Şimdi Ara

HP 17-AB201NT 1DN09EA İ5-7300HQ 8GB 128GB SSD+1 TB HDD 4 GB GTX1050 17.3 FREEDOS (ANA KONU) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
842
Cevap
16
Favori
35.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Büyük ihtimal ile 17" modelini alacağım bu hafta.

Emin olmak istediğim tek bir şey var. Resmi sitelerinde de bulamadım cevabı.

4+4'ten 8 GB RAM'e ile geliyor alet.

4'lerden birini çıkarıp, 16 ile değiştirmeyi, toplam 20 GB'a bağlamayı düşünüyorum (VM ihtiyaçlarına göre ikinci 16'yı da alabilirim uzun vadede).

Laptop'un maksimum desteklediği RAM miktarı nedir, bilginiz var mı? Şu anda laptop ile aramda duran tek kriter bu.

Teşekkürler
  • Driant D kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarın bunu kaldırmasından çok, ürünü piyasa da bulmak sorun. Sanırım türkiyede 16 gb 2400 Mhz notebook ram satılmıyor amazonda var fakat fiyatlar çok yüksek haberiniz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Driant D kullanıcısına yanıt
    max 64 gb ram destekliyor.
  • Bu model ve MSI ın MSI GL62M 7RD-609XTR modeli arasında kaldım MSI ın en büyük artısı çift fanlı soğutma ile hem ekran kartını hem işlemciyi soğutabiliyor bu laptobun en büyük artısı ise 17 inç ve 4 GB vramı olması ayrıca tek fan soğutma konusunda endişelendiriyor ilk alındığında ısınma problemi olmayabilir ama 1-2 yıl sonra laptop ısınmadan dolayı performansınıda düşürebilir gerçekten çok kararsız kaldım.
  • CHiBLaST C kullanıcısına yanıt
    Çok fark edeceğini sanmıyorum hocam ilerleyen zamanlardada bir temizlik ve macun yenileme ile yine aynı soğutmayı verecektir . Zaten her geçen gün üretim mimarisi gelişiyor ve işlemci gpu olsun yaydığı ısılar azalıyor . Heralde 10 yıl sonra falan fansız kullanacağız zaten bunları
    ama farkındaysan msin ekran kartı 2gb :D
  • Ayrıca cift fanlı monster kullanmış biri olarak bir faydasını görmediğimi söyleyebilrim

Bu arada İNSURGENCY test videosu eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 3 Nisan 2017; 22:26:14 >
  • İşte MSI ın o özelliği çok kötü 2 gb olmasaydı MSI alırdım ama sanırsam kararımı HP den yana kullanacağım HP de neden tereddütte kaldığımıda söyleyeyim soğutucu ekran kartını soğutuyor ama işlemciyi soğutmuyor BF1 de alev alır gibime geliyor o makina :D
    Bf1 indiriyorum deneyeceğim, ama 50 gb kaç günde inerse artık
  • Sabırsızlıkla bekliyoruz hocam işlemci sıcaklığı beni en çok endişelendiren konu.Hiç aida64 gibi bir programla işlemci sıcaklığını ölçtünüz mü?onda sıcaklık 80 derece gibi bir değer olursa soğutması güzel demektir.

• Bu cihaz Windows 10 (uefi) kurulumunu nasıl yaptınız anlatabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yogurtking

Bu cihaz Windows 10 (uefi) kurulumunu nasıl yaptınız anlatabilir misiniz?

Çok basit, ÖNCE windows 10 indirin iso dosyası olarak . Sonra rufus programı yardımı ile indirdiğiniz iso dosyasını flash bellek içine uefi formatında yazdırıyorsunuz . Bunun için youtubede türkçe açıklamalar mevcut, o aşamaya geldiğinizde yardımcı olurum .

Bu modelde ssd ve Hdd mevcut . Zaten ssd uefi formatında biçimlendirildiğinden hazırlamış olduğunuz flash belleği takıp direk uefi kuruluma geçebiliyorsunuz . Normal windows kuramıyorsunuz ssdye zaten.
    Yalnız bf1 torrent indiriyorum online deneme şansım olmayacak . Onlinede biraz daha zorlanır diye düşünüyorum.Hele şunu bir indirip bakalım nedir durum .

Aidata ilede ölçtüm ama oyun esnasında en iyi sonucu msi afterburner veriyor . Oyun oynarken yüksek bir zemine koysam en az 3 derece daha fark eder gibime beliyor . Bazen kucağımda oynuyorum bazen sert bir zemin üstüne koyuyorum ama altındaki boşluk fazla olmadığından iyi hava çekemiyor, bu şartlar altında bile soğutması çok iyi . Ha olduda ısınma gosterdi bir soğutucu ile fazlasıyla iş çözülür ilerleyin zamanlar .

Çift fanlı monster vardı bende gtx960m cs go oynarken işlemci gpu 87-90 arası dolanıyordu onun üstüne bu buz dolabı gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 4 Nisan 2017; 10:58:16 >
  • hocam cihazin orjinal resimlerini atabilir misiniz?
  • spidynelly S kullanıcısına yanıt
    en kısa zamanda atıcam .
  • Kararımda bir değişiklik olmazsa salı gibi bu cihazı alacağım salıya kadar bf1 singleplayer videonuzda gelmiş olur umarım
    Türkiyedeki internet sistemini biliyorsunuz, 50 gb dosyayı 400 kb hız ile indiriyoruz

Bilgisayarı full açık bırakıyorum indirsin diye bir kaç güne yüklerim videoyu
  • Arkadaşlar, gg den 3750 tl ye bu laptop u alarak aranıza katıldım.Bu gün gg de 3000 üzeri 150 tl anında indirim vardı haberiniz olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ForceBeWithYou kullanıcısına yanıt
    İyiymiş bende böyle bir indirim beklemiştim ama dayanamadım

Çokta değişen bişey yaok banada 3799 tl ye geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 5 Nisan 2017; 13:50:6 >
  • H1Z1 KOTK test videosu ve cihazın orjinal resimleri yüksek kalitede yüklenmiştir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.