Şimdi Ara

HP 650 KARTUS KAC SAYFA YAZAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
20.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

HP 650 model renkli kartus hizli modda kac sayfa yazar ?

ozellikler kisminda 200 sayfa yazmakta ama buna nedense inanmak istemedim. Yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar.

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-650-renkli-murekkep-kartusu-cz102ae.html#genel-bakis

• aramızda deniyen yok mu :(

siyah kartuşlar yaklaşık 200 sayfa
    renkli kartuşlar modele göre yaklaşık 150 veya 200 sayfa yazdırır ibaresi var kutularının üzerinde

hızlı taslak modunda sizde kaç sayfa yazar bu kartuşlar ?
  • quu kullanıcısına yanıt
    hızlı(taslak) mod az mürekkep kullanır o sebeple sayfa sayısı fazladır
    normal (standart) mod icin o sayıları 2ye bölmelisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: meco

merhaba

aynen normal basımda yoğun kartuş tüketimi olacaktır

o zaman dediğinize göre hızlı taslak basımda kartuş üzerinde yazan sayfa sayısı kadar alabilirim ?

normal basımda yarısı kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: quu

quote:

Orijinalden alıntı: meco

merhaba

aynen normal basımda yoğun kartuş tüketimi olacaktır

o zaman dediğinize göre hızlı taslak basımda kartuş üzerinde yazan sayfa sayısı kadar alabilirim ?

normal basımda yarısı kadar

evet ancak hızlı (taslak) mod ile o sayılara ulasabilirsiniz yoksa normal baskı alırsanız yarı yarıya düser. Ayrıca bazı makinaların hızlı modu cok kötü baskı verir buna da dikkat edin.
  • iyi çalışmalar

öncelikle ben hiçbir yazıcı markasında belirttikleri sayılara ulaşabildiklerini görmedim
    baskı sayısı olsun sayfa yazdırma hızı olsun genelde %20 lik bir kullanıcı aleyhinde sapma oluyor
    hp genelde sayfa sayısı bilgisi verirken yanında ufak bir yıldız imi koyar bu yıldız iminin açıklamasını çok alt sayfalarda yapar

mesela benim kullandıgım hp yazıcıda sadece %5 kaplama oranı üzerinden çalışırsanız bu rakamlar geçerlidir diye bir ibare var
    yani sayfanın tamamını dolduran bir çıktı alıyorsanız bu bilgiler geçerli degildir ve sizin aleyhinize düşer özellikle içinde fotograf olan çıktı alıyorsanız ciddi sayfa sayısı sapmalarına maruz kalabilirsiniz

dilerim yardımcı olabilmişimdir
  • hp 652 siyah kartuş için aynı sıkıntıyı yaşıyorum.360 sayfa diyor ama bence çok zor.deneyen varsa paylaşırsa çok iyi olur.

gri tonlamalı slayt çıkartıyorum,bakalım kaç sayfa çıkartacak buraya editlerim işim bitince.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muammer816 -- 26 Şubat 2019; 16:28:8 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.