Şimdi Ara

HP DeskJet 2620 Yazıcı nasıldır? BİM'e geliyor. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
7
Favori
118.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Overclockmanyagı

ürün deskjettir officejet olarak aramayınhttp://store.hp.com/us/en/pdp/hp-officejet-2620-all-in-one-printer

ürün bu olmadığına göre kartuşta hp 301 değil büyük ihtimalle hp 65 kartuşu var bu kadar ucuz yazıcıya hp hiç bir zaman öyle büyük bir kartuş koymaz

hp 65
    http://store.hp.com/us/en/pdp/hp-65-black-original-ink-cartridge

~120 pages
    http://store.hp.com/us/en/pdp/hp-65-tri-color-original-ink-cartridge

~100 pages

ve ürün hp 2655 bakınız.BİM yanlış bilgilendirmiş -_-
    http://store.hp.com/us/en/pdp/hp-deskjet-2655-all-in-one-printer-p-v1n04a-b1h--1

kısaca:600-1k arası sayfa fln beklentiniz olmasın

Hocam şimdi BİM'in satacağı printer modeli aşağıdaki değil midir? Çünkü 2620 modelin resmide aynı gibi geldi.

https://support.hp.com/tr-tr/product/HP-DeskJet-2600-All-in-One-Printer-series/12319824/model/16779281

HP DeskJet 2620 All-in-One Yazıcı

• Saat 9 gibi aldım yazıcıyı kutuyu açınca HP 304 kartuşlar karşıladı beni. Şu anda piyasada bu kartuşu ben göremedim. Gördüğüm yerlerde ise HP 3730 serisini desteklediği yazıyor. Alacaksanız ona göre alın. Orijinal kartuş almak isterseniz bulamayacaksınız gibi bir şey sanırım.

Not: Kartuş kodları N9J96A ve N9J95A

Düzeltme: Bir kaç tane orijinal kartuş buldum ancak fiyatlar pahalı. En iyisi dolum seti ile halletmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProsesMuhendisi -- 29 Eylül 2017; 9:54:49 >
  • ProsesMuhendisi kullanıcısına yanıt
    Bende aldım .bugün aynen 304 nolu kartuş çıktı .dolumunu inşallah halledebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,

Öncelikle dediğiniz gibi bu yazıcı türkiyede satışı yokmuş. hp support tan kontrol ettim 301 no lu kartuj kullanıyor yazıyor bu printer. 301 no lu kartuj piyasada bulunabilen bir kartuş olduğu için Bim e gidip almaya karar verdim. Kutuda bir tane türkçe açıklama yok anlaşılan yurtdışı satışı var sanırım ve sadece yabancı sitelerde gördüm.(amazon) Neyse kutuda kartuş olarak sadece 304 no lu kartuşu öneriyor. 304 no lu kartuşu internetten arattığımda sadece yurtdışı satışı var yine.

hp yi aradım %90 %95 sorun yaşarsınız dedi. 301 göründüğünü söyledim sitede. kontrol ettiler 304 le çalışıyor görünüyor dedi. başka cihazlar önerdi.

bim i aradım bölge müdürlüğü araştırdı geri döndü. ilk kez bim piyasaya sokmuş bu modeli kartuşta yakın zamanda piyasalara gelcek dediler. bu süre belli mi dedim yakın zaman dediler. belki yarın belki yarından da yakın gibi bişiy :P a be arkadaşım kartuşu olmayan aleti niye satıyorsunuz :p milleti kanıttırcaklar sövdürcekler kendilerine.

Durum yetkililerin ağzından böyle, alet güzel wireless ı da var wirelesslılar 190 dan filan başlıyormuş sanırım. ama kartuş sıkıntı. hp deki arkadaş demo kartuş var içinde 20 sayfa anca basar ama doldurmanızı da tavsiye etmem dedi. haydi hayırlısı.

• serhatkilg S kullanıcısına yanıt
    Hocam o 301 olan Officejet'in 301'i sanırım. Wireless olmasa iade edecektim ama düzgün çalışıyor wireless. Uygulamayı indirdim çıktı ve tarama yaptım iPhone üzerinden bir sıkıntı yok şimdilik. Ancak şu 304 numaralı kartuşun bir an önce gelmesi lazım. Bana sorarsanız BİM yetkilisi 304 numaralı kartuş çok yakında piyasada olur falan diyerek geçiştirmiş. Olmadı artık kendimiz dolduracağız başka seçenek yok 20 sayfa 20 sayfadır. Hayır muadil kartuşu da yok piyasada XL alalım rahatımıza bakalım.
  • https://ofisetoner.com/index.php?route=product/product&product_id=823

böyle bi sitede buldum ama sitenin ismini yeni duydum xl versiyonu 100 tl civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal0001903 -- 29 Eylül 2017; 13:31:36 >
  • Kartuş tedarik sıkıntısı varsa tereddütlerim arttı alınır mı acaba kararsızım. Dolum yapacak olanların bile bir kereye mahsus büyük bir kartuş almaları şart. 20 sayfalık demo kartuşları sürekli doldurmakta işkence olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wampire^^

Kartuş tedarik sıkıntısı varsa tereddütlerim arttı alınır mı acaba kararsızım. Dolum yapacak olanların bile bir kereye mahsus büyük bir kartuş almaları şart. 20 sayfalık demo kartuşları sürekli doldurmakta işkence olur.

demo kartuş ama içindeki mürekkep 20 sayfaya yetecek kadar diye düşünün misal kartuş 18ml mürewkkep alıyorsa demo olarak geldiğinde 6ml mürekkep ile gelmiş olur siz gene 18ml doldurabilirsiniz rakamları misal olsundiye verdim bu kartuşun kapasitesini bilmiyorum birde önemli 2 nıkta var kartuşların bitene kadar kullanmayın yoksa kartuşlarınız mürekkepdsiz yazdırınca yanma odaları zarar görür kartuşda zarar görür karruşu dolduracağınız zaman kartuşu değişim için hizaya getirin ve yazının elektrik kablosunu çıkartıp öyle alın kartuşları yazıcı açık iken kartuşlarınızı çıkartmayın doldurduktansonra takın ve elektrik kablosunu kartuşları takınca takın

• ProsesMuhendisi kullanıcısına yanıt
    Evet officejet miş bende dikkat etmedim. kartuş sıkıntı. aşağıda arkadaş bahsetmiş doldurursan 20 sayfadan fazla basar heralde ama hp deki eleman doldurmayı tavsiye etmiyoruz demo kartuşa doldurmayı hiç önermiyoruz dedi! satışlarına zarar geldiği için olabilir ama sonuçta doldurma tüpleride satıyorlar. 130 liralık alet gittiği yere kadar da diyebilirsin. ben almadım güvenemedim wireless olayı güzel güle güle kullan.
  • Yaziciyi aldım sıkıntısi yoktu tabi cok hızlı cıktı vermiyor ama fiyat zaten bu wifi özelliği var güzel kartuşu sıkıntı etmeyin derim bir şekilde hallediyor

• bende bu yaziciyi almak istiyorum ama bu urun hakkinda hic bilgim yok alan arkdaslar icindeki kartus dolu mu yoksa demo kartusmu acaba ? Bide su wifi olayi hakkinda bilgi verirmisinz android tel den direk cikti yapabilrmyz bu cihazda tesekkurler....

• quote:

Orijinalden alıntı: rcpkrts

bende bu yaziciyi almak istiyorum ama bu urun hakkinda hic bilgim yok alan arkdaslar icindeki kartus dolu mu yoksa demo kartusmu acaba ? Bide su wifi olayi hakkinda bilgi verirmisinz android tel den direk cikti yapabilrmyz bu cihazda tesekkurler....

Alan arkadaşların belirttiğine göre demo kartuş çıkıyormuş, ortalama 20-30 sayfa basar. WiFi özelliği de evet tüm akıllı telefonlardan çıktı almayı sağlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wampire^^

quote:

Orijinalden alıntı: rcpkrts

bende bu yaziciyi almak istiyorum ama bu urun hakkinda hic bilgim yok alan arkdaslar icindeki kartus dolu mu yoksa demo kartusmu acaba ? Bide su wifi olayi hakkinda bilgi verirmisinz android tel den direk cikti yapabilrmyz bu cihazda tesekkurler....

Alan arkadaşların belirttiğine göre demo kartuş çıkıyormuş, ortalama 20-30 sayfa basar. WiFi özelliği de evet tüm akıllı telefonlardan çıktı almayı sağlar.

cevabin icin tesekkurler benim anladgim o.zman 20 30 sayfa ciktiktan sonra 80 100 lira verip kartusmu alicaz cok sacma eger boyleyse

• iki kartuşlu modelleri pek tavsiye etmem orjinale dolum her zaman uğraştırıcı ve orjinaller eninde sonunda ölür 10 dolum iyi bir rakam olacaktır bu anlamda orj. tanklı epsonların yada dolan kartuşlarla uyumlu canonların çok daha stabil ve basit olacağı muhakkak fakat mademki alındı/alınacak sorulara açıklık getirelim.

hp bu seriyi türkiyeye gönderidyse kartuşlarınıda gönderecetir bu anlamda endişeye lüzum yok

demo kartuşlar ebat anlamında farklı değildir süngerleri belki (emin değilim küçük olmayadabilir) küçükte olsa doldurulduğunda 20 baskının epey üzerinde baskı yapacak kadar mürekkep basılabilir

dolum zor bir işlem değil fakat vakum aparatı edinmenizi tavsiye ederim bu küçük alet dolum sağlığı açısında son derece faydali bir aparat (videoda kartuşu oturtukları siyah aparat)

aşağıdaki linkten kartuş dolumunu izleyebilirsiniz sanırım bu videoda sadece siyah kartuş var renkli içinde renkli kartuşta her bir rengin hangi delikte olduğunu bir kürdan batırarak tespit edin ve doğru deliğe doğru renk mürekkebi 3-4 cc basın şlem bundan ibaret herkese kolay gelsin

https://www.youtube.com/watch?v=BWD06XXZ9zw

• Arkadaşlar merhaba,

Yazıcıyı aldım kurdum. Ama kartuş boş hatası veriyor. Sizce dolum seti alıp doldurayım mı yoksa götürüp iade mi edeyim? Bu arada kartuşa peçede dokundurunca mürekkep akıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkirazli

Arkadaşlar merhaba,

Yazıcıyı aldım kurdum. Ama kartuş boş hatası veriyor. Sizce dolum seti alıp doldurayım mı yoksa götürüp iade mi edeyim? Bu arada kartuşa peçede dokundurunca mürekkep akıyor.

Bende öyle bir hata vermedi hatta ekranda kartus full diye gosteriyor bazi arkadaslar demo kartuş demos neye dayanarak bunu diyorlar full gösteriyor iste

Arkadasa 150 Tl ye aldik ayni kartuş bimden alinca vay efendim 30 sayfa

• Hocam sen onlara bakma Bim'den alınca öyle olur. Benim yazıcı sıkıntılı sanırım kartuşu hiç algılamıyor.

EDIT: Geri kutuladım yarın götürüp iade edeceğim. İşimi görecek bir malzemeydi ya her neyse hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcuguru -- 1 Ekim 2017; 21:32:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Norman Finkelstein

quote:

Orijinalden alıntı: burakkirazli

Arkadaşlar merhaba,

Bende öyle bir hata vermedi hatta ekranda kartus full diye gosteriyor bazi arkadaslar demo kartuş demos neye dayanarak bunu diyorlar full gösteriyor iste

Arkadasa 150 Tl ye aldik ayni kartuş bimden alinca vay efendim 30 sayfa

bende yaziciyi bugun aldim ve ekranda kartuslarin tam dolu oldugi gozukuyo gercekten anlamadim hani demo kartuslardi ?

• Aynı hatayı bizim aldığımız da verdi. boş simgesi yanıp sönüyor. götürdük değişim yaptılar. Ayrıca Kutunun üzerini okursanız (setup cartridge) kurulum kartuşu yazıyor. Yani ilk çalıştırmayı bu kartuşlarla yapın sonra orjinal kartuş alın diyor hp açıklamasında. Ama benim de tahminim kartuşları üstten delip mürekkep eklenebilir. Sonuçta wifi+tarayıcılı baskı kalitesi yüksek bir yazıcı için değer diye düşünüyorum. Ürün piyasada yayılınca belli olur. Ayrıca bugün bitmeyenkartuş sitesi canlı desteğe yazdım. kolay dolum olur mu diye? Şimdilik bir çözümü yok dedi.
  • Bazı sitelerde bilmiyorum yazım hastası mı HP 301 kartuşları 2620 yazıcı için uygun gösteriyor. Dükkandaki HP 1115'in kartuşları taktım hata verdi. Evde 1050a yazıcı vardı. Sanırım onun numarası HP 301 akşam gidibce deneyeceğim. Büyük ihtimal olmayacak ama merak ettim.

Düzeltme: OfficeJet'in HP 301 olarak yazmışlar. Ama yine de denyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProsesMuhendisi -- 3 Ekim 2017; 13:39:2 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.