıcılarınında en az bizim kadar seslerini yükseltmeleri gerekmezmiydi? Bakın bu konuyu açtığım tarihten itibaren neredeyse 10 bin okunma oranına ulaşacak.Konu altında sayfalarca yorumlar var,demekki ortada herkesin yaşadığı bir sorun var.Diğer markaların hiçbirinde böyle genel bir şikayet/açıklama vs. görmedim okumadım.
    Özetle led ekranlı bir sorun olsaydı istisnasız tüm markaların tüm modellerinde bu sorunun yaşanması gerekirdi bunu unutmayalım.

Ortada teknik bir sorun var ama bu sorun üzerine doğru teşhislerle yaklaşmamız lazım.

İyi Forumlar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ben bu dalgalanmaya daha dogrusu kayan cizgilere hotmail gelen kutusu sayfasında bazı yerlerde ve forumun turuncu yerlerinde denk geliyorum. bunları görebilmek icinde ekranı arkaya dogru baya bi yatırmak gerekiyor. adobe acrobat reader ın gri kısımlarında sorun yok bembeyaz word belgesinde sorun yok google da sorun yok. dedigim gibi sadece 2 yerde denk geliyorum. yazın vericem servise..

ferhat bu arada sana catlak var demiştim ya catlak degilmiş derin cizikmiş sadece. kasıtlı yapılmıs birsey. neyse o konuyu acmayalım.
  • Birkaç zamandır bende laptop araştırıyorum.
    HP nin DV6 3114et modeli özellikleri ve fiyatı ile gayet cazip duruyor benim için.

hatta vatanbilgisayara bu model için gittim 2-3 hafta önce o an ellerinde yoktu geri döndüm.
    yakından inceleme fırsatım olmadı.

Fakat bu konudaki arkadaşların yazılarını okuyunca bu güzel modelden istemeyerekde olsa vazgeçiyorum.

En son DELL ve HP nin bu modeli arasında kalmışdım.

Tercihimi DELL den yana kulanıcam.

GECCE arkadaşımıda hakkını aramadaki bu kararlıgından dolayıda tebrik ediyorum.

Umarım sorunlarınız giderilir.

Ama aradan geçen bu uzun zaman gösteriyorki SESSİZ kalmaya ve geçiştirmeye devam edecekler.

Bence görüştügünüz kişileri daha çok aramalı ve ISRARCI olmalısınız.
  • DV6-3110ST (XR556EA) serisinde dalgalanma ve karıncalanma var mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

DV6-3110ST (XR556EA) serisinde dalgalanma ve karıncalanma var mi ?

evet dalgalanma değil de karıncalanma var ama abartılacak kadar değil dikkatli bakınca anca farkediliyor sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rust in Peace -- 14 Mart 2011; 15:50:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rust in Peace

quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

DV6-3110ST (XR556EA) serisinde dalgalanma ve karıncalanma var mi ?

evet dalgalanma değil de karıncalanma var ama abartılacak kadar değil dikkatli bakınca anca farkediliyor sadece

hiç iyi olmadi bu ama
  • arkadaşlar PES 2011 oynarkende ghost olayı oluyor mu? ekran hızlı hareketlerde bulanıklaşıyor?
    NOT: hala daha donanım haberin sitesinde gezinirken HP DV6 serisi laptop reklamı yapılıyor. galiba sorunu takan yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systran -- 14 Mart 2011; 17:28:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikonx

Birkaç zamandır bende laptop araştırıyorum.
    HP nin DV6 3114et modeli özellikleri ve fiyatı ile gayet cazip duruyor benim için.

hatta vatanbilgisayara bu model için gittim 2-3 hafta önce o an ellerinde yoktu geri döndüm.

Fakat bu konudaki arkadaşların yazılarını okuyunca bu güzel modelden istemeyerekde olsa vazgeçiyorum.

Ama aradan geçen bu uzun zaman gösteriyorki SESSİZ kalmaya ve geçiştirmeye devam edecekler.

Dell'de bu problem yok mu peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: mnbvc

quote:

Orijinalden alıntı: ikonx

Birkaç zamandır bende laptop araştırıyorum.

Dell'de bu problem yok mu peki?

Dell studio 1558 modelin de karıncalanma mevcut. Diğer modellerde de mevcut mu bilmiyorum. İncelemek lazım. Dell studio 1558 i incelerken Hp nin sitesinin arka planında baktım. Pixeller kımıl kımıl

• Arkadaşlar daha önce bende konuyu görüp dv6-1350et modelli bilgisayarımı inceleyip sorun olmadığını yazmıştım...Ancak ne yazık ki yanılmışım.

Bugün oyunda farkettim karıncalanma ve pixelleşme sorunu var.Özellikle oyunda koyu renkli duvarlara iyice yaklaşınca karıncalanma açıkca belli oluyor.
    (Oyun METRO 2033) Karıncalar adeta dans ediyor.Bu sorun masaüstündeyken çok kolay anlaşılmıyor.Çok dikkatli bakmak gerekli...Bazen ise yanıltıcı olabilir.Ama sizdede bu oyun veya benzeri de olabilir varsa bir deneyin koyu renkli duvarlara iyice sonuna kadar yaklaşın zaten sorun varsa açıkca göreceksiniz.Benim pavilion bir önceki seriden ama yine bunda da sorun var...Bence HP bu sorunu biliyordu farketmemelerine imkan yok...Ancak bu zamana kadar kullanıcılar anlamadığı için onlar için bir sorun teşkil etmedi...Bu adamlar ürettikleri pcyi alıp test etmiyorlarmı..Tabiki ediyorlar...Adamlar Çinde üretiyo Türkiyede birinci oluyolar...
    Malesef TÜRKİYEDE en çok satan notebook markası yine Hp...

• Laptopu karıncalanma sorunundan servise yollasam servis nasıl bir onarım yapar.Ya da sorun bulunamadı diyerek gerimi yollar...
  • arkadaşlar bugun dv6-3103et modelini almış bulunmaktayım... sizin bu karıncalanma ve dalgalanma dediginiz olay ilk alındıgında mı oluyor yoksa sonradan mı oluşyor...kesin bir cevap verebilir misiniz acaba?
  • Karıncalanma Hd5650 ekran kartına geçince oluyor. Zaten oyunlarda diğer ekran kartını kullanamazsın
    Aslında bu sorun ayıplı ürüne girmesi gerek
    Değiştirmek ile para iadesi durumları aynı olup kullanıcıya kalmıştır.

wallbase.net sitesinde karıncalanma yakından belli olur.Hd5650 ekran kartında dikkat !!!!!!
  • peki dalgalanma olayı ? o da mı hd5650 yr geçince oluyor...birde ben yeni aldım ya hiç fark edemedim karınca dalgalanma falan sonradan mı nükseden bir olay.
  • evet baya bir karıncalanma var . hayir hocam direk alir almaz belli oluyor
  • hay aksi bendede var o karıncalanma falan....
  • Karıncalanmaların sebebi amd ekran kartından kaynaklanıyor bu sorun amdnin sorunu değil Hpnin sorunudur.Tasarım ve şase bağlantılarındaki hatalardan kaynaklanmaktadır.Samsung yetkili servisinde çalışan tanıdığım demişti o sorundan gelen dv6 serisi çok fazla diye bende bu yüzden hp almaktan vazgeçtim
  • hay aksi lan tühh Teknosayı aradım iade de almıyorlarmış dün akşam aldım daha ürünü akşam fark ettim karıncalanma olayını :( hp nin destegini aradım onlarda atiden kaynaklanıyor deyip ati güncellemesi yüklettiler geçebilir dediler ama hala aynı... :(

peki bu olay git gide artıyor mu yoksa böyle mi kullanacagım devamlı .... yardım lütfen
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.