Şimdi Ara

HP Coolsense

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
15.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Hp DV-6 3114et notebookum var ısınmadan çok başım ağrıdı ve yakında para iadesi alacağım. Ama Hp teknik servisinden memnunum.

Yeni alacağım üründe büyük ihtimalle Hp olacak. (Öneriniz varsa özel mesaj alabilirim max:1600 TL)

Isınmaya karşı Coolsense çıkarmışlar bunun yararını gören var mı. Mesela Crysis 2 gibi oyunlarda sıcaklıklar tavan yapıyor mu ? Kısacası iyi ve kötü yönleri ...

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• bende de hp pavilion var buda cok ısınıyor f1 2011 i oynarken 90 a kadar cıkıyo sıcaklık
  • Bu yaz günlerinde 90 derece yüksek bir sıcaklık değil.Bütün laptoplar ulaşıyor neredeyse bu sıcaklıklara.
    Ayrıca i5'li alırsanız i7'ye göre bir nebze daha az ısınır.

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/hp-pavilion-dv6-6010st-ll044ea-core-i5-2410m-6gb-750gb-hd6770m-156-win7-home-premium-64bit.aspx

http://www.pcdepo.com/hp-pavilion-dv6-6c50et-a8k12ea-notebook-urun7472.html

http://www.pcdepo.com/hp-pavilion-dv6-6c02st-a7n13ea-notebook-urun7799.html

• Ama Coolsense yazılımının bi faydası var mı onu öğrenmek istiyorum.

Ayrıca 90 derece normal sıcaklık kesinlikle değil çünkü 90 derece olunca cihaz otomatik kapanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TomAHaWk16 -- 8 Ağustos 2012; 21:32:46 >
  • Coolsense hakkında tecrübesi olan varsa lütfen yardımcı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i7'lerin TJMax'i 100 derecedir ve bu sıcaklarda 90 derece bu işlemci için normal sayılır
    Coolsense'in amacı kullanım amacınıza göre fanın hızını ayarlamak
  • oyun oynarken ısınır.

İşlemci çalışıyo sonuçta.

90 derece bişi değil.

Bİliyisonuz sıcaklık normallerin üstünde.
  • Haklı olabilirsiniz ama bende ki HP 3114et 90 derece olduğunda otomatik kapanıyor İşlemci : Core i5

Coolsense kullanan ve faydasını gören yok mu, konu farklı yerlere sapıyor.
  • coolsenseyi ilk defa duyuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: isimyoqq

quote:

Orijinalden alıntı: TomAHaWk16

Arkadaşlar Hp DV-6 3114et notebookum var ısınmadan çok başım ağrıdı ve yakında para iadesi alacağım. Ama Hp teknik servisinden memnunum.

Yeni alacağım üründe büyük ihtimalle Hp olacak. (Öneriniz varsa özel mesaj alabilirim max:1600 TL)

Isınmaya karşı Coolsense çıkarmışlar bunun yararını gören var mı. Mesela Crysis 2 gibi oyunlarda sıcaklıklar tavan yapıyor mu ? Kısacası iyi ve kötü yönleri ...

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

http://www.sanalmarketim.com/urun/e7efd6c2e906a2fb44ef5fa9711733a5 sınırları biraz zorla bu bilgisayarı al.

Zaten 15 kadar notebooku takibe aldım, aralarında buda var fiyat sınırım şuanlık belli değil. Ama MSI teknik servisi değişmiş ve şuan ki tam bi felaket olduğu söyleniyor emin olamıyorum.

Konu başlığına bakılırsa konu çoktan farklı yerlere saptı önerdiğiniz notebookları lütfen özelden atınız. İlginiz için teşekkürler.

• Yukarıda Coolsense'in özelliğini açıkladım fan hızına müdahale etmekten başka bi özelliği yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanemre58

Yukarıda Coolsense'in özelliğini açıkladım fan hızına müdahale etmekten başka bi özelliği yok

Kardeş teşekkürler de ne yaradığını zaten öğrendim önemli olan faydalımı hpde ki kronik ısınma sorununa çözüm oluyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TomAHaWk16

quote:

Orijinalden alıntı: aslanemre58

Yukarıda Coolsense'in özelliğini açıkladım fan hızına müdahale etmekten başka bi özelliği yok

Kardeş teşekkürler de ne yaradığını zaten öğrendim önemli olan faydalımı hpde ki kronik ısınma sorununa çözüm oluyor mu ?

Forumdaki kullanıcı yorumlarına bakarsak çoğunluğu bu konudan yana sorun yaşamıyor.İnceleme konularındaki ısınma değerlerine bakarsanız bir fikir edinebilirsiniz.Rakipleriyle yakın sıcaklıklarda çalışıyor.

• Bu daha açıklayıcı oldu, yardımın için teşekkürler.

• bende var hp pavilion dv6 kasalı amd işlemciliydi şimdi hatırlayamadım modelini ama coolsense özelliği fanın dönme hızını manuel olarak ayarlamanı sağlıyor sadece mesela ben pes yada cod oynamadan önce coolsense den fan modunu en soğuk yapıyorum ama yapmasam bile pc oyun esnasında ısınacağından zaten o dönüş hızına kendiside çıkacaktır.
  • Dostum crysis 2 oynayacaksan coolsense olayından pek birşey bekleme ekstra soğutucu şart.. Coolsense olayını konuşuyo herkez tüm hp konularında mutlaka geçiyor .. nasıldır? soğutur mu? işe yarar mı? ekstra soğutucu gerekli mi ? diye..

Coolsense uygulamaya ve ısıya göre fanın devir sayısını artırıp yanma gibi riskleri azaltıyor.. uygulamalar kapatılıp masaüstüne dönünce 10 dk gibi bir sürede bilgisayarı soğutup fan devrini tekrar azaltıyor çıt çıkmıyor fandan o yüzden güzel bir özellik .. ama crysis 2 gibi bir oyunda bilgisayarı ekstra rahatlatıcak bir faktöre ihtiyac var soğutucu almalısın derim..
  • oyun bilgisayarı için ekstra soğutucu her türlü şart. Güzel bir soğutucu alırsan güzel olur
  • Bende hp dv 6 Beats audio var.Kesinlikle ısınma problemi yaşamıyorum.En çok oynadığım oyun 'Prince Of Persia'' Görsel efekt çok fazla olmasına rağmen fan ısınma yapmıyor.Ara sıra biraz hızlı çalışıyor sonra sessiz moduna tekrar geçiyor ve eperformansı da gayet başarılı...CoolSense var içinde evet.CoolSense yazılımına girip ordan en sessiz modu seçersem hiç ses yok ama biraz ısınma oluyor...Eğer en soğuk modunu seçersem de kesinlikle ısı hissetmiyorum dizlerimde...Ama sadece fan biraz ses yapıyor o kadar.En iyi ayarı da' en iyi performansı ayarla' bence...CoolSense'in çok faydasını görüyorum.Ama bendeki bilgisayar 2.500 tl lik bi ürün...Oyun ve grafik konusunda ayrıca ses konusunda da en iddaalı hp laptop modeli bu.. :) Umarım yardımcı olabilmişimdir...
  • 4.Nesil İ5 Hp kullanıyorum coolsense özelliği ile işlemçi ısısını çok iyi ayarlıyor, guild wars 2 oynuyorum 7 8 saat sürekli ısınma problemi hiç yaşamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisma

Bende hp dv 6 Beats audio var.Kesinlikle ısınma problemi yaşamıyorum.En çok oynadığım oyun 'Prince Of Persia'' Görsel efekt çok fazla olmasına rağmen fan ısınma yapmıyor.Ara sıra biraz hızlı çalışıyor sonra sessiz moduna tekrar geçiyor ve eperformansı da gayet başarılı...CoolSense var içinde evet.CoolSense yazılımına girip ordan en sessiz modu seçersem hiç ses yok ama biraz ısınma oluyor...Eğer en soğuk modunu seçersem de kesinlikle ısı hissetmiyorum dizlerimde...Ama sadece fan biraz ses yapıyor o kadar.En iyi ayarı da' en iyi performansı ayarla' bence...CoolSense'in çok faydasını görüyorum.Ama bendeki bilgisayar 2.500 tl lik bi ürün...Oyun ve grafik konusunda ayrıca ses konusunda da en iddaalı hp laptop modeli bu.. :) Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Selam Alismakrdeşim aynı laptop bnde aldım 2013 aralık ayında çok güzel bir laptop yalnız o anlattığın coolsense ayarları nerde
    ben bulamadım sadece bende sağ alt köşede coolsense açık simgesi var nerden yaptın onu kardeşim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.