Şimdi Ara

HP COMPAQ Pavilion DV-8397EA nasıl bi notebook

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
7
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> HP COMPAQ Pavilion DV-8397EA nasıl bi notebook
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    600 Mesaj
    HP COMPAQ Pavilion DV-8397EA

İşlemci, Chipset ve Bellek:
    Intel Core Duo T2500 2.0GHz İşlemci, 2MB Cache, 667MHz FSB
    2GB DDRII 667MHz Bellek

Görüntü ve Depolama:
    17" TFT WXGA (1440 dpi x 900) Bright Wiew LCD Ekran
    256MB Nvidia Geforce Go 7400 TC Ekran Kartı
    3B sound Blaster Pro 16 bit Ses Kartı

Depolama:
    240GB ( 20GB X 2) Sabit Disk
    DVD+-RW Dual Layer Optik Sürücü

İletişim:
    56K Faks Modem
    10/100Mbps Ethernet
    802.11b/g Kablosuz Ethernet
    Kızıl Otesi (Uzaktan Kumanda için)
    Bluetooth

Bağlantılar:
    1 x VGA (monitör) çıkış
    3 x USB 2.0 port
    1 x IEEE-1394 port
    1 x RJ-11 modem jack
    1 x RJ-45 ethernet jack
    1 x S-Video

Batarya:
    Li-ion - 2.5 saat

İşletim Sistemi:
    Microsot Windows Xp Home Türkçe

Ağırlık:
    3.6 kg

1999 $ + KDV

özellikleri bu

bu core2 duo değil core duo, bu ne fark yaratıyo, öyle önemli bi farkı varmı

harddiski 120*2 imiş bu bi avantajmı yok sa dezavantajmı

ekran kartı oyun için yeterlimi, en azından 2-3 yıl götürürmü

bu fiyata değermi bu notebook yoksa bu fiyat yakınlarında daha başka tavsiyeleriniz varmı?

|
    |
    And I wonder, I only wonder
    Who is weak, and who is strong?, Who is right, and who is wrong?
    And I wish, I only wish that the truth has a tongue

• Yarbay
    2142 Mesaj
    arkadaşım ben mi yanlış buldum diyeceğim ama isimler ve modeller uyuyor . hp nin kendi sitesinde bu ürün için ekran kartına geforce 7600 diyor .
    onun dışında sorularını yanıtlayayım :
    işemci için ŞİMDİLİK önemli bir fark olmaz (ama bu şimdiliğin ne kadar süreceğini forumda eminim benden iyi bilen arkadaşlar vardır ben söylemezsem daha iyi olur kimseyi yanıltmamış olurum )
    hard disk için bir avantaj olmaz bu sadece bir tane 240 lık laptopa sığabilen bir hdd yapılamadığı için 2 tane 120 hdd konulması demek yani sonuçta toplam 240 gb lik harddiskin 5400 rpm hızıyla seni bekliyor olacaktır (ancak bu kadar büyük bir hafızanın da şarj yiyeceği kanısındayım )
    ekran kartı eğer benim söylediğim gibi 7600 ise kesinlikle yeter 2-3 sene tabiki 3 sene sonra çıkan oyunları bugün çıkan oyunları oynadığın gibi oynatamazsın ama bu sistemin suçu değil kaderi olur sonuçta .
    bu fiyata değer mi konusunda gelince benim başka tavsiyelerim var ancak hp nin Türkiye sitesinde bu ürün için 2299 dolar +KDV diyor . tavsiye olarak aynı sitede bulabileceğin dv9087 ve dv 9097 modellerini öneririm onlar aradaki fiyat farkını kesinlikle hakeden ürünler . üstelik senin dediğin ile benim sitede bulduğum fiyat farkı bu modeller için de geçerliyse tadından yenmez

sana şimdiden hayırlı olsun arkadaşım

ek :şimdi farkettim sanırım senin fiyatın aynı sitede dv8397 nin hemen yanında duran 8373 ün fiyatı ama özellikler 8397 nin özellikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeLiCe_DoLuCa -- 6 Kasım 2006; 1:30:00 >
    |
    |

• Yarbay
    8003 Mesaj
    Hp severim ama o paraya Core 2 Duo modeller var iyice araştır piyasayı...

Core 2 Duo 64 bit ve Core Duo'ya göre % 10 daha performanslı çalışıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visceroid -- 6 Kasım 2006; 1:50:18 >
    |
    |

Orjinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

arkadaşım ben mi yanlış buldum diyeceğim ama isimler ve modeller uyuyor . hp nin kendi sitesinde bu ürün için ekran kartına geforce 7600 diyor .
    onun dışında sorularını yanıtlayayım :
    işemci için ŞİMDİLİK önemli bir fark olmaz (ama bu şimdiliğin ne kadar süreceğini forumda eminim benden iyi bilen arkadaşlar vardır ben söylemezsem daha iyi olur kimseyi yanıltmamış olurum )
    hard disk için bir avantaj olmaz bu sadece bir tane 240 lık laptopa sığabilen bir hdd yapılamadığı için 2 tane 120 hdd konulması demek yani sonuçta toplam 240 gb lik harddiskin 5400 rpm hızıyla seni bekliyor olacaktır (ancak bu kadar büyük bir hafızanın da şarj yiyeceği kanısındayım )
    ekran kartı eğer benim söylediğim gibi 7600 ise kesinlikle yeter 2-3 sene tabiki 3 sene sonra çıkan oyunları bugün çıkan oyunları oynadığın gibi oynatamazsın ama bu sistemin suçu değil kaderi olur sonuçta .
    bu fiyata değer mi konusunda gelince benim başka tavsiyelerim var ancak hp nin Türkiye sitesinde bu ürün için 2299 dolar +KDV diyor . tavsiye olarak aynı sitede bulabileceğin dv9087 ve dv 9097 modellerini öneririm onlar aradaki fiyat farkını kesinlikle hakeden ürünler . üstelik senin dediğin ile benim sitede bulduğum fiyat farkı bu modeller için de geçerliyse tadından yenmez

sana şimdiden hayırlı olsun arkadaşım

ek :şimdi farkettim sanırım senin fiyatın aynı sitede dv8397 nin hemen yanında duran 8373 ün fiyatı ama özellikler 8397 nin özellikleri

bu nu mavi bilgden alıp yazdımhttp://www.mavibilgisayar.com/katalog/urunler/detayli_bilgi.php?s=8QLksZPIED2nSqBeozEUFtEkPvP7cFAebqfnwAajCpQimsNg1P&ad=tasinabilir&ur_no=808

fiyatıda dediğim gibi hpnin sitesinde zaten baya pahalı yazıyo

söylediğin gibi hpnin sitesinde baya güzel modeller var ama bi kaç bilgisayar firmasının sitesinde göremedim hpnin sitesidnede çok pahalı diğer yerlere göre
    |
    |

• Yarbay
    2142 Mesaj
    peki birşey merak ettim ekran kartı 7600 mü yoksa mavi bilgisayar da yazdığı gibi 7400 mü ??
    |
    |
    arkadaşlar bu modelin ekran kartı gf 7600 dür.
    |
    |

ama mavide 7400 yazıyo

hpnin sitesinde ve başka bi yerde daha pahalı idi fiyatı, hpde 2299$+kdv

ama mavide 1999$+kdv
    ekran kartı farklı yazıyo acaba yanlışmı yazmışlar yoksa fiyat farkı ondan mı kaynaklanıyo

birde bu 7600mü daha iyi bi ekran kartı yoksa x1600 Hypermemory mi, oyun için
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
haberler
Bey Azura
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,687
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.