Şimdi Ara

HP 17-AB201NT 1DN09EA İ5-7300HQ 8GB 128GB SSD+1 TB HDD 4 GB GTX1050 17.3 FREEDOS (ANA KONU) (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
842
Cevap
16
Favori
35.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

O kadar kötüyse bilemem hocam. Umarım bulursun aradığını.
    Sen bilgisayarı nasıl bozdun ? Benim eleman hala saat gibi çalışıyor. 4 seneden fazla oldu, ilk günkü gibi değil ama ilk günü de aratmıyor yani. Bir de ben bugüne kadar büyük çoğunlukla harici monitörde kullandım. Atölye ortamında kullandım ( marangoz atölyesi, içi talaş dolmuştu bi ara :D ) Aldığım günden bu güne kadar ful kapasite kullandım. Saatlerce render aldım. 6-7 saat durmadan oyun oynadığım zamanlar oldu. Hatta bizzat oyun bile geliştiriyorum makinede. Hayatımdaki en sağlam elektronik eşya bu oldu ( 3310 dan sonra ).

Kocaman geçmiş olsun.
  • soge kullanıcısına yanıt
    Ben kırdım hocam, yoksa kasası çok şağlam olmasada iyi cihazdı. Şu an aynı kombinasyon monster kullanıyorum.
  • quote:

Ben kırdım hocam, yoksa kasası çok şağlam olmasada iyi cihazdı. Şu an aynı kombinasyon monster kullanıyorum.
    Neyse geçmiş olsun kardeşim. Bir de tekrardan çok teşekkürler. Laptop araştırırken senin konun karar vermemde çok yardımcı olmuştu.
  • soge kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim
  • arkadaşlar fan değişikliği yapmak istiyorum. cihazla uyumlu fanı nasıl bulabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerkezyns

Arkadaşlar benim laptop 2017 Nisanda alındı. Oyun içerisinde aşırı ısınmıyor ancak önceden boştayken fan hiç çalışmazdı ses gelmezdi ama şimdi neredeyse oyundakine yakın ses geliyor fandan. İnternette gezerken Cpu 60, Gpu 55 derecelerde geziniyor. Bu değerler sanırsam normal değil. Bakım yapmanın vakti geldi mi sizce? Bir de işlemciye termal macun mu sürülmüş yoksa termal pad mi var bilginiz var mıdır?

yakın zamanda intel ekran kartı driverını değiştirdiysen ondan olmuştu bende de. fan sürekli çalışıyordu eski haline döndürünce düzelmişti

• quote:

Orijinalden alıntı: drturbulance

Arkadaşlar aldığımdan beri bilgisayardan çok net ses alamıyorum. Azıcık yukselttigimde seste bozulmalar çatlamalar oluşuyor. Yanlis bir driver mı kullanıyorum acaba bang oulfsen yazılımı mevcut ama normal eski laptoplarimdan kötü ses çıkıyor hiç memnun değilim bu durumdan. Kullandığınız driveri öğrenebilir miyim acaba? Ya da yazılımı ??

hpnin sitesindeki bizim laptopun sayfasında bulunan yazılımları kullanıyorum. baştan beri sıkıntı olmadı. hoparlöründe sıkıntı vardır bence garantiye göndermeliydin

• quote:

Hocam sıvı temasını fırına koyup çözüyorlar. 3-5 sene önce başıma geldi. Yaptırdım sorunda yaşamadım. İstanbuldaysan yaptırdığım yeri söyleyebilirim.

ben yaptırdım ama 9 ay sonra yine bozuldu. fırınlama laptopu geri getiriyor ama ekran kartını zorlayacak bişey açtığın an yine bozuluyor

• yattarali Y kullanıcısına yanıt

Doğrudur hocam geçmiş olsun.

• bakmadığım site kalmadı hala uyumlu bir fan bulamadım yardımcı olabilecek biri var mı?

• Aliexpresi dene fanin üzerindeki kodu arat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yogurtking Y kullanıcısına yanıt

fandan değil bence son güncellemelerden sonra fazla ısınmaya başladı eskiden oynadığım bir kaç oyunu tekrar yükleyip oynayım dedim ısı değerleri arasında çok büyük farklar oldu çok rahat oynadığım oyunlarda minumum +10 derece fazla olmaya başladı

• ank06TT A kullanıcısına yanıt

Böyle bir şey söz konusu olabilir. Android cihazlar gibi programlar yazılımlar geliştikçe cihazın performansı düşebilir buna bağlı daha fazla güç çekebilir buda ısınmaya neden olur. Yani anlayacağınız bilgisayar yaşlanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • donanım siteleri böyle detaylı inceleme yapmıyor tebrikler :)

• merhabalar

3 sene önce bu laptop almıştım. RAM ve ekran kartı değiştiriliyor mu ? istanbulda tavsiye yer varmı acaba

• Ram değişebilirsiniz, ekran kartı ana karta gömülü değişmez demiyeyim, bildiğim kadarı ile değişim oluyor ama bir bilgisayar parası alırlar :)

Araştırmak lazım aynı kasanın belki belki daha üst modeli var ise belki anakartını alıp takmak daha mantıklı olabilir.

Mesela bu cihazın başka ülkelerde 4k ekranlısı satılıyor, amazonda vardı bir ara ekran, ben alıp takacaktım ama ömrü yetmedi :D

• Benimkinin anakartı bozuldu bataryadan açıyor ama güç kablosuyla açamıyorum. Nerden bulurum bunun anakartını yardımcı olabilirmisiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ARTHUR. kullanıcısına yanıt

Merhaba Hocam 4k ekranın ekranın linki duruyorsa atabilir misiniz?

• R.Ateş kullanıcısına yanıt

Maalesef hocam, o zamanlar araştırıp bulmuştum ama şimdi pek vaktim yok.

• R.Ateş kullanıcısına yanıt

Biraz bakındım hocam, Türkiyede varmış ama fiyat biraz cep yakar. Tabi stok yok. Belki iletişime geçilirse getirebilirler.

https://www.dataservis.net/urun/573898-tv-8938/hp-pavilion-17-ab201nt-lcd-ekran-panel-uhd.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 31 Ağustos 2022; 16:50:48 >
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.