Şimdi Ara

Hp 2311gt Monitör İncelemesi!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
13.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üslübumda ne var dostum? Ağır geldiyse bunu oku bir de.

Almadan önce 2 kişiye sordum bu monitör parlak ekran mı diye. İkisi de mat ve yansıma yapmıyor dedi. Aha gördük nasıl bir mat ekran olduğunu. Sizin gibilerin yorumları yüzünden böyle ucuz cihazlar satılıyor. Sen de doğru dürüst ayarı olmayan alete detaylı ayarları var demedin mi. Olmayan şeye bile var derken görüntü kalitesi gibi göreceli bir kavramda dediklerinize nasıl inanacağım.

Soruyorum detaylı olan ayar nerde? Senin gördüğün renk nasıl vs diye. Senin monitörün bozuk, ben rahatsız olmuyorum gibi yuvarlak cevap veriyorsun. 30 yıl önce tv yi siyah beyaz izleyen adam da rahatsız olmuyordu. Bak buraya yazıyorum. Benim monitörümün sorunlu olduğunu düşünen varsa getirsin karşılaştıralım farklı çıkarsa benimkini bedava vereceğim.

Bu monitöre iyi diyen adam monitörden anlamıyordur. Durum bu kadar açık. Piksel yapısı, panel kaplaması, tepki süresi, renkleri ile ilgili bir sürü resim koydum başka monitörle karşılaştırmasını yaptım. Aksini iddia edecekseniz böyle edin.

Bu arada nasıl fotoğrafçılık yapıyorsun çok merak ettim gerçekten.
  • Monitörü 2 aydır kullanıyorum ve herkese gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Tabii bu monitör bir IPS panel değil ancak profesyonel olarak fotoğrafçılık yada video editing gibi işler yapmıyorsanız bu fiyata daha iyisini almanız imkansız.
  • Tebrik ediyorum arkadaşım,
    benim aldığım ürün en iyisidir en ufak kusuru yoktur demeyen %1 lik azınlıktan birisin.
    Fpr teknolojisinin defosu zaten ekrana özellikle yakından baktığın zaman pikseller arası ızgara gibi bir tabakanın görünmesi malesef. Bu sadece hp ekranda değil tüm tv lerde de var.Pasif 3d tv ler uzak bir mesafeden izlendiği ve pc ekranı kullanılmadığı için bir problem yok ancak pc monitöründe uzak durulması gerek Sadece oyun ve film içinse bir sorun yok tabi.
    Text okuyacak birisinin uzak durması gerek fpr ekranlardan.
    Renk konusunu da karşılaştırmalı resimlerle tespit etmişsin.
    Senin gibi objektif incele yapan arkadaşların sayısı çoğalsa keşke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filips

Tebrik ediyorum arkadaşım,
    benim aldığım ürün en iyisidir en ufak kusuru yoktur demeyen %1 lik azınlıktan birisin.
    Fpr teknolojisinin defosu zaten ekrana özellikle yakından baktığın zaman pikseller arası ızgara gibi bir tabakanın görünmesi malesef. Bu sadece hp ekranda değil tüm tv lerde de var.Pasif 3d tv ler uzak bir mesafeden izlendiği ve pc ekranı kullanılmadığı için bir problem yok ancak pc monitöründe uzak durulması gerek Sadece oyun ve film içinse bir sorun yok tabi.

Keşke almadan önce bilseydim ama o kadar adam aldı kimse böyle birşey söylemedi. Millet mi kör ben mi fazla görüyorum anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çoğu kişinin gözüne batmıyordur şimdi suçlamamak lazım ancak bir kısım kullanıcı da hataları görmesine rağmen yazmıyor sanki ayıpmış gibi
    bu monitör için konuşmuyorum tüm ürünler için aynı şey geçerli.
    Özellikle yerli kullanıcı yorumlarına bakıp hiç bir şey almam.
    Yalnız senin objektif yorumunla hp 2311t den vazgeçip demin x2301 aldım 3d siz
    Gerçi yine de almazdım 2331t çünkü parlak ekran değildi. bunda dikkatlice bakıyorum henüz bir ızgara görmedim renk ayarını da incelem sitesinde copy paste yaptım
    http://www.bestgamingmonitor.net/featured/hp-x2301-review/

bu monitör fena değil zaten hp nin monitörleri bana göre en iyi fiyap performans ekranlar
    2310ei
    2510i
    vardı geçen bende onlar şahaneydi.
    x2301 i daha tam inceleyemedim ama text okuması en az 2310ei kadar iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filips -- 21 Nisan 2012; 12:19:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

Orijinalden alıntı: filips

Tebrik ediyorum arkadaşım,

Keşke almadan önce bilseydim ama o kadar adam aldı kimse böyle birşey söylemedi. Millet mi kör ben mi fazla görüyorum anlamadım.

Bende o monitörü almanı sağlayan konunun son sayfalarına gelene kadar almayı düşünüyordum senin yorumlarını gördüm karşılaştırmalarını gördüm.Gerçi sonradan monitörü iade etmediginide gördüm.Şu anki görüşlerin nelerdir.3D hevesini gidermek için alınacak bir cihaz degil sonuçta monitör.Hevesim geçtimi pişman olurmuyum diye düşünüyorum.Şu an asus ML208D 20' kullanıyorum.5ms vgadan bağlı bana bu performansta bir kullanım sağlasa bile yeter dvi üzerinden.Son düşüncelerini bize aktarabilirmisin.İnce ayarla istenilen bir hale gelir mi bu cihaz.
  • Renkler ayarlamalar sayesinde biraz düzeldi. Özellikle kırmızıdaki pembelik şu an iyi durumda. Mavi ise hala vasat ama idare ediliyor. Onun dışında bahsettiğim olumsuz yönler hala geçerli. Oyun için 3d alacaksan alma pek iyi bir deneyim değil. Özellikle de fps oyunlarında odak problemi oluyor. Ama arada bir film izlerim dersen 3d si iyi çekilmiş filmler güzel olabiliyor ama onlar da ayda 1-2 tane ancak çekiliyor. Bazıları da 2d den farksız.
  • konuyu hortlaktık ama bende almayı dusunuyordum kararsızım onun yerınehttp://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=10129158 aynı fıyat gibi ne dersiniz
  • quote:

Üslübumda ne var dostum? Ağır geldiyse bunu oku bir de.

Almadan önce 2 kişiye sordum bu monitör parlak ekran mı diye. İkisi de mat ve yansıma yapmıyor dedi. Aha gördük nasıl bir mat ekran olduğunu. Sizin gibilerin yorumları yüzünden böyle ucuz cihazlar satılıyor. Sen de doğru dürüst ayarı olmayan alete detaylı ayarları var demedin mi. Olmayan şeye bile var derken görüntü kalitesi gibi göreceli bir kavramda dediklerinize nasıl inanacağım.

Soruyorum detaylı olan ayar nerde? Senin gördüğün renk nasıl vs diye. Senin monitörün bozuk, ben rahatsız olmuyorum gibi yuvarlak cevap veriyorsun. 30 yıl önce tv yi siyah beyaz izleyen adam da rahatsız olmuyordu. Bak buraya yazıyorum. Benim monitörümün sorunlu olduğunu düşünen varsa getirsin karşılaştıralım farklı çıkarsa benimkini bedava vereceğim.

Bu monitöre iyi diyen adam monitörden anlamıyordur. Durum bu kadar açık. Piksel yapısı, panel kaplaması, tepki süresi, renkleri ile ilgili bir sürü resim koydum başka monitörle karşılaştırmasını yaptım. Aksini iddia edecekseniz böyle edin.

Bu arada nasıl fotoğrafçılık yapıyorsun çok merak ettim gerçekten.

bizde bitane alacaktık ama hobar arkadaşın yazdıklarını gördükten sonra kafam karştı ve şu iki seçenek arasında kaldım :

1)HP x2301 LED Backlit Monitor 23"
    2)hp 2311gt 3d 23''

Hangisini önerirsiniz birde şu mavi renk ve kırmızı renklerde yaşadıgınız sıkıntı düzeldimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MostProf -- 17 Eylül 2012; 10:37:09 >
  • quote:

Bu monitörde 3d alt yazılı film izlemenin bir yolu yok sanırım

KMPlayer'da izlenebiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: smoker_1979

quote:

Bu monitörde 3d alt yazılı film izlemenin bir yolu yok sanırım

KMPlayer'da izlenebiliyor

Görüntü kalitesi power dvd kadar iyi değil. Yoklukta iş görür ama.
  • Gom Player'da bu monitör üzerinde 3D film izlenebiliyor mu? Eğer izlenebiliyorsa Gom en iyisidir alt yazı konusunda.
  • bazen anlık kararmalar oluyor ekranda.
    nasıl diyeyim, sanki bağlantıda bir temassızlık olur ya öyle bir şey.
    ama bağlantıyı sıkı sıkıya yapmama rağmen bir türlü gideremedim bu sorunu.
    rahatsız edici bir durum ama şimdi bunun için monitörü götür getir yapmak istemiyorum.
    bu monitör ile buna benzer bir sorun yaşayan oldumu acaba daha önce?
  • Emeğinize sağlık. Media Player olarak Splash lite öneririm görüntü kalitesinden çok memnunum...
  • bu ekrana hdmi la uydu alıcı veya media player bağlayabilirmiyiz ?

bugün bimekse gittim ve monitörü denemek istedim ama eleman bana ekran kartı 3d yi desteklemiyor bu yüzden sadece vga görüntüyü deneyebilirsiniz dedi en azından adam akıllı 2d görüntüsünü deneyebilseydim
  • Bağlarsınız ancak 3D görüntü alamazsınız. Ayrıca ses de alamazsınız.
  • illaki bilgisayara da bağlı olacak yani
  • inceleme için teşekkürler öncelikle
    x2301 kullanıyorum bu monitör 3 d olmasına rağmen neden daha ucuz anlamış değilim incelemede gerçeklikde olabilir herşey firmanın yazdığı değerler değildir

led monitörlerin coğunda constrat sorunu var kimi beyazı gerçek beyaz değil kimisinin siyahı bu hp nin monitörlerinin parlak olması bence sadece oyunlarda bi ayrıcalık katıyor oyunların daha canlı gösteriyor parlak ekran olması iyi ama monitörü güneşe verdiğinizde parlıyor geceleri harika görüntüsü var ben cok memnunum

en eksi yönü monitörden ses alamamam insan bi kulaklı girişi koyar en azından
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty578

inceleme için teşekkürler öncelikle
    x2301 kullanıyorum bu monitör 3 d olmasına rağmen neden daha ucuz anlamış değilim incelemede gerçeklikde olabilir herşey firmanın yazdığı değerler değildir

led monitörlerin coğunda constrat sorunu var kimi beyazı gerçek beyaz değil kimisinin siyahı bu hp nin monitörlerinin parlak olması bence sadece oyunlarda bi ayrıcalık katıyor oyunların daha canlı gösteriyor parlak ekran olması iyi ama monitörü güneşe verdiğinizde parlıyor geceleri harika görüntüsü var ben cok memnunum

en eksi yönü monitörden ses alamamam insan bi kulaklı girişi koyar en azından

Merhaba, ben de kullandığınız monitörden almayı düşünüyorum. x2301'den memnun musnunuz? Bu başlıkta belirtilen pikselleirn görülmesi sorunu sizin monitörde var mı? Bir de monitörünüz tam parlak ekran mıdır? (Bazıları yarı mat diye tabir ediliyor). Işık gücü gece yeterince ksılabiliyor mu? çok kısılamayan ışık gücü gözümü rahatsız ediyor da... Parlak ekran olması yanında bu nokta da önemli benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalıçapkını35 -- 16 Ekim 2012; 21:19:29 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.