Şimdi Ara

HP Bilgisayarımız SSD ve Ram takviyesi ile hızlanır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Hp 15-bw019nt model bilgisayar var amcamda. Bilgisayar aşırı kötü. Dosyaları 40-50 saniyede açıyor, bilgisayar 5 dakikada falan açılıyor.

Bilgisayar özellikleri;

AMD Dört Çekirdekli A9-9420 APU (3 GHz taban frekansı, 3,6 GHz'e kadar patlama frekansı, 1 MB önbellek)
    4 GB DDR4-1866 SDRAM (1 x 4 GB)
    AMD Radeon™ 520 Grafik Kartı (2 GB DDR3 ayrılmış)
    1 TB 5400 rpm SATA

Amca bilgisayarı sadece nete bakmak ve excel'de bir şeyler yapmak için kullanıyor. Bu halde kullanmak bana eziyet gibi geldi ona da öyle. Teknosa'da kandırıp 3500'e bunu satmışlar 5-6 ay önce sanırım.

Bir iki bilgisayarcıya sordum hafızasını çıkarıp ssd takarsak ve 4 gb ram takviyesi yaparsak bilgisayar ciddi derecede hızlanır diyorlar. Eğer sorun çözülecekse fiyat olarak da bana makul geldi işçilik vs. yazmamış neredeyse. Sizce problemi çözer mi?

• İyi bir SSD takılırsa bilgisayar hızlanır fakat RAM konusunu ben bilmiyorum.Youtube'de daha detaylı özellik anlatan videolar mutlaka vardır onlara bakmanı tavsiye ederim.Ayrıca benim bilgisayarım daha kötü özelliklere sahip.
  • SSD'nin, programların çalışma hızı ve bilgisayarın açılış-kapanış hızı konusunda faydası olur.
    Fazladan 4 gb daha ram'e gerek var mı bence yok. internet ve office programları 4gb ram'le de yeterince çalışır. Ama alırsanız da zararı olmaz tabiki. o size kalmış.
  • Sadece ssd takmak yeterli olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SSD hız, ram ferahlık sağlayacaktır. Ram'i 8 yaparsanız iyi olur ama öncesinde ilk SSD'yi alın tatmin etmezse Ram'i halledersiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sadece excel ve nete bakmak icinse ve cok fazla sekme acmiyorsaniz rama gerek yok. Ssd takin hallolur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.