Şimdi Ara

HP AMD işlemci LAPTOP cdrom girişine ssd takmak

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
3
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Hazır ve Markalı Sistemler >> Markalı PC'ler >> HP AMD işlemci LAPTOP cdrom girişine ssd takmak
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    83 Mesaj
    Merhaba,

Laptopumu hızlandırmak için cdrom sürücüsünü çıkartıp yerine ssd takdım. Biosdan harddisk i ve ssd yi görüyor ancak bilgisayar kimi zaman açılmıyor kimi zaman açılsada yavaş çalışıyor, disk yönetiminden baktığım zaman cdrom girişine taktığım ssd veya hdd yi görüyor ancak içine giremiyorum biçimlendiremiyorum. Kızaktamı sorun var diyerek başka bir arkadaşımın laptopuna taktım orda çalıştı. Onun laptopu intel işlemcili benimki amd işlemcili acaba chipset kaynaklı bir sorun olabilirmi eğer öğle ise amd işlemcili bir laptopu olup cd rom girişine ssd yada hdd takan birisi varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim. İyi forumlar...

|
    |
    8 GB GSKİLL 1866 MHZ// AMD FX6300 (4.5 OC)//1 TB SEAGATE BARRACUDA 64MB CACHE //1 TB SEAGATE BARRACUDA 32 MB CACHE//ASUS GTX 660 Tİ TOP DCII 2 GB //MSI 990FXA GD-65 // OCZ 550 WATT FATALİTY// COOLERMASTER HYPER 212 EVO//COOLERMASTER CM690// PHİLİPS 22" 220CW//
  • Çavuş
    59 Mesaj
    Kardeşim selamlar,

Amd işlemcisi ile değilde problemin sabit tutamamaktan kaynaklanıyor olabilir. Cd rom tarafına taktığın ssd'yi(içinde sistem yüklü varsayıyorum) çıkarıp. Asıl harddisk ile yer değiştirirsen daha iyi olabilir. Taktığın aparat arada bağlantı sorunu çıkarıyor olabilir. Sistem diskini düzgün bir yere takarsan. Diğer harddiskini en azından USB flash gibi çıkmış görüp duruma müdahale edebilirsin.

Benimde arada bir mekanik disk sistemde görünmüyor belli süre sonra geliyordu. Sonra Laptopun alt tarafındaki cd-rom sabitleme vidasını takmadığımı fark ettim
    Onu takınca problem gitti. O zamana kadar aparatı flash gibi takıp çıkarabiliyordum. Bu oynak bağlantı sorunu sendede olabilir.
    |
    |
    |
    |
1
Reklamlar
emek server
bankalar.org
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,441
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.